Je železo vitamín?

Od: Datum: 04.02.17 11:08 odpovědí: 6 změna: 17.02.17 22:40

Ahoj, všichni známe z lékáren multivitamíny nebo například vitamíny B, C, atd.. Všechno to jsou doplňky stravy, ale dá se považovat železo za vitamín, v případě, že pojišťovna proplácí peníze za vitamínové a multivitamínové prostředky do výše 1000 Kč? Děkuji :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.02.17 11:28
avatar

Ne, železo je minerál (česky nerost, chcete-li). Pro upřesnění třeba zašlete dotaz pojišťovně, zda se proplácení vztahuje i na minerály...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.02.17 11:33
avatar

Většinu potravinových doplňků pojišťovna neproplácí.železo je prvek, jeden z biogenních prvků,obsažených v multivitaminových tabletách.Ale multivitamíny patří také spíše do potravinových doplňků.

JB

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.02.17 12:35
avatar

Ne, minerál (železo) se za vitamín považovat nedá. Koupíte-li si multivitamínový doplněk, který bude obsahovat i některé minerály, může jej zdravotní pojišťovna uznat. Samotné železo podle mne neuzná.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.02.17 13:54
avatar

Lidi. Myslete na své zdraví a brzděte trochu.

Železo má k vitamínům hodně daleko, protože je čistý kov. Do těla se dostává obvykle ve formě sloučenin které železo obsahují. Potřebujete ho pouze velmi malé množství.

Valit do sebe železné dávky nemá žádný smysl a zrovna tak nemá žádný smysl do sebe cpát nějaké potravinové a vitamínové doplňky, protože je hradí pojišťovna.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fram
Datum: 17.02.17 15:27

Fe = prvek. Na některé choroby se léky se železem předepisují (chudokrevnost, cévní choroby snad). Pro tělo je nezbytné, stejně tak hořčík, vápník, někdy zinek. Tak proč by se neproplácelo?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.02.17 22:40

Železa máme málo při příliš jednostranné mléčné stravě. Když chcete železo na hemoglobin /dobrý krevní obraz/, tak jezte špenát, brokolici, játra, maso, klíčky, vločky, fazole... Železo v tabletách, jen když Vám to doporučí lékař, protože byste ho měl užívat zároveń s C vitaminem, jeho vstřebávání souvisí s hladinou mědi a navíc způsobuje zácpu . Takže v přírodní formě a máte to bez problémů. .

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.