Může se učitelka neustále zastávat žáka?

Od: Datum: 16.02.17 08:30 odpovědí: 14 změna: 21.02.17 09:53

Dobrý den. Jen mě zajímá zda se může třídní učitelka se neustále zastávat žáka před jakým koliv trestem před ředitelem a ve všem mu věřit. Tvrdí že je ze všech nejvzornější i když toho občas využívá asi jako každý .Zastala se i kamarádky co kouřila u školy aby nebyla trestaná . Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 16.02.17 08:58
avatar

Dobrý den, pokud je to pravda, Vaše zkušenost a máte správné informace, tak sám vidíte, že to možné je. Otázkou je, zda je to správné. A protože neznáme motivaci, proč to paní učitelka dělá (a proč neměří všem stejně, jak by měla), tak to nevíme. Třeba je to jen Váš dojem. Zdravím!


doplněno 16.02.17 09:31:

josefjohanek - ovšem, toto se nezdá jako zastávání se jednoho žáka, ale více žáků. Za to zpoždění autobusu určitě žák nemohl a s tím kouřením je to sporné. Paní učitelka je asi hodná až benevolentní a trestala by přísněji třeba jiné nezdárnosti. Doufejte, že se někdy zastane i Vás (pokud nejste vzorný student či žák).

Ohodnoceno: 3x
 
Od: josefjohanek
Datum: 16.02.17 09:20

Děkuji někdy ta učitelka žákovi co se ho zastavá trpí i pozdní příchod do hodiny o 10 minut. Tvrdí že když má autobus o deset minut zpoždění nic se neděje . Kamarádka měla dostat trest za kouření před školou. A učitelka ředitelovi řekla. Pro jednou se to muže prominout vy jste taky nebyl jiný.

Od: asd1
Datum: 16.02.17 09:29

Pokud jde o zpoždění autobusu tak nevidim problem.

Koureni pred skolou, pokud to bylo poprve a bylo to prominuti s vystrahou tak taky OK. Vychovnejsi by bylo na miste ji dat rakoskou, ale to je v dnesni slunickove dobe zakazane :/

Ohodnoceno: 3x
 
Od: josefjohanek
Datum: 16.02.17 09:55

Děkuji učitelka bere i pohlavkování jako šikanu. Když se chtějí klucí strkal kvůli holce tak je na staně toho slušnějšího. Te učitelce je 61 let. Možná se vyzná v povahách a ví komu má věřit .

Od: martina
Datum: 18.02.17 18:15

Myslím že by měla učitelka předem zvážit zda žák si to zastání pokažde zaslouží . Snad po letech už by měla poznat komu věřit a komu ne. Ale do hodiny by měl chodit včas jako ostatní. Potom si ostaní si můžou myslet že žák toho využívá a učitelka mu nadržuje. Děkuji.

Od: remcal
Datum: 16.02.17 18:23

Kdyby místo paní učitelky nastoupil Igor Hnízdo, žáci by asi dostali infarkt. :D

Ohodnoceno: 2x
 
Od: josefjohanek
Datum: 16.02.17 18:45

To je asi pravda učitelka tvrdí že jaký koliv konflik musí řešit případně vyšetřit. . Je pravda že nad žáky co je má za hodne žáky drží chranou ruku.I když toho občas využijí.

Datum: 16.02.17 20:08
avatar

Možná by nebylo na škodu dát před zkoumáním pohnutek jednání paní učitelky přednost češtině (jakýkoliv se píše bez mezery), abys na konci roku nebyl nemile překvapen.

Zpoždění MHD je důvod, který musí uznat a omluvit i zaměstnavatel nebo škola. Cestující nemohli ovlivnit dopravní situaci ani nutit řidiče jet rychleji. (Tady bylo zastání na místě.)

Kouření před školou bych vnímala jinak → tam byl podle mne na místě postih (poprvé by stačilo písemné napomenutí třídního učitele). Podle mých zkušeností každý třídní učitel hájí (chrání) žáky své třídy...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: josefjohanek
Datum: 16.02.17 20:40

Tady jde o to že tomu žákovi jezdí autobus 7 ráno ale on raději jezdí 7. 40. . Proto do školy přichází o 10 minut dele. Někdy ho sveze domů i učitelka . Naše učitelka bere nadávky a pohlavky jako šikanu A už chce udělovat tresty. Mě taky věří ve všem Stejně jako, jedincům. Děkuji.

Datum: 16.02.17 22:11
avatar

Pohlavky a nadávky jsou šikana a je správné, že to paní učitelka chce řešit, dokud nedochází k horším projevům šikany.

Očekávat od žáků, že budou do školy jezdit o 40 minut dříve a cca půl hodiny čekat na otevření budovy je poněkud "přitažené za vlasy".

Ale zaměstnavatel už bude po zaměstnancích vyžadovat, aby si dopravu zařídili tak, aby byli na pracovišti včas. Něco jiného je zpoždění. Pravidlené pozdní příchody by mohly vést k výpovědi.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: josefjohanek
Datum: 16.02.17 23:57

Tak děkuji . Učitelka tvrdí at žák do školy neběhá že zpoždění o 10 minut delé nevadí .. Ale jsou rodiče že se jim nelibí že učitelka za pohlavek chtěla navrhnout 2 s chování . Zdá se jim to přísne přesto že některý žák si to vymyslí.

Datum: 17.02.17 13:07
avatar

I pohlavek je fyzické napadení a ve škole nemá co dělat. Jako problematické ale vnímám trestat někoho na základě neověřených informací.

Jestli si jsi jistý (můžeš to nějak prokázat?), že si to ten některý žák vymýšlí, měl bys to říct paní učitelce. Ale jestli je to jenom domněnka bez důkazu, mohl bys toho žáka poškodit.

Tohle jsou hodně citlivé věci a je potřeba být obezřetný. Můžeš se s někým poradit, aniž bys zatím někoho jmenoval? Třeba se školním psychologem, se svými rodiči apod.?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: josefjohanek
Datum: 17.02.17 14:51

Tak díky já s tim žákem sedím v lavici. On tvrdí že třeba schvalně brečí aby měla učitelka co řešit. Ostní mu řeknou.At to nehraj to na city. Učitelka tvrdí . On se Pavel uklidní. Je takoví dětský Tvrdí že mu ve všem věří že je hodný. Přesto si při hodině třeba hraje s mobilem nebo zapíská na celou třídu. A dělá překvapeneho. .

Od: martina
Datum: 20.02.17 20:43

Takoví žák by si měl učitelky vážit že nad nim drží ochranou ruku. A promine mu pozdní příchod do hodiny. Asi to nemá učitelka lehké když musí vyšetřovat a trestat každý pohlavek když to nevyděla. Asi už má každeho žáka přečteného a ví komu věřit.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.