Co říkáte na výrobky označené Klasa

Od: Datum: 15.02.17 16:03 odpovědí: 19 změna: 18.02.17 19:28
avatar

Už několikrát jsem se přesvědčila, že vůbec nemusí jít o kvalitní výrobek, nechápu, jak se to oceňuje, mám pocit, že v tom bude nějaká korupce. Např. blíá klobása od Procházky - polovina vyteče jako voda a tuk. Kam se hrabou na Křečka. A párky, i když mají Klasu, je to hrůza, tvrdá nekousatelná slupka, mastnosta. Výborné jsou od Ponrartha Nebo šlehačka z Kunína. Dnes jsem koupila z Čejtiček Mladá Boleslav, byls našlehaná za poloviční dobu a daleko chutnější než z Kunína, která Klasu má. A tak by to šlo pokračovat dlouho.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.02.17 16:29
avatar

Nevěřím tomu, že by v tom byla korupce. Problém podle mne vzniká jinde → při přepravě výrobků, jejich skladování u prodejců...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: klas
Datum: 15.02.17 16:31

Co očekáváte od výrobků zn. KLASA? Tímto logem mohou být označeny i polské výrobky. Netvrdím, že jsou všechny špatné, ale je to zboží jako každé jiné jen pod tímto názvem. Nehledejte ve všem korupci. Nekupujte párky, kolobásy, stejně v nich je minimum masa. Kupte si menší dávku šunky od kosti, vyjde vás to stejně. Do šunky se tolik sajrajtů jako do párků nedává, je i 95%.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.02.17 16:35
avatar
Klasa je bohužel již nic neříkající logo, pod kterým se může skrývat i výrobek zahraničního původu a pochybné kvality.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.02.17 18:44
avatar

Že to může být podvod, jako vše ostatní. Už jsem to sem na poradnu jednou někam psal. V Bulharsku začali sami výrobci používat označení, že vyrábějí podle starých, komunistických norem. Takto označené potraviny jsou nejdražší a přesto se dobře prodávají. Na to zatím v Česku žádný výrobce odvahu neměl. Ztratil by jakoukoliv možnost něco ošidit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.02.17 20:42

Značka Klasa je již dávno za zenitem. Zásadně se těmto výrobkům vyhýbám a raději pečlivě studuji složení ostatních. Klasou se chlubila i majonéza (mám dojem, že Hellmanns), ve které byly jen stopové prvky vajec.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepr®
Datum: 16.02.17 00:01
avatar

Klasa neznamená, že je potravina česká?

Pro mnohé spotřebitele bývá překvapením, že označení KLASA se neváže na český původ potraviny. Aby obal výrobku mohl být tímto logem opatřen, není třeba, aby potravina pocházela od české firmy. Hlavní podmínkou pro získání tohoto označení je, aby výrobek alespoň jednou svou vlastností vykazoval výjimečné kvalitativní charakteristiky, byl jedinečný oproti ostatním podobným výrobkům na českém trhu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd1
Datum: 16.02.17 00:29

A tu vyjímečnost splňuje i slanina z čehosi semletého :D (Viděno v Penny - nechápu jak to někdo může koupit...)

Klasa je jen reklama, rozhodně to není záruka kvality. Neřídím se tím.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.02.17 02:36

Tohle označení je skoro na všem, aj na divné paštice. Beru to s rezervou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.02.17 12:58
avatar

Vyhýbám se tomuto označení, i když je to někdy hodně těžké. Korupce v pravém slova smyslu to není, je to jenom podvod, který je u nás tolerován, protože lidé mlčí a kupují to. Je to jak píšete. A než bych se někde sama samotinká rozčilovala a dohadovala a dokazovala že mám pravdu, tak raději ten čas vynaložím k tomu, abych si našla lepší zboží. I když to je dnes hodně těžké.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.02.17 21:28

Ano souhlasím. Také si vybíráme jen kvalitnější potraviny. A jde to, vyhnout se palmovému tuku, majonézám bez vajec, polským potravinám se salmonelou a podobně. Chce to trochu pátrání, ale nakonec se člověk naučí, vyzná se. Pamatujete na humus zvaný Čínský česnek? Stačilo, aby se zákazníci podívali jinde a dnes je dobrý, Český pomalu v každé samošce. A bez Klasy. Stačí číst etikety.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.02.17 21:58
avatar

Zdravím.!

Označení typu... "Klasa"... je úplně k ničemu.! Nicneříkající. Je to pouze "razítko", které lze koupit. :(

Nicméně, zavrhovat z principu Polské potraviny, bych si nedovolil.

Kdo z Vás byl někdy v Polském Kauflandu..? To je oproti českému SEN.!

Takový výběr zboží, jak jogurtů, mléčných výrobků, čokolád, ryb, masa... zkrátka všeho.!

Česká republika skutečně funguje, jako popelnice.

Nejlepší masové konzervy jsou v Lidlu a jsou POLSKÉ.!

Pikok.

Od Hamé, dostanete jen pomleté kosti a sádlo. :(

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.02.17 18:56
avatar

Kedar, naprosto s Vámi souhlasím. Také o tom vím. Jsme snad jediná země na východě, která skupuje všechen šmejd co jinde nikdo nechce. Poláci mají dobré zboží a mnohem lepší než co se dělá u nás. Ale sem se dostává jen to podřadné a to proto, že český nákupčí chce všechno nejlevnější, aby si na to mohl dát tu největší marži a nacpal si vlastní kapsy. V tom co celé vězí. Takže to je vina nákupčích českých a ne prodejců a ne všechno od poláků a odjinud je šmejd. Evidentně dobré a chutné zboží existuje, mají ho všude kolem nás. V Německu v Polsku a určitě i jinde. Jenomže tam jsou prostě jiné obchodní zvyky. Jednou jsem o tom četla docela obsáhlý článek, kde vysvětlovali, že prý čeští nákupčí všech řetězců "testovali" české spotřebitele a všimli si, že tady prý mají lidé jiné chutě a proto se prý oni - nákupčí, musí přispůsobit spotřebiteli *zed*. A že prý český spotřebitel ani na kvalitu nekouká, protože ji vlastně ani moc nezná, ale co je pro něho důležité je prý nízká cena. A to je právě na tom všem to největší podvod, protože cena je srovnaná s cenami v jiných zemích a častokrát je mnohem vyšší a kvalita je neúměrná té ceně. Tady totiž okrádá čech čecha. Tak to je. Jen se podívejte jak klesla kvalita našich českých konzerv, masných výrobků a tak dál... To přece vyrábí češi, tak proč je to tak hnusné? No protože bohužel český dodavatel je ten nejhorší ze všech. Takže nesnáším tu reklamu v Penny "česká kvalita" a tak nějak. A do toho patří právě toto označení "Klasa". Je to podfuk.

Já už přestanu, protože se tady do mne určitě pustí spousta lidí. Ale vím o čem mluvím.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.02.17 09:17

Dovolil bych si polemizovat na téma polských potravin. Stěží by jsme v Česku hledali prodejce nebo distributora, který si objedná u polského výrobce potraviny ze zkažených vajec, z vaječné moučky naprané salmonelou, drůbež zamořenou salmonelou, toxické čaje. Problém je, že zde chybí prvotní kontrola zboží přímo při dodání. Už díky nízké ceně je zboží podezřelé, což obchodník moc dobře ví, ale kontroly přicházejí se zpožděním, kdy je zboží mezi zákazníky a následné pokuty jsou pro řetězce směšné. Na našem trhu, bych si polskou potavinu nikdy nekoupil.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.02.17 19:28
avatar

Salamos, není to jak si myslíte. Žádný dodavatel si z ničeho nic nevymyslí, že sám od sebe pošle někam zásilku špatného a nekvalitního zboží. To je naprosto vyloučeno. Český nákupčí se spojí s dodavatelem a domlouvají druh zboží, jeho parametry, kvalitu a hlavně cenu. Polák nabídne dobré zboží, ale našemu nákupčímu se nelíbí cena, takže začne vyjednávat. No a nakonec mu prodejce nabídne teda něco podle jeho gusta, tedy s hodně sníženou cenou, ale také nebezpečím, že v tom může být třeba zrovna ta salmonela. Na to český nákupčí kašle, protože to riskne, podle něj jsme stejně národ prasat co sežere všechno. Hlavně že bude vysoký výdělek. Takže to není vina Poláků, ale nákupčích z Tesca. Ti vyhledávají co nejlevnější zboží aby měli majitelé vysoké zisky. A i ten nákupčí je odměňován když se mu podaří výhodně nakoupit. Tesco má také své "jedinečné" výrobky označené "Tesco value". Na ty si dávat největší pozor. Nejsou kvalitní. Nemůžu tady všechno vypisovat, to bych psalala ještě zítra. Buďte v klidu, že pohlaváři těchto obchodů si nakoupí právě v tom Polsku, nebo Německu, ti tento "humus" nejedí. Tohle všechno se lidem neřekne, nejde to. Když je nějaký průšvih a lidé jsou přiotráveni, tak to rychle stáhnou z prodeje a zaplatí pokutu. Ale ta jejich pokuta je pro ně směšný obnos ve srovnání kolik milionů denně vydělají. Kdyby lidé viděli do politiky těchto řetězců, tak by jim vytřískali obchody.


doplněno 18.02.17 19:39:

A na vysokých místech se o těchto praktikách ví velice dobře, ale nikdo nic dělat nebude, oni přece platí daně a to nemalé. Takže oni proti nim nepůjdou. A tím pádem obyčejný člověk může jenom sedět a nadávat, nebo být přiotrávený v nemocnici. Být to v jiné zemi, tak by si ti lidé vzali advokáty a každý člověk prokazatelně zdravotně postižený potravinou kterou koupil v tom a tom obchodu by vytřískal na provozovateli majlant. Ale tady lidé sklopí uši a je to. A všimněte si, že právě Tesco má těchto podivných afér se závadným zbožím nejvíc. Proč asi?

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: hoststary
Datum: 18.02.17 10:15

Kde kupují kvalitní potraviny lidé s vyššími příjmy, kteří nemusí hledět na cenu a chtějí zaručenou kvalitu? Existuje i v dnešní době nějaký obchod jako býval kdysi Tuzex, Eso nebo francouzská prodejna ve Vodičkově ulici kousek do Václavského náměstí, kam se chodilo pro francouzskou hořčici a další nedostižné lahůdky, nebo si je tito lidé vozí nebo objednávají a nechávají dovést ze zahraničí z jejich ešopů?

Kde se dá například koupit naše kvalitní exportní zboží, nebo kvalitní polské, které si od poláků bere Evropská unie? Jedině si asi dojet do západní Evropy a nakoupit tam, nebo si to nechat posílat? V dnešní době se už dá těžko věřit kvalitě ať má jakékoliv označení kvality. Jedině z vlastních zkušeností věřit označení Vodňanské kuře, Pohořelický kapr, Dolská medovina (Dole u LIbčic nad Vltavou) a medu od skutečně známých včelařů, davelské špekáčky z Davle nebo maso od skutečně dlouhodobě kvalitních řeznictví, a podobně i u dalších potravin.

Nejde jen o potraviny, nesrovnatelné rozdíly jsou i u prášků na praní. Vysoce ceněný a kvalitní prášek koupený v zahraničí se od koupeného v poslední době nás zdá velmi rozdílný (a navíc je na obalu uvedený veliký rozsah procent obsahu jednotlivých položek) a je i jinak cítit samotný prášek i prádlo po vyprání a přitom ještě před pár lety byl vynikající, voňavý, kvalitní a kupovaný, i když za vyšší cenu, než podobné prášky na praní. Kvalita žárovek a dalších spotřebičů, kde ani značka proslulého výrobce neznamená, že ji vyráběl on a že je to kvalitní výrobek.

Další pochybnosti mají lidé i u zboží v akci, proslýchá se, že si výrobci nechají akční zboží vyrobit na zakázku tak, aby se vešlo do nižší ceny i s tím, že se použijí méně kvalitní suroviny, ale to jsou neprokázané drby. Proto jsou velmi cenné oficiální testy, například dTestu, viz https://www.dtest.cz/clanek-5…cesku-a-v-zahranici-pretrvava . Většině zákazníků je jedno, odkud zboží je, jaké je nebo není logo kvality, hlavně že jim vyhovuje cena a chuť.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.02.17 10:41
avatar

Nevěřím ničemu, co je označeno jako Klasa, česká kvalita, bio, tradiční receptura...protože jediné, čím si u takto označených výrobků mohu být jistá, je vyšší cena. Co mě zajímá, je složení, nebo doporučení známých. V poslední době už nakupuji převážně jen v Lidlu. M.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.02.17 11:02
avatar

Uvádí mě v úžas označení. Český výrobce. Ať už je to prostěradlo, jídlo nebo cokoliv jiného. Jakoby to bylo nějaké silné zaklínadlo. Lumpové jsou všude. I mezi českými výrobci. *plac*Navíc, suroviny na výrobek českého výrobce? Je všechno z Čech? Není možné, že komponenty jsou z celého světa a jeden, tak zvaný výrobce, je smíchal, sestavil, dovyrobil? Víme my odkud je maso nebo bavlna? Je to smutný příběh!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.02.17 16:49

V našem okolí je jeden velkovýrobce drůbežího masa. Má několik drůbežáren (přírůstek 10 dkg/den), ale bohužel dováží živá kuřata i mražené drůbeží z Polska, zde naporcují, zabalí a na farmářských trzích nebo místních obchodech tyto výrobky prezentují jako České s patřičnou vlaječkou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cicka*
Datum: 18.02.17 17:18

"přírůstek 10 dkg/den​" - jestli se jedná o kuřata, pak by to bylo na Nobelovu cenu. Při délce výkrmu 42 dnů by musela mít porážkovou váhu přes 4 kila!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.