Noha v sádře - dobrovolně

Od: Datum: 21.04.17 14:44 odpovědí: 32 změna: 27.04.17 23:20
Ahoj,
dostala jsem nabídku nechat si natočit sádru na nohu, ale mám hned několik dotazů nikdy jsem sádru neměla je to snesitelný nebo to jen na první pohled vypadá dobře, ale jinak je to děsný?
Spolužáků se na to nechci ptát vypadala bych blbě. Je mi 21 let a získat 7300 Kč za víkend do toho bych ráda šla. Sádru mi natočí ve čtvrtek odpoledne a v neděli sundají to bych ve škole nějak ten den ukecala, pokud by se s tím dalo žít tak bych to klidně měla i na delší dobu. Jenže sádra s podpatkem se prý dává až po 4 týdnech a já nehodlám pajdat ani těch pár dní po berlích. Budu u přítele který má být skoro celý květen vtahu tak to chci risknout. Dejte mi prosím vědět jestli do toho jít nebo ne.
Ten dotyčný týpek je ověřený na internetu má webovku na které má holky se sádrou na noze věřím tomu.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.04.17 15:04
avatar
Kdo ti ty peníze dá? Za co?
Ohodnoceno: 1x
 
Od: petulinka
Datum: 21.04.17 15:07
Nauč se číst a zjistíš to. Rozhodně vím, že Ty to nebudeš.
Datum: 21.04.17 15:12
avatar
Když nevím za co, tak rozhodně platit nic nebudu. Ale jak tak koukám, nejsem sám, komu to není vůbec jasný.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: wamp®
Datum: 21.04.17 15:12
avatar

Petro...Nechej si tu kušnu pro někoho jiného.Tady na to nejsme zvědaví.Pouze jsme to chtěli vysvětlit.Na tom nevidím nic špatného.

Nechej se zasádrovat třeba celá,tvůj problém.Stejně neuvidíš ani korunu.

Můj názor.Tečka.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: petulinka
Datum: 21.04.17 15:19
Promiň nemusíš rovnou zuřit ok nechceš poradit nechtěj. Buď v klidu!
avatar
Upozornění od sys strejc 21. 04. 2017 18:18:20
Pššššt...!
Datum: 21.04.17 15:31
avatar
Člověk by ti i poradil, ale ty jen zuříš. Tak víš co...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: wamp®
Datum: 21.04.17 15:08
avatar

Ahoj.

Také mně to není vůbec jasné.Můžeš nám to vysvětlit? *nevi*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petulinka
Datum: 21.04.17 15:17
Ahoj,
na Bazoš.cz byla inzerce, že česká sádrovna hledá nové modelky pro focení s podmínkou. Vím, že je mnoho podvodníků kteří chtějí fotky atd., ale tento mi odpověděl a poskytl odkaz na webové stránky. Tak jsem si řekla ok, že to zkusím z Pardubického kraje jsem a do města které je ve Středočeském kraji dojedu už jsem si zjistila spoj. Dotyčná osoba co mi tuhle brigádu nabízí mi slíbila odvoz od nádraží, sádru. No když tam pojedu zeptám se kamaráda co tam jezdí zásobovat, zpátky musím vlakem když to vyjde tak super. Jen nevím jaké to je nosit sádru nikdy jsem naštěstí nic zlomeného neměla. Holky ze školy už mají zkušenosti, ale ptát se jich na to nechci.
Datum: 21.04.17 15:23
Ohodnoceno: 0x
 
Od: petulinka
Datum: 21.04.17 15:26
Naštěstí jiná Bazoš.cz a psaná v angličtině sorry už zde víc psát nebudu vím, že jsem zase naletěla.
Datum: 21.04.17 15:21
avatar

Dejme tomu, že to myslíte vážně. Za ty peníze bych to asi ty 3 dny vydržet dokázal, ale...

Jen pár otázek: Jaký má onen "ověřený týpek" úmysly? Víte o něm aspoň základní údaje (jméno, adresu, nějaké reference...), nebo ho znáte jen z Internetu? Proč to dělá? Proč za takovou divnou cenu? Není to náhodou úchyl, který zneužije Vaší nepohyblivosti a nemožnosti se bránit? Kontakt na ty ostatní dívky na jeho stránce Vám asi předem nedá, že? Co na to Váš přítel? Svěřila jste se mu? Je to Vaše věc, ale ve Vašem věku byste měla mít aspoň minimální rozum.

Částečně beru zpět - než jsem stačil napsat své otázky, na některé jste již odpověděla. Stejně bych byl ale značně opatrný.


doplněno 21.04.17 15:31:

Tak pokud je to ten odkaz, který uvádí "Naufrago", tak bych jim nevěřil ani dnešní datum. Ale je to Vaše věc. Jestli se rozhodnete do toho jít, určitě sem pak dejte zprávu, jak to dopadlo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petulinka
Datum: 21.04.17 15:37
Dobrý den,
ano přiznám se, že jsem magor do sádry když ji měl bratr hodně se mi líbila a jemu také ten by ji dokázal nosit. Jenže většina lidí asi těch normálních zase tvrdí, že už nikdy a já tomu i vcelku rozumím vždyť proč si omezovat pohyb a své zdraví. Dotyčná osoba je ověřena bydlí ve Středočeském kraji, je mu 37 let a jmenuje se M.F. je to původem lékař 2004 - 2011 od roku 2004 provozuje také webové stránky. Z té částky mám počítat s menší protože mi zapůjčí berle a sádra schne prý 24 hodin až pak bude probíhat focení. Používá ho jen pro svůj byznys a fotky jsou veřejné až po 5 nebo 8 letech. Ty moje se prý objeví nejdříve v roce 2022 nebo 2025. Je na to uzavřena smlouva na internetu jsou pak dostupné po dobu 3 let poté jsou úplně vyřazeny. Z každého prodeje DVD mohu mít provizi budou-li spolupracovat déle. Přítel o tom neví.
Datum: 24.04.17 17:39
avatar

Zapomeň na to, že se ty fotky objeví až po pěti letech. To je standardní vějička těchle "fotografů". Jakmile se fotka jednou objeví na internetu, už ji nikdy nedokážeš z internetu sundat. Ta se rozleze po různých serverech jako mor, a tobě nezbude nic, než se vztekat. Na provizi zapomeň. A přítel se to dřív, nebo později dozví. Určitě se najde někdo "ochotný" kdo mu fotky z internetu ukáže.

Abych tě jen nezrazoval. Vydržet těch pár dní se dá určitě. Tak do týdne. Na delší dobu určitě ne. Musela by jsi po sundání absolvovat rehabilitaci. Nepoužívané svaly nesmírně rychle slábnou a rehabilitace je po 14-21 dnech v sádře, skoro stejně dlouhá.

Něco za něco. Sama si vyber, jestli ti ten risk stojí za toho "holuba na střeše". Nejezdi na focení sama. Vem si ssebou někoho, kdo alespoň někde venku, pohlídá, že se vrátíš. Kdo ví, kam jsi šla a v kolik se máš vrátit. A kdo nekompromisně zavolá policajty, když se zdržíš a neozveš, alespoň po telefonu. Úchylů je dneska spousta.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petulinka
Datum: 27.04.17 07:32
Hezký den,
děkuji Vám za radu. Ano nakonec jsem se svěřila jednomu kamarádovi který má známosti. Ten mi sice řekl, že je to volovina, ale pokud budu mít sádru na týden bude to v pohodě.
Nakonec jsem zjistila, že je to normální člověk který v tom má prostě oblibu zkuste mrknout na Gips Alpin. To, že z internetu jen tak fotky nezmizí je mi jasné. Přítel to snad pochopí je to dočasné a jako. Nic zlomeného kvůli tomu mít nemusím a s tím, že zde jde o zdraví naštěstí počítá i ten kdo mi sádru dělá.
Díky a hezký den přeji.
Datum: 21.04.17 15:46
avatar

No. Já jsem si podle vašich údajů našel pár linků a v nich jsem si přečetl něco jiného :

Zaplaťte a my vám uděláme sádru na nohu.

Nikdo vám nenabízí peníze za to, že vám zasádruje nohu. Nabídka vyznívá přesně opačně a nějakým školním simulantům se možná vyplatí.


doplněno 25.04.17 12:45:

Včera byla v televizi jakási reportáž o partě, která tímhle způsobem pumpovala peníze ze zdravotních pojišťoven. Někomu zasádrovali nohu a vykázali si to jako lékařský úkon. Pěkná podfukářská finta.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.04.17 15:46
avatar
Tri dny jsou vcelku snesitelne. Za ty penize proc ne. A pro fanoušky sadry klidne zadarmo. Neni to zadne utrpeni, jen urcite omezeni.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: petulinka
Datum: 21.04.17 15:49
No právě taky jsem si řekla :).
Datum: 21.04.17 16:12

Týpek si takhle osádruje fešandy a ty mu s takovou neutečou *smich*

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.04.17 16:43
avatar

Sádru jsem měla zadarmo na 4 týdny jak na noze po koleno, tak na ruce po loket. Za ty prachy si dám sádru klidně na obě nohy, nicméně pokud vás nebude fotit pouze s tou sádrou tak tomu nevěřím. To budete platit zapůjčení berlí, hahaha, vemte si svoje, někoho z rodiny...


doplněno 21.04.17 21:02:

Petulinko, prohledejte o té akci vše co půjde, nějaký háček v tom jistě bude. Napište jak to dopadlo, poučí se mnoho dalších důvěřivců. I tak Vám ale přeji výdělek a aby nešlo o nějakou skrčku co Vás bude stát víc než vyděláte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petulinka
Datum: 21.04.17 19:24
Ahoj, já jsem se rozhodla, že do toho půjdu ta osoba co mi to nabízí se mi zdá seriózní má webové stránky, podle Whois jsou i jeho e-mail na webu souhlasí. Jediné co by mě naštvalo je cesta kterou bych strávila ve vlaku. Když to všechno půjde jak má tak paráda.
Bere mi půjčí, ale nějakých 750 korun dá až je vrátím. Uvidíme jak to všechno bude probíhat prý se na nohu natáhne ponožka která se ustřihne asi 2 cm za prsty a poté se noha začne omotávat obynadlem na který se natáhne sádra. Noha ztěžkne asi o 1,5 až 2 kg, podpatek je vysoký asi 5 cm a dlaha asi 2 cm. Při chůzi je potřeba nohu vytáčet do strany. Nevím jak udržím nohu ve vodorovné poloze, ale uvidíme.
Datum: 22.04.17 16:39
avatar

Až to absolvuješ, dej prosííím fotku. *zed* Uvědomuji si, jak si vážím mnohem více svých dětí a vnučky, které takové myšlenky a nápady vůbec nikdy neměly. Jak bylo a jsou pro ně důležitější jiné záležitosti, které jim k něčemu budou po celý život. Třebas vzdělání a práce. Nikdy by se k takové číčovině nepropůjčily.

Petulinko, omlouvám se, ale nemohla jsem si pomoci. *sok*

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 23.04.17 22:59

A máš recht, Babko!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petulinka
Datum: 27.04.17 07:23
V pořádku rozumím, ale zklamu Vás nevím kdo jste a veřejně své fotky poskytovat ihned po focení neplánuji.
Bylo by to porušení smlouvy a nějak si musím vydělat a fotograf samozřejmě také.
Od: asd1
Datum: 25.04.17 10:27

Tvl, koukám že lákat na bonbóny je zastaralý, dnes se láká na sádru :D Stačí vypadat seriozně, mít skutečné webové stránky, e-mail, pronajatý skutečný byt a slečny se hned hrnou.

Při sádrování se začne ukecávat a ochmatávat, když dá tak super, když nedá tak jí můžu pustit s tím co si jako představovala za 7 litrů. Nebo jí taky můžu znásilnit.

Pokud do toho půjdeš, tak ať ti dá adresu kam se máš dostavit, určitě chlapa sebou, bez něj bych nejel.

Vysoce rizikové, stejně jako před školou nastoupit sama do neznámého auta s hodným pánem...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: daisyyo
Datum: 24.04.17 17:55

Není to něco jako : Gratulujeme, vyhráli jste zájezd na Maltu.

1) Proč to focení není 2. den, ale až 4?
2) Budeš na to mít smlouvu?
3) Vlezeš na nádraží k cizímu chlapovi do auta, aby tě odvezl do sádrovny? (Proč jezdit takovou dálku za cizím chlapem s autem? Podle zpráv se kolem některých dětských hřišť motají divní chlapy a lákají děti do auta- nebylo by lepší jít na hrřiště a počkat na možná úchyla tam? )
4) Vědí o tom rodiče?
5) Souhlasí a tím tvoji rodiče? (vím, že jsi plnoletá, ale jsi také svéprávná?)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: petulinka
Datum: 27.04.17 07:20
Vážení čtenáři,
tak i když jsem zjistila, že je asi lepší se s takovým dotazem se nikam neobracet, ale prostě sama si musím říci ano nebo ne tak jsem se rozhodla nakonec do toho jít!
Levou nožku jsem si nechala natočit a zasádrovat. Musím říci, že jsem čekala větší srandu, ale mít francouzský hole na 2 dny tomu říkám makačka a pořádný tělocvik. Už se těším na chození po podpatku. Je to zvláštní pocit. Doufám, že ve středních Čechách se počasí​ trochu zlepší, že se pár fotek bude dát udělat.
Myslím si, že odpovídat vám zde na hloupé otázky nemusím. Vím moc dobře o koho jde tak vážení zase tak hloupá vůbec nejsem! Mám teď 3.500 korun, zbytek dostanu v pondělí. Fotky budou vznikat v pátek, v sobotu a v neděli.
Datum: 27.04.17 10:14
avatar

"Myslím si, že odpovídat vám zde na hloupé otázky nemusím. Vím moc dobře o koho jde tak vážení zase tak hloupá vůbec nejsem!"

No fajn, tak jste to zkusila. Je to Vaše věc. Hloupou otázku jste tady v první řadě položila Vy a zřejmě jste na ní v podstatě ani nechtěla číst odpovědi. A když teda nejste tak hloupá a tak moc dobře víte o co a o koho jde, tak proč jste se vlastně vůbec ptala *sok*?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 27.04.17 20:12
avatar

Tak ona se ptala, jaké je to mít sádru (ne na důvěryhodnost toho člověka). Zase tak mimořádně hloupá otázka to není, a i když neschvaluju poněkud útočné reakce tazatelky, mnozí rádci také neodpovídali úplně ok ...

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 27.04.17 19:36
avatar

Petulinko užijte si to, větší kravinu jsem douho neslyšela.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.04.17 23:20
avatar
Proč se neobrátíš s dotazem na ty holky a kluky, kteří sem píší dotazy z tvého počítače? A je jich přece dost. A znáš je lépe než nás na poradně.
Fotit zasádrovanou haxnu tři dny? To je blbost.
Ztrácíš důvěryhodnost...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.04.17 07:41
avatar

To je zajímavé. ..nohu si nechám zasádrovat ve čtvrtek odpoledne...

dnes čtvrtek ráno 7.20...levou nožku jsem si nechala natočit a zasádrovat...

Žádná česká sádrovna ve firmách neexistuje. Nebo mě nic tedy nevyjelo.

Bude to nějaká domovinka. Možná, že někoho vzrušuje motání sádry na nožky hezké holky.

Poradci ti tady chtějí poradit a vést k opatrnosti, že nabídka může mít postranní úmysly, ne zrovna čisté. Pokud byl vůbec tento dotaz položen naivní 21 letou, snad již ženou. Spíše tak 15ti letou holčinou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: daisyyo
Datum: 27.04.17 22:59

Moc jí to časově nesedí :D Snad je to jen vtip malého hloupého dítěte. 21 letý člověk s takovými nápady by neměl opouštět prostory ústavu a pečevatelé ho nemají pouštět k internetu:D

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.