Musím na pracák?

Od: Datum: 20.03.17 21:30 odpovědí: 2 změna: 20.03.17 21:36

Dobrý večer.

Jmenuji se Kateřina a je mi 18 let. Zanedlouho budu dělat zkoušky. Chtěla bych poradit. Budu mít po škole ještě 2 měsíce prázdniny nebo se musím zrovna zaregistrovat na PÚ? Prosím o radu,nechci na pracák. Předem moc děkuji. :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.03.17 21:33

Ahoj Kateřino, ne, nemusíš.

Pokud jsi na učebním oboru, tak směrodatné je, kdy začíná a končí školní rok A ten začíná přibližně 1.9. a končí 31.8.

To znamená, že i když nebudeš dále pokračovat ve studiu, tak prázdniny ještě mít budeš. Na pracovní úřad se musíš jit zaregistrovat až 1.9.

Abys měla zaplacené zdravotní pojištění, můžeš se zde zaregistrovat i poslední den měsíce, tzn. 30. září. Avšak až se zaregistruješ, tak do 8 dnů (myslím) musíš zajít na svou zdravotní pojišťovnu a nahlásit tam změnu - že nestuduješ a zdravotní pojištění za Tebe platí úřad práce. Až bys nastoupila do zaměstnání, tak musíš opět tuto změnu zdravotní pojišťovně a samozřejmě i úřadu práce nahlásit.

Není povinnost se na úřadě práce zaregistrovat, to je dobrovolné. Nicméně pokud bys tam nebyla, tak si musíš sama zaplatit za ten měsíc zdravotní pojištění.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: katerina
Datum: 20.03.17 21:36

Ano,jsem na učebním oboru. Děkuji moc za radu.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.