Nejste přihlášen/a.
A není takhle na hlavu?U nich by měla mnohonásobně vyšší plat.A nebo už má tolik,že neví co s penězma a roupama?Nevídánoneslýcháno...
Zdravím,
netuším, jak je to s uznáváním vzdělání, ale vím, že hlavní problém bude v komunikaci, pokud dotyčná neumí a nerozumí česky. Když sem si loni poležel měsíc na JIPce, tak sem tam ve svých skoro 55letech byl 3 nejmladší, běžný věk spolupacientů byl kolem 80let. Takže docela pochybuju, že by se s námi sestra ovládající a rozumnějící pouze anglicky vůbec nějak domluvila, i kdyby se sebevíc snažila - pokud to vezmu za sebe, tak si sice ledasco anglicky přečtu (orientačně), ale slovo ze mne nikdo anglicky nevyrazí a hlavně anglicky mluvícím vůbec nerozumím (a přiznám se zcela upřímně, že se ani nesnažím na rozdíl třeba od německy mluvících, kde to nějak lámaně dohromady vždycky dáme, rusky mluvících, kde si klidně rusky pokecáme, polsky mluvících - na ty mluvím česky a ono to vždycky dopadne).
Zde v republice se léčí i zahraniční pacienti. Je tedy důležité, aby ošetřující personál uměl i jiný jazyk, než český.
Známá tedy musí ovládat dva jazyky, tedy náš a anglický. V dnešní době bez komunikačních bariér, není problém, aby přítelkyně napsala velké nemocnici /třeba Motol, Homolka, Vojenská nemocnice/ e-mail, ve kterém se bude poptávat po uplatnění a uznání vzdělání.
Není pravda, že plat je tak nízký, jak je uváděný výše. Je dvojnásobný. Na opravdu VIP pracovištích.
Podívejte se na zákon o uznávání odborné, profesní kvalifikace a jiné způsobilosti. Přítelkyně bude muset absolvovat ověřovací zkoušku odborné, nebo specializované způsobilosti /odborná kvalifikace/, uznání zdravotní způsobilosti, bezúhonnosti a ověření znalosti českého jazyka.
Já si myslím, že si to představujete moc jednoduše, i když má přítelkyně praxi a všechny možné zkoušky, musí prokázat znalost i zde u nás, vykonáním rozdílové zkoušky.
Rozhodně zde by měla mnohem vyšší příjem než 15000 měsíčně.skoro třikrát tolik.Jako BK by mohla zastávat vrchní sestru na ARO.
JB
No snad si nemyslíte, že ji okamžitě přijmou na pozici ,,vrchní sestra,,? Člověk se musí nejdříve ukázat, co umí, nejenom po profesionální stránce, ale též komunikace s doktory, vedením kolektivu pod sebou! Verbální i psaný projev musí být bez chyby.
Nejdříve ukázat svoje kvality na běžné pozici a poté se vypracovat na vyšší pozici. Takhle by to mělo fungovat.
Toto všechno by si měla zajišťovat a zjišťovat přítelkyně sama, sama by měla komunikovat, poslat životopis a průvodní dopis.
Vezměte to naopak. Naše kvalitní zdravotní sestra, se zkušenostmi jako Vaše přítelkyně, měla by zájem pracovat v UK. Myslíte, že by tam dostala stejnou pozici jako zde, aniž by uměla anglicky? /vím, že dnešní umí, ale to jen pro porovnání/.
Vzdělání dívka má, důležitá je praxe a hlavně ta jazyková bariéra. Pokud bude žít a pracovat u nás, měla by ovládat jazyk. A také, nevíme, na jaké úrovni jí uznají zkoušky z USA. Vrchní sestru z ní okamžitě neudělají, na to zapomeňte.
Proč byste nemohl sehnat práci v USA? Jistě by se nějaká našla. Ať Vás dívka pozve a můžete letět za ní. Tam budete určitě žít lépe, než tady. Být ní, do ČR bych se příliš nehrnula.
Sbalte kufry a jeďte. Dneska už nemusíte mít víza a devízové přísliby a proklepnutí od KSČ a podobné věci. Co Vám v tom brání? Poznáte svět, zdokonalíte se v jazyce. Být mladá, vyzkouším to hned. Jaga.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.