Chození bosky - váš názor?

Od: Datum: 12.02.17 14:08 odpovědí: 19 změna: 13.02.17 17:31
avatar
Dobrý den.Stalo se vam ze jste potkali boseho cloveka ve meste?Ne ted zrovna v zime a urcite to nebylo ani ze o boty prisel.Nam prisla jedna pani do obchodu taky bosa.Vrta mi hlavou Proč?
Urcite sama bych bosa nechodila,bojim se infekci co muzu z chodniku dostat.V Praze obcas zahlidnu boseho cloveka a to jsem promluvila i na 20ti?letou slecnu.Zeptala jsem se ji v tramvaji jestli nechce pomoct;) myslela jsem si ze ji nekdo boty ukradl.Rekla ze zadny problem nema a vystoupila,to byl listopad,celkem i chladno v te dobe.
Taky nevim jestli to je nejaky novy trend,vira,skoro jak ti co nosi cedniky na hlave nebo zkratka takhle stimuluji sve zdravi.
Chci rict ze bosa chodim jen v trave na zahrade tak pul hodinky nebo u vody ale do mesta na urady,nakupy...to fakt ne.
Diky za poznatky.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hm®
Datum: 12.02.17 14:21
avatar

Píše se, a já tomu věřím, že chození na boso je zdravé. Ale určitě se tím myslí chození v přírodě, doporučuje se střídat různé povrchy. Chůze ve městě bych se taky docela bál, protože tam je to každou chvíli střep či jiný podobný sajrajt, a navíc asfalt asi nebude ten povrch, na který bývaly naše nohy připraveny a který by jim prospíval.

Lidi na boso potkávám velmi výjimečně, ale už se tak stalo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.02.17 14:32
avatar

V přírodě tak chodím ráda. Ve městě je to trochu zvláštní. Lidé na Vás divně koukají. Nehledě na to, že člověk může bosou nohou šlápnout do nějakého fujtajblu.

Občas jsme šli bosky u moře. Na pláži to bylo ještě v pořádku, ale pak dál ve městě už na nás koukali jako na hlupáky. S opovržlivými pohledy jsme se setkali v Itálii, v Řecku i v Bulharsku. Tak do té doby raději už ne.

Po pěkné travnaté cestičce je to ale velice příjemné. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maky®
Datum: 12.02.17 14:44
avatar

Je to celkový styl života, takový přírodní, viděla jsem pouze jednou, chápu, že je nám to přirozené, chápu, že by byl člověk zdravější, neb se tím masírují body na chodidlech, na chodidle je v podstatě celý člověk...ale...muselo by být čisčí naše životní prostředí. A tak capkám bosky jenom někde, po trávníku na naší zahrádce, ráno když vylezu ze stanu a mohu bosa tř. po jehličí, mechu, travičce...to je úžasně příjemné pro mne. Je dobré chodit po kamínkách kvůli již jmenovaným bodům na chodidlech, lze si doma vyrobit takové místečko "na šlapání", ale nakoupit takto nepůjdu, ani nikoho běžně nepotkávám.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.02.17 15:00
avatar
Jedna polská televize dává seriál cestopisů Na boso světem. Cestovatel Vojtěch Ceyrowski za to dostal cenu National Geographic. Viděl jsem jediný díl kde měl boty. V Africe v nějaké kovárně. Přece jen asi představa že šlápne na žhavé železo zvítězila nad touhou být in :) Já chodím v létě kolem baráku taky rád bosky ale už jen když jdu ke slepicím, hledám něco na nohy. Slepičák mezi prsty není nic co bych si nějak užíval
Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 12.02.17 15:21

Všimla jsem si v létě v metru krásný mladý holky. Byla hezky namalovaná, ale až moc. Rty červený, stíny tmavý, makeup, šaty pěkný, elegantní. Sjela jsem jí pohledem dolu a neměla boty. Očekávala jsem lodičky nebo elegantní boty, ale neměla žádný. Vypadalo to nezvykle. Třeba se jí rozbily boty, mě napadlo. Tvářila se, že jí to vůbec nevadí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.02.17 15:38
avatar

Ano.Celkem často vídám jednoho pána ,který chodí v létě bos .Teť v zimě nosí nějaké lehké boty ,často žabky či pantofle.Oblečen je také lehce ,jenom tričko a krátké kalhoty.Když je velká zima ,tak má myslím i dlouhý rukáv.Osobně bych ,vzhledem k nečistotnosti pejskařů ,nechodila po ulici bosky ani v létě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.02.17 16:01
Je to nový trend tzv. bosování.
I ja jej provozuji a to převážně v létě. Jde o to, že chodíte po různorodých površích. Od písku, přes trávu až po jehličí. Na výletech na koupaliště ale i skoro celou dovolenou jsem chodil naboso. Na nechápavé, často až nevraživé a odsuzující jsem si zvykl.
Bosování. [ https://cs.wikipedia.org/wiki/Naboso ]
doplněno 12.02.17 16:08: *...odsuzující pohledy.. *
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.02.17 16:55

Lidé už z rozcapenosti nevědí, co by ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.02.17 17:00
avatar

K nám chodí nakupovat mladá maminka a v létě chodí bosa, ted v zimě je normálně obutá. Ona je taková ...svá. Taková ta alternativní matka nebo jak to napsat. Ale asi bych neměla odvahu se jí zeptat proč.

Takhle po chodnících bych bosa tedy nechodila, v létě doma ano, na zahradě ne. To bych se bála že šlápnu na včelu nebo tak.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 13.02.17 01:07
Jo, znám jednu takovou rodinu, co je pořád bosa. Ale oni mají i hluboko do kapsy, tak si asi udělali z nedostatku přednost. Ovšem bosé nohy trpí, alespoň po estetické stránce. Stačí jen léto, kdy člověk chodí sice v botách ale bez ponožek a nohám je třeba věnovat větší péči, než po zbytek roku. Rašplovat starou kůži a mazat. Jak vypadá taková noha chodící často bosa po městě, to si ani nechci představovat.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.02.17 02:05
avatar

V létě chodím bosky často, ale jen do přírody. Na ulici bych tak nešla.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivik®
Datum: 13.02.17 05:47
avatar

Četla jsem článek, kde se prováděl pokus a měření lidem s cukrovkou. Po určité době chození bez bot se prý zjistilo, že to souvisí s mag.polem Země a klesly jim hodnoty cukru o velká procenta.Jestli je to pravda, nevím,ale něco na tom může být.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.02.17 07:06
avatar
Tak co se prirodni léčby týče, věřím na spoustu věcí, ale co je moc to je moc.
doplněno 13.02.17 09:24:

Jediné co vím a co chápu, jsou akuoresurní body na chodidlech, které jsou zatěžovány dle toho, po jakém povrchu chodíme. A to je snad příznivé.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.02.17 09:16
avatar

"...se prý zjistilo, že to souvisí s mag.polem Země."

Takže zemské jádro působí magnetickým polem skrz mnohakilometrovou vrstvu nejrůznějších hornin a nakonec přes 15 cm vrstvu asfaltu na má chodidla a ovlivňuje příznivě můj zdravotní stav. No budiž, dejme tomu. Ovšem když k těmhle mnoha různým stínícím vrstvám přidám ještě 1 cm tlustou podrážku, magnetické pole svou zázračnou sílu ztratí? *sok*

Ale jinak nic proti tomu, když se to někomu líbí, ať si chodí bos třeba po skleněné drti. Moje dcera se kupříkladu vdávala na kamenité vyhlídce u ďáblické hvězdárny. Došla tam bosa cca 1 km po asfaltu, kus po kamenité cestě a nakonec po čedičových kamenech. Určitě jí to neublížilo, ale zdravější kvůli tomu taky není. *smich*


doplněno 13.02.17 09:47:

majsterjoe - " ...jsou akuoresurní body na chodidlech"

S tím samozřejmě souhlasím, ovšem nemyslím, že by na to byl zrovna vhodný asfaltový, zasviněný chodník :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maky®
Datum: 13.02.17 08:33
avatar

Něco na tom bude, zase jsem četla, že se při cestování lépe člověk vyrovná s časovým posunem, právě když začne chodit bos...nezkoušela jsem to. Asi to souvisí s tím magnetickým polem, bosi jsme lépe uzeměni.


doplněno 13.02.17 10:01:

co se týká "uzemnění", je fakt, že se mohu "uzemňovat" tř. v prvním patře a v botech, bosky v přírodě /ne na asfaltu/ jsem lépe uzemněna možná proto, že cítím lepší kontakt s přírodou a jsem díky tomu uvolněná.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: honzajs122
Datum: 13.02.17 09:23

Najděte si na netu jméno Tomáš Zahálka

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maky®
Datum: 13.02.17 10:14
avatar

Koukla jsem se na Zahálku, je to jasné, boty deformují nejen naše nohy, ale celého člověka, zrovna jako všechny civilizační výdobytky a to všechno z nás dělá něco jiného, než jsme původně byli. :(

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.02.17 17:31

Ano, člověk je stavěný na lezení po stromech a věk dožití 35 let. Civilizace ho zdeformovala. Ale nevím, zda k horšímu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.02.17 17:00
avatar

Někteří lidé mají jinou představu o životě a o tom, jak by se měli chovat a žít. Chodí bosky, nosí dlouhé, řasené sukně, chtějí rodit doma, neuznávají školy, vědí, že děti doma lépe naučí a připraví na svět, jedí nějak jinak, hodně podivně a ještě hodně podivných věcí. Já jsem si je všechny, kterým nějak nerozumím a nechápu, nazvala "alternativní lidé". Ale zase, nikomu neubližují, nikomu nic nevnucují, o ničem nikoho nepřesvědčují. Příjdou mi stále lepší, než agresívní ožran. :-D

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.