Miminko- před osmnácti

Od: Datum: 05.05.17 14:30 odpovědí: 14 změna: 22.05.17 13:58
Dobrý den, obrácím se zde s prosbou o radu. S přítelem čekáme miminko. Mělo by se narodit koncem února . Problém je v tom, že 18 ještě nemám, ale budu mít ke konci ledna. Chtěla se zeptat jak to bude s miminkem? Jestli když se mi po těch 18 letech narodí už na něho nebude mít moje máma , nebo jestli může podniknout ještě něco před 18cti? V rodině to v pořádku nemáme , máma je všemu nepřející a určitě ho bude chtít získat. Popr. By mě nutila jít na potrat a to já nechci, takže ji to zatím neřeknu. Škola už vyřešena je, i když to bude těžké věřím, že to zvládneme *slunce* . Oporu mám v příteli a jeho rodině. Táta mi umřel. Moc vám děkuji za rady. *andel*
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: iv®
Datum: 05.05.17 14:39
Pokud se Vám narodí ve Vaší plnoletosti máte veškeré práva a povinnosti Vy. Jedině v případě že by jste se nedokázala postarat mohla by Vaše matka podat žádost o svěření vnuka /vnučky do své péče. Ale dobře zvažte ponechat si dítě v tak mladém věku. Neříkám že to nezvládnete. ..jen to dobře zvažte.
Ohodnoceno: 1x

Datum: 05.05.17 14:45

Tak to si děláš srandu! Jestli se má miminko narodit koncem února, tak teprve koncem května přijdeš do jiného stavu!

Takže všechno je jinak, že;)

Ohodnoceno: 3x

Od: vilik
Datum: 05.05.17 14:49
Gravidita u člověka se počítá 280 dní od poslední menstruace.
Pokud počítáte s tím, že budete rodit na konci února, tak ještě nejste těhotná.
Ve vašem případě proto doporučuju počkat s otěhotněním do nabytí zletilosti ( a do nabytí schopnosti se sama uživit ).
Ohodnoceno: 2x

Od: satak
Datum: 05.05.17 15:10
Jinak rodit děti,až budete mít odpracováno aspoň dva roky...jinak toho moc nedostanete...to by musel být váš přítel a jeho rodina dost finančně za vodou,tedy aspoň milionář.

Datum: 06.05.17 09:10

Rozumím tomu, že dotaz je z těch Co kdyby? Hančo, když se chceš stát matkou a o své dítě se postarat, proč se nepostaráš od prvního dne těhotenství? To budeš využívat všechny služby, které ti maminka poskytuje? Ubytování, strava, oblečení- na všchno zvýšené finance. Když se cítíš na to, že se o dítě postaráš/postaráte, postarej se nejprve o sebe! Nejen na dnešek, ale s vyhlídkou celého života se samostatným životem, bez front na sociálce. *hej*

Ohodnoceno: 3x

Datum: 06.05.17 18:07

Tátu nemáš, máš jen maminku. A s ní špatné vztahy. Jak se to stalo? Čím jsi ji zklamala? Právě, až bys měla děcko, tak máminy rady a pomoc jsou k nezaplacení. Předpokládám, že tohle jsou zatím Tvé představy a že těhotenství teprve plánuješ. Radím s otěhotněním počkat a s maminkou sednout a probrat si ní, proč je tam ten vleklý konflikt. Víš, že jedno s kriterií, zda bude mít holka dobrý základ do manželství, je dobrý vztah s matkou?

Datum: 12.05.17 17:41

Vy znáte tazatelku a její situaci, že víte, jak matku něčím zklamala? Co když je to naopak a matka není schopna normálně se postarat o dceru? Jsou matky, se kterými nikdy dobrý vztah nebude, i kdyby děcko skočilo z mostu...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 10.05.17 12:23

Pokud přítel dobře vydělává-tedy dostatečně, aby Vás dostatečně živil, tak všechno ok. Jestli žijete s mamkou a ta by nechtěla Vaše dítě, tak se přestěhujte k příteli. Žádný potrat, slečno. Dobře se o své dítě starejte a dobře ho vychovejte. Také se starejte o své zdraví-žádná antibiotika, alkohol... A já Vás s Vaším přítelem podporuji. Doufám, že Vaše dítě bude v pořádku.

Zdá se mi ale divné, když už je květen, tak bys měla porodit v lednu, ne?

Datum: 10.05.17 12:26

paixan. Jen jestli budeš tazatelku podporovat také v případě, že za rok zůstane s dítětem úplně sama. Pak to chce ale nejen podporu morální, ale i finanční, aby to nezůstalo jenom na státu. ;)

Datum: 12.05.17 08:33

No, v mé odpovědi jsem se zmínila o tom, aby její přítel ji a jejich dítě dostatečně živil...

Datum: 12.05.17 15:14

Paixan, víte jaký je problém ve vaší odpovědi? Vy řešíte situaci na teď, na chvíli. Jenže tazatelku čeká celý život. Nějakých 20 let se bude starat o dítě, jeho výživu, jeho výchovu. A sama bude žít ještě nějakých 70 let. To jsou hodně dlouhé doby na to, aby se řeklo, že ji partner uživí. *bum*​Nikdy nevíte, co vám život nachystá, jaké lidi, události, problémy a jejich řešení. Řeknu vám to, co jsem tloukla svým dětem (úspěšně) do hlavy. ​Musíš mít vzdělání, byt a zaměstnání.

doplněno 22.05.17 16:13:

Paixan, pochopte, ona není těhotná, ona se chce dostat z domu a v těhotenství vidí cestu.

Datum: 22.05.17 11:42

Dívka bude na mateřské dovolené max 4 roky, pak půjde na úřad práce, kde ji mohou poskytnout různé kurzy na několik měsíců. Tak udělá ty kurzy a najde si práci. Možná ne tak dobře placenou, ale bude pracovat a bude vydělávat. To je její problém, že se rozhodla být se svým přítelem v posteli. A když je taky ráda za své těhotenství, tak ať je ráda a dělá co musí a potřebuje... Každý má svůj názor a každý se může hádat. Doporučila byste jí potrat?

Datum: 22.05.17 13:58

I ten potrat je někdy na místě.

Datum: 10.05.17 12:47

Není to odpověď na otázku, ale neodpustím si to:

Nesnažte se už jí nějak radit, jakmile zjistila, že jsme ji prokoukli (a to bylo v podstatě hned), už se tu neobjevila a neobjeví. Škoda s ní dále ztrácet čas*frajer*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.