Volby 2017- koho a proč?

Od: Datum: 11.02.17 18:16 odpovědí: 37 změna: 17.05.17 18:30
avatar

Pojďme si udělat takový malý poradnový průzkum, kdo koho plánuje volit letos do sněmovny a proč. :) Nechci vyvolávat žádný složitý diskuze...zajímají mě vaše názory.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.02.17 18:19
avatar

Za mě TOP 09- kvůli programu a dlouhodobě prosazovaným názorům (imigrační politika, EU, EET...). Jsou samozřejmě věci, co mě odrazují, ale lepší volbu zatím nevidím.

Datum: 11.02.17 18:48
avatar

Zatím mohu odpovědět pouze v obecné rovině - dám hlas straně, která jako pravděpodobný koaliční partner bude brzdit premiéra Andreje v přílišném rozletu. Definitivní rozhodnutí padne na poslední chvíli. *nevi*


doplněno 13.02.17 15:53:

Odhaduji, že po volbách vznikne staronová koalice, pouze s prohozeným poměrným zastoupením ANO a ČSSD. Konvenuje mně představa, že by lidovci byli v koalici nahrazeni SPD, ale to není reálné. *nevi*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kuky®
Datum: 11.02.17 19:33
Vidím to podobně.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: xyz
Datum: 12.02.17 18:25

TOP v životě nikdy nevolit. Sami si odhlasovali zvýšení platů o tisíce, ale byli v loni proti zvýšení důchodů. Proto se přidalo jen 40Kč. A volit takové zjevy jako Kalousek , Langšádová, Papoušek může leda blázen! Já volím SPD Okamuru!

Ohodnoceno: 1x
 
Od: satak
Datum: 10.05.17 10:42
A když získá ANO více jak 30% co potom...?
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.02.17 20:47

Spd


doplněno 12.02.17 12:13:

Budu volit SPD proto, že mi je blízký jejich program. A zároveň je to strana, která má i šanci překročit 5%-ní hranici.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.02.17 21:43
avatar

Babiše, nebo SPD

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.02.17 21:50
avatar

SPD nebo Realisté

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.02.17 22:54
avatar

Já ještě nevím, ale vyzývám všechny, kteří nejsou spokojení se situací v této republice, aby chodili volit !

Spíše neparlamentní strany.

Ti co volí a máte v okolí ty paka co jsou nasraní a nevolí, zkuste jim vysvětlit, že jejich nevolením se z těch sraček nikdy nevyhrabem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.02.17 10:38
avatar
Souhlasím...dříve jsem to neřešila, ale letos se budu snažit přesvědčit co nejvíc lidí...ať už by volili kohokoliv. Nevolením jako by říkali- dělejte si co chcete, rozprodejte republiku, nestavte si dálnice, je mi to ukradený...
Od: haf
Datum: 13.02.17 11:20

At uz zvolite kohokoliv, jakmile se dostane ke korytu tak driv či pozdeji podle sve natury zmeni mineni, ale vetsinou zacne myslet hlavne na sebe, protoze pochopi z nove perspektivy nemoznost porazit vlivne páky, drive mozna neohrozeny jedinec se citi jako "sam vojak v poli" a pokud neni naivni obetavec, pochopi rychle realitu a radeji se z pudu sebezachovy prizpusobi vlči smečce. Obcan nakonec zase ostrouha, zmeny se nedocka a proto se s volbama priste ani neobtezuje, rezignace rok od roku narusta, bohuzel *plac*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.02.17 12:50
avatar
Já jsem v tomhle pozitivní. Jsou politici, kteří mě zatím nezklamali...i když jich moc není. :-D Základem je nevěřit populistům a uvědomit si, že co zní až moc jednoduše (třeba ANO, bude líp), nemá cenu brát vážně.
Datum: 13.02.17 12:17

Můj starý příbuzný má názor, občané většinou skočí na sliby, blábolení a lepší zítřky. V roce 1948 soudruh Gotwald, - Bude vládnout spravedlnost a dělnická třída. V roce 1968 soudruh Dubček, - Přejeme si budovat komunismus s lidskou tváří. V roce 1989 demokrat humanista Havel, - Nebude chudých, nebude nezaměstnanost, bude sociální spravedlnost. A nýní když měl a má vůdce Kosteleckých párků a milosrdného hnutí, - Už je líp nejvíce voličů a příznivců, tak za výborné pomocí ovčanů, kteří nechodí k volbám a je jim vše šuma-fuk, bude na další léta kvalitně rozhodnuto.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.05.17 06:43

Také volím SPD s Okamurou, to je jediná možná volba.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.05.17 10:01

Začátkem roku 2017 označila Americká ekonomická organizace Česko po 27 letech za rozvojovou zemi.

Současný stav nemá s demokracií nic společného.

Do politiky se cpou převážně vzdělaní, pracovití, charismatičtí psychopaté, kteří jsou mistři manipulace a slibů.

Vznikají vlády psychopatů dosazené podnikatelskými skupinami na úkor jejich prospěchu a oškubání občanů, tudíž se jedná o kombinaci psychopatologie a souboje různých gangů k rozdělení moci.

Když takto mazaní ke korytu se dostanou, tak se chamtivost rozšiřuje.

A proto poddaní opět zvolí a budou krátkodobě nadšeni, jako předchůci, Klaus, Zeman, Špidla, Gross, Topolánek, Nečas, Sobotka, Andrejko a později další, můj přestárlej příbuzný má názor, čecháčkové si neumějí vládnout.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: dylin
Datum: 10.05.17 10:20
Lidi naschval ignoruji klidne a rozumne politiky, ale ja si jako volic KDU nemuzu stezovat. Sli do voleb s programem, ze prosadi snizeni dane na deti a udelali to. Nechovaji se jak jantari v boji Babis Sobotka a ukazali jakeho mame na hrade jesitneho egomaniaka (kauza Brady).
Ohodnoceno: 0x
 
Od: karelnovotny
Datum: 10.05.17 10:22

Toto může napsat jedině někdo,kdo si říká dylin*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dylin
Datum: 10.05.17 10:28
To muze napsat nekdo, kdo si cte volebni program a sleduje, jak jej plni a nedava na emoce a vykriky "vsetci kradnu" nebo pridame vam 500kc na duchod.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: karelnovotny
Datum: 10.05.17 10:30

Myslel jsem toho Bradyho.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dylin
Datum: 10.05.17 10:40
I kdyby mu to nechteli dat, tak mu nemeli volat. Ale chapu, ze pri sledovani detskeho porna nebo snupani snehu se nejedna prezidentska kancelar sekne.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.05.17 11:42
avatar

No. Taky připíšu co si myslím.

Určitě jste si všimli, že když vyměníte celou vládu a celé složení parlamentu, tak je pár let klid a pak se začnou objevovat průsery. Ty průsery jsou sice jiné, než by byly průsery jiné vlády, ale finální výsledek je úplně stejný. Totéž můžeme očekávat i příště.

Babiš vyhraje a bude mít třetinu parlamentu. ČSSD dostane svých předpovídaných 12 procent. Do parlamentu se díky tomuhle Sobotkovu kabaretu dostane pár dalších pidistran, které se začnou zviditelňovat. Co jiného od nich taky můžeme čekat? Sobotka není stratég. Ono to možná vypadá, že teď je na koni a pevně v sedle, ale to je pouze dočasný stav. Pěkně to zvoral.

Takže volby 2017 - koho a proč?

ODS ne. Žádná jiná strana neudělala větší podraz na vlastní voliče.

ČSSD ne. Svého kandidáta na prezidenta protlačili až na hrad a teď na něho prskají vzteky, chtějí zvyšovat daně, mají šéfíka který nikdy nepracoval, do vlády vzal velkoburžousta a velkostatkáře a před volbami najednou zjistil, že má ve vládě velkoburžousta a velkostatkáře atd.

KDU ČSL ne. Ti se jako obvykle přilepí na vítěznou stranu, ať to bude kdokoliv.

TOP ne. TOP09 je Kalousek a pak už nikdo a momentálně je v koalici s ČSSD.

KSČM mi nestojí za slovo a ostatní obskurní strany a straničky taky.

Za mě : ANO.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: manyy
Datum: 11.05.17 18:23

*palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jofa®
Datum: 11.05.17 18:46

Tak těch naivních občanů bude víc, kteří si myslí, že se něco změní. A ještě v čele s Babišem. No potěš PánBůh.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.05.17 12:05
avatar

Ve světle současných událostí budu volit Babiše zcela jistě - a pokud by snad nekandidoval, tak SPD. - Jiná volba zde není. A myslím, že mnoho lidí začne uvažovat stejně, protože na ten trapnej cirkus, který zde vládní strany předvádí, se nedá koukat !

A je fakt, že ať se vytvoří jakákoliv vláda - za čas bude situace stejná, protože politikům nejde ani o demokracii, ani o lid, ale o moc a peníze ! Proč tedy nedat příležitost p. Babišovi, který snad umí alespoň hospodařit a ne jen peníze rozhazovat !

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jendad
Datum: 10.05.17 19:58

Za mě babiše rozhodně ne . Z jednoduchých duvodu.

Tvrdil , že neřídí media . Mužete pak věřit člověku co takto lže? Už jenom že se stýká s redaktorem je divné . Přeci člověk co má stovky firem , tak má snad na to lidi ( maximálně zavolá šéfovi) . Proč se tedy stýká osobně s nějakým redaktorem?

Další věc s dluhopisy. Jak ho muže vyšetřovat danová správa , když sám ukoluje a odměnuje náměstky . Dostává se tak do střetu zájmu . http://www.tyden.cz/rubriky/d…dle-metodiky-oecd_429288.html

A když lpí pár měsícu před volbami na křesle je to divné . Za těch pár měsícu se stejně nic neudělá a mohl by se tak věnovat volební kampani .

Takže za mě SPD , která má v programu přímou demokracii.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 10.05.17 20:46

jendad:

kauza s řízenými médii mě silně rozesmává, na co to jako mělo vliv, má někdo důkaz, kromě těch trapných nahrávek? Má někdo důkaz že je ovlivnil a mělo to nějaký pro něj prospěšný efekt? Zato teď vůbec nikdo média neovlivňuje, jeden něco plácne a všichni to papouškují. Večer, nejlépe po desáté vystoupí pár lidí v TV, kteří se zjevně snaží situaci uklidnit a vyjádří se v tom smyslu k tomu všemu, ráno o tom není nikde ani slovo a zase jen Sobotka podá žalobu, prezident se dopouští pomalu vlastizrady...

To jsou nezávislá, nestranná média? *haha*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jendad
Datum: 10.05.17 20:59

Od kdy máme nezávislá media? Pokud je někdo koupí je logické , že bude něco za to chtít (aspon aby o něm špatně nepsaly) . Mě spíše vadí , že lže , když něco tvrdí (že je neřídí) ! A pak diskutuje s redaktorem (neřeším ty špinavosti tam) . Vy by jste takovému člověku duvěřoval?

Každý normální člověk ví že si má přečíst více zdroju a promýšlet informace.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 10.05.17 21:51

jendad:

Těm nahrávkám budu věřit až to někdo vyšetří, zatím je to pro mě dost chabý důkaz. Mohla to být provokace, může to být sestříhané. Už jen to individium co to zveřejňuje na netu to komentuje jdu do střižny pro další...

Ne nadarmo se zvukové nahrávky nepovažují za důkazný materiál.

Kdybych se někde setkal s probabišovským zmanipulováním médií, tak bych o tom možná přemýšlel, ale zatím vidím vše prosobotkové, protizemanovské, prokalouskové a to minimálně od samého začátku jejich současných funkcí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.05.17 08:31

Babiš zcela jistě zneužívá svá media pro politické boje a ve svůj prospěch.

Máme rok 2013 červen. Nečas podává demisi. Babiš se musí tedy připravit na své první volby do poslanecké sněmovny. A co udělá. Ještě v tom měsíci kupuje největší mediální skupinu MAFRA.

Náhoda? Určitě ne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.05.17 10:04

... kupuje mafru ... a většina z respektovaných skutečných žurnalistů, kteří léta odkrývali kauzy kmotrů, ODS, KDU, ČSSD, US, SZ, VV, TOP, ... balí kufry a prchá do nezávislých médií ...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jendad
Datum: 11.05.17 18:54

žadná nezávislá media nejsou ! Vždy mají noviny majitele nebo sponzora . V případě státních medií nějakou radu starších (u nás jmenovanou parlamentem) a těm musí skládat učty (nevybočovat z řady)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.05.17 10:53

Dokud je vlastnili zahraniční investoři, tak to fungovalo. Poslední byla Mafra, kterou Babiš pohřbil. Teď vznikají nové a třeba Seznam intenzivně investuje do zpravodajství. Zárukou jsou lidé, kterým víc záleží na jejich jméně než na splátce hypotéky ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.05.17 18:53

A já se domnívala, že většina lidí si o s.Babišovi již udělala svůj obrázek. V opravdu civilizovaném světě by stačila desetina podezření, jaká padají na s.Babiše a už by musel z politiky odejít. No, jak vidno, necháme si na tu hlavu kakat dál. Bohužel. Koho bych volila? někoho z menších stran, kdo snad přesáhne 5%.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: jofa®
Datum: 11.05.17 19:17

Taky se divím. Babiš, který již dávno promýšlí, jak zklividuje protivníka, vyjadřování, chování řeznickýho psa, lháře, atd. to je fakt síla. ANO to bude to pravé ořechové pro náší zemi, jen tak dál.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.05.17 19:43
avatar

sebod

- a není to spíš tak, že se v sympatiích k osobnosti p. Babiše (který nesporně osobnost je !) - odráží odpor veřejnosti vůči dosavadním praktikám stávajících politických stran, které se tu "křišťálově čistě" střídají od r. 89? - Oni "ty lidi blbí nejsou " - jak praví klasik ! - A Babiš je zatím jediný, který je schopný jim úspěšně konkurovat.


doplněno 11.05.17 19:50:

- a ještě bych dodala - myslím, že velký vliv na mínění veřejnosti mají také neoprávněné církevní restituce - a takové úlety se podceňovat nemůžou.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 11.05.17 20:37
avatar

Pro ty, kteří nechtějí stávající strany, a SPD není jejich "šálek kávy", bych chtěl upozornit ještě na Piráty. Myslím, že Bartoš to má v hlavě hodně dobře srovnané. A předvolební preference, by díky tomu současnému divadlu vládních stran, mohl výrazně překročit, a přes těch 5% se přehoupnout.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.05.17 18:30
Jedině SPD protože piráti jsou sluníčka viz Německo kde piráti hlasoval pro zrušení vánočních oslav aby se uprchlík necítil nějak omezený. Viz google
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.