Podvod na otce

Od: Datum: 07.05.17 21:57 odpovědí: 9 změna: 10.05.17 13:07

Dobrý večer. Dneska jsem byl navštívit svého dědu, a nestačil jsem se divit, co mi řekl. Můj již zemřelý otec (jeho syn) naletěl podvodnici, která z něho vylákala hodně peněz na které si on vzal půjčky. Ale o to nejde, to už jsem věděl dřív. Co jsem však nevěděl je to, že dotyčná z mého otce ( nevím pod jakou záminkou) vylákala vzor podpisu mého dědy a podvodně vytvořila s jejím komplicem nějakou smlovu, že si děda půjčil 45000,- a on to pak musel splácet i když o tom vůbec nevěděl ! Řešil to s policiií a ta mu prý řekla, že by musel podat trestní oznámení na svého syna (mého otce), což on udělat nechtěl v čemž ho trochu chápu.

Proč však policie nešla po té podvodnici, která to zfalšovala a proč to děda musel platit i přes to, že by snad šlo lehce vypátrat, že on nic nepodepsal.. Kde to sakra žijeme, chápete to někdo? Jsem smutný z přístupu policie. Jsem šokovaný z jednání z mého otce, že z něho někdo dokázal vytvořit takovou loutku a stejně tak tím, jak někdo může vědomě, podvodem oškubat důchodce. To nemají žádné svědomí? To nejsou lidi, ale hyeny... Nejradši bych je našel a zastřelil. Co tito odporní tvorové přináší společnosti?

Škoda, že jsem měl v té době 10 let.

Co si o tom myslíte?


doplněno 07.05.17 22:05:

A ještě k jednání mého otce. Znáte někoho, kdo udělal něco podobného? Vůbec na to nemůžu přijít co se mu honilo hlavou a asi na to do smrti nepřijdu. On tu podvodnici prý potkal ve vlaku, byla pro něj úplně cizí člověk. Ty peníze z něho prý vytáhla tak, že mu lhala, že má nějaký byt, který potřebuje z něčeho "vykoupit" a až ho prodá tak mu prý peníze vrátí a dá něco navíc. On od ní nechtěl žádné potvrzení, že jí dal peníze, nic. Můj mozek to nějak nedokáže zpracovat.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.05.17 22:46
Jediné co nechapu je nekonečna blbost lidí!
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.05.17 23:31

Kdoví, jak to bylo?! Tohle byla verze pro dědu, pravda může být jiná. Každopádně to naštve, ta bezmoc.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.05.17 23:57

smutné *plac*

nicméně - proč policie nešla po podvodnici? protože váš děda nepodal trestní oznámení, policie tedy neměla důvod podvod řešit, fakticky jí vlastně ani nebyl oznámený. a váš děda trestní oznámení nepodal, protože se na podvodu podílel i váš otec a toho nechtěl dostat do problémů. kdyby policie stíhala podvodnici, musela by stíhat i vaše otce. z toho důvodu ten dluh váš děda taky musel zaplatit - neoznámil ho jako podvod, tedy se mělo za to, že dluh je jeho. chránil vašeho otce před postihem a radši zaplatil.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 08.05.17 09:46

Co se mu honilo hlavou, spadl mu mozek do rozkroku a dáma mozek zapnula na sto procent, můj děda má názor, když se péro postaví, tak se rozum zastaví

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 08.05.17 11:12

A obráceně to být nemůže? Kolik ženských naletělo chlapovi, co nasliboval věčnou lásku, rodinu a pak zmizel i s jejími penězi. Akorát ženská nemá péro.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.05.17 12:29
avatar

45 litrů není zas až taková "darda" Taky to mohl být 100 násobek - jo, to už by leckdo uvažoval o střelbě.

Mě obrali pojišťováci ČP o 30 tisíc, a ještě jsem jim to musel splácet na splátkový kalendář. Stačilo jen je vpustit do baráku - to byla ta chyba.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.05.17 14:20

Těch 4500,- bylo jen na dědu, tata jí dal 350000,- + přemluvil svého kamaráda,který si vzal na sebe 80000,- *ee**ee**ee*


doplněno 08.05.17 14:32:

Teda 45 000,-

Já řeším každou korunu, abych měl banku bez poplatků, co nejvyšší úrok, nějaké investice zkouším a on vyhodí statisíce.

On byl hodně pracovitý a vydělával dost, kdyby jenom rozumněl víc penězům tak by mohl být ted na konci milionář za celý život.

Alespoň mi zanechal pár stokorunových stravenek *smich**nevi*

Od: jedubaba*
Datum: 09.05.17 06:33

Pantáta prošustroval vaše dědictví s nějakou takovou a na vás nezbylo, jestli dobře chápu. A děda trestní oznámení nepodal, aby táta od desetiletého děcka nebyl stíhán, případně odsouzen. Dobrá - to je jedna z mnoha možných verzí. Na vašem místě bych v tom nerejpala, stejně to nebude k ničemu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.05.17 13:07
avatar

Co je pryč, je pryč. Za ty roky je vše asi promlčeno. Podvodnice se měla dobře, tatík byl trouba a klopil peníze. Nakonec do toho zatáhl i dědu /svého otce/, je-li to tak všechno pravda. Nějak jsem ve Vaší zpovědi nenašla, kde byla a co dělala v té době Vaše matka. Otec byl vdovec či rozvedený? Nevěřím, že by mu matka tolerovala nějakou podvodnici.

Podvodem oškubat důchodce - o to asi nešlo. V době, kdy Vám bylo 10 let, Váš děda pravděpodobně důchodce ještě nebyl. Jen si prostě nedal pozor. Takže to byl normální člověk, který chodil do práce a vydělával. Proč by tedy neuhradil za to, do čeho se vlastní nepozorností dostal?

Je to všechno pryč. A lidská blbost je nekonečná. Prostě otec byl slepý a děda se asi také nechal opít rohlíkem.

Dneska s tím už nic neuděláte. Hlavně si vezměte cennou zkušenost z toho příběhu - nebýt takový jouda, jako ti před Vámi. Nenechat se ukecat nějakou podvodnicí. Žít rozumně, poctivě, nezaplétat se s podobnými povětrnicemi. Ať se Vám to podaří. Jaga.

Tomu dědovi to nemějte za zlé. Vždyť který otec by podal trestní oznámení na svého syna, který měl navíc malé dítě či malé děti. Myslel to určitě dobře. Vyvarujte se podobného konání a nad vším udělejte kříž. Otec už nežije a vyhoudat starému dědovi, to by taky nebylo nic pěkného od Vás. Za blbost se holt platí. Oni zaplatili a Vy to nechte spát. Stejně už je pozdě na jakékoliv jednání, po tolika letech.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.