Brigáda - léto?

Od: Datum: 26.02.13 17:40 odpovědí: 3 změna: 28.02.13 14:22

Ahoj, chtěla bych se zeptat - v létě mám volné dva týdny v srpnu. A chtěla bych si najít brigádu. Napadlo mě třeb jet na nějaký tábor jako pomocná síla nebo tak něco. Chtěla bych vypadnout z Prahy, pomoct finančně mamce, ale třeba s vedoucím na táboře nemám zkušenosti. Na tábory jsem jezdila, ale s vedením nebo tak nemám zkušenosti. A hlavně - nevím, kde hledat. Takhle na léto, aby to vyšlo do termínu,...Poradil by mi někdo, prosím? Děkuji! :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.02.13 14:42
avatar

Našla jsem si místo oddílové vedoucí. Na VŠ pedagogické byly na nástěnce přišpendleny nabídky, vybírala jsem si ze 4. U Králík, u Broumova, u Jihlavy, u Babiččina údolí. Rozhodla jsem se pro to poslední a pak jsem tam jezdila znovu a znovu dlouhých 10 let. Do té doby, než se přihlásili restituenti o své pozemky a tábor byl rozbořen - a konec. Dodnes je mi z toho moc smutno, co jsme prožili za legrace.

Je to už dost let, nevím, jak je to dneska. Ale na táboře jsme si nevydělali moc peněz. Nebylo to o výdělku, spíš o tom, že jsme do té práce byli zapálení. Mladí do 18 let nedostali nic. Tedy ano - ubytování a stravu. Mohli dělat praktikanty u oddílů, nebo pomocníky v kuchyni - tzv. "myši". Nakonec dostali odměnu, ale nebyla velká.

My vedoucí jsme dostávali mzdu, ale když jsem si ji srovnala s jinou prací, nebyla závratná. Třeba někde v kiosku na koupališti, nebo v supermarketu na kase byste si jistě vydělala víc. A za své děti jsme ručili prakticky ve dne, v noci. Ale zase ta legrace s dětmi - karneval, táborová pouť, soutěž ve zpěvu "chvalkovický skřehotal", Cesta za dušičkou, Poklad pirátů, Bum do hrnce, Osvoboďte princeznu, Den naruby, Jak stařeček měnil, až...prostě jsem si po 10 let nedovedla představit léto bez mých Chvalkovic, bez mých dětí a bez mého tábora.

Kdo do toho vlítne a je zapálený pro práci s dětmi a pro prima kolektiv, není úniku. Ale finančně se tam nijak příliš neobohatí. To je poslání, které se nedělá pro výdělek, ale pro radost. Fakt. Mně to dalo hodně, krásné kamarádství, které s několika lidmi přetrvává až dodnes. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.02.13 14:49
avatar

Nevím, co studujete, ale vedoucí by měli mít vztah k dětem. Měla byste během roku s dětmi dělat, třeba jako cvičitelka, vedoucí nějakého kroužku. Mně bylo hej, byla jsem učitelka MŠ. Ale pokud k dětem vztah nemáte, nedá se to během dne změnit. A pak jsou z toho pitomé prázdniny - nevyblbnou se děti, ani vedoucí, kteří si s nimi neporadí.

Proto nejdřív by to chtělo začít něco dělat s dětmi během roku, ať už to je keramický kroužek, kroužek vaření, sportovní kroužek apod. Jen tak poznáte dětskou dušičku. Zažila jsem pár takových vedoucích, kteří vedli děti poprvé v životě a nestálo to za nic.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.02.13 14:22
avatar

Nemáte-li zatím žádné zkušenosti s dětmi ani s přípravou programu, nevíš-li nic o bezpečnosti při práci s dětmi (ideálně bys měla i umět poskytnout první pomoc), nedoporučuji práci s dětmi jako letní brigádu.

Pro práci s dětmi bys měla dále znát fyzický i psychický vývoj té které věkové skupiny. Měla bys mít složené zkoušky, vyjádření lékaře, jestli můžeš pracovat s dětmi a před táborem bys měla pracovat alespoň pár měsíců jako instruktorka už v průběhu školního roku.

Takže pokud letos v létě na tábor, tak spíše jako výpomoc do kuchyně (škrábání brambor, mytí nádobí).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.