Povzdechnutí nad sousedy

Od: Datum: 08.05.17 23:07 odpovědí: 21 změna: 11.05.17 20:09

Dobrý večer, můj přípěvek není otázkou, spíše takovým povzdechnutím...Předem se omlouvám za své aktuální rozpoložení...Nastěhovali se k nám noví sousedé. Místo představení nám již dva měsíce vrtají a bouchají, to vše za doprovodu vyřvávajícího rádia. Časně ráno o víkendu, klidně až do devíti do večera. Myslím, že by zatloukali klidně i o půlnoci. Já myslím, že i na to dojde. Člověk si není jistý dnem ani hodinou, kdy to zase začne. Zatím mlčím a přemýšlím ,co je to za lidi. Víte, já chapu, že se musí nastěhovat a udělat různé práce okolo, ale je takovým problémem obejít nejbližší sousedy a seznámit je s přibližným časovým plánem..například dnes se bouchalo v půl deváté večer...zítra se může začít klidně v sedm ráno. To jsou takové rány, že nemůžu po noční spát pomalu ani v druhém pokoji...pak je zase pár dní klid, tak si vyberte...V paneláku žiju celý svůj život a snažím se být tolerantní,ale lidé jsou čím dál víc bezohlední.

Já bych se propadl hanbou někoho takhle rušit,natož sousedy, které neznám a kam se stěhuji.

Přeji vám všem pěkný večer, Alois


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.05.17 23:12
avatar
Sice to chapu , hodne neprijemne.
Ja mel rekonstrukci panelaku , chodil jsem.na nocni. Nic prijemneho , jenze kdy to maji delat?
Pokud maji rekonstrukci , tak ano je slusnost obejit sousedy , nebo aspon napsat papirek , ze bude zvyseny hluk. Je to slusnost. Nadruhou stranu to neni zas povinne.
A vas navrh je v kolik a kdy to maji delat?
Od 7 rano do 20:00 je taktez slusnost. I kdyz 20:30 neberu taktez za zadny problem.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.05.17 23:48
avatar
A v cem vidite problem, za temi sousedy zajit a dohodnout se s nimi? Proc to pisete sem, aniz byste podniknuli nejake kroky? To, ze vrtaji a bouchaji po 6.rano a pred 22.vecer,to muzou a nikdo je za to nemuze stíhat. Ma rada zni: promluvte si s nimi, jiste najdete cestu, a i kdyz ne, oni nenarusuji klid, nic s tim neudelate, pak zatnete zuby a vydrzte.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 09.05.17 10:29

Samozřejmě vůbec nemáte pravdu. Nemohou od 6 do 22h dělat rámus, jaký se jim zlíbí. Stačí si prostudovat domovní řád či stanovy družstva. Pokud je požádán sousedy o klid i přes den (nutnost vyspat se před nebo po noční, malé dítě...), pak je povinnen hluk omezit nebo zcela s hlukem ustat. Také na úpravu a rekonstrukci v bytě se vztahují určitá pravidla. Já si musel předem vyžádat souhlas samosprávy, nahlásit družstvu, zaplatit poplatek, doložit postup a rozsah práce, doložit stavební dozor a až poté jsem získal povolení, které jsem musel viditelně umístnit v domě s rozpisem termínu probíhajících prací (dva měsíce). Vše je zakončeno revizními zprávami a je také možné, že si zmiňovaní sousedé provádějí úpravy v bytě na černo, čož zvyšuje riziko požáru, úniku plynu nebo narušení statiky domu. Také o víkendech je omezený hluk v domě a mě konkrétně ani nenapadlo provádět bourací práce nebo řádit s flexou v neděli.

Zmiňovaný nájemník evidentně bezohledně porušuje vše co se dá a tak bych s ním jednal podobně. Nejdříve jasnou domluvou a pak přivoláním Měst. policie. Pochopitelně bych se informoval u domovníka, správce nebo majitele, zda jsou práce povolené a nahlášené.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 09.05.17 11:08
avatar
Hm, Vas bych chtela mit za sousedy, abyste hned vsechno nahlasoval policii. Vas lide asi maji radi, ze?
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 10.05.17 20:59

Evidentně máte problém s psaným textem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: alois
Datum: 09.05.17 00:09

Jen jsem se chtěl někam vypsat. Pardon.

Alois

Od: janys79
Datum: 09.05.17 00:40

Pokud ten hluk není dočasný (rekonstrukce), ale pokračuje v delším časovém horizontu, doporučuji zatloukat, zatloukat, zatloukat. Je jedno co, ale hlavně aby to vydávalo podobný hluk. A repráčky na max. hlasitost mohou být vhodným pomocníkem. Známý to povýšil k dokonalosti, místo tuc, tuc pouštěl sousedům operní árie, později vysoké hvízdání různých zdrojů zvuku z Youtube. A byl klídek. Tak mě napadá, možná by bylo dobré použít zvuk cirkulárky.

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 09.05.17 08:30

Požádejte Zemana až pojede do Číny, zda by nezakoupil, Čína vyrobila tzv. " Dusátko", namontujete na zeď, případně na strop a jak od sousedů začnou větší zvuky, nebo hluk začne okamžitě dusat do té doby než nepřestanou.

Anebo jeden pražský koumák naučil papouška sprostě sousedům nadávat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.05.17 09:39

Zdravím, už to tak býva že když si dneska pořídi někdo nové bydlení, chce si to předělat podle svého, určitě by jstě chtěl bydlet taky v pěkněm předělanem bytě, kdyby jste si koupil nove bydlení a při předělavaní se prostě bez hluku neobejdete. Většinou rekostrukce zaberou 2 až 3 měsice času, proto zkuste ještě ten měsic vydržet a tolerovat to.

Samozřejmě že chyba je take na jejich straně, minimálně mohli vyvěsit někde do společných prostor oznámení s omluvou za hluk, že se bude rekonstruovat byt a jak to dlouho to bude trvat.

Jistě můžete za sousedy zajit a poptat se jak dlouho budou ještě rekostruovat a slušně poprosit ,aby ve večerních hodinach omezili hlučnější práce.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: nikc®
Datum: 09.05.17 10:28

U nás taky skoro vždy vyvěsí na nástěnku papír s omluvou za hluk, protože bude rekonstrukce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: alois
Datum: 09.05.17 10:59

Já jim to pěkné bydlení přeju...sám jsem také mnohokrát inovoval...nejvíce mě mrzí to, že nepřišli říct něco ve smyslu - Dobrý den, jsme XY, budeme teď rekonstruovat...a člověk by se podle toho nějak zařídil..a netápal. Místo nějakého pozdravení vrtačka a metál na plné obrátky do společné zdi...jsem už asi starý, ale nedokážu si představit, že bych takhle rekonstruoval aniž bych upozornil sousedy...uvidím, jak to bude pokračovat.

Alois

Od: fram
Datum: 09.05.17 13:48

Mne takhle ničili Asiati o patro výš. S oblibou začali rámusit po půlnoci. Něco asi vařili a tak se paní smála a smála... No a do otevřeného okna občas dýmá kavární zahrádka. Naprosto soucítím, špatné vyspání do práce může pěkně zavařit, u mne to byla laboratoř s hořlavinami.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: halka
Datum: 09.05.17 14:29
U nás nejdřív rekonstruovala původní majitelka,záhy byt prodala a nový majitel si vše znovu předělával po svém. Jak píšete, člověk si nebyl jistý dne ani hodiny. Postoj nového pána - sousede trhni si nohou. Radši jsem se na čas odklidila na chatu neb by mě za chvíli odvezli. Takže Vás úplně chápu.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.05.17 14:50

Já vás taky chápu, z hloupých řečí lidí, kteří nevědí, která bije, si nic nedělejte. Já jsem sem začala chodit na diskusi kvůli sousedovi alkoholikovi s nevychovaným čoklem. Různé druhy rad mi opravdu pomohly hlavně se s tím nějak smířit, ale my máme z druhé strany i další sousedy a to je něco podobného. Před časem zdědili peníze a pak asi 3 roky s přestávkami postupně rekonstruovali dům, který má s námi společnou zeď a to bylo fakt cosi. A také mi nejvíce vadilo, že ani nic neřekli, neomluvili se za hluk a pod. Vede to tam psychicky nemocná baba a její manžel i syn z ní mají strach, takže baba si dělá, co chce. Občas něco předělávají i teď - tuhle firma přijela až ve čtvrt na 8 večer a mlátili tam do 9. Nebo si vzpomínám, jak dělali novou střechu, bylo to 17. listopadu, venku byla ještě tma a najednou takové rány, já jsem se lekla jak prase a syna to taky vzbudilo a celý den z toho byl špatný. Na to, že byl svátek, tak to bylo fakt výživné. Byly mi doporučeny třeba špunty do uší nebo si pouštět do sluchátek nějaké šumění nebo tak. Člověk se s tím musí nějak srovnat, lidé jsou čímdál víc bezohlední a slušný citlivý člověk je ještě za blbce, když hned na někoho nevyjede.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.05.17 16:26
avatar
Nadruhou stranu vam , ale radili dobre.
Ty spunty i sluchatka pomahaji
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.05.17 16:57
avatar

Kdo rekonstruuje? Noví sousedé nebo mají na tuhle práci firmu? Možná, že by stálo za to, nakouknout tam a v klidu se zeptat, jak dlouho ještě, že už byste chtěl i klid, alespoň v určitých hodinách. A také jim říci, jak moc je slyšet rádio. Třebas o tom ani neví. ;)​ Já, v bytě podemnou, měla cygany. Lidé, kteří to koupili, také rekonstruují. Mám štěstí, že se na tom podílí mnoho firem. Naklape se zbíječkou jedna firma a vysekají zárubně. 2 dny je klid a nastoupí, s vrtačkami, plynaři na etážové topené. Pak elektrikáři a vodaři. Ještě nebyli zedníci a podlaháři. Mám štěstí, že buší jen pár hodinek a zase je klid. Hlavně, že jsou cygani pryč!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.05.17 18:23
avatar

Z mé skušenosti vím,že když mladí manželé si koupí starší byt v paneláku a upravují si ho zároveň chodí do práce tak nejvíce vadí hluk z rekonstrukce důchodcům kteří jsou celý den doma a nemají nic jiného na práci než si stěžovat na vše možné.Zapoměli že byli také jednou mladí a také své bydlení si upravovali i měli občasné mejdany ve svém bytě.nebo poslouchali silněji hudbu z rádia,gramofonu...

Ohodnoceno: 2x
 

 

Datum: 10.05.17 21:24
avatar

Jo, tohle chci vždycky vzkázat lidem, kteří si stěžují na to, že malé dítě běhá, že mu padají věci, že s nimi hází, že křičí... oni se snad narodili dospělí?! Neběhali? Nekřičeli? Neházeli s hračkami, když jim ještě motorika nefungovala natolik, je aby uměli pustit? Nebourali věž z kostek? Neměli srandu z toho, když ze židličky se stolečkem shodili láhev s pitím?

(Mluvím o fakt malých dětech, které ještě nejsou plně schopny korigovat svoje pohyby a neovládají svoje chování vůlí. Ne o rozjívených, nevychovaných harantech.)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jedubaba*
Datum: 11.05.17 06:57

Rekonstruující sousedi se přežít dají. Za několik desítek let v paneláku si nepamatuju, že by někdo nedodržel rozumnou dobu na práci. Když jsme se stěhovali a měli skoro všichni malé děti, měli jsme i dohodu ohledně klidu po obědě a omezení o víkendech. Spíš než hluk mi vadí ti, co končí s úklidem u vlastního prahu zevnitř a jak vypadá chodba, schody atd. je nezajímá, protože "si přece platí úklid" a bohorovně přehlížejí rozdíl mezi úklidem běžným a po bourání příček.

Na mrňousy bych si taky nestěžovala - spíš někdy na jejich rodiče, kteří jakékoliv upozornění považují za osobní útok na jejich poklad a upozorňujícího za podezřelou osobu, která žere děti.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: milkaaa
Datum: 11.05.17 07:46

pane Aloisi,jestliže si pouštějí metal, tak jsou asi ještě mladí, a třeba je to ani nenapadlo, že by se Vám měli představit a přiblížit jim jejich plán s jejich hlukem. Nemusí být špatní, jsou jen nevychování, nikdo jim neřekl, co je slušnost. Hned bych je nazatracovala.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: alois
Datum: 11.05.17 20:09

Děkuji vám všem za reakce. Teď je tu ticho po pěšině. Vzhledem k tomu, že mě čekají noční služby a za zdí se nejvíce pracuje pátek- neděle...nechci riskovat vzbuzení po hodině spánku ( špunty jsou výborný vynález,ale naprostou "hluchotu" nezaručí) a budu zatím přespávat jinde. Uvidím, jak to bude pokračovat. Nechci hned být za nerudného dědka a kazit sousedské vztahy v počátcích...tak jsem si aspoň postěžoval virtuálně.

Hezký večer, Alois

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.