Při cestě vlakem

Od: Datum: 25.02.13 09:02 odpovědí: 14 změna: 26.02.13 12:44

Jak pozná průvodčí třeba u pětivozového rychlíku kdo přistoupil? Všichni snad nemají paměť na lidi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.02.13 09:09
avatar

Právě že pamatuje. A čím víc má naježděno, tím víc a lépe si pamatuje. Navíc při nastupování a vystupování si všímá, kdo vystupuje a nastupuje. Ale je to jen člověk, takže někdy snadno přehlédne. Jezdil jsem celou střední školu a půl vysoký, takže nějakých 10 let pravidelně a za ty roky jsem poznal různý průvodčí ... Rozhodně bych na to nevsázel, jakože si třeba nevšimne a vy pojedete zadarmo, to se nevyplatí ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wogoos*
Datum: 25.02.13 09:13

No na to jsem ani nepomyslel, ale třeba je narvanej vlak, 5 vozů dělá ten průvodčí a on v našem kupé klidně vzbudí chlapa který přistoupil. Chtěl bych mít takovou paměť.

Datum: 25.02.13 09:33
avatar

Je to jeho práce a ví přesně, jak jí má dělat. Kdyby to byla tvoje práce, taky bys jí tak dělal.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.02.13 09:16

To víte, že si to pamatuje. A čím déle tuhle práci dělá, tím lepší paměť na lidi má. Jezdil jsem mnoho let na VŠ a zpět a nikdy se mi nestalo, že by mě někdy průvodčí přehlédnul. Je fakt, že jsem se nesnažil podvádět, ale obvykle ke mě zamířil bez zaváhání. U rychlíku zase není tolik zastávek, že by se měnilo často moc lidí, to spíš mají v tomto můj obdiv průvodčí v osobáku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wogoos*
Datum: 25.02.13 09:50

Já myslím že paměť na lidi se moc naučit nedá. Pouze do určité míry. Já si pamatuju čísla a druzí zase něco jiného. To je dané a dá se to jen nepatrně vylepšit.

Datum: 25.02.13 10:14
avatar

hehe tak to si myslíš velice špatně ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lego®
Datum: 25.02.13 10:49
avatar

Nekteri si pamatuji a nekteri se ptaji kdo pristoupil.
Ono kdyz se cestou zmeni pruvodci tak stejne zkontroluje vse zive co potka

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.02.13 11:00
avatar

ja jen tak uvazuju a pridam se s dotazem. Pruvodcimu to nakonec nemusi vadit, ale muze se stat ze ve vlaku bude primo revizor,ne? Pruvodci bude mit svedky ze vagonem prosla a kontrolovala, ale nikdo novy se nehlasil. Nebo to uz tak neni?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.02.13 11:20
avatar

I já jsem už o tomto problému přemýšlela. Paměť na obličeje nemám vůbec žádnou, zato si perfektně pamatuji jména lidí, se kterými jsem se kdysi setkala. Třeba holky z oddílu na mém prvním táboře, když mi bylo 9 let.

Jako průvodčí bych se živit nemohla, protože bych při mé neschopnosti poznat nově příchozí, asi pořád kontrolovala všechny kolem dokola a někdo by mi jistě dal časem pár facek. Takže si dobrých průvodčích vážím, navíc, když dokážou poradit třeba s dalším přípojem.

Když se na trati uprostřed mění průvodčí, je pravda, že ten nový si zkontroluje znovu všechny pasažéry, aby byl v obraze. Ale pak dál už jen ty nové, co přistoupí. Je to pro mě záhada. A asi bych to nezvládla. Jen podle nějakých výrazných znaků: dlouhý plnovous, kytara, německý ovčák, noha v sádře apod. U všech ostatních bych byla namydlená. :DJaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.02.13 11:51
avatar

jasne ze uspesnost neni 100% , kdyz chces tak se ti to povede , ale jakmile to budes delat porad tak si da na tebe pozor , neni hloupy a zna uz vsechny finty a pri vymene pruvodciho stejne oznaci a zkontroluje vsechny

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nicozjb*
Datum: 25.02.13 12:23
časem se naučíte já dodnes když potkávám své hosty z restaurace tak vím kde byly co si dávali ale jména si za boha nepamatuji
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.02.13 15:07
avatar

Já se ptal průvodčího. Říkal že to pozná podle toho, že když se zeptá, tak každý kdo přistoupil sebou tak nějak cukne a nebo se koukne. Stačí prý vejít do vozu, zahlásit tu formuli a už ví. Dokonce prý když vjíždí na perón kde je dav lidí, pozná podle toho jak se kdo kouká kdo nemá lístek. Tomu docela věřím.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 25.02.13 18:54

A taky si uvědomte, že těmi vlaky, když nepočítám dálkové rychlíky, jezdí těmi stejnými spoji stále ti stejní lidé, nejmíň z 80% stejní. Takže průvodčí už je zná, ví odkud jedou, kam jedou. A jak tu někdo už psal. Čím déle na trati jezdi, tím líp zná stálé. A těch ostatních je minimum.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.02.13 12:44
avatar

jednoduše. Stojí na peróně a dívá se kdo přistupuje a kam přistupuje. Když přistupujících není moc, tak si je zapamatuje všechny.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.