Co odepsat na valentýnku?

Od: Datum: 14.02.17 20:44 odpovědí: 9 změna: 15.02.17 12:58

Ahoj, jsem v nouzi napsal mi jeden kamarád s kterým se znám teprve od ledna. To co mi napsal byla přímo slohovka o mně a já nevím co mu na to odepsat jsem totálně v pr... XD On by se mnou rád chodil, je fajn hodný ale co se týče celkového dojmu, tak se mi moc nelíbí :/ Jen nevím co odepsat, aby to nebral hned že jsem do něj taky paf. :)

doplněno 14.02.17 20:53:

Spěchá prosíííím!

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ivass
Datum: 14.02.17 20:55

Tak zdřejmě to nemá budoucnost, dejte mu najevo nějak jemně že není váš typ... Tady na výběr ani nemáte!

Ohodnoceno: 0x

Datum: 14.02.17 21:00

Nemusíš přece odepisovat. Nebo mu tu jeho slohovku oprav.

Datum: 14.02.17 22:08

Na nevyžádané zprávy neodpovídám (proč jsi mu vůbec dávala své číslo, když se ti nelíbí?)... Pokud bych ale mermomocí odpovědět chtěla, napsala bych mu, aby příště psal té, u které jeho zpráva najde větší ohlas, u mne že to nebude...

doplněno 15.02.17 01:30:

Reakce na odpovědi JanaM a Ildiky:

Dívka ví, že by s ní chlapec rád chodil, ale nemá zájem. Opravdu je lepší v takovém případě nedat jednoznačně najevo, že by měl svou pozornost věnovat jiným. Obzvláště, pokud šlo o přání k Valentinu?

V tom, co radí Jan, se dá tak snadno "zamotat", že zůstane naděje. O to horší pak bude procitnutí... Podle mých zkušeností mají všechna ta "ohleduplná odmítnutí" mnohem horší dopad, než jednoznačná řeč.

doplněno 15.02.17 12:16:

Já bych to také formulovala (včera jsem neměla moc času a tazatelka spěchala) trochu jinak. Každopádně ale tak, aby z odpovědi bylo jasné, že mám zájem "jenom" o kamarádství. Prostě bych to s tou jemností nepřeháněla (všeho moc škodí), abych nedávala zbytečnou naději.

Datum: 15.02.17 02:01

Já bych odpověděla jednoznačně, ale jemně. Na některé věci není dobré jít po "kyrysarsku". ;)

Např.: "Děkuji Ti za krásné přání, já Tě mám též ráda, ale jako kamaráda."

Datum: 15.02.17 12:58

Všimněte si: "On by se mnou rád chodil, je fajn, hodný, ale co se týče celkového dojmu, tak se mi moc nelíbí :/" Na mne to působí dojmem, že už tam nějaká konverzace na toto téma proběhla.

Cokoliv, co mu dá sebemenší naději, bude v důsledku horší, než přímé odmítnutí. "Též tě mám ráda" je v této situaci naprosto nevhodné. Kamarád si může dělat naděje, že když ho má ráda, může se to časem změnit...

Dotazy, jestli je šance, že se kamarádčin názor změní, se objevují i zde...

Od: janm®
Datum: 14.02.17 22:43

Zdravím

Například : "Děkuji za krásné přání, jsi můj dobrý kamarád ".(považuji si tě jako svého dobrého kamaráda, známého) nebo "Mám tě také ráda, byť spíše (zatím-dle uvážení) jako kamaráda, přesto Ti děkuji za milou pozornost".

Zkrátka a dobře, dle mne lze odpovědět taktně a ohleduplně a při tom jasně naznačit jak ho berete, zjevně si s přáním dal práci tak mu alespoň, dopřejte vlídného slova a ocenění ,avšak s tím že ho berete jen jako kamaráda, zda-li napíšete "zatím" (nejste-li si jistá) anebo ne (jste si jistá že nemáte zájem) už záleží jen na vás. Odpověď nemusí být dlouhá aby se v ní neztratil smysl. Zároveň je dobré mít na paměti, že ačkoli někoho odmítám nemusím to dělat tak aby ho to ještě více bolelo, zdvořile ale jasně úplně postačí, myslím že bude vědět. Jednou si najde slečnu pro kterou bude ten "jedinečný."

Naprosté rušení kontaktů nebo mazání čísel není také vždy dobré , neboť se může stát, že se na něj budete někdy potřebovat obrátit s nějakou nutnou praktickou záležitostí (která se vztahem /nevztahem nesouvisí) anebo on na vás a nebudete mít kontakt, myslím že postačí když bude vědět jak na tom u vás je. (viz. výše)

doplněno 14.02.17 22:48:

V tomto případě myslím ,je správné odpovědět, už jen proto aby věděl jak si u vás stojí a alespoň za tu snahu z jeho strany, na příště budete mít ve vztahu jasno oba dva, nadále se k sobě ale můžete chovat jako slušní lidé, byť spolu nebudete nic mít...

Datum: 14.02.17 23:45

Taková varianta se mi líbí nejvíc. *palec*

Já myslím, že ho stálo dost odvahy, než to napsal a zranit člověka je bohužel velice lehké, zvlášť velmi mladého a nezkušeného. Napsat mu to tak, aby bylo zřejmé, že zrovna v tomto ohledu s ním nepočítáte, ale vážíte si ho jako dobrého kamaráda.

Od: haf
Datum: 15.02.17 11:14

Neni jasne, zda je to dotaz muze nebo zeny, ale v kazdem pripade na dlouhe vyznani dosud kamarada je spravne reagovat ohleduplne, i kdyby to byl gay :)

Od: maky®
Datum: 15.02.17 12:55

Také jsem pro slušné poděkování a citlivé upřesnění, že jako kamarád je pro mne bezva. Nic se nemá předem zatracovat, však opravdu v budoucnu z nich mohou být kamarádi i když on si nejde děvče.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.