Pistolník Chovanec

Od: Datum: 14.02.17 07:13 odpovědí: 5 změna: 14.02.17 17:34
avatar

Zdravím. Poradcům jistě neunikly nedávné snahy ministra Chovance získat volební hlasy držitelů ZP a pokusit se tak zachránit potápějící se loď sociální demokracie. Konkrétně tedy návrh na zákonné eventuelní zapojení legálně ozbrojených občanů při odvrácení teroristických i jiných útoků (po vzoru Izraele). Později Chovanec přispěchal s dalším návrhem, tentokrát zakotvit v ústavě právo na držení zbraně (po vzoru USA). Poněkud překvapivé od politika, kterému se jako jednomu z mála povedl obrat o 360° a který se v nedávné době ohrazoval proti snahám majitelů rekreačních chat ochránit vlastní majetek - nehodlá zde totiž zavádět Divoký západ jen proto, že má někdo hlad a chce ukrást konzervu (jedno oko nezůstalo suché). Nuže, vážení poradci, váš postoj, názor, stanovisko? Přeji hezký den, dnes údajně slunečný. *slunce*


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.02.17 09:08
avatar

Evropská komise velmi tvrdě pracuje na omezení práva občanů držet a nosit zbraň. Pokud tato evropská směrnice projde, pak ČR ji bude muset akceptovat, a to je pro spoustu lidí z nejrůznějších důvodů nepřijatelné.

Evropské zákony jsou nadřazené národním, až na nějaké výjimky. Tou výjimkou je třeba i problematika národní bezpečnosti - tam jsou nadřazené národní zákony těm evropským. Chovancova snaha je převést náš současný zákon o zbraních právě do ústavní oblasti národní bezpečnosti, aby ho Evropská unie nemohla nějak drasticky změnit.

Defacto se pro držitele zbraní nic nemění - úprava jim nedává žádná práva navíc, ani povinnosti (ty bláboly o střílení teroristů jsou jen výblitky novinářů). Jediným důvodem je, aby naše právní úprava (kterou odborníci považují za nejlepší na světě a která v současné podobě skvěle vyhovuje jak držitelům zbraní, tak i policii a státu) nemohla být někým z vnějšku snadno změněná.

Podle mě je potřeba využít každou příležitost, jak zabránit EU v poškozování práv našich občanů. Politickou příslušnost Chovance bych do toho netahal.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jentak
Datum: 14.02.17 10:26

Svatá pravda. *palec**palec**palec* K tomu už není co dodat.

Všimněte si, že ačkoliv několikrát v různých médií zopakoval, že se z hlediska práva na držení zbraní nic nezmění, média si zatvrzele vedou svou o divokém západě a o ozbrojování občanů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.02.17 12:28
avatar

Chovanec nechce "převést současný zákon o zbraních do ústavní oblasti". Jak by to mohlo vůbec být provedené? V novele je napsáno, že "občan má mít právo na držení zbraně a její použití...", a že podrobnosti stanoví zákon. Pokud vím, tak se návrh EK týká konkrétních omezení...značení zbraní, typy zbraní, co budou zakázány pro civilisty...takže by stejně nebyl v rozporu s ústavou, ale nejspíš v rozporu s tím prováděcím zákonem, ale tomu už by byl stejně nadřazený. Nebo se pletu?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.02.17 14:34
avatar

I když nejsem právník, tak prý ano, je v tom rozdíl, jestli je určité právo zakotveno "jen" v zákoně, nebo jestli je v ústavě a prováděno zákonem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.02.17 17:34
avatar
Děkuji za dovysvětlení. Zde bych rád podotknul, že LEX je zcela apolitický a soustřeďuje se výhradně na aktivitu politiků v oblasti (držení) zbraní, vše ostatní ponechává stranou. Ale to zřejmě víš. ;)

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.