Meditace

Od: Datum: 19.05.17 16:54 odpovědí: 6 změna: 20.05.17 07:19
Zdravím,
četla jsem, ze meditace uklidňuje, a ze si díky ni ústřídíte myšlenky a jste více "pohodový". Medituji asi týden, ale cítím se naopak hůře, mrzute a boli me poslední dobou hlava. Žádnou jinou zmenu jsem v živote neudělala, takze to musí byt z meditace. Budu ráda za vase zkušenosti. Děkuji, hezky víkend

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.05.17 16:56

Problémem může být očekávání. Očekáváte, že se budete cítit lépe, ale výsledek se nedostavuje, vzniká mrzutost.

Ohodnoceno: 2x

Od: maky®
Datum: 19.05.17 17:33

Důležité je začít uvnitřenním. Vždy postupujte od sedmé čakry, nikdy ne od první. Možná děláte zrovna tuto chybu a pak se nedivím, že se cítíte mizerně. Opravdově meditovat trvá dlouho, než se zdokonalíte, ale nějak začít se musí, máteli do toho chuť, nevdávejte to a pokračujte, ale spávně.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 19.05.17 18:06

dejte si v pohodě panáka, nebo nějaké dobré víno a bude Vám dobře. tohle je meditace se zaručeným uklidněním

Ohodnoceno: 2x

Datum: 19.05.17 19:37

Jak meditujete? Četla jsem někde, že když se snaží člověk moc silou, tak právě je potom důsledkem bolest hlavy a nepohoda.Mělo by jít lehce. Zkuste třeba nejdříve vizualizaci - relaxaci: přebývat v myšlenkách na nějakém pěkném místě,kde je Vám dobře (ať je to místo skutečné nebo jen ve Vašich představách).

doplněno 19.05.17 21:16:

Je to hodně těžký, když člověk vlastně neví, jak se má při meditaci cítit. Jak má vypadat třeba přemet víte, takže víte čeho máte dosáhnout, jak vypadá výsledek. U meditace to nevíte. Zkoušela jsem soustředění na plamen svíčky, soustředění na dech, byla jsem také z toho jen hodně unavená a otrávená : )) Snazší je např. představa květiny a snažit se jí držet co nejdéle, ale jen do té doby, dokud to jde a je to příjemné.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 19.05.17 21:26

Sežeňte si někde Oranžovou knihu od Osha. Popisuje tam jazykem dnešního člověka stovky cest, které vedou k jedinému cíli. Zaručeně Vás min. jedna osloví.
Pokud se vám dlouhodobě nedaří se nějak uvolnit, zkuste před meditací nějaká dechová cvičení.

Ohodnoceno: 0x

Od: nikc®
Datum: 20.05.17 07:19

Dobrý den. Zkuste poslouchat chakry na youtube. Ty Vás bolestí hlavy zbaví. Jsou tam komentáře lidí, kteří to píšou. Pak je dobrý reiky a různá hudba pro pozitivní myšlení, odblokování na youtube. Na youtube Vám nabídnou další hudbu samy. Např.

Ohodnoceno: 1x

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.