Moznost volby

Od: Datum: 20.03.17 20:23 odpovědí: 44 změna: 23.03.17 09:20

Kdyby jste si mohli vybrat ve veku cca 25 let, jestli chcete byt chytri, krasni, bohati nebo popularni - co z toho budete preferovat, ale volby nesmite kombinovat ! A bylo by to na cely zivot :)


doplněno 20.03.17 21:15:

A zili byste uplne jiny zivot?

A kdyby to bylo az v duchodovem veku, byla by volba stejna?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 20.03.17 20:27
avatar

Nedokážu si vůbec představit, že bych v životě nebyl chytrý, krásný, bohatý nebo populární ... každá z těchto vlastností mne tvoří a až při všech dohromady jsem to skutečně "JÁ"

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 20.03.17 20:28
avatar

Dobrý den, volil bych inteligenci - s tou se dají vydělat peníze, za ně si nechat vylepšit "fasádu" a koupit i popularitu (moc). Zdravím!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.03.17 20:40
avatar
No, asi takhle. Jeden muž, třeba 25.letý, měl zájem o 3 ženy. Nemohl si vybrat. Dal každé 50 000,- aby viděl jak s nimi naloží. První si koupila drahé šaty a vylepšila fasádu aby se mu líbila a řekla to pro to aby si mě měl hezkou. Druhá mu koupila sportovní vybavení, spoustu věcí pro jeho koníčky a řekla, že to je pro něj, aby viděl jak na něj myslí. Třetí žena dlouho nic až přišla se 100 000,- a říká, to máš ode mne, abys viděl jaká jsem šikovná, chytrá a snaživá, tvé pebize jsem zdvojnásobila. No a muž si vybral tu s největšíma kozama.
Tak tolik k Vaší otázce.
Za peníze můžete mít vše, ale pokud je člověk blb...
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 20.03.17 20:42
avatar

bohatý - za peníze se dá koupit všechno !


doplněno 20.03.17 21:18:

- proti přesile blbců někdy ani ta chytrost nepomůže, ale bohatství vždycky ! A zdraví si nekoupí ani chytří, ani bohatí, ale bohatí si mohou umírání zpříjemnit.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 20.03.17 20:50
avatar

Já bych zvolila chytrost a – přestože nemáme kombinovat – přidala bych k ní zdraví. (–:


doplněno 20.03.17 22:36:

Culda se mýlí, za peníze se dá koupit hodně, ale zdraví ani chytrost ne. Umírání se zpříjemnit nedá a proti blbcům nenadělá nikdo nic → ani ti bohatí. Tak snad mezi ty blbce aspoň nepatřit...

Reakce na doplnění otázky: Ano, volba by stejná v kterémkoliv období mého života.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 21.03.17 18:13

Jak se to říká, lepší být nemocný a bohatý, než nemocný a chudý. Myslím že i to zdraví se dá za peníze koupit, nebo alespoň částečně. Bohatý člověk má víc peněz na dobré lékaře, nadstandartní péči, může si dovolit kvalitní potraviny, osobní trenéry, maséry, welness pobyty... Chudák je rád, když povečeří čínskou polévku. Třeba už to jezte ryby alespoň 2x v týdnu. Já bych je strašně ráda jedla i častěji, ale už ryba 1x v týdnu pro celou rodinu vyjde na 1000Kč měsíčně. A ne, za rybu nepovažuju cosi zmraženého nebo obaleného, ale čerstvou ideálně mořskou z volného rybolovu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 21.03.17 21:23

S rybami to nevidím tak černě. Chce to jen hledat. třeba v makru si si občas kupuji čerstvou tresku (208 kč s daní). To je dobré. A v mrazáku mám hejka ( kg za 80 kč v Makru). To je úplně nejlepší ryba. Dám mírně rozmrazit - dva dny v boxu - pak udělám na čínský způsob kari a sojovka (kikoman). to je žrádlo. A o rybolovu si múžete jen zdát.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 21.03.17 21:15

Umírání se dá jistě zpříjemnit. A s těma blbcema bych bych byl opatrný. S tím už operoval už Jan Werich. Třeba já osobně považuji za blbce Babiše, Sobotku, Zemana, Okamurku, Schultze, Mogneriniovou, mladého Stropnického, všechny aktivisty, a všechny, kdo chtějí pomáhat na druhém koutě světa, zatím co nevidí ani za roh.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.03.17 21:20
avatar

- mezi blbce jste zařadil dost protichůdné osobnosti - pokud ovšem nemáte nějaké "tajné" informace. Osobně bych inteligenci "blbce" Zemana docela brala !


doplněno 21.03.17 21:43:

strašidlo komunismu minulého století je dávno přežité - dnes nám poroučejí jiní páni !

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 21.03.17 21:31

Je fakt, že Zeman je trochu na hraně, jak to býval chytrý člověk, moje teta s ním pracovala v 70tých letech a může si ho jen vynachválit. Osobnost to je bezesporu. Sám jsem ho uznával (když jsem si teda odmyslel, že je to kovaný komunista (jinak charakteriska komunisty podle mně - prostě mám právo nařizovat ostatním, co mají dělat). Dnes je to starý člověk.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.03.17 10:43

ivzez. Culdá má pravdu. Jak píše, že se dá i zdraví koupit. Jasně, né naprosto VŠECHNO zdraví. Ale hodně moc. Když se mi tenkrát vybourala dcera, tak to stálo hodně moc peněz. Ale díky tomu měla dcera tu nejlepší možnou péči. A díky tomu a její silné vůli žít, je dnes živá a má všechny končetiny. Nebýt peněz, tak je dnes na vozíku. Je to smutné, že peníze rozhodují, ale je to tak.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.03.17 22:42
avatar

mě by stačilo po celý život být ZDRAVÝ

Ohodnoceno: 2x
 
Od: angel
Datum: 20.03.17 22:53

Jen nebudte skromny a vyberte si jednu moznost z nabidky, to zdravi by bylo jako bonus ke kazde volbe :)

Datum: 22.03.17 12:17
avatar

přání být zdravý vám připadá být skromný? Vždyť, kdyby jste oplýval jakoukoliv z vašich nabízených možností, tak by vás třeba nějaká těžká nemoc srazila na kolena a život by byl velmi těžký.

Jediná co bych si přál, být v těch 25ti a mít současný rozum a informace.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.03.17 23:11
avatar

- pokud jde o to umírání - docela by mi stačilo, kdybych si mohla "koupit" euthanasii, což myslím ještě pořád normálním lidem umožněno není. Člověk aby se pak ještě trápil vymýšlením nějaké "bezbolestné" sebevraždy ! - to moc důstojné není.

Ale tazatel má pravdu - priority se s věkem mění - v 25 letech bych asi volila krásu (zvláště, pokud by to bylo na celý život - jak říká ). Krása často bývá pro ženu možná lepším bohatstvím, nežli bohatství samo. A nemusí být, myslím, zrovna ani bůhvíjak chytrá, stačí, když je ženská, sexy a příjemná.


doplněno 20.03.17 23:34:

- průměrná inteligence, se kterou se většina lidí rodi, myslím docela stačí na zvládnutí běžného života, jen se holt musí umět správně využít ...


doplněno 21.03.17 00:40:

fakt je, že pokud je člověk blbej, tak většinou neví, že je blbej, takže se může bezstarostně radovat z bohatství, nebo krásy, aniž by trpěl nějakými pochybnostmi, či "rozervaností " chytrých. - Nejhůře je na tom člověk chudej, ošklivej a chytrej.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.03.17 23:17
avatar

Volila bych inteligenci - o bohatství ani popularitu nestojím... a krása bohužel pomíjí.


doplněno 21.03.17 10:23:

25 mi bylo před 3 lety, takže co budu volit v důchodě, ještě říct nemůžu - ovšem pochybuju, že to bude něco jiného.


doplněno 21.03.17 22:31:

No, já s důchodem nějak ani nepočítám. *smich* Možná jsem měla raději napsat "až budu v (dnešním) důchodovém věku".

Jinak si myslím, že je zřejmě lepší si vybrat moudrost (která v nabídce není) než pouhou inteligenci. Moudrý člověk umí být mj. šťastný i s málem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.03.17 10:36

tak tomu doplňku: Důchod = sci-fi.

Jinak bych volil stejně. A kromě zdraví bych si dal nádavkem něco, co bych nazval jako dravost. Chytrej jsem snad dostatečně, ale jak jde o prachy, vždycky se najde někdo rychlejší s ostřejšími lokty. Jako kluk jsem nechápal, proč si otec v práci nedupne, aby ho líp platili, když hlavou dává práci půlce firmy. A dneska? Historie se opakuje *vezen*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.03.17 05:21
avatar
Blbec o sobě neví že je blbec jak je již psáno výše, spíš naopak. Myslí si že je chytrý... Ono chybí tam možná jedna jediná věc, která stačí aby jste měli od každého dost a to je štěstí. Věřte, že zdravých nebo krásných lidí jsou plné ulice, i bohatých. Ale kdo je šťastný? A ten kdo bude mít dost štěstí, tomu se bude žít dobře. Nemoci se mu vyhnou, peníze může vyhrát, hnusný by nebyl...
Ohodnoceno: 2x
 
Od: angel
Datum: 21.03.17 08:40

Svata pravda, štesti by volil kazdej jen trochu chytrej, to by byla prilis snadna volba a proto neni samostatne v nabidce, ale kazdy muze odhadnout, se kterou moznosti by ve svem zivote dokazal byt stastny a spokojeny. Hodne to o človeku napovi, tak budte uprimni, co kdyz virtualni Buh vse sleduje a napsana prani splni .. :)

Datum: 21.03.17 07:15
avatar

Ve čtvrtek byl u mě vnouček. Někdy před tím jsem se ho ptala, proč je Justin Bieber tak oblíbený. Kluk pustil video ze Streamu, kdy parta vzdělaných blbců převleče obyč kluka za Justina, co se dělo. A já, babka, koukala s pusou dokořán! Když jsem sebrala vědomí, s vnoučkem jsme si povídali. Já jsem něco říkala o tom, v jaké zlaté kleci Justin musí žít. Nikdy nevezme holku na rande, na zmrzlinu, nikdy se mu nezastaví dech, když ji poprvé políbí, nikdy nepůjde courat a lítat s kamarádama. Žije v bytelné, zlaté kleci. Bez bodygardů se nemůže jít ani vykadit. Žádné soukromí, žádná tajemství, žádné chování sám za sebe. Pořád má přímo u sebe někoho, kdo ho hlídá před světem, před lidmi, před fanoušky. *sok**plac*K čemu je mu sláva a bohatství?!


doplněno 21.03.17 18:09:

Jednou mi Helenka Růžičková věštila. Omlouvám se za ostré slovo, ale musím to napsat přesně. Říkala: "Holka, ty budeš mít všechno. A přitom budeš mít hovno." A jak píše Suzy, ze všeho jsem měla trošku, ale byla jsem spokojená a šťastná. :) Ale teď bych dala všechno za zdraví.

Vypala vám část přání k tomu bohatství, slávě a rozumu. Rodina! Zdraví a rodina, to je nade vše!

Ohodnoceno: 1x
 
Od: angel
Datum: 21.03.17 08:45

Babko mate taky svou pravdu, ale nezvolila jste sve prani, myslite, ze uz ten zivot nestoji za zmenu?


doplněno 21.03.17 11:15:

K te popularite - pro nekoho jako droga, penize i stesti, jsou i takovi, kteri by za popularitu dali zivot ! Jak by jinak mohlo byt tolik fanousku uplne paf ze svych idolu, fan kluby vznikaly odjakziva vcetne uchvacenych fandu.. :)

Datum: 21.03.17 11:55
avatar

Zdraví je bonus, pak tedy volím inteligenci.

Můj život se mi zamlouvá, nechtěla bych žít jiný.

V důchodu již jsem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.03.17 13:24
avatar

Být chytrá, ale ošklivá, tak to bych nechtěla.

Být ošklivá, ale bohatá. Tak to bych také nechtěla.

Být bohatá, ale blbá, tak to bych nechtěla. (mohu se narodit do bohatství. Nemusím se o to nijak přičiňovat.)

Být populární nejde jen tak samo o sobě. K tomu je nutno něco přidat. Buť tu chytrost, nebo krásu, nebo peníze.

Být jenom krásná a k tomu blbá a chudá. Tak to bych také nechtěla.

Takže tady sám vidíte, že odpovědět upřímně na Vaši otázku ani nejde, protože víceméně jedno bez druhého by těžko fungovalo.

Ideální je mít od všeho alespoň trochu. S tím už se pak dá docela dobře pracovat. ;) Takže já jsem spokojena tak jak jsem a nic bych neměnila.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: angel
Datum: 21.03.17 17:06

Suzymon - jestli myslis, ze mas od vseho trochu, jsi domysliva stejne jako ja a niky nepoznas opravdovou euforii stesti, ale jen obligatni spokojenost. Takovych odevzdane prumerne stastnych je nas asi hodne a mozna je to tak dobre, da se s tim zit s pocitem spokojenosti a s vedomim, ze lepsi uz to nebude *nevi* . Tech nespokojenych se svym zivotem je ale vetsina a vetsina z te vetsiny stale doufa v lepsi zitrky, snad hlavne ti mladsi *ee* ..


doplněno 21.03.17 17:24:

Opr...nikdy nepoznas...

Zkuste kazdy neprizpusobovat si otazku ke svemu naturelu, vim ze neni snadne vybrat, ale vzijte se do situace, ze si k tomu zdravi musite zvolit jen jednu moznost z nabidky, i kdyby cert na koze rejdil. *cert*

Datum: 21.03.17 20:07
avatar

To bys koukal jaké jsem prožívala euforie. ;) A dokonce ještě prožívám. Domýšlivá? Možná. Já bych to ale definovala jinak. Znám svou cenu. Vím kdo jsem, vím jak vypadám a vůbec to nepotřebuji nikomu dokazovat. Teda aby bylo jasno, ne tímto způsobem na internetových stránkách. Tvou otázku si pochopitelně musím přizpůsobit pouze svému naturelu, jelikož pak bych neodpovídala za sebe, ale jenom v souladu s Tvým smýšlením. A to se mi vůbec nechce. *smich* (nerada se přizpůsobuji a proto jsem si to zařídila tak, abych byla nezávislá a nemusela dělat něco, co nepovažuji za nutné.)

Chtěl jsi upřímně, tak to máš upřímně.

A proč bych si MUSELA vybírat něco zrovna k tomu "zdraví"? Zdraví je podstatné a celý život se intuitivně chovám tak, abych si ho udržela v pohodě. Zatím se mi to daří. Takže ten Tvůj čert bude asi ještě dlouho kolem mne rejdit a na vidle mne nenapíchne.

Tím pádem trvám na svém. Dokonce mohu prohlásit, že kdyby se mne někdo zeptal, jestli bych chtěla svůj život prožít jinak, tak bych odpověděla že ne. A to si piš, že jsem to jednoduché vůbec neměla. Ale v tom je moje největší bohatsví. Je to moje vědomí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: angel
Datum: 21.03.17 20:58

Suzymon - tusil jsem, ze svou odpovedi popichnu sveraznou damu, ale suverenitu nechci upirat nikomu a kdo nechce dpovedet podle zadanych podminek nemohu ho nutit. Ma to svuj ucel, vybrat pouze jednu volbu bez dalsich moznosti a potom by byl vitan i komentar, jak by s tim darem clovek dokazal nalozit, aby nasledne dosahl sveho stesti v zivote. Takze to zkuste nebo si uminene trvejte na svem, o nic nejde, je to jen takova spolecenska hra :)

Datum: 22.03.17 08:31
avatar

To máš svatou pravdu. Podle zadaných podmínek je to jenom taková hra. Původně jsem si myslela, že za tím vězí hlubší úvaha. Protože vím, že nad tím někteří lidé opravdu uvažují. A přemýšlí co by bylo, kdyby nebylo to co je a někdy skutečně mohou najít i důvody proč tomu je tak a mohou se alespoň pokusit něco změnit. Když ovšem přijdou opravdu na to v čem to vězí a dokáží si to přiznat. Ale to by se ten dotyčný musel držet nějaké reality a ne jenom snů a představ které se uskutečnit nedají. Třeba zrovna zdraví ovlivnit jde. Zrovna tak je to se vzděláním, (chytrost). Krása, to už je horší. Ale zrovna ta není vůbec podstatná, protože ta je ze všeho nejvíc pomíjivá. A když má člověk smůlu a narodí se opravdu nehezký, tak nemá smysl uvažovat o tom jaký by byl jeho život, kdyby se narodil krásný. Uvedla bych příklad pana Klause mladšího. Myslím si, že to také neměl jednoduché a že to nebylo lehké se vyrovnat s tím jak vypadá. Ale zvládl to skvěle. Ten je bohatý, populární a velmi inteligentní. A vůbec na něm není vidět, že by mu vadilo že není krásný. Takže na tomto příkladě vidíš, že mít pouze jednu "výhodu", opravdu nestačí.

Takže pardon, já jsem otázku pochopila špatně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: angel
Datum: 22.03.17 09:11

Suzymon - nevadi, asi mas nezkrotny temperament a rada rovnou řežeš bez mereni, ale muzes to zkusit znovu podle danych pravidel :) Nebo mysliš, ze hra s fantazii nema smysl? Otazku menit nelze, ale odpoved podle vlastniho naturelu se naopak ocekava. Zkus si zkratka predstavit, ze krome zdravi nic nemas, zadny majetek ani nicim nevynikas, jsi dospela a chces zit stastny zivot - jakou moznost vybereš? K tomu V.K. mladsimu - kdyby mel v mladi moznost volby, podle mne vybral by si krasu a byl by stastny, ostatniho by snadno dosahl.

Datum: 22.03.17 19:36
avatar

Angel, nemám ve zvyku řezat bez měření. A nevím z čeho tak usuzuješ. Předpokládám že jsi ještě hodně mladý, nemáš zkušenosti. A kdybys mi třeba tuto otázku položil když mi bylo 25 let, tak bych ti řekla že chci být bohatá, protože to ostaní jsem měla, ale ještě jsem netušila co mne čeká, jak naložím s tím co mi bylo do vínku dáno přírodou a tím co jsem mohla sama zdokonalovat a jak to všechno mohu zúročit. Dnes mi dávno 25 let není, proto uvažuji úplně jinak. A nejsem sama. Dostal jsi tady odpovědí docela dost. A jestli je dokážeš správně vyhodnotit, tak pak pochopíš že mnozí na tvou otázku nemohou odpovědět výběrem pouze jedné možnosti. Postupem věku se totiž mění priority. Však to poznáš sám. A věř mi, že v pětadvaceti letech ještě vůbec nic nevíš a můžeš mít jen ty představy. Ale to vůbec nic neznamená.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: angel
Datum: 22.03.17 20:30

Suzymon - usuzuji jedine z tvych reakci :), jinak moc rad bych ti dal za pravdu, je mi sympaticka tvoje otevrena bezprostrednost, urcite nejsi falesna a jiste uz mas davno svuj zivot pevne v rukach. Jenze musim trochu oponovat s tim, ze jednu moznost z nabidky jde zvolit a dobre vyuzit, ale jen nekdo to dokaze i s predstavou jak by s tim darem mohl nalozit a sam dosahnout dalsich prani, aby mohl byt stastny. Co se veku tyce jsem na tom tak nejak podobne jako ty, biologicky vek je o dost lepsi nez ten kalendarni duchodovy *slunce*

Datum: 22.03.17 21:22
avatar

Angel, ale já ti tentokrát odpověď dala. Kdybych měla možnost výběru ve dvaceti letech, přála bych si být bohatá. To ostatní jsem měla. Ale v tom případě by se můj život určitě odvíjel jinak a vůbec si nejsem jistá, že by byl kvůli tomu lepší. Takže jsem zase zpátky u své první odpovědi. Neměnila bych. Nerada bych žila nudný snadný život, ve kterém bych měla všechno bez žádného přičinění. Ale mám dojem, že nemluvíme o tom samém. Ty si pořád myslíš, že pouze jedna z těch Tvých možností by dokázala změnit něčí život a dokázala ho udělat šťastným. A to je nemožné. Šťastný můžeš být několikrát za den a vůbec k tomu nemusíš být ani krásný, ani bohatý, ani nijak moc chytrý. A právě tak to funguje i opačně. Nemusíš se vůbec cítit šťastný a to můžeš být sebekrásnější, bohatý hodně chytrý a pořád ti bude něco k obyčejnému pocitu štěstí chybět. Tzakže jedna možnost na výběr nestačí a nakonec ani všechny dohromady jsou někdy k ničemu.


doplněno 22.03.17 21:27:

Napsala jsem to nesrozumitelně, tak opravuji. I všechny jmenované možnosti dohromady, jsou někdy k ničemu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.03.17 21:36
avatar

- ale snění je krásné, ne? (když už nic jiného)


doplněno 23.03.17 09:30:

Suzy

- sny o mamince mívám často taky, taky jsem ji moc měla ráda - a vlastně to byla moje jediná kamarádka, jinou jsem nepotřebovala. Vždycky se na ty sny moc těším - dá se v nich vlastně prožít "kus života" . Tak ahoj.


doplněno 23.03.17 12:41:

Suzy

- no, ono maminky bylo taky "dost" - hodně se prosazovala - ale nakonec jsme se vždycky dohodly.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.03.17 09:20
avatar

Culdo, sním každou noc. A mám krásné sny. Nikdy jsem si v opravdovém životě nerozuměla tak dobře se svou matkou, která už bohužel zemřela, jako si s ní rozumím ve snech. Zrovna dneska jsem jí ukazovala na zahrádce takové nádherné zákoutí s rozkvetlýma kytičkama a moc hezky jsme si povídaly. Zdá se mi o ní skoro každou noc. A vždycky je to moc hezké. V mých snech si velmi rozumíme a pokaždé když se probudím, tak mám takový zvláštní pocit. Je to takový smíšený pocit smutku ale i spokojenosti, že jsem maminku zase viděla a že nám bylo spolu dobře. Když byla živá, nebylo to ideální vůbec. A zajímavé je, že se mi o ní ani nezdálo.

Ale abych snila když bdím, tak na to nemám čas. ;) To využívám kapacitu svého mozku k užitečnějším úkolům.


doplněno 23.03.17 11:43:

Culdo, tak to jsi měla opravdu štěstí. Já jsem po tom co tady píšeš jenom toužila. Moje celoživotní přání se mi splnilo až po její smrti a v mých snech. Teď jsme si konečně hodně blízké, rozumíme si, vídáme se hodně často a máme se rády. Tak zatím ahoj, také jdu něco dělat...

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: angel
Datum: 22.03.17 22:19

Suzymon je fakt original, ma zkratka svou "palici" a nejaka herni pravidla ji muzou byt u zadele *ua*. Kazdemu je jasne, ze v realnem zivote mohou nastat ruzne situace, nic neni nalajnovane. Jinak s tou volbou bohatstvi by si mlady clovek spis ublizil nez pomohl ke stesti, ale v pozdejsim veku by to uz melo smysl :)

Datum: 21.03.17 18:23
avatar

99% vlastností člověk dostane do vínku s DNA.Trochu se to dá napravit výchovou,ale myslím,že si v 18 letech žádný člověk nemůže moc vybírat.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: angel
Datum: 21.03.17 19:04

No ale votomtoje! Kdyz by mel tu moznost a MOHL by si vybrat , co teda by to bylo. V takovych +-25 letech by uz mohl mit predstavu, jak to na svete chodi, takze by mel byt v obraze byt schopen rozhodnout o sve priorite.

Podotykam, ze ostatni moznosti by zustaly treba prumerne, nikoli opacne a zcela negativni jako škaredy, blbec atd.


doplněno 21.03.17 21:56:

Mozna by vsem pomohla predstava, ze zatim nic nemate jen to zdravi a zacinate od zacatku. Co si z nabidky vyberete?

Datum: 21.03.17 22:09
avatar

- v 25 letech krásu, kdybych se měla rozhodovat později, tak bohatství. Jak zdraví, tak inteligence by mi stačily výchozí.


doplněno 21.03.17 22:14:

- jo a udělal jste si z dosavadních odpovědí nějakej psychologickej závěr, anebo co Vám tato debata přinesla?


doplněno 21.03.17 22:21:

:)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: angel
Datum: 21.03.17 22:19

Culdabulda, takova volba je zjevne uprimna a nezklamala muj dojem, ze mas inteligence dost *jasne*

Od: mp*
Datum: 21.03.17 21:47

Jabraka to napsal přesně, náš úkol je se rozmnožovat, pokud budem kvalitní, tak přežijeme.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: angel
Datum: 21.03.17 22:03

Hehe, to je sice pravda, ale je to mimo pravidla teto otazky. Kdo se chce zapojit, mel by si vybrat z uvodni nabidky. Jinak nic proti asociacni diskuzi :)

Datum: 22.03.17 10:12

Do těch cca 23 let bych asi chtěla být krásná. I když - možná jsem v té době chtěla být populární ;). Potom ve starším věku bohatá. Být bohatá přeci neznamená, že budu až tak úplně blbá. :-D A nakonec jak tady už někdo napsal, blbí lidé jsou někdy daleko šťastnější, jak ti chytří. Krásná jsem snad nikdy nebyla a přesto jsem kvůli tomu neměla nikdy žádný mindrák. Takže jednoznačně bohatá. Ten, kdo nezblbne z toho, že má peníze, má i určitou moc, tak může prožít krásný život. Je bohatství mu může přinést i ty pocity euforie. To už je jedno z čeho. Jestli třeba z různých zážitků nebo ale i z pomoci někomu jinému. Možná si trošku můžu dovolit tyto pocity komentovat a opravdu nevím, který je krásnější. *ua*

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 22.03.17 13:54
avatar

Samozřejmě bych volil chytrost. Když je člověk mladý a chytrý, není problém zbohatnout. I ta popularita se dá získat. O velkou popularitu ale nestojím, k čemu to? Krása je pomíjivá a pro spokojený život je nepodstatná (ovšem kdyby byla, nebylo by to na škodu).

Kdyby mi bylo těch 25 a byl bych dostatečně chytrý (řekněme s dnešními zkušenostmi), pár věcí bych určitě řešil jinak. Ale úplně jiný život bych asi nežil. Do důchodu mi zbývá pár měsícú, takže volba by se od té dnešní moc nelišila ;).


doplněno 22.03.17 14:12:

Samozřejmě zdraví je vůbec to nejdůležitější, člověk si to ale začně uvědomovat až s přibývajícími léty, když se začnou objevovat potíže. Ale ta možnost v otázce nebyla.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.03.17 15:59
avatar

Na vaši otázku vlastně odpovídáme z pozice svého věku. Z pozice lidí, kteří mají zkušenosti a mají nprosto jiné priority, než mladý člověk ve věku 25 let. V tomto věku je mnoho věcí samozřejmých, mnoho věcí snových, mnoho věcí se zdá být s přijatelným rizikem. A také pocit, "že se dějí ošklivé věci jiným, ale mi se to stát nemůže". *sok* Ať se snažím jak chci, nemohu se vcítit do sebe, když mi bylo 25 let. Navíc, pro dnešní mladé lidi v tomto věku jsou důležité naprosto jiné věci.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: angel
Datum: 22.03.17 18:15

Babkazov - ano je to tak, kazdy odpovidate podle sveho veku a zivotnich zkusenosti, nekdo si dokaze vzpomenout na mládi, nekdo uz ne a nekdo je prave proziva a ma zivot pred sebou. To vsak moc neovlivni povahu cloveka, ta vetsinou zustava cely zivot v jadru stejna. Ale je dobre, kdyz kazdy svoji volbu oduvodni a pokud je uz starsi, muze klidne napsat jestli by za mlada volil jinak a proc.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.