Volit komunisty?

Od: Datum: 14.03.13 20:29 odpovědí: 152 změna: 19.03.13 12:34

Zdravím, mám dotaz ohledně volení komunistů. Většina lidí volící KSČM říká, jak jsme se měli tehdy lépe. Dnes je krize v celém světě včetně zemí s komunistickou vládou. Proč si tedy voliči KSČM myslí, že komunisti něco změní? A v čem spočívá dnešní (především ten český) komunismus? Pokud se nepletu, dřív platilo, že všechno patří všem a nevěřím, že by dnes došlo k další kolektivizaci.

Dnešní společnost se hádá a hloupostech jako "jakou volit stranu" atd. a přitom skutečnost je taková, že strana, kterou volíme, je pouze naše naděje, že se budeme mít lépe (jinak to nevidím, to by tady byl ráj na zemi). Upřímně si nedovedu představit, že by komunisti dokázali takový prd uprostřed Evropy s téměř bezvýznamnou ekonomikou vyprostit z krize.

Chápejte, to samé si myslím i o dnešní vládě a přestože jsem komunistickou éru nezažil, hnusí se mi, jak tehdejší stát omezoval osobní svobodu člověka.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.03.13 20:54
avatar

Moji svobodu nikdo neomezoval, aspoň jsem to nevnímala. Volit můžete koho chcete jelikož i v ODS a dalších stranách jsou převlečení komunisti. Komunisti nadělali spoustu chyb, k 50 letům se nechci vracet ty jsem nezažila,rovněž naše polistopadové vlády dělají spoustu chyb. Myslím, že většině lidí je jedno která strana vládne, pouze chtějí aspoň nějaké sociální jistoty, zdravotní péči, práci, žít poctivě a ne že jeden má miliardy co si beztrestně nakradl a druhý nemá co do úst. Předpokládám, že komunisté se za 20 let změnili, i když někdy u některých si až tak jistá nejsem, ale snad nikdo nechce dobu vracet, každý chce jít dál a svět by jistě nedovolil nějaké zabavování majetku, rušení živnostníků, vyhazování z Vš, udávání, nemožnost vycestovat...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.03.13 21:36
avatar

Jo, že svět nedovolí to a to (například násilné obsazení armoádou), to jsme si dřív taky mysleli.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.03.13 21:06
avatar

Moje svoboda byla omezena podstatně. Dělat jsem nemohl co jsem chtěl, jezdit jsem nemohl skoro nikam, mluvit jsem musel co chtěli, jinak bych přišel o byt, práci, svobodu. Někteří lidi rychle zapomínají.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.03.13 21:10
avatar

Rozhodně to nemyslím zle a nechci se pouštět do hádky, ale dnes je to jiné? Mluvit také nemůžu, co bych chtěla, obzvlášť k některým etnikům, všechno je v úpadku, zvláště zemědělství, které bylo kdysi na výši, práce není, mladí lidé končí pod mostem, protože exekutory to nezajímá. Svoboda? Moje svoboda končí tam, kde začíná svoboda druhého. A že máme otevřené hranice je móóóc pěkné. Ještě kdybychom měli peníze, abychom toho využili, protože většina průměrných rodin, které sotva vyžijí, se podívá tak leda po Česku, možná do nejlevnějšího zaplivaného kempu do Chorvatska, a šlus...

doplněno 14.03.13 21:37:

Ne, dnes se Vaše děti nedostanou na školu nebo do práce proto, že místa jsou předem dávno obsazená kamarádíčky, co mají nadité obálky.

Co očekávám od komunistů? Protože jsem je volila, tak od nich očekávám změnu v sociálním systému, zatočení s cigány, kteří nás vysávají (pardon všem, ale je to tak). Ale to je na delší debatu, do které bych se nerada pouštěla, takže takto Vám to musí stačit.;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jake377*
Datum: 14.03.13 21:32

Co se Vám nezdá na tom, že Vaše svoboda končí tam, kde začíná svoboda jiného? A že nemůžete mluvit co chcete? Nesmysl. Pochybuji, že skončíte v nějakých táborech nucených pracích nebo Vaším dětem znemožní studovat, když si pustíte pusu na politiky/hnědochy.

Cestování jsem zrovna nemyslel, ale když už jsme u něho, znám mnoho lidí, co se do Vámi zmiňované skupiny průměrných rodin řadí a drtivá většina z těchto lidí kouří nebo má jiné zlozvyky. Pokud omezí kouření a peníze co prokouřili/propili dají stranou, mají poměrně na slušnou dovolenou v celkem slušném hotelu i s bazénem. Ale to, jestli tyto peníze prokouří nebo si užijí s rodinou v zahraničí, záleží už jen na lidech. Samozřejmě se bavím o celé rodině a ne ve všech to tak funguje.

Jinak má otázka zněla spíš proč volíte komunisty a co od toho očekáváte. Nechci, abychom se tu pouštěli do hádek (jak už říkala martinaa) mezi komunisty a protikomunisty, jak už to většinou dopadá v podobných otázkách...

P.S.: Tuto otázku jsem založil já, jen často jsem líný se při tořeí otázky přihlásit na účet :D

Od: jirbar*
Datum: 14.03.13 22:41

Nesnáším kuřáky, ale používat to jako argument tak to je pěkná debilita. A jsi línej se přihlásit, no to budeš línej i makat, takže si nějak protiřečíš.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.03.13 21:17
avatar

ringo, mě říkali, máš děti, chceš aby studovali? Na nás záleží, zdali půjdou na školu..

doplněno 14.03.13 21:41:

nejlepší co může bý, je vláda komunistů. Ti dají vše do pořádku. Všude.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jendad
Datum: 14.03.13 21:33

Dneska lidi nemají ani ty děti .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: laybor*
Datum: 14.03.13 21:36

Kam to vlády bez komunistů dotáhly za 20 let?

Rozkradly co se dalo.

Je to tu jako po 30 leté válce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: laybor*
Datum: 14.03.13 21:40

Ringo - ted nemůže dělat 500 000 lidí , ale zase můžou cestovat - to je fakt důležité, (pokud dostanou půjčku) , a o byt přišlo víc lidí i bez vyhrožování

doplněno 14.03.13 21:47:

P.Milane - tady už to do pořádku nedá nikdy nikdo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.03.13 21:47
avatar

To snad nemyslíš vážně? Nedělej si ostudu tady před lidma co tu dobu prožili. Dnes by komunisti skutečně nic nedokázali s vykradenou ,zadluženou,skorumpovanou republiku. Plnou cizáku kterým češi dělají sluhy.Z čeho si dnes mladí pořídí bydlení a když si půjčí tak kde mají jistotu že budou mít pořád práci aby to splatili.

doplněno 14.03.13 21:48:

Pro ringo

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.03.13 22:26
avatar

no, nezměnilo se nic. nedávno jsme podepisovali petici. a autor petice šel druhý den v práci na kobereček - pokud od toho nedáš ruce pryč, hledej si jinou práci. o byt by, kvůli dluhům, přišel taky a jeho děti by nešly studovat - zadarmo to dnes nejde!

petice neměla nic společného s firmou kde pracuje. jen si zavolali páni politici...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: keci
Datum: 19.03.13 12:23

samé keci,zato dnes mužete řici co chcete?nikoliv. přijdete o práci,jed kam chcete,,nikoli,,málo kdo na to má,co je ta vaše svoboda,bydlení pod mostem,bát se o práci,na žráklo se divat do přeplněných regálů plné nekvalitního zboží, co jinde kapitalisti, by do úst navzali, a pod

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.03.13 12:33
avatar

anonymní keci,

nesmíte svět brát jen podle svého měřítka, podle sebe soudím tebe

"dnes mužete řici co chcete" můžete kritizovat prezidneta, vládu poslance beztresně?

"jed kam chcete,,nikoli,,málo kdo na to má,co je ta vaše svoboda" jet si můžete kam chcet, pokud se přičiníte, abyste na to vydělal, jako statisíce jiných Čechů, kteří jezdí do ciziny. Viz rady kudy a kam do Chorvatska, Řecka atd. zde na poradně

"bydlení pod mostem" ale vy nebydlíte pod mostem

"bát se o práci" to je dobře, alespoň si práce vážíte a pracujete kvalitně

"žráklo se divat do přeplněných regálů plné nekvalitního zboží" klidně si koupíte kvalitní jídlo, když chcete. Stačí si vybrat.

"co jinde kapitalisti, by do úst navzali," jak to víte, vy jste tam byl?

Vidíte, klidně můžete napsat svůj názor a nikdo Vám neubližuje, nevyhrožuje, atd..

Přeji hezké dny.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.03.13 22:08
avatar
Za komousu se to netocilo jen kolem peněz. Existovaly i jiné hodnoty...ty časy uz jsou pryč.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: kjanik112*
Datum: 14.03.13 22:20

Kdo chce zpátky do klece, volí komunisty. A některým lidem v té kleci bylo dobře, svobodu nepotřebovali a ani jim nechyběla. Komunismus se nikde ve světě neosvědčil. Byl poražen ekonomicky, protože na ty své fantasmagorie si prostě nedokázal vydělat. Za totality nebylo možné si koupit u nás jakékoliv deníky z kapitalistických zemí, ( pouze list komunistické strany V. Británie a komunistické strany Rakouska). Pokud je nějaký zápaďák chtěl provést přes naši hranici a celníci je našli, vynadali mu a musel je na celnici hodit do koše. Tato nesvoboda byla plebsu jedno-stejně žádný cizí jazyk neuměl, takže by si je stejně nepřečetl. V letech 80.tých se SSSR dostal do velkých ekonomických problémů a přestal své zahraniční komunistické redakce podporovat-prostě už na to neměl valuty. Ve dvou zmíněných novinách vyšlo upozornění, že " Redakce prosí čtenáře o jakýkoliv, i nepatrný dar, jinak nebude moci dále vycházet. A listy pak opravdu zanikly. Po revoluci jsem o tom mluvil s jedním odsunutým Němcem, který pohrdavě řekl : "Ale to nyc noviny, to nygdo nečte". Takže už tehdy na Západě komunismus definitivně dohrál. Až Ti bude někdo vykládat, jak za komunismu měli všichni práci, tak by ti také měli ukázat tabulku, kterou zveřejnil Ota Šik v Rudém Právu za pražského jara, kdy chvíli nebyla cenzura. Bylo v ní uvedeno, kolik minut, případně hodin, pracuje na kilo másla, masa, televizor a auto (a další) dělník v Západním Německu, ve Švédsku, v USA a u nás. Kam jsme se za nimi hrabali! Pak bylo vše jasné : To není žádné umění, dát všem tak nízké mzdy, aby všichni měli práci. Komunismus neumí vytvořit hodnoty, umí jenom přerozdělovat. A také by Ti měli pamětníci povykládat o tom, jak si hodně lidí práce vůbec nevážilo, a jak národ zlemploval. O těchto lidech někteří tenkrát prohlašovali, že kapitalismus by byl pro ně úplným dobrodiním. Hned po revoluci patřili mezi první nezaměstnané, podniky je konečně mohli vyhodit. A ti pak chodili a vykřikovali Zlatí komunisti!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 14.03.13 22:35

Komunismus zatím nikde na světě nebyl, tak se těžko mohl osvědčit nebo neosvědčit. To co bylo třeba u nás tak to byl socialismus a zprasil jej stejný druh lidí, kteří prasí pořád dál už přes dvacet let a prasí mnohem víc, z naší vlasti už je ruina.

doplněno 14.03.13 22:36:

Kdyby neprasili a dělali to alespoń malinko líp, tak na staré časy si nikdo nevzpomene ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.03.13 22:41
avatar

*palec* Vystihl jste to...naprostý souhlas.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.03.13 23:10
avatar

@kjanik : Západní země se rychleji rozvíjely, protože od války jedou na dluh. My jsme žádné dluhy nedělali, museli jsme vše vybudovat v zemi zničené válkou od nuly. Včetně technologií, které jsme museli vyvinout, nikdo nám zadarmo nic nedal. Přesto jsme se dostali v mnoha oborech na špičku. Konkrétně jsme třeba uměli vyrobit turbíny do elektráren, které jsme dodávali i do USA. Dnes? Továrnu demokrati prodali za pár šupů, nový majitel ji rozebral a přesunul do Turecka. Naši odborníci ztratili práci. Podobně dopadly všechny naše světoznámé strojírenské podniky. Tzv. investor je koupil za pár korun jen proto, aby je mohl zavřít nebo přesunout jinam, protože to byla pro ně konkurence. Například když Gagiva koupila ČZ, tvrdili jak budou investovat a potom doslova rozmlátili veškeré vybavení, lisy, slévárnu, jen aby se zbavili konkurence a aby už nikdo tady nebo jinde nemohl tyhle motorky vyrábět. Čokoládovny? Koupeny Nestlé, zavřeny, přeměněny na sklady. Ani jedna velká firma neplatí daně u nás, všechny mají zahraniční vlastníky nebo sídlí třeba na Kypru. Proto musí tak vysoké daně platit pracující. Rozkrádání? Dnes 1000x větší než za komunistů. Tam si možná někdo dovolil ukradnou pár dílů z podniku kde pracoval. Dnes? Stamiliony a miliardy. A sedí akorát amatér, obětní beránek Rath, který se zapomněl rozdělit. 4x předražené Pandury? Sedí za to někdo? Vondrovo Promopro a 400 milionů pryč? On si chudák nevšiml co podepisuje, takže za to nemůže. Prohrané arbitráže? A hned je dost peněz na volební kampaně. Nejlepší by byla Islandská cesta. Pozavírat zloděje, sebrat jim nakradený majetek. Ale na to jsou bohužel lidé tady příliš velké ovce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 14.03.13 23:58
avatar

U nás byla země zničena válkou? A na to jste přišel kde? Myslím, že Německo bylo rozbombardované daleko více, či jiné evropské země, než naše země. Marka neměla žádnou cenu oproti koruně. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.03.13 22:39
avatar

Je správné strašit komunistama.

Ano byla to neskutečná hrůza! Každej musel do práce a to si ještě mohl vybírat, zda přijme práci, kde se upíše třeba na 10 let a oni mu dají podnikový byt nebo nenávratnou půjčku na stavbu rodinného domku. Například jistota, že pokud budu makat a neudělám průser, budu mít práci třeba až do penze, lidi neskutečně deptala.

Neskutečné násilí bylo pácháno na nemocných. Místo, aby byl vybírán regulační poplatek u lékaře a poté v lékárně včetně tučného doplatku jako v každé demokratické společnosti za léky, odbyli pacienta tím, že za jeden recept musel zaplatit jen jednu korunu.

A co teprve vnucování sociálních jistot, že po odpracování 40 let má člověk právo na penzi. Ženský si vybrečely oči do krvava, když odcházely do důchodu po porození dvou dětí již v 55. letech. Kolik lidí tenkrát snilo o tom, aby mohli dělat o 10 - 15 let déle.

Po operacích se dělo lidem také bezpráví. Zpravidla 6 týdnů se člověk zotavoval v nemocnici a poté doma. Vůbec mu nebylo dopřáno sladkého pocitu hrůzy, zda ho po návratu do práce hned nepropustí. A co teprve když Vás do půl roku po operaci poslali do lázní. A ti komunističní tyrani nám nedali žádnou možnost finanční spoluúčasti. Ne přátelé, nedali nám možnost zaplatit si ani třetinu.

Bylo to opravdu děsivé a devastující období našich dějin. Z lidí a hlavně dětí se stala bezcitná zvěř. Za komunistů mladší vstávali v autobuse, aby pustili sednout ty starší. Dnešní mladí již znají svá práva v demokratické společnosti a pěkně zůstanou sedět.

Již nikdy nechci zažít sociální jistoty ani morální zhoubu, která tenkrát panovala.


Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.03.13 23:03
avatar
Jirkov k tomu neni co dodat ;)
Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 15.03.13 00:02
avatar

Také jste si ale nemohl vybrat lékaře ani nemocnici. A nedej Bože odmítnout nějaké bolestivé, či nepříjemné vyšetření, to jste byl hned uschopněn a zdráv. Byl Vám přidělen, zubař, obvoďák, nemocnice, bez výběru. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.03.13 09:35
avatar

Dnes Vás v nemocnici i obvoďáci léčí skoro stejně nejlevněji.. Co jsou standarty a nadstandardy? Když dnes odmítnete jakékoliv vyšetření tak Vás také přestanou léčit. Nemají podklady co léčit.A zubař? Zkuste přejít k jinému zubaři jestli Vás vezme.Mě zubařka umřela a já skoro rok sháněl zubaře.Vše si platím jen preventivku ne.A tak obyčejná plomba 400Kč To nemluvím až jednou budu potřebovat protézu. Teť zrovna platím korunku 2400Kč. Tak když si budu vybírat ty nejkvalitnější lékaře tak se může stát že na ně mít nebudu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.03.13 22:44
avatar

Já jsem ještě komunizmus trochu zažil. A na rovinu říkám, že to za komunistů bylo lepší než teď hlavně z jednoho důvodu. Tím důvodem byla faktická rovnost mezi lidmi. Neexistovalo, aby jeden člověk měl plat milion měsíčně, jiný sto tisíc a jiný dřel 12 hodin denně za minimální mzdu. Všichni měli zhruba stejně. Třeba ředitel podniku mohl mít 10 tisíc měsíčně, ale řadový dělník měl 7 tisíc, havíř třeba 8. Úředník třeba 3 tisíce, protože se nenadřel tolik jako třeba ten havíř. Prostě rozdíly minimální a každý dostával peníze zhruba podle zásluh. Takže si po práci mohli sednout spolu do hospody naprosto všichni, protože všichni na tom byli podobně. Všichni mohli jet spolu na čundr, na řeku. Mohli se bavit jako rovný s rovným. Nebyly uzavřené kluby pro zbohatlíky, kde za členství se platí milion ročně. Nikdo nebydlel pod mostem, nikdo nemusel žebrat na ulici, nikdo neměl dům s třímetrovou zdí a neprůstřelné auto. Nikomu exekutoři nebrali byt třeba jen kvůli jedné nezaplacené jízdence.

A co dál? Každý měl kde bydlet za pár korun. Byly nevratné novomanželské půjčky. Silnice byly ve 100x lepším stavu než teď, protože se neustále obnovovaly a na jejich obnově nebyly přisáté pijavice jako dnes. Nevěříte? Pusťte si jakýkoliv starší film. Každý měl práci, každý musel pracovat. Neexistovalo, aby flákači měli větší dávky než pracující platy. Rozkrádání státu se netolerovalo. Zločinci seděli v kriminálu, nechodili po ulici, neseděli ve vládě. Kdo chtěl do ciziny, klidně mohl, je lež, že se nedalo cestovat.

Dnes? Byty skupují ve velkém zloději, kteří nemají už do čeho cpát peníze. Potom je nechávají prázdné, nebo je pronajímají za nehorázné ceny. Tím pádem je bytů nedostatek, ceny jsou uměle šroubovány nahoru a normální člověk na něj nemá. Extrémně vzrostlo zdanění všeho. Lidé jsou doslova ožebračováni. Zákony píšou tzv. lobbisté na objednávku velkých firem. Zdravotnictví vysávají jiné firmy i samotní doktoři. Jíme doslova odpad a jedovaté náhražky. Za skutečné zločiny, které v důsledku vyúsťují v krachy firem, se netrestá. Šmejdi z konkurzní mafie za zničení firem a pracovních míst ještě dostali odškodné, nebyla vůle je potrestat. Za komunistů jsme neměli žádný státní dluh. Dnes? Skoro 2 biliony, ze kterých musíme platit vysoké úroky. K tomu jsme měli rozvinutý průmysl, vlastní námořní lodě, dokázali jsme vyrobit a vypěstovat vše, co jsme potřebovali. Dnes se naše know-how vyvezlo změrem na východ a u nás už jsou hlavně sklady na zboží vyrobené jinde nebo montovny kde naši lidé makají za pár šupů. Jakkoliv schopná firma na státní zakázku nedosáhne, protože je vždy napsaná tak, aby sedla jen domluvené firmě nějakého kamaráda. Člověk měl jistotu, že když bude poctivě pracovat, nikdo ho v 50-ti nepropustí prostě jen proto, že už je starý a následně nedostane skoro žádný důchod, protože už novou kvalifikovanou práci nenajde.

Někdo tvrdí, že máme demokracii, protože si můžeme vybrat, koho zvolit. Ale k čemu to je, když jsou všechny tzv. demokratické strany plné zlodějů a po volbách nesplní ani jeden volební slib? Klidně jdou proti svým slibům i proti přáním svých voličů, protože jsou neodvolatelní. A tak 4 roky kradou a ničí, potom předají vládu kamarádům z jiné partaje kteří jejich zlodějiny přikryjí a kradou zase jiní. Majetková přiznání? Zrušení akcií na doručitele? Možná Zemanův sen, ale to si ti zloději neodhlasují nikdy.

I když dnešní komunisté už nic nezmůžou, jejich volení je pro mnoho lidí jedinou možnou formou protestu proti tzv. kleptokracii, která tu dnes vládne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 15.03.13 00:05
avatar

Ježkovy oči, Vy jste mi, ale dětina a velký idealista. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.03.13 07:25
avatar

pt, a ještě k tomu dodám, že buďto lže, nebo schválně mate...
cituji:
"Kdo chtěl do ciziny, klidně mohl, je lež, že se nedalo cestovat... ano pokud myslí jet do Polska a Ruska.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 15.03.13 08:30

milancukrar:

já dodám že lžete vy, nebo schválně matete ;)

největší problém pro cestování na západ spočíval v devizovém příslibu a ten byl jen díky tomu, že koruna nebyla volně směnitelná a to, že nebyla volně směnitelná, bylo především díky embargu těch "hodných kapitalistů" ze západu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.03.13 08:56
avatar

*zed*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.03.13 14:06
avatar

Cestovat mohl každý do SSSR, FINSKA, NDR, Rumunska, Bulharska, Polska, Maďarska (zde jsem před 89 byla s JZD a za pusu), Po 89 válkou zbídačené Chorvatsko několik let po sobě ale jen do té doby než jim češi přestali stačit a nehorázně zvedli ceny, Egypt, Tunis, Francie, Řecko (jelikož to bylo koupíš v úterý ráno a večer už letíš) a i kdyby otevřeli vesmírné lety tak jelikož na to nemáme musíme sedět doma jako většina těch co vykřikují, že před 89 nikam nemohli a teď sice mohou ale zase jsou bez práce a něco stojí ta ústavou danná bezplatná zdravotní péče.

Milí rádcové, už to nebudu ani číst jelikož co člověk to názor a já se nechci hádat(diskutovat bez napadání většina neumí). Rozhodně nevolám po době před 89 ale také nemám proč tleskat a jásat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.03.13 16:31
avatar
Přesně tak, cestovat se dalo, navíc měl člověk jistotu, ze kdyz zaplatí tak skutečně odjede, což dnes jaksi nemá a kdyz ma to štěstí, ze odjede, nemusí se dostat zpět. Stává se to pravidelně několikrát za rok, penize fuč , dotyčný podnikatel si udělá novou cestovku a odira lidi na novo . Pod dohledem státu je vše povoleno.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.03.13 11:54
avatar

cestovat se dalo?. Když jsem se v roce 1980 ženil, dostal jsem osobní pozvání od známé na svatební cestu do Francie. Dostali jsme povolení, buď já, nebo manželka... Oba ani náhodou! Co kdyby tam někdo z nás zůstal?
doplněno 18.03.13 11:56:

Mimochodem: už jenom účast v podobné diskusi, jako je tato, by byl podnět ke sledování a případným sankcím ze strany STB!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.03.13 21:09
avatar
Dnes te taky nepustí s manželkou do USA na pozvání, tak v čem je to lepší?
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.03.13 12:02
avatar

Jistotu? Já jednou už odjel, (Do Italie, na stáž) a na hranici s Rakouskem mne naši celníci vrátili (měl jsemu sebe necensurovaný dopisú

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 18.03.13 12:13

Cestovat se (před cca ´90) dalo? ROFL...

Pod pojmem cestovat si představuju, že vezmu pas a peníze - a jedu. Jedu kam chci, kdy chci a na jak dlouho chci - z tohoto pohledu se ´za komunistů´ dalo cestovat tak na Slovensko - jinam ne.

Cestovat jsem začal právě v devadesátém roce, kdy jsem si s někdejší manželkou prošel Šumavu od Vyššího Brodu po Železnou Rudu - a protože se nám zachtělo, zajeli jsme si do Deggendorfu. Od té doby (kašlu na cestovky) prostě podobným způsobem ´courám´ po Evropě.

Sorry - ale označovat jako "nemožnost cestování" to, že si vyberu ´špatnou´ cestovku je howězina!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.03.13 21:06
avatar
Nepochopil - hovezina je to, ze si neco zaplatis a neodjedes a ten dotyčný podnikatel je jako právnická osoba beztrestny a podniká dál. To jak a kam kdo cestuje je vedlejší a je to každého věc. Ano někdo může vycestovat na rok, někdo na čtrnáct dnů, jiný na tyden a některý vůbec. Je to otázka peněz, někdo je má, někdo je nemá... Nakonec ono to moře je všude stejné, jde jen o luxus a Bulharsko jeste donedávna patřilo mezi ráje pro cechy , protoze tam si mohl cech říci, co Němec kdekoliv jinde.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 19.03.13 12:33

Nepochopil´s ty...

Píšu o tom, že nyní - na rozdíl od minulého režimu, je možnost volně cestovat po celém světě - kdo chce prostě jede, ´jen tak´ - bez potřeby papíru, na nějž byl vyžadován podpis kdejaké uklízečky (rozumněj - domovní důvěrnice)...

To, že lidé skáčí podvodníkům na lep je věc zcela jiná (stačí, když si na tomto webu proběhneš dotazy na "domácí práce" - jde o stejný princip).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 18.03.13 22:30
avatar

"mowla", nevím zda znáte pořad "nejpřísnější rodiče na světě". Tuto neděli ukazovali rodinu právníka, tento člověk přiletěl do USA z Číny, jako mladík a v kapse měl pouhých 35 dolarů. Musel tvrdě pracovat, učit se anglicky a vystudoval práva. Dnes je právník má rodinu, děti i ten majetek, ale nic mu nespadlo do klína, musel vše sám, bez pomoci rodiny, jen svou pílí. Před takovým, klobouk dolů. Myslím, že naše děti a vnoučata budou také tak cílevědomí. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 18.03.13 22:53

Pokud přiletěl z Číny (a byl to číňan) - tak jejich cílevědomosti, houževnatosti, pracovitosti a skromnost nikdy nikdo z našich vnoučat, pravnoučat a prapra...pravnoučat nikdy nedosahne. Je v těchto národech od nepaměti. Generace mladých číňanů a vietnamců žijících u nás už našim mladým dávají ve vzdělání docela na frak. Předpokládá se, že až jejich generace dospěje budou to u nás samí úspěšní šéfové a budou čechy řídit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.03.13 23:23
avatar
To uz psala Sibyla ve své knize, ze žlutý národ se rozšíří do celého světa a nakonec nás pohltí ... Vietnamec kde se podíváš.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 19.03.13 12:29

Ne, neznám...

Ale - přiznám se, nerozumím v jaké souvislosti je váš příspěvek s mým - na nějž odpovídáte...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 15.03.13 00:16
avatar

V jine otazce zde na poradte je dotaz, jaci sme Cesi jako narod.

Myslim, ze tato diskuse to v mnoha prispevcich ukazuje zcela jednoznacne.

Jsme narod zapometlivych malych capartu, kteri nejsou schopni postavit se na vlastni nohy, potrebuji, aby je nekdo vodil za rucicku a rikal jim co a jak maji delat, aby meli teplou konejsivou mocnou naruc, ktera je ochrani pred osklivym svetem tam nekde venku, dal jim najist, zabavil je, nenutil je nad nicim se trapit, nic resit, nad nicim premyslet, vsechno aby za ne bylo vykonano a rozhodnuto...

Take jsem narod vecnych detinskych stezovatelu: Zkurveny komunisti - zlaty zapad, hura revoluce, zkurveny kapitalisti - zlete stare casy...

Jsme narod, ktery nevi co chce...

-

Komunisti nejsou reseni pro lepsi zivot. O tom uz se tvrde presvedcili nasi predci, kdyz jim po valce v nadeji lepsich zitrku umoznili dostat se k moci.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 15.03.13 00:23

vyspělost společnosti se pozná podle toho jak se dokáže postarat o nemohoucí a handicapované...atd. V tom naše novodobá demokracie hodně polkuhává

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 15.03.13 00:51
avatar

Ano. Ale myslim si, ze nez se vracet v kruhu a zkouset znovu to, o cem si (nastesti) stale jeste pamatujeme, ze nefungovalo, je lepsi zkouset jit dal a zkouset to jinak.

Jednou se spalit je omyl, podruhe blbost.

Nevim, kdo to puvodne rekl, ale mel pravdu: Narod,ktery zapomnel svoji minulost, je odsouzen ji prozivat znovu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 15.03.13 01:02

Já bych se jich tak nebál. Ti hajzlové bejvalí komunisti, jsou již stejně zalezlí v ODS a ve stranách jim nakloněných.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 15.03.13 05:27

axus:

všude na světě jednou vyhrají ti, podruhé jiní a časem se několikrát vystřídají a všechno jde normálně dál, znamená to snad, že prožívají minulost? Ják píše jirbar, ti co to zprasili jsou, už dávno rozlezlí u nových koryt a nevstopíš dvakrát do stejné řeky ;)

doplněno 15.03.13 05:28:

Jsou rozlezlí a škodí dál.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.03.13 07:01

já nevím, ale asi si tady pořád někdo neuvědomuje jednu vec... komunisti to tady vybudovali, kapitalisti zničili, rozkradli, rozprodali, zadlužili... joo je pravda že to za komanču byla ekonomická past ale ted nevim co je lepší... ale tím je rozhodně nechci bránit.. jo kdyby tak kapitalisti pokračovali aspon trochu ve stopach socialistu.. jenže havel a spol tady rozpoutali jedno velke rabovani.. jsme už uplně v hajzlu,, špína, odpadiště skladiště uprostřed evropy.. ale jelikož to někteří ignoranti tak trochu nechápou... třeba jim to dojde až nebudou mít co do huby..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 15.03.13 10:38
avatar

...komunisti to tady vybudovali...

Co presne komunisti vybudovali? Prosim konkretne.

Znarodnene podniky, ktere tu byly uz z dob R.U. nebo 1. republiky a v nichz mnohdy vyvoj ustrnul nekde zacatkem druhe poloviny minuleho stoleti?

Kolektivizovane zemedelstvi po te, co znarodnili majetek statkaru a malych zemedelcu?

Krusnohorske suche lesy, protoze nejake zivotni prostredi je nezajimalo?

Zplundrovane zamky a kostely slouzici jako sklady hnojiv?

Necitlive zasahy do architektury mest?

Jiste. Musime uznat, ze zbudovali elektricky plot kolem hranic, dvestetisicihlavou armadu, panelovou zastavbu kam se podivas,...

-

Mozna je to jednostranny pohled, princip ale je - proc se tocit v nefunkcnim kruhu?

To je zaroven i odpoved pro BMBX. Ano, vymena partaji furt dokola jedna za druhou je toceni se v kruhu, ktere neprinasi nic noveho, pouze stale opakuje ty same chyby.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.03.13 12:35
avatar

Kdo není úplně slepý,jako ty,který jen omíláš cizí slova,musí vidět vše,co vlády předešlého režimu vybudovaly.Především energetiku,těžký průmysl,a velkovýrobu spotřebního zboží.Zemědělství,které dokázalo zásobit v základních potravinách všechny obyvatele česka.

Jejich plánovité hospodaření rozhodně převýšilo ekonomicky i organizačně nezvratnou ruku trhu.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 15.03.13 13:39
avatar

Tezky prumysl uz tu byl pred komunistama, rozvoj energetiky je otazka postupneho vyvoje znalosti, nikoliv prichodu komunistu, velkovyroba spotrebniho zbozi funguje vsude po svete, to take neni komunisticky vynalez.

S ceskym zemedelstvim souhlasim, ze je v prdeli, to ale neni automaticky argument pro volbu komunistu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.03.13 12:05
avatar

komunisti to tady vybudovali... .
Co vybudovali? Před nástupem komunistů v roce 1948 byla česká republika světová špička. Kde jsme byli v roce 1980? Příčina toho, že se po revoluci komunisti rozlezli jak metastázy do jiných stran a že to šlo z kopce ještě rychleji byla v tom, že jsme ten nádor nezdokázali odstranit celý..
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.03.13 06:48

Já vládu komunistů téměř nezažil a zatím jsem je nevolil, ale nedivím se lidem co je volí... Kdo žil v jejich době ví, že sice nemohl cestovat, nemohl si výbýrat ze všech škol apod. Ale dnes to opravdu není o moc jiné v sociálních oblastech je to o hooodně horší! Takže proč je zase nezkusit? Mě je 24 a pokud si mám vybrat mezi tím mít možnost cestovat, studovat ale díky tomu, že jsem si dovolil založit rodinu nemít pomalu na jídlo ptž stát mi nedá ani korunu na podporu mé rodiny v době kdy nemůžou vydělávat všichni členové rodiny, takže z jedoho podprůměrného platu musíme žít 3 lidi... V létě jedeme sotva mimo sezonu do chaty v jižních čechách... žrát musíme ty šmejdy z pekla na talýři, ptž na maso za 200 Kč/kilo nemáme apod... Tak k čemu mi je že si můžu na každém rohu koupit zahraniční speciality, když na ně nemám? K čemu mi je že mohu cestovat, když na to nemám? K čemu mi je že můžu studovat, když na to nemám? Opravdu jsem ve fázi, že při volbách budu volit levici ať už komunisty, socialisty nebo jinou stranu, ale prostě stranu u které budu vědět, že se zaměřuje na sociální jistoty! A ne pravici, kdy se každým rokem, každou novou statistikou dozvídáme kolik přibylo nezaměstnaných a lidí pod hranicí choduby a na druhou stranu kolik máme nových dolarových miliardářů a lidí co mají majtek na 1 miliardu Kč, milionářů apod... Je mi z tohoto státu, halvně této vlády - úpřimně zle!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.03.13 08:27
avatar

Dobrý den,k otázce proč lidé volí komunisty a co od nich očekávají?

Populace stárne,důchodci(většina) žijí z ruky do huby.Tedy pokud se důchodu dožijí.Ti co šli po staru do penze ano,ale dokážete si představit V 65 letech pána jak dělá dejmetomu ve stolárně,tahá fošny,nebo v kovo průmyslu?

Proto starší lidé budou volit komunisty.Můžu vám říct že se po volbách příští rok budeme asi všichni divit.Staré pořekadlo praví že když se dva perou,třetí se směje a oběma stranám voliči pomalinku ubývají.VV přišli jako nová strana a chtěli vymést všechny kouty od špíny a jak je známo nové koště dobře mete,ale sami se zašpinili a jak to dopadlo víme všichni. A co komunisti?Stojí v ústraní a jako dobrý hráč pozoruje a učí se z chyb ostatních a spřádá plány.

Na to jak bylo se rychle zapomíná.Jestli bylo nebylo lépe,já nevím,.jsem poměrně mladý v době revoluce mi bylo 13 let a tak nemůžu soudit.Tam kde se dnes žije špatně a těžce,(sev.morava, sev čechy)kde není práce,tam bude vítězit levice a potažmo komunisté,tam kde je relativně dobře(Praha)tam zase pravice.Myslím si že volba presidenta to jasně ukázala.

Ale zase na druhou stranu vah 40 let nás řídila Moskva a dnes nás řídí Brusel a říká co máme pěstovat a co a jak a nejsme vůbec soběstační.Chovy všeho jsou regulované nebo jsou nastavené takové podmínky že se to ani nevyplatí,zemědělství je úplně někde jinde.Dovážené potraviny jsou levnější než místní.Podle mě jsme šlápli ještě do většího ho..a než které jsme si utřeli z boty v r.1989.

Ale jsem optimista a věřím že bude lépe.A jestli tohle období zkončí zase povstáním lidu,přidám se k nim.Neříkám že by to měli zase řídit komunisti(ačkoliv to pořád řídí jen převlékli kabát).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.03.13 09:22
avatar

Kdyby to bylo k smíchu, asi bych se za břicho popadal, ale je to k pláči. Lidi kteří ani komanče nezažili se tu k tomu erudovaně vyjadřují a hodnotí.

Tak 1. Nesouhlasím s dnešní vládou ať levou nebo pravou. Jsou to všechno darebáci a s klidným svědomým bych je nechal postavit ke zdi, ale jak už tu bylo psáno, nebudeme se přece vracet zpět k tomu co se neosvědčilo. To jako kdyby se vám pak zase znelíbily komouši, vrátili bysme se k okupaci? Protože za okupace byl přece pořádek a řád. Skoro žádná trestná činost /krom politické/.

2. Komu se dnes žije zle? Kouknu z okna a všude zahraniční fára za stovky tisíc. Každý druhý bydlíte ve svém, jezdíte na dovolené /a né že né, mrkněte se na statistiky/, jdu nakoupit a kaufland plný, lidem jen přetékají košíky. Uznávám že ne všichni se mají zlatě. Stát kašle na maminky, postižené atd. Ale to užje zase ad 1. Kdo není úplně blbej a v životě se trochu snažil, učil a dral se nahoru, ten zaměstnání má. Kdo stál půl života v obchodě nebo u soustruhu a doma se o nic nesnažil, má smůlu. Nic neumí a práce se mu těžko hledá.

3. K té rovnosti: dnes mám u nás v podniku stejný plat /téměř/ jako holka co nastoupí, za komančů jsem bral 1700 a syn šéfa co se mnou dělal stejnou práci 4500. Nikde jsem se nedovolal. Leda bych musel vstoupit do Ksč a stejně by mě umlčeli.

Neříkám že je dnes dobře, to určitě není ale máme se lépe a už to, že to sem takhle můžu napsat něco znamená.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.03.13 09:38

Ringo, s tím, Tvým platem je to určitě tak proto, že jak jsi někde psal v jiné sekci, stát tě údajně okrádal ( vždycky výmluvy téměř každého) a tak mu to vracíš ... Nevím jak mu to vracíš, ale zřejmě zase kradeš - tedy okrádáš nejen sebe, ale hlavně mne a méspoluobčany. Byť možná připustím, že možná nekradeš ve velkém ( takoví sem do poradny nechodí), ale za to možná pořád. A také proto máš určitě míň jak ten jeho syn ... , ten tam určitě nekradl. To aby jsi jen pochopil, kde je skutečná základní chyba. Pokud to nepochopíš, tak budeš zase něco plkat ..

doplněno 15.03.13 09:44:

Já to říkal ...*stop*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.03.13 09:41
avatar

To bylo za komoušů, že jsem bral 1700 a kolega 4500. Dnes to myslím tak, že si nenechám srát na hlavu. Kde můžu, tam na stát kašlu. Třeba mě známý požádá o paragon na něco drahého a on si to dá do daní. No a co? Krademe tímto způsobem všichni. Kdo si něco nenechal udělat bez papírů levněji? Nedělejme ze sebe svatoušky. Ti co tvrdí že jsou mimo kradou nejvíc.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.03.13 10:13
avatar

Kecáš pokud vystavíš paragon na ,,něco drahého" tak to musí být i v Tvém účetnctví. Odvod daněz příjmu...A ještě se chci zeptat neni Tvůj adoptivní syn Rath?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.03.13 10:32
avatar

Bože ty seš matěj. Já nepodnikám. Stačí? A už se prober.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.03.13 10:51
avatar

Vystavit paragon můžeš jako podnikatel což projde Tvým učetnictvím . Nebo jako prodavač,dělnik a tím pádem to bude muset projít účetnctvím Tvého šéfa a tak ho okrádáš. Výdajový i příjmový doklad je číslován. U tak drahého zboží ůčet potřebuje každý třeba jen na záruku. Tak nemůžeš jednomu prodat zboží a druhému dát účet.Nebo můžeš být bílý kůň.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.03.13 10:25
avatar

Ringo ty rozdíly jsou i dnes a daleko větší. Jen dnes se nemůžeš ozvat, protože letíš. Já jsem krátce po vojně jezdil s kombajnem - povinně - jen mě chlapi ukázali na dvoře jak se co ovládá a jelo se. Jenže za 350-400hodin jsem měl 1000korun hrubého, stejně jako na dílně a chlapi měli 6000 a víc. Mistr to vždy zdůvodnil, že oni staví barák a potřebují peníze atd...jednoho dne jsem účetní nahlásil dovolenou a odjel na čundr a vrátil se po týdnu. Byl průser jako prase, byli i u nás doma, že jsou žně atd - dovolenou mi zaplatili, protože už byla napsaná, chudák účetní, áčko jsem taky nedostal a za trest mě dali na silo, kde jsem měl 3000 hrubého a další 3-4tis čistého jsem si vydělal bokem - to bylo jakože za trest! A za míň hodin. Po žních mě půjčili do jiné firmy, kde jsem svařoval a tam si mě ze záčatku dobírali a hlídali, ale po měsíci si mě zavolal šéf a říkal, co o mně napovídali, prý mě sem dali za trest, ale že umím dobře svařovat, normy jsem plnil a prý si mě tam nechá na pořád. měl jsem 3500tis za normální hodiny, vklidu v teple a pohoda cca 4hod práce, protože normy byly dobré a kdo by si je chtěl pokazit, že jo...v pondělí úterý jsem si udělal 16tky a ve čt pá až do něděle jsem byl doma, nebyl s domluvou žádný problém. Dnes s takovým posudkem bys nedostal ani podporu a už by tě nikdo ani nezaměstnal...šikovní a zruční dřív měli šanci si vydělat víc, dnes bohužel ne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.03.13 09:57
avatar

Mohu porovnat, přesně půl života jsem žila v komunismu a půl v demokracii. Tenkrát jsem měla krásné dětství, rané mládí a období po svatbě s malými dětmi. peněz jsme měli málo, ale nám to ke štěstí stačilo. Na vše jsme si postupně vydělali a našetřili. Věděli jsme, že nepřijdeme o práci, byli pro matky s dětmi zkrácené úvazky... Je pravda, že když jsme chtěli dítě do školky, museli jsme odpracovat zdarma brig. hodiny na stavbě školky, ale nikomu to nevadilo, naopak. Všichni jsme se poznali a těšili se na brigádu. Všichni jsme chodili do práce, neznali jsme slovo nezaměstnanost, stávka, exekuce, vraždy rodičů, důchodců pro pár korun, atd...měli jsme novomanželskou půjčku, postavili jsme sice s dluhy, ale malými - dům. Měli jsme jistoty. Na banány, mandarinky, ořechy jsme se těšili, byly vzácné...což mělo něco do sebe. Potraviny byly zdravější, ne plné chemie, jako dnes. Chodili jsme do malého obchodu, kde jsme si popovídali, a ne do anonymních marketů narvaných zbytečnostmi...nikdy jsme netrpěli hlady a roztrhaní jsme také nechodili. Lidé chodili o hodně méně k doktorům a byli nemocní méně, protože strava byla zdravější, když měl někdo rakovinu, tak to bylo ojedinělé, ne jak dnes... Nebyly počítače, více se chodilo ven, více se lidé potkávali, povídali. Děti běhaly na vzduchu po vsi, nebylo jich tolik tlustých, jak dnes. Neznali jsme hamburgry, hranolky, sladkosti se dětem dávali jen občas a za odměnu. Já na to období vzpomínám hodně a ráda, byla jsem šťastná, neprožívala jsem strach z budoucnosti, stres, jak dneska. a to se všechno projevuje ve zdravotním stavu lidí. Vím, že je jiná doba, že hodně věcí se po revoluci změnilo v dobré, třeba opravené památky, náměstí atd...ale změnila se společnost lidí a myšlení a vše se přepočítává na ukrutné peníze a obyčejní lidé jsou na tom hodně biti...demokracie je dobrá pro určité typy lidí. Za komunisté pracovali i cikáni a rádi, protože žádné dávky nebyly, kdo nepracoval, byl příživník. a že jsme nemohli cestovat? spousta lidí stejně necestuje, protože na to nemá peníze. Jak už tady někdo psal, v autobuse Vás nepustí mladí sednout, mají v uších sluchátka, zavřené oči, dělají, že Vás nevidí. Úcta a ochota k lidem, jsou pro mnoho lidí neznámý pojem. Někdy si říkám, kam to vše až může dojít? Kdo ví? Přitom jsme na této zemi jen na chvíli a sebou si nikdo nic nevezme. Tak asi tak, můj názor - nedivím se, že lidé volí komunisty...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.03.13 10:35
avatar

*palec* přesně tak. Ty doby už jsou pryč. Dnešní děti takové radovánky nezažijí jako my tehdá. Nepotřebovali jsme televizi noteboky, telefony a přesto jsme byli štastnější než dnešní mládež a víc vychovaní. Domácí vězení byl pro nás trest největší. Nedávno jsem četl, jak byla obviněná matka u soudu za šikanování - nutila svou dospívající dceru utírat prach a učit se! Co dnes se děje, rozum nebere...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.03.13 10:38
avatar

A myslíš si, že kdyby komunismus zůstal, že by ten život šel dál tak jak to znáš z mládí? Ne. I v komunistických zemích jsou supermarkety, mobily, počítače. POZOR, já neobhajuju dnešek, jen nechci vrátit včerejšek a to je rozdíl.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 15.03.13 10:48

ringo:

znovu opakuji - komunismus zatím nikde není a nebyl, to včem jsme žili byl socialismus a v tom je dost velký rozdíl ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.03.13 11:06
avatar

Naštěstí! Ale nechytejme se za slovíčka. Samozřejmně je tím myšleno, že za vlády komunistů.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: julka*
Datum: 15.03.13 10:53

A jak si vysvětlujete, že od roku 1990 stoupla střední délka života v ČR o více, než 6 let?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 15.03.13 12:34
avatar

"atramko", já vůbec nevzpomínám na pěkné dětství v děcáku. Mimo to se dřív také jezdilo s koňma, jedlo se rukama a bydlelo se na stromech. Prostě technika je dobrá věc. Já prala ještě na valše, pro vodu jsem chodila do studánky a když jsem měla zápal pohrudnice, tak se ke mně ve sněhu ani doktor nedostal. Já jsem se musela od mládí sakra otáčet a starat se sama o sebe, proto mi asi nevadilo, když přišla změna. Zvýšila jsem si vzdělání, mohla jsem konkurovat mladým a měla jsem dobré místo. Hlavně jsem byla zvyklá dělat a mít já i manžel dvě zaměstnání. Jsem ráda, že jsou PC, že mám auto, že mám pračku, sušičku, lednici a jiné tech. vymoženosti. Ušetří mi čas, který věnuji vnoučátkům a dědečkovi. A soc. dávky se nevyplácely v hotovosti, ale soc. pracovnice vzala potřebnou rodinu do krámu a tam se nakoupilo oblečení a obutí a sociálka to zaplatila, bylo dobře, že takové potřebné rodině hotovost do ruky nedala, to byla dobrá strategie narozdíl od dnešní, to je pravda. Ale ať už přijde kterákoliv strana k moci a bude vládnout, tak kde nic není ani smrt nebere. Jedině by se zase musel soukromý majetek znárodnit, jinak to nevidím. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miro®
Datum: 15.03.13 10:23

Převážná část diskuse se mně líbí, zejména názory těch mladších. Vystihuje reálnost a pravdu.

Jen si dovoluji přiložit pro ty z nás, které to zajímá, charakteristiku pravicové a levicové politiky.To proto abychom si uvědomovali o čem hovoříme a každý sám se mohl zařadit tam, co je pro koho přijatelnější. V každém období existuje člověk nebo skupina (chcete-li karieristé, převlékači), která usiluje a budou usilovat o prosazování, nebo hanobení pravicové nebo levicové politiky, podle toho do která společenské vrstvy patří (k bohatým nebo těm kteří se živí vlastníma rukama),co je pro ně výhodnější.

Hezký den - miro

doplněno 15.03.13 10:26:

Omlouvám se za zhoršenou čitelnost.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.03.13 11:12

Sociální jistoty. Furt kde kdo řve po sociálních jistotách. Státe dej vyšší mzdu, státe udělej pracovní místa, státe zařiď za mě moje pohodlí. Na komunisty vzhlížíte jak k modle, ale ani oni vám to dnes nedají. V první řadě se o ty sociální jistoty musíte postarat sami! Za komunistů mi vadilo, že jsem nemohl rozvíjet své schopnosti a tak když to začalo být možné, tak jsem začal podnikat a od roku 1988 jsem soukromník a ty JISTOTY si vytvářím sám. Dělám to tak již 25 roků a i když byly doby lepší i horší, tak neřvu, ať mi stát dá víc zakázek a zákazníků, ale hledám si je sám. Na sociální jistoty od státu by měli mít nárok pouze lidé nemocní a staří. A rozhodně by tady neměli brečet cucáci, kteří nemaj na životní styl, který si vysnili, ale nic pro něj nedělají. Kde berete vůbec to přesvědčení, že to komouši změní? Copak vás dostatečně nepřesvědčují komunistické režimy v Koreji, Rusku, na Kubě, že je to nesmysl? Cestování a banány vám pořád leží v hlavě, ale jenom to, že ty svoje bláboly tu můžete veřejně deklarovat a nesebere vás STB, to již nevidíte. Bohužel s tou svobodou, kterou máme, si málokdo umí poradit. ŽÁDNÝ režim není úplně spravedlivý, ale tento alespoň dává možnosti. Jenomže většina lidí, ve své lenosti, raději bude volit pohodlí bez osobní zodpovědnosti, než snahu vlastní aktivitou cokoliv změnit. To je dost jednoduché myšlení. Budu hnít stále stejně, jenom vhodím do urny lísteček s KSČ a ono se všechno zlepší. Myšlení zdegenerované a podporované tím xindlem odborářských bosů, kteří za nemalé peníze blbnou lidem hlavy. Moc rád bych viděl ty křiklouny, jak by si vedli v praxi oni. Ať si vezmou úvěr, koupí nějakou tu fabriku, která jim leží v žaludku. Ať nám ukážou jak si dovedou sehnat zakázky, jak budou oni sami plnit své současné požadavky na sociální jistoty. Jenom kecaj a kecaj, ale NIKDO z nich do toho nejde, protože sami vědí, že ty jejich představy jsou jen bláboly.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 15.03.13 11:45
Tesyk.
Na daních si vybírá docela dost na to aby se postaral víc než se stará )
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.03.13 12:28

A to je přesně to o čem píšu...aby se postaral...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 15.03.13 13:23

Může mi někdo poradit kterou, dříve světovou fabriku, mimo Škoda Auto ti dnešní kapitalisti dostali na světovou úroveň.

Zatím jsem si všiml že již je i Tatra v pr**. Textil je v hajzlu, sklo je v hajzlu, mléčný průmysl atd.

Ano Marketů máme dost. Ještě že ty média každý den píší jaké svinstvo se tam prodává. Ty statisícové pokuty je neohrozí.

Nejvíc se tedy zasměju, když jeden fanatik trpící ještě povolební depresí, tady rozhlašuje že kvalita potravin za socíků byla jenom chiméra.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 15.03.13 14:50
Tesyk:
Já měl na mysli stát - vybírá nehorázné daně a nefunguje nic
doplněno 15.03.13 14:54: S tvým přístupem by byla ještě 25 hodinová pracovní doba a pracovat by museli i děti...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 15.03.13 15:02

Však oni makaj třeba v Číně. A ochránci co mají plná ústa Tibetu toto "levné" zboží kupují bez uzardění.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.03.13 18:13

bmbx:

píšete nesmysly. Ani já nepracuji 25 hodin denně a ani já nezaměstnávám děti, ale kdyby se všichni řídili mým přístupem, tak nebude nezaměstnaných. Já mám práce dost a nemusím řvát po tom, aby se o mě postaral stát, protože vím, na rozdíl od vás, že on toho schopen není.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 15.03.13 18:19

A proč v opravdu vypělých zemích to jde, proč mají opravdu například zdravotnictví zdarma? Proč zrovna my musíme být zase v něčem v pr... a ještě jsou takoví jako tesyk co jsou na to hrdí *haha*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.03.13 18:54

Zdarma? Pane, vy jste zblblej reklamou. Zdarma není nikde nic. Někde je to placené přímo, jinde z daní. A slyšel jste někdy něco o výši těch daní, kde je to zdravotnictví "zdarma"?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 15.03.13 19:00

tesyk samozřejmě z daní, ale něco se ti přihodí a jsi ošetřen, např v Anglii tě ošetří i jako cizince a nepídí se po tvém zdravotním pojištění, hypokratova přísaha je přednější, u nás je to jen a jen kšeft - i léky ti předepíšou radši dražší i když je levnější možnost.

Doporučuji shlédnout film Sicko ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.03.13 19:39

Když jedu do zahraničí, tak mám vždy zdravotní pojištění. Stejně by to mělo být i u cizinců u nás. A jsem určitě asociál, když odmítám platit ošetření cizince, který se pak zdejchne z republiky a zůstane po něm jenom dluh. Proto chápu, že se zdravotníci, po neblahých zkušenostech, nejdříve pídí po penězích.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 15.03.13 19:54

Zdejchne, nezdejchne - jde o hypokratovu přísahu. Přesto doporučuji shlédnout ten film ;)

Prostě jsou země kde se lidi mají v pohodě, například vesměs všechny severské, u nás se zase naopak aplikuje "prakapitalismus". Vše je jen o penězích a ziscích za každou cenu...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 15.03.13 21:20
avatar

S tou Anglii je to pravda, ale musi se zaroven uvest, ze verejne zdravotnictvi je v Anglii docela v prdeli. Anglicane proste lecbu vsech pristehovalcu neutahnou a take na ten system nadavaji.

NHS nema penize, vse jede na dluh.

Kdyz sem byl v Anglii v nemocnici (z venku moderni budova), tak vevnitr to vypadalo jak u nas nekdy mozna v 70. letech.

Doktori vesmes nezkuseny a do jednoho cizinci, kteri prisli za lepsim a staci jim nizkej plat z verejneho sektoru.

-

Jak sem psal uz kdysi jinde. Zapad je v mnoha ohledech pouze vylhane pozlatko.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 15.03.13 23:32

No jestli je západ vylhané zrcátko, tak kam vlastně směřujeme? Taky k takovému "vylhanému zrcátku? Děkuji nechci.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.03.13 12:57
avatar

Pak ti odvážní podnikatelé vytvoří stavební firmy vyberou od lidí desítky milionu které se někde stratí a aby unikli trestu tak dostanou od Klause amnestii.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: svobodaslova
Datum: 15.03.13 15:58
Cituji @tesyk
„…ty svoje bláboly tu můžete veřejně deklarovat a nesebere vás STB, to již nevidíte.“ Dnes vás vyhodí z práce … http://precek.blog.denik.cz/c…ne-zase-vyhodili-z-prace.html
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.03.13 18:25

Chápu, ...zase ho vyhodili ho z práce a on nemá zase za co pít... Víte pane, vy jste asi nikdy nikoho nezaměstnával a můžu vám říct, že práce s lidmi je jedna z nejhorších. Zkuste si to sám. Zaměstnejte nějakého ožralu a pak po něm chtějte svědomitý přístup k práci. A garantuju vám, že ho při první příležitosti vyhodíte taky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: svobodaslova
Datum: 15.03.13 18:53
Proč do toho motáte ožralu. Byl vyhozen za svobodu slova a ne za opilství.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.03.13 18:56

Asi jsem špatně přečetl ten jeho úvod...


... tak už mně zase vyhodili z práce...

a nebudu mít za co pít...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 15.03.13 20:20

To byla jen neadsázka. Naštěstí nemá IQ pokojové teploty.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 15.03.13 23:28

Tak nevím, taky chodím občas na pivo. Jsem ožrala?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.03.13 17:03
avatar
Tesyk : a jak se má člověk sám postarat o sociální jistoty, kdyz tahle vláda pracovní místa ruší? Nezaměstnanost je již přes dvanáct procent a stále roste! Dokud člověk pracuje a platí daně je vše ok, ale jakmile je nemocný nebo bez práce, stát se točí k němu zády. V Rakousku mají různé podpůrné programy na podporu zaměstnanosti, investují do toho dost peněz, protože ví, ze zaměstnaný člověk to vrátí zpět a funguje to, protoze tam mají nízkou nezaměstnanost . U náš radej vymyslí nový program do počítačové sítě za několik mega, který navíc nefunguje, hlavně ze si na tom dobre každý namastil kapsu a hlavní problém nikoho nezajímá. A aby náhodou někdo nepracoval na černo, bude se hlásit třikrát týdně na poste. To se na mě nezlob, ale tohle nemá se sociálním cítěním nic společného. Jen tim kryjí svou neschopnost. Podobné je na tom daňová a důchodová reforma - slouží pouze k jednomu účelu - tunelovani penezenek lidí a nejvíc na to doplatí právě ti sociálně slabí, u těchto prijmovych skupin je inflace běžně nad 15% ročně.
doplněno 15.03.13 17:07: Taky se říká, ze žádný parazit nezabije svého hostitele, jenže tahle vláda to dělá.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.03.13 18:41

Pane kolego, smysluplná pracovní místa vznikají na základě poptávky po zboží, nebo službách. A žádná vláda, ani ta Rakouská na tom nic nezmění, dokud nezdaní levný dovoz a odvody zisků mimo svojí zem. To, že u nás stoupá nezaměstnanost, není až tak vina jen naší vlády. Proč tu, ku příkladu, nezmiňujete nezaměstnanost v Portugalsku, ve Španělsku, Itálii, či Řecku, kdej je ještě vyšší? Celé hospodaření EU se všemi dotacemi, zákazy a nařízeními a plánovitým rozvojem není nic jiného, než komunistické přerozdělování peněz. Evropští výrobci jsou svazováni množstvím předpisů, ať ekologických,nebo sociálních, či bůh ví jakých. A zatímco ti asiati na to dlabou, tak se potom nedivme, že dodávají zboží za nízké ceny. Kdyby měla EU zájem to změnit, tak vydá nařízení, že čínská fabrika, která zaměstnává děti a neplní ekologické normy a podobně, bude mít zdaněné zboží třeba 500%, tak byste koukal, jak by se zase oživila naše výroba.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.03.13 19:51
avatar
Pracovní místa vznikají na základě poptávky - jenže tahle vláda tu poptávku snižuje zvyšováním daní. Každý ekonom ví, ze v době stagnace je treba poptávku zvýšit za cenu snížení daní - zachová se tim zaměstnanost a koupě schopnost. V opačném případě je to začarovaný kruh, spirála, čím víc se zdanuje , tim min se prodá. Kalousek neumí vybirat daně od těch, kteří je neplatí a tento schodek kompenzuje od těch, kteří platí a od všech, kteří u nás utrácí. Kdyby se zaměřil na neplatice a černý dovoz, výrobu, tedy podstatu problemu , radej zdani vše všem jako treba všem vzal nemocenské dávky prvni tri dny, protože hrstka lidi je zneužívaly. Je to jako léčit teplotu ponořením si ledové vody. Na chvili to pomůže, ale problém se pozdej zhorší.
ČÍnská ekonomika nestojí na pracujících dětech, to je omyl, čínská ekonomika roste díky tomu, ze vláda drží juan záměrně podhodnoceny , proto je čínské zboží velice levné a konkurence schopné . Toho si je tamní vláda vědomá, ale letos musí přitáhnout kohout a počítá se s růstem jen 14%! Jen! Co by za to naše vláda dala. I když ČNB drží korunu zkrátka, podporuje vývoz, ale zdraží dovoz.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: miro®
Datum: 15.03.13 11:52

Ještě jeden pokus o čitelnost přílohy. - miro

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 15.03.13 23:19

Všimněte si té demagogie hned na začátku: "za krajní levici se označují komunistické strany, především nereformované a anarchistické organizace".

Tak takhle se dělá demagogie a podsouvání významu. Ta věta, když si ji dobře přečtete, tvrdí, že nereformované a anarchistické organizace jsou součástí komunistických stran. Což je samozřejmě z hlediska faktu blbost. Náhoda? Chybička? Ani náhodou. Záměr. Jedna z mnoha snah, jak zdiskreditovat dnešní levicové strany.

A to, že to tady miro použil znamená buď, že to ví a udělal to záměrně, pak je to to, čemu se říká politický boj? Nebo nechápe, nechce chápat psaný text, kdoví jestli vůbec četl, co sem poslal. Pak to nebudu komentovat. Dopustil bych se urážky.

Jak věřit takovému textu, kde je lež hned v úvodu, v první větě? No nevěřit, co jiného. Respektive nebrat ho na vědomí. Text, který mi neříká nic nového, ke kterému musím přistupovat tak, že si ho na základě vlastního poznání přeberu na pravdu a lež, je k ničemu, a slouží jen k přesvědčování lidí, kteří nechtějí do poznání dát vlastní energii.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miro®
Datum: 15.03.13 11:54

Prvá stránka přílohy:

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.03.13 13:39
avatar

Já bych to dnes neřešil.Nechal bych to na příštích volbách.Zam se ukáže po pravdě,kdo má máslo na hlavě.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.03.13 13:42
avatar

Hm, opět debata, která (s)končí urážením...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.03.13 16:23
avatar

Ano pane Milane, to je to co říkám, nemusíme mít všichni stejný názor, každý máme jinou osobní zkušenost a v klidu můžeme diskutovat ale vždycky se to zvrhne a tak by snad bylo nejlépe kdybychom se té politice vyhnuli úplně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.03.13 16:07
avatar

Já bych přispěl z malinko jiného soudku. Ale opravdu jen malinko. Já vím, že konkrétně tohle na cenu chlepa vliv nemá, ale je to typický a signifikantní příklad absurdity komunistického systému: Vzpomínáte si, že když emigroval Walda Matuška, přes noc ze ze znělky Chalupářů stala orchestrálka?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 15.03.13 16:25

Já měl Waldu rád. Jednou však vystupoval u nás. Takový černý nablýskaný jevištní oblek, který snad nikdy neviděl pračku a táhnul z něj chlast.

Od té doby jsem ho nemusel.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 15.03.13 18:48

Kapitalismus tady nebude věčně, všechno se vyvíjí a příjde jiný systém a bude vlastně na bázi komunismu, vlivem automatizace a robotizace bude čím dál tím míň práce a přitom všeho bude dost. Kdyby nebylo současné lidstvo hamižné a jediné co platí je maximální zisk, už by to bylo znát i teď. Jenže místo toho se vyrábí zboží které má krátkou životnost, aby se mohlo vyrábět pořád víc a víc. Pokud se nezahubíme, nevypleníme celou zem tak to samovolně příjde - díky technickému pokroku ;)

doplněno 15.03.13 18:51:

http://player.vimeo.com/video/57126054#at=0

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ddasa*
Datum: 15.03.13 19:02

Pta se vnoucek dedy-dedecku jaky byli ty komunisti?Rudy nebo cerveny?

Zlaty hochu zlaty *ua*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kjanik112*
Datum: 15.03.13 22:37

Bmbx: souhlas. Ten, kdo dnes poukazuje na to, co továren zaniklo, si neuvědomuje, že svět je dnes už dávno jinde.Doba, kdy svět vše hned vykoupil, je dávno pryč. Odborníci říkají: Dneska není problém vyrobit, to umí kdekdo. Ale problémem je, prodat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 15.03.13 23:01

Tak za prvé, to co tady bylo od r. 1948 do r. 1989 NEBYL komunismus. Pokud tento název pro tuto dobu používáte, jen tím dokazujete, jak málo víte. Promiňte mi tu ostrost, ale je to tak. Podléháte hlasu medií, kterým se to hrozně hodí, a kterým to zjednodušuje život. Ale nemá to nic společného s pravdou.

Za druhé: Díky tomu je možná ta Vaše převzatá názorová zkratka od KSČM ke komunismu. Tedy dojem, že by snad KSČM chtěla komunismus. To je druhý okamžik dokazující vaši nevědomost. Podívejte se na stránky KSČM a přečtěte si jejich volební programy, podivejte se na stránky parlamentu, na stenozáznamy vystoupení jejich poslanců, podívejte se jak jejich poslanci hlasovali, a pak hodnoťte nebo tvrďte o co jim jde. Dokud toto neuděláte, jen opakujete strohá tvrzení médií.

za třetí: Máte PC, máte internet, máte vlastní mozek. Hledejte informace, přemýšlejte, a nenechte se médii oblbovat. Ta potřebují senzace, a taková zkratka KSČM=KOMUNISMUS se jim hrozně líbí.

za čtvrté: Nesnažte se, dělat si názor na základě názorů jiných - pak jen bezduše přejímáte něco cizího. Názor na svět, na dění ve společnosti si dělejte na základě poznání, četby, na základě faktů.

Tím jsem snad odpověděl i na Váš dotaz. Např. KSČM nikdy nechtěla znárodňování. Razí ale zásadu, že VŠECHNY formy vlastnictví by si měly být rovnocenné. To znamená i společné, nebo třeba státní vlastnictví by mělo být na stejné úrovni jako soukromé.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 16.03.13 13:11
avatar

Nomen omen.

Pokud budu mit v nazvu sve strany napr. nacionalisticka, nebudu zrejme podporovat multikulturalismus. Souhlasite?

Stejne tak se da predpokladat, ze pokud budu mit v nazvu sve strany KOMUNISTICKA, budu ideove smerovat ke komunismu.

Jelikoz jiste velmi dobre vite, jaka je definice komunismu, pak nemuzete tvrdit, ze komunisti nesmeruji k znarodnovani. To se navzajem vylucuje. Komunistcka a neznarodnovani v jedne vete je prakticky oxymoron.

A je uplne jedno, co maji nebo nemaji napsano v programu.

Ostatne to je furt dokola. O komunistickem neznarodnovani se uz lide meli sanci presvedcit na vlastni kuzi, ocividne je to ale nepoucilo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miro®
Datum: 16.03.13 13:40

P. "axus" souhlas. Ono je to naprosto stejné jako by jste hodlal hospodařit kapitalisticky bez soukromých zbohatlíků zbohatnuvších z práce druhých, jako by jkte chtěl kapitalizmus bez nezaměstnaných, bez chudoby , bez konfliktů a nakonec i bez hospodářských krizí a další. Že?. Každá ideologie a představa o směřování vývoje má a musí mít své, jak říkal p.V.H. vize. Třeba vizi o posmrtném životě a ráji. Zdraví - miro

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 16.03.13 15:55

axus: dopustil jste se opět té stejné názorové zkratky, šířené záměrně médii a odpůrci levicové scény, a ostatními z nevědomosti.

1. Nechápu proč by to měl být oxymoron. Proč by rovnost forem vlastnictví měla být vyloučena?

2. Stejně tak název není důležitý. Tak jako je nesmysl výraz sociálně-demokratický, stejně tak občansko-demokratická je slovní spojení které zrovna k sobě nepasuje. Název je jen vývěsní štít, který nic neříká o cílech a tím méně o praktických krocích jakéhokoliv společenství.

3. Ukažte mi(jmenujte mi), kde v kterém Marxově díle se hovoří o znárodňování průmyslu jako o nezbytné součásti vývoje společnosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 16.03.13 16:05

Ten Zeman má pravdu. Média jsou média. Dnešní titulek "Po volbách ČSSD zvýší daně" (předpoklad že budou vládnout). Že se ale jedná o progresivní daně, to již z titulky nevyplývá. Prostě mediální masáž se zřejmým záměrem v nepozorném čtenáři vyvolat nesprávné závěry.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 16.03.13 16:24
Jjirbar:
Taky jsem si dnes všiml toho titulku...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.03.13 16:53
avatar

A to není zvýšení daní?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 16.03.13 17:25

Jako programátor a matematik souhlasím, Informace byla správná (byť neúplná). Jako normální občan ze mne dělají blbce. A já rozhodně ze sebe dělat blbce nenechám. Takže Zeman měl pravdu a to združení kterých se ten jeho výrok dotkl, ať se třeba pos***. Mně je to celkem fuk.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 16.03.13 22:07
avatar

1. Oxymoron neni v rovnosti vlastnictvi, ale v neznarodnovani v souvislosti s komunistama. Kdyby sme se bavili v teoreticke rovine, mozna by slo pripustit, ze znarodnovani nechteji (nechteli), jenze my mame overeno praxi, ze pod vladou komunistickych stran tomu tak neni (nejenom na nasem uzemi). Takze v tehle otazce se neni o cem bavit.

2. Nazev samozrejme dulezity je. Nikdo si jen tak pro nic za nic do nazvu neda nejaky nesmysl, ale naopak neco, co ho vystihuje.

Pokud si jen tak namatkove do nazvu zvolili slovo KOMUNISTICKA, bez nejakeho hlubsiho smyslu, pak to svedci o jejich omezenosti, pac nic horsiho uz asi zvolit nemohli - tedy je to pro mne nekdo nevolitelny. Pokud k tomu duvod mely (jako ze mely), pak to samozrejme ukazuje na jejich zpusob mysleni, jejich idee, ktere jsou timto slovem definovane, jejich minulost, ke ktere se hlasi - tedy je to pro mne opet nekdo nevolitelny.

3. Neznam kompletni Marxovo dilo, cetl jsem pouze cast Kapitalu, ale vim, jak je definovan komunismus (ne novinarema, ale politickyma teoretikama).

Komunismus, ktery jako konecny cil pozaduje spolecne vlastnictvi, nema moc jinych nastroju jak tohoto cile doshanout, nez znarodnenim majetku. Malo kdo se sveho majetku vzda dobrovolne.

Nicmene. Toto je overeno praxi v mnoha zemich sveta, takze na teorii komunismu a co verejne hlasaji zese tolik nesejde.

-

Pokud chcete obhajovat komunisty a hrat si na dablova advokata, je to vase pravo, ja to delat nebudu, a protoze nechci zit pod jejich vladou, nebudu ani mlcet, kdyz se je nekdo obhajit snazi.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 17.03.13 01:27

1. Jen Váš předpoklad, nezakládající se na ničem jiném, než na šíření strachu typu: "už to jednou udělali". Že je dnes společnost úplně jinde, nechcete vidět. Neexistuje cesta zpět. Tak vývoj ve společnosti nefunguje.

2. Je vidět, že nic nevíte o historii názvu. Jak vznikl a proč to jedno slovo(komunistická) které Vás tak irituje, ponechali v názvu. Přesto to je pro Vás neklamná známka "špatnosti". Odpovím klasikou: "Co do jména? Růže jinak zvána, voněla by stejně".

3. Kde a jak je definován Marxem komunismus? Ostatně, to co se děje u nás dnes, např: ničení malých obchodníků velkými, má naprosto stejné dopady jako znárodnění, a to akumulaci kapitálu. Takže když kapitál akumuluje stát, je to špatně, ale když akumuluje Nadnárodní Kapitál, neboli soukromník, tak je to v pořádku? Není zrovna tohle, ten Váš oxymoron?

Ostatní je plácání do vzduchu, které nehodlám komentovat.

Pokud si myslíte, že něco plácnete a ostatní kolem budou zticha-nebudou. Vy jste s tou lží začal. Nezačínejte si, a nebudete muset odpovídat na pro Vás hloupé otázky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 17.03.13 12:37
avatar

Jak myslis.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miro®
Datum: 16.03.13 11:11

P. "zebu" se vším a snad i bez výhrady s Vámi ve všem souhlasím. To co jsem dal výše k zamyšlení jsem dal z důvodů, aby jsme měli aspoň trochu představu o čem hovoříme když hovoříme o pravici a levici - co to znamená. Mám dojem, jak sám uvádíte o chápání významu komunizmus, že nejen v tomto případě používáme termíny, aniž bychom znali jejich obsah _ věděli o čem hovoříme, co to znamená.

Přes to, že jste zaujal kritický názor viz. Vaše citace: Všimněte si té demagogie hned na začátku: "za krajní levici se označují komunistické strany, především nereformované a anarchistické organizace". Tak takhle se dělá demagogie a podsouvání významu atd. atd.- potud Vaše citace ( i takto se to dá chápat ) a pokračujete mně velmi blízkými argumenty. Toto je že vyřčené lze chápat mnohými způsoby, mnohými způsoby je komentovat až po zkreslující a demagogické informace za účelem zamýšlených cílů. K eliminaci těchto neg. vlivů musí sloužit přesvědčení , vycházejícím z dosavadních poznatků společnosti , osobního poznání a praxe.

Přeji krásný víkend - miro

doplněno 16.03.13 11:13:

Promiňte, správné oslovení má být "zabu"

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.03.13 18:38

Komunismus je nefunkční. Stará se oneschopné na úkor schopných. Nemám na mysli tělesně postižené nemocné a tak podobně, ale líné lidi, kterým dává, co si nezaslouží.

Komunisti nic nevybudovali. Před válkou jsme patřili ke světové elitě a pak to šlo z kopce.

Vy, co jste to zažili, už si nevzpomínáte na tu vymývárnu mozků? Na ty kecy co byly v televizi, novinách, všude okolo?

Proč si lidé neustále myslí, že komunisti nás zbaví cikánů? Ne, přesně opačně. Komunismus ochraňuje sociálně slabé a to cikáni jsou. Jak píši v prvním odstavci, přesně o takové se komunismus stará na úkor ostatních?

Nechápu, proč si tolik lidí myslí, že komunismus zachrání svět. Komunismus nevrátí správné hodnoty. Kapitalismus není špatný, lidé jsou špatní. A nevím, na co si pořád stěžujeme. Nikdy nebylo lépe. A co jsme vlastně udělali pro to, aby v téhle zemi bylo lépe? Co jsme udělali pro ostatní lidi žijící v této zemi, že máme právo neustále nadávat?

Nostalgie je opravdu nemoc.

Neberte si to prosím zle, ale Albert Einstein řekl:"Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si však nejsem tak jist." Měl pravdu. Co všechno se musí stát abychom se poučili ze svých chyb? Komunisté zakazovali studovat, zavírali do vězení, zabíjeli a my je obhajujeme. Víte proč nekradli, protože jim patřilo všechno!.

NEMŮŽEME CHTÍT VĚCI ZADARMO! Pokud se chcete mít dobře, tak se snažte. Jde to.

A nezapomeňte, že štěstí záleží na penězích pramálo.

P.S. Nejsme žádný odpad Evropy. V MNOHA zemích Evropy je to stejné jako u nás nebo horší.

Noviny

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 16.03.13 18:51

noviny.

proti více věcem by se našli výhrady, ale zmíním alespoň jednu - cikáni za komunistů museli makat, teď ne, jak je to možné :D

doplněno 16.03.13 19:10:

A kapitalismus je špatný, funguje na tom že menšina se má lépe díky tomu že odrbává většinu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 16.03.13 19:22

Co k tomu říci. Prostě noviny manipulují furt. Jak za komunistů tak především teď. Mně třeba vaděj ty ničím neodůvodněné přívlastky a jindy zase chybějící.

Prostě masáž pro jednoduché lidi kteří to hltavě čtou. Třeba dnes na první stránce Seznamu."Dračice Gurčíková", "Chlípný Kokta" a pak vše je "totalitní". Ale třeba napsat ČSSD chce zavést progresivní daně, to se radši napíše "ČSSD chce zvýšit daně.

A s tím budováním to bych radši pomlčel. Za posledních 20 let jedině tak Markety to ano. Tak nějak nevzpomínám na jiného. Ani to Metro či dálnice nějak nepřibejvaj.

Ano za komunistů kostely, památky, hrady atd. tak tam měli jézeďáci brambory, vojsko své sklady. Aspoň tu střechu spravili. No již to opustili a nakoupili různé firmy. Vypůjčili v bance miliony, tuto nemovitost 100x předraženou použily jako zástavu. A výsledek. Objekty vyrabované, padají na hlavu a Města nevědí co s tím.

doplněno 16.03.13 19:25:

A stou hloupostí měl ten Einstein pravdu. Takže se "noviny" zamysli kam vůbec patříš.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 17.03.13 01:35

Nedá mi to, a tak ještě slovo z parlamentních lavic. 17.1.2013. Pavel Hojda řekl:

Máme pětinové platy, než mají lidé na Západě - ale hlavně že nám nevládnou komunisté. Máme všechno zboží dražší o 20 % než na Západě - ale hlavně, že nám nevládnou komunisté. Musíme jíst potravinový odpad dovážený ze západních zemí - ale hlavně, že nám nevládnou komunisté. Náš státní dluh je už více než 1,7 bil. korun, roční úroky z něho platíme prakticky 90 mld. - ale hlavně, že nám nevládnou komunisté. Zvyšuje se počet lidí pod hranicí chudoby, zvyšuje se počet bezdomovců, počet lidí zavřených na ubytovnách, počet lidí vyhlašujících bankrot - ale hlavně, že nám nevládnou komunisté. Určité územní celky jsou řízené mnohdy kmotry, kteří veřejnou zakázku předraží tak, jak to udělal bývalý ministr životního prostředí Drobil, aby naplnil miliardami našich korun svůj osobní měšec a měšec stranické pokladny ODS - ale hlavně, že nám nevládnou komunisté. Na kongresu vládní strany ODS jsme viděli aroganci kmotrů ODS, kteří přijeli několikamiliardovými auty s registračními značkami za stovky tisíc korun- ale hlavně, že nám tady nevládnou komunisté. Na zdravotní péči bude mít nárok jenom ten, kdo do nemocnice přijede autem značky BMW, jak řekl jeden profesor medicíny - ale hlavně, že nám tady nevládnou komunisté. Do důchodu budeme odcházet asi v 74 letech, což je z biologického hlediska úplný nesmysl - ale hlavně, že nám nevládnou komunisté.
Prostě je to vysvětlení na všechno. My jsme v úplně totálním marasmu, ale můžeme si odpovědět větou: Hlavně, že nám nevládnou komunisté. A hned jsou všechny problémy vyřešené. Protože jediná nejdokonalejší politická strana na světě je ODS a TOP. (Upozornění na čas.) Děkuji. (Potlesk zleva.)

Přeberte si to každý jak chcete.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miro®
Datum: 17.03.13 09:34

To jsou ty dnešní nejúčinnější argumenty zprava pol.spektra, potvrzující neschopnost, neexistenci racionálních argumentů a bezmeznou snahu za každou cenu manipulovat s minulostí za účelem udržení si veřejné přízně. Pochybuji, že by se naši lidé dobrovolně přidali a zříkali se ve prospěch horních desetitisíc , zmiňovaných životních jistot, nezbytností a potřeb - hlavně když nám nevládnou komunisté!

Já se zásadně nepřipojuji k potlesku z leva, z pohledu zasedacího pořádku P.S. Zdravím - miro

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.03.13 11:32

...přijeli několikamiliardovými auty s registračními značkami za stovky tisíc korun... nejhorší na tom není to, že nějaké přiblblo vypustí tuhle hovadinu z huby, ale to, že se najdou i další přiblbla, kteří to papouškují dál.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 17.03.13 12:01
Tesyk:
Do nedavna si vybírat registracni značku za příplatek nešlo, takže uplatit úředníkan nějakou kačku stát muselo.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.03.13 12:51

bmbx, na VIP registračku stačilo 5-10000, žádný statisíce. Nesnažte se tu blbost obhajovat za každou cenu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 17.03.13 12:39
avatar

Jo, ty nekolikamiliardova auta jsou dobra.

Hlavne, ze my jsme osocovani z papouskovani.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 17.03.13 12:46

axus:

chyba je pouze v několika řádech, ale smysl se nemění - hodně luxusní auta a uplacené dobře pamatovatelné registrační značky ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.03.13 12:52

Chyba bude spíš v myšlení, než v řádech...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 17.03.13 13:56

tesyk:

já nic neobhajuju, ale jde o to, že uředníci dokola tvrdí, že nebylo možné získat registračku dle přání a za úplatu a pak je vidět zcela hromadně jak to naši mocipáni s registračkama mají o to jde, normální člověk ty částky přeslechne - nejsou v tomto případě podstané ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 18.03.13 12:34
avatar

Bmbx. Me neslo ani tak o tu faktickou chybu jako o to, ze Ti, co argumentuji proti komusitum jsou tady osocovani z poheho papouskovani neceho, co jim media naservirujou a hle, najednou se ukaze, ze ani protistrana nema vse tak uplne ze svoji hlavy.

Coz je samozrejme pochopitelne, protoze nac vymyslet uz jednou vymyslene s cim staci souhlasit. Pred publikovanim bych se ale snad nad sdelenou myslenkou mohl alespon trochu kriticky pozastavit.

-

A z jineho soudek, nekde vyse se psalo, ze tato diskuse bude plna hadek a osobniho napadani. Pokud sem si zatim vsiml, tak s radosti mohu kvitovat, ze tomu tak zatim neni, coz je docela pozitivni zjisteni.*palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 17.03.13 15:00

Ano. Mohl jsem to opravit. A k čemu by to bylo? Jednou se přeřekl, a nikdo mu to neodpáře. Ale vybrat si z jeho celého projevu jednu chybu a stavět na ní? Co k tomu říci. Když někdo ostatní myšlenky z projevu nezvládá pochopit... nebo nechce chápat?...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 17.03.13 14:37
avatar

Jak je tedy vůbec možné, že došlo k sametové revoluci, když tady bylo 40 let tak super všechno výborné? Jak to, že tolik lidí vyšlo do ulic a volali po změně? Jak to, že vláda tak rychle předala svou moc? Jak to? Přece, když se máme super, tak se sice může najít pár jedinců, kterým se to líbit nebude, ale o sametové revoluci to byla většina národa. Já byla v tu dobu nemocná v pracovní neschopnosti, koukala jsem na TV a poslouchala radio, jak blázen, co se děje. V tom případě vysvětlete někdo, když bylo vše dobré, proč to lidé nechtěli? Pak nebude třeba se tady dohadovat. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 17.03.13 15:05

pt: Protože se jim lhalo. Najděte si na internetu projev V. Havla, koluje po internetu pod názvem "projev na který se nezapomíná". Možná trochu pochopíte.

A za druhé se dopustím spekulace. Kdoví, jestli by se na náměstích sešlo tolik lidí a cinkalo klíčema, kdyby věděli, jak se dnes budou mít. Kdoví. To už se ale nikdo nedozví. Ve vývoji společnosti žádné kdyby neplatí, a tak jsme tam kde jsme, a vývoj pokračuje. Kam? To se uvidí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 17.03.13 15:15

ano lhalo se, na ten Havlův projev si moc dobře pamatuji a navíc chartisti dostali od nadace ultimatum, když nepadne do konce roku vláda nedostanete už ani korunu - tuto informaci jsem se dozvěděl minimálně půl roku předem. Mnoho lidí doufalo, že bude u nás zaveden švedský model, ono to tak taky mělo původně být.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 17.03.13 15:32
avatar

"zabu", ale ten projev, Havel říkal přece až po k sametu. Jaké lhaní máte na mysli? Lhalo se před sametem nebo po něm? Jak je možné, že k sametu vůbec došlo, když bylo všechno dobré? Proč vyšli lidé do ulic a chtěli změnu? Proč, proč, proč? Tady chci slyšet odpověď, pokud ji někdo víte. - pt

doplněno 17.03.13 17:08:

Vidím, že se odpovědi nedočkám. Čtu tady projev V. Havla, který ovšem říkal až po sametové revoluci. Ptám se stále dokola, jak to, že k té sametové revoluci došlo, jak to, že lidé chtěli změnu? Proč byli na náměstích? Proč, proč, proč, když bylo všechno dobré, nejlepší? - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 17.03.13 17:43
Pt:
Vy jste opravdu divná.
Lidé chtěli změnu a nikdo neříká že to bylo nejlepší, nikdo z lidí nečekal, že ta změna bude pro mnohé horší, nikdo nečekal, že dojde k hrubé devastaci toho co tady ještě zbylo, nikdo nečekal , že roskradne státní zlato, zlikviduje průmysl a že budeme mít bilionový dluh...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 17.03.13 17:59
avatar

Proč hned píšete, že jsem nějaká, ať jsem, jaká jsem, hlavně chci znát odpověď. Já Vám také nepíšu, že jste divný nebo blbý nebo chytrý. Když bylo všechno dobré, proč se to lidem nelíbilo? Proč vyšli do ulic? Nikdy, nikdo neví dopředu, jak věci dopadnou, jak se budou vyvíjet. Ale proč, chtěli lidé změnu, proč se jim nelíbily sociální jistoty, proč se jim nelíbila lékařská péče, proč se jim nelíbilo, že musí chodit do práce? Proč se jim nelíbilo, že nejsou pracáky? Proč se jim nelíbilo, že nemohou cestovat, že nemohou podnikat, že nemohou studovat v zahraničí? Když dnes to chtějí zpátky, když to všechno bylo? Jak vůbec mohlo k sametové revoluci dojít? Kdyby nebyla sametová revoluce, nebyl by ani ten projev V. Havla. Nikdo by se tady nedohadoval a žili by všichni bezva a super. Když je něco dobré, nač to měnit? Proč tedy vůbec k té sametové revoluci došlo? Ví to někdo? - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 17.03.13 18:16
Pt:
Protože většina lidí nevěděla do čeho jdou, mnoho z nich si pripostela jen to pozlatko...
Dnes můžeme porovnávat kdo zažil i socialismus, jak zde bylo už vyřčeno, dnes by už asi podstatně meně lidí šlo cinkat klíči kdyby jsme se najednou vrátili do roku 1989
A proč jste divná? Od 20 letého bych takovou otázku bral...
Nezapomeňte se urazit, to už tu dlouho nebylo.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 17.03.13 18:26
avatar

Protože většina nevěděla do čeho jdou? A jaké pozlátko si připouštěla? A kdy to většina ví? A na tu změnu musela proběhnout sametová revoluce? To změny nemohla udělat tehdejší vláda bez sametové revoluce? Když tady bylo všechno dobré, tak proč se to nevyvíjelo k lepšímu bez sametové revoluce? Zase ptám proč, proč, proč došlo k sametové revoluci? Vy neznáte odpověď, proto se uchylujete k posměškům. A jestli se urazím nebo neurazím, nemá s otázkou nic společného. Nechoďte do osobní roviny a pokud víte, odpovězte stručně, jasně a konkrétně. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 17.03.13 18:40
Protože je naším zvykem lézt někomu do pr... a moc jsme se snažili být papeztejsi než papež , vše dle vzoru SSSR. Změnil by to Gorbačov, ale přišel příliš pozdě.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 17.03.13 18:43
avatar

A to je ten důvod, proč došlo k sametové revoluci? - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 17.03.13 18:47
Ono to vřelo všude okolo a my jsme se vlastně svezli ...
Gorbačov začal všechno uvolňovat, kdyby nastoupil o pár let dřív, k ničemu by nedošlo.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.03.13 18:18
avatar
Pt: lidi si nic nevycinkali , pád komunismu se plánoval v tichosti uz tri roky, v tichosti, z USA, kvůli globalizaci a získání dalších odbytišť. Havel byla jen nastrcena figurka, vše melo proběhnout s co nejmenšími ztrátami, nebo si myslíte, ze to pustili tak levně? Jen se prekabatili a začali krást ve velkém, jenže Havel si měl získat národ a oklidnovat ... A všichni jsme mu věřili ,, podobně ve zbytku východní Evropy. Takže ten přechod ze socialismu ke kapitalismu by probehnul tak jak tak, šlo jen o to, ze lidi meli mít pocit, ze si ho vybojovali sami.
doplněno 18.03.13 10:41: Vláda to věděla, bylo to přece domluvené, ze pustí oprátky. Jinak by to nebyla revoluce sametová, ale krvavá. Možná krvavá byt měla, pak by měl národ větší respekt, ale dnes se všichni jen bojí a to je cíl..
Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 17.03.13 18:55
avatar

A to vláda nevěděla, co se chystá? To neudělali žádná opatření, aby ochránili národ? Proč se východní evropa nespojila? - pt

doplněno 17.03.13 19:05:

To, tedy celá evropa složila ruce do klína? Tak proč jsou zde diskuze a debaty, když bylo něco plánované? Když tady lidé za nic nemohou? Proč si zde lidé místo debat kolikrát nadávají a osočují se? Proč nedrží lidé pospolu? A dá se vůbec něco změnit? - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 17.03.13 19:45

dá se změnit - viz Island, tam sice nezměnili režim, ale alespoň se oprostili od té globalizace, na to jsme příliš hloupý národ.

Jak jsem psal, že původně zde měl být tkz. švédský model, tak to právě do tohodle moc nezapadalo a protože jsme tam kde jsme, tak švédové s náma moc nemluví :D

Ale už jsme natolik vyrabovaní, že vlastně změnit nemůžeme nic i kdybychom chtěli...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.03.13 12:39
avatar

Na všeobecný vír v hlavách většiny přispivatelů této diskuze bych odpověděl jednoduše.Až budou příčtí voloby,volte podle svého nejlepšího vědomí a svědomí.Další 4 roky si pak můžete sypat popel na hlavu.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miro®
Datum: 17.03.13 19:02

P."jabraka"Kde to svědomí vzít, jak si jej vypěstovat, kdo je oprávněn nějaké svědomí doporučit jako svědomí nejlepší? Samotné svědomí je to,co člověk již provedl a co se chystá provést. K tomu asi má sloužit hlavně ohlédnutí se za svojí minulostí, dialog- i tato diskuse, výměna názorů za použití věrohodných, pochopitelných argumentů a pohled na současný stav ve společnosti.Podle toho se pak chovat. Myslím si, že nechat volný průběh tvorbě vědomí a svědomí, znamená přenechat iniciativu těm, kteří již nějaké svědomí - spíše opak mají. miro

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miro®
Datum: 17.03.13 16:28

Tady je projev, dostupný rovně na int..

Projev Václava Havla z prosince roku 1989
"Dvacet let tvrdila o­ficiální propaganda, že jsem nepřítel socialismu, že chci
obnovit kapitalismus, že jsem ve službách světového imperialismu, od něhož
přijímám tučné výslužky, že chci být majitelem různých podniku.
Byly to všechno lži, protože brzy začnou vycházet knihy, z nichž bude zřejmé,
kdo jsem a co si myslím.
Slibuji vám, že funkci prezidenta vezmu na jedno volební období, ale pak bych se
chtěl věnovat práci dramatika.
Také vám slibuji na svou cest, pokud se za mého volebního období nezlepší
životní úroveň ČSFR, sám odstoupím z funkce.
Za svůj třetí úkol považuji podporu toho, co vede k lepšímu postavení dětí,
starých lidí, žen, těžce pracujících příslušníků národních menšin a vůbec všech
občanů, kteří jsou na tom z jakýchkoli důvodů hůře než ostatní.
Žádné potraviny či nemocnice nesmí být výsadou mocných, ale nabízeny těm, kteří
je skutečně nejvíce potřebují.
Připravujeme koncept důkladné ekonomické reformy, která nepřinese sociální
otřesy, nezaměstnanost, inflaci a jiné problémy, jak se někteří z vás obávají.
Všichni chceme republiku, která bude starostlivě pečovat o to, aby zmizely
všechny ponižující přehrady mezi různými společenskými vrstvami, republiku, v
níž se nebudeme dělit na otroky a pány.
Toužím po takové republice víc než kdo jiný.
Náš stát by už nikdy nemel být přívažkem či chudým příbuzným kohokoli jiného.
Jsou lidé, kteří kalí vodu a panikaří, že se bude zdražovat.

Jen doplňuji, že jsme dlouhá léta byli masírování, přesvědčování, jak je západní způsob života pro nás nezbytný. Posloužili k tomu např. rifle, marky a dolary,Mercedesy,švícarské léky,kultura , technické vymoženosti a my jsme bezmezně toužili. Nebyli jsme ochotni uvěřit že existují negativní doprovodné jevy kapitalizmu, ( nezaměstnanost , chudoba , bezdomovectví, nižší dostupnost zdravotní péče, účast na zahraničních misích, tunelování, korupce, dražší potraviny, doprava, energie, zkrátka hlavně zdražování toho co člověk ke svému životu nezbytně potřebuje - pokuste si sami doplnit) hlavně v neprospěch životních jistot a životní úrovně nejpočetnější skupiny naší společnosti.To jsou zřejmě důvody proč jsme si vyzvonili to co jsme si vyzvonili. Prvým impuilsem dávno před uvedeným projevem, byly vize O.Šika o nezastupitelnosti a výhodnosti tržního hospodaření a další. - miro

doplněno 17.03.13 16:35:

Zde je v originále.


Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.03.13 16:53

Rádci, radilové a radilky , kterých se to týká, si mohou tento slib Havla vytisknout, zarámovat a vyvěsit v obýváku. Každý ví, koho se to týká, a také mohou si na obraz pověsit i svoje tehdejší klíče a vyfotit také prostředníček s ukazováčkem. Jen ta většina, která tehdy jásala, se nějak bojí i přispívat do této poradny. Zkusme přemýšlet, ale nehádat se... Miro, máš u mně pomyslný bodík, dnes jsem to četl poprvé ...*zed*

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 18.03.13 12:09
avatar

Zrovna tak si socani můžou dát za rámeček projev Zemáka že opoziční smlouva by byl podvod na voličích /pár dní před podpisem opoziční smlouvy/. Dělají z nás blbce všichni, tak už to neřešte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miro®
Datum: 18.03.13 12:41

P. "ringo" snad tím neřešením nedoporučujete - Buďme blci i nadále? miro

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.03.13 13:28
avatar

Jasně že ne! Ale nadáváme si tu mezi sebou na pravičáky a levičáky a nahoře se tomu jen smějí. Je jim jedno v jaké jsou straně, hlavně že to sype. Chce to už fakt udělat konec tomu výsměchu do obličeje všem slušným lidem /já se tam nepočítám/.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.03.13 12:34

ANO, OSOBNÍ SVOBODA TŘEBA NEBYLA,ALE OSTATNÍ "JISTOTY KTERÉ TED NEJSOU BYLY.JISTOTA PRÁCE,COŽ JE ASI NEJDŮLEŽITĚJŠÍ,PROTOŽE OD TOHO SE VŠE ODVÍJÍ.NEBYLY BANÁNY A MANDARINKY ,TOALETNÍ PAPÍR,ALE CO JE TO PROTI FRONTĚ NA ÚŘADU PRÁCE,TAKÉ O DŮSTOJNOSTI ČLOVĚKA TO BYLO A JE TO JEŠTĚ HORŠÍ.MOHL BYCH SROVNÁVAT MNOHO VĚCÍ.záleží kdo se na to jak dívá.!CO JE VÁM PLATNÁ OSOBNÍ SVOBODA,TÉ SE NENAJÍTE.! CO LIDÍ JE ZNIČENO ZBYTEČNOU EXEKUCÍ A TO VŠECHNO VLÁDA UMOŽNUJE,NIČIT ČLOVĚKA A CELÉ RODINY.NASTUPUJE POMALU NEVOLNICTVÍ.NIKDE SE NEZVEŘEJNĚ POČET SEBEVRAŽD Z BEZVÝCHODNÉ SITUACE.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.