Octování - dokáže ocet rozehnat oblačnost?

Od: Datum: 24.02.13 12:33 odpovědí: 13 změna: 25.02.13 10:50

Co si myslíte o octování?Dám do nějaké nadoby ocet a nechám ho vypařovat do nebe za cca.pul hodiny je nade mnou vyjasněný koláč a vsude okolo je oblačnost,prý to funguje ale já tomu moc nevěřím co myslíte?Díky:)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.02.13 12:42

To by bylo na Nobelovku, ocet místo jodidu stříbrného, to by byla úspora.

Od: martinxx1
Datum: 24.02.13 12:44

Určitě jste o tom slyšely třeba na orgonetu a nebo si dejte do googlu "octování" podle mě je to ale pořádná kryvina*smich*

Datum: 24.02.13 13:06

I ten jodid musíte rozprášit přímo do mraku. Určitě by to nefungovalo, kdybyste postavil otevřenou pixlu s jodidem na stůl.

Datum: 24.02.13 12:52

A co ti v tom brání to vyzkoušet. Nalej ocet a uvidíš.

Tedy uvidíš, že nic neuvidíš.

Datum: 24.02.13 12:55

Přesně to mě napadlo taky. Nevím jak je tazatel "starý", ale já tak to 30 let byla pro každou srandu. A ocet tak drahý není, tu stovku bych do toho investovala. Nedávno jsem viděla reportáž, parta mladých lidí a ti dělají pokusy *smich*

Datum: 24.02.13 13:03

Nevěříte? Dobře děláte, je to pěkná kravina. Představte si, jak jsou ty mraky vysoko. I kdyby ocet dokázal rozpoštět vodní páru (což jsem ještě neslyšel), kolik se asi tak těch octových výparů až k mrakům dostane? A to nepočítám, že by muselo být totální bezvětří (představte si, jaký byste měl vztek, kdyby se omylem udělalo modro nad sousedem*smich*). Ale bylo by to hezké, podle modrých fleků na obloze by se krásně dalo poznat, kde si zrovna pochutnávají třeba na okurkovém salátu *haha*.

doplněno 24.02.13 13:21:

Tak jsem si na netu přečetl pár humorných článků o "octování". Božebože*bzum*! Je to na stejné úrovni, jako ten nedávný zaručený konec světa (mimochodem, zatím mi nikdo z propagátorů konce světa nevysvětlil, proč celý ten projekt zkrachoval:D).

Jo a myslíte, že životnímu prostředí (a našemu dýchání) prospěje, když budeme krajinu kolem sebe plošně zamořovat kyselinou? Kyselina octová je totiž taky jen chemikálie, navíc dost agresívní.

Od: ifkali*
Datum: 24.02.13 14:25

Spíše bych upřednostnila jeho dezinfekčni účinky ,ale spojení s vyvolaním děště jsem skeptická.

Co si mam představit pod výrazem -vyjasněni koláč-ve vašem dotazu?

doplněno 24.02.13 14:35:

Nicméně to i přes svůj skeptický postoj v létě vyzkoušim? Protože v létě,teda zjara používám ocet na chodníček na zahradě,

kde přes štěrk občas vyroste plevel,stačí polit octem a plevel je pryč.

Od: martinxx1
Datum: 24.02.13 15:59

Vyjasněný koláč představte si prostě místo nad nádobou s octem;)Taky bych to vyzkoušel ale podle mě je to mega kravina*smich*

Datum: 25.02.13 08:59

"...vyroste plevel,stačí polit octem a plevel je pryč"
Jo, tak tomuhle věřím bez pochybností.
Od: buss®
Datum: 24.02.13 14:50

Ha ha a jakou plochu/průměr má ta nádoba? V Rusku to umí rozhánět shromáždění lidu...

Datum: 25.02.13 09:02

Možná, kdyby se jednalo o nádobu rozměru rybníku Svět, by to nějaký účinek na něco mělo. Ale že by zrovna na mraky, o tom pochybuju *nevi*.

doplněno 25.02.13 09:05:
"...V Rusku to umí rozhánět shromáždění lidu..."
Tak tomu taky věřím. Ruského shromáždění lidu se musí bát i ta chudák příroda.
Datum: 25.02.13 09:07

Ale jo, určitě to funguje. Vždyť to znáte - poručíme větru, dešti... *smich*

Datum: 25.02.13 10:50

Věř a víra Tvá Tě uzdraví...

Kdo chce ať věří kdo ne ať se klidně směje. orgonitů máme doma plno,ocet se nám odpařuje na balkóně neustále..

doplněno 25.02.13 10:51:

akorát že musíme stále zalévat,nikde ani mráček*smich*(ironie)...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.