Už přemýšlíte o tom, co dáte do truhlíků?

Od: Datum: 29.01.17 08:36 odpovědí: 18 změna: 02.02.17 05:19

Na nějaké stanici rádia, byla zahrádkářská poradna a tam povídali, že teď je nejlepší doba na setí semínek většiny truhlikových rostlinek. :) Je konec ledna, únor je krátký a v březnu už bude vidět konec zimy. Krátíte si zimu přemýšlením, co dáte do tuhlíků? Já mám sice jen dva, ale užívám si při představách, že to letos změním a místo převislých muškátů dám něco jiného. Nepsal tady vloni někdo něco o vodopádech a jiných krásách? Podělte se, prosím! ;)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.01.17 09:29

Teda babičko, mrzne až praští a vy už sejete. Já jako každý rok dám do truhlíků na chalupu to, co bude v Lídlu nebo Kauflandu za hubičku.

Datum: 29.01.17 09:58

Jojo, je to tak, zima jak na Sibiři. Jen ta poradna v rádiu, ta mně navnadila. :-D Ale také kupuju v Kaufu nebo v Lidlu nebo nekde a také spontánně. Ale teď si říkám, že by to chtělo i změnu. Někdo tady vloni dával fotku kytky, ledového vodopádu nebo tak něka se to jmenovalo. Bakopu nemám ráda.

Datum: 31.01.17 22:53

nejspíš myslíte sněhovou lavinu- je krásná ve spojení jiných květin

Datum: 31.01.17 23:02

Vy určitě myslíte Lobularii. Říká se jí "sněhová lavina", ale já měla i fialovou a to potom ztrácí smysl. Pokud se mi je letos podaří sehnat, budu ráda. Jsou úžasné. Jinak na severní okno dám opět už třetím rokem to samé. Muškáty zonale, červené a bílé. M.

Datum: 01.02.17 06:25

Lobelce se říká sněhová lavina? Lobelce nebo lobularii? To asi budou dvě různé kytičky. :-DLobelky miluji, jsou úžesné. Ve všech barvách. Netušila jsem, že mají i jiný název. Budu muset poklikat a najít, jak to je.

doplněno 02.02.17 09:28:

Mariando, už jsem poklikala a našla, v čem je rozdíl. Vám moc děkuji. *pusa*Vloni někdo dával fotku, převislých, bílých, nádherných kytek. Opravdu to bylo jako vodopád, jako lavina. Krááása! *palec*

Datum: 02.02.17 05:19

Babko, lobelia a lobularia nejsou stejne kytky. Ta lobularia jsem nasla nekolik nazvů,(tařicovka přímořská, white allysum) nevim pod jakým se v ČR prodavá. Kdybych si měla koupit jen jednu letničku tak by to byla tato. Krásně voní, je nenáročná a vydrží opravdu až do podzimu. Prodává se i ve fialové barvě, ale ta úplně zaniká v zelené. Zkuste třeba kombinaci s nejakou peknou verbenou. A na vaši otázku odpovídám ano, už pomalu přemýšlím co si vyseju. Vloni jsem začala pozdě a pak tahala rostlinky očima.

Od: jezevec*
Datum: 29.01.17 09:57
Datum: 31.01.17 22:50

dobrý večer, musím se přidat, neb toto téma je mi velmi milé. Já už mám od soboty naseto "dva plechy a velký pekáč.Hlavně to je : lichořešnice, hledík vysoký a nízký, macešky a topolovku.Ještě si dojedu ke známému pro semena astry a mé oblíbené cínie.Ve sklepě mám schované jiřinky a muškáty. Ale myslím že tam ještě dlouho budou.Na zahradě je tak přes pul metru sněhu. Půda je zmrzlá na kámen.Snad nebude žádný problém co se týká vody, wc a jiných míst.No sláva zítra už je únor a za nedlouho bude první jarní den. Momentálně venku hustě sněží. Jaro , jaro který sněhulák tě drží pod hrncem?

Datum: 31.01.17 23:24

Korino, zdravím. Zmínila jste se o cíniích a astrách. Daří se jim u vás? Mamina mi už loni říkala, že je to každým rokem horší, pořád jí jich "odchází" víc a víc. Astry jsou snad ještě horší než cínie. Už jako sazenice. Já vyzkoušela topolovku, ale když měla vykvést, tak byla také napadena nějakým "sajrajtem". U sousedů to samé. *nevi* M

Datum: 01.02.17 01:31

Du truhlíků vysévám směs lichořeřišnic, hrachorů a povijnic. Vypadá to velmi pěkně, akorát loni mi je úplně zničili dřepčíci.

-----

Mono, astry jsou hodně citlivé na houbové choroby, proto by se mělo stanoviště měnit. Některé pozemky už jsou však zcela zamořené a astrám se tam nedaří.

Datum: 01.02.17 05:22

dobré ranko milé zahradnice, myslím že než zryjeme první záhonek, to bude ještě chvilku trvat. No mezi tím můžeme teorizovat o kytičkách. Ciníe jsou moc krásné , jeden pán tady u nás je pěstuje. Barvý nádherné, má je ve skleníku a tak asi 10 cm. sazenice rozdá svým známým, jsem ráda že patřím mezi ně.ale taky má hodně semen i o ty se rozdělí.Ale loni byla slabší bohatost těchto květin, bála jsem se aby je nesežraly slimáci .Ale myslím že loni jich proti předloňsku bylo méně. Taky jsou krásné ostálky , já si je předpěstuji na záhonku asi do 20 cm a potom je přemistuji s jinými sazenicemi do mís a truhlíků.. U nás je velké tržiště s květinami a to potom člověk neví které si pořídit.Jo a astry ty jehličkové jsou překrásné , ale někdy vyženou do výšky a ty hlavičky jsou malé, ale jsou vděčné k řezu zkombinované s jiným druhem.. Taky aksametník je vděčný, mám ráda ty drobné co utvoří keříky.. Dámy a co gladioly ty hýří barvami, nádhera.Moc se neumím starat o růže, mám tam asi čtyři, jestli to letos přežijí nevím.Necháme se překvapit myslím s tím jarem, dnes tam zajedu a budu vyhazovat hory sněhu. tak hezký únorový den.

Datum: 01.02.17 06:33

Já začnu vymýšlet, pak ale koupím někde v Kaufu nebo v OBI chudáčky, ztýrané suchem a zachráním je. Opatruji je na parapetech a nadávám, že je musím stále přetahovat, protože strašně ráda větrám a nemohu otevřít okna. A pak na tržnici vtrhnou zahradníci a já nevím, kam s očima. Ale truhlíky nejsou nafukovací, už jsou plné a já si slibuji, že příští rok počkám na tržiště. Už po mnoho let! :-D Sázela jsem všecko možné, ale všechno v půli prázdnin dokvetlo a já do truhlíku pracně sháněla něco jiného. Další rok se zase pokorně vracím k červeným převislým muškátům. Ale letos?!

Datum: 01.02.17 08:51

Včera jsme byli v "OBI a tam už v plné kráse vystavené sáčky semen všech možných květin, zeleniny a drobného ovoce.Ale mé srdce zajásalo při pohledu na primule všech možných barev a ta cena? 2 kč za jednu, tak jsem si jich pár vybrala a už jsou v košíku a dělají mi parádu . Ještě jsem přeskočila nějaký čas a na košík připevnila tři kraslice. To bude něco pro malou vnučku, dnes přijde s bráškou, včera bylo vysvědčení tak jdu péci tvaroh. šátečky a slané, tyčinky.Hezký den...

Datum: 01.02.17 08:57

mívala jsem kdejaké kytičky za okny-ale muškáty fakt vydrží až do zimy ...a pak není starost, když letničky odkvetou co tam zasadit. viz .foto z r. 2009

no fotka je sice malá,ale pro představu stačí *smich* jsou zasněžené a stále krásné

Od: maky®
Datum: 01.02.17 09:13

Mám v truhlíkách klasiku, přezimuji muškáky, mám je v chladném pokoji a tak jim domlouvám, aby se uklidnily, že mají ještě čas, aby odpočívaly. Převislé vždy někde koupím malé sazeničky. Do stínu vždy dávám lobelky, alespon tři barvy, nejvíce miluji modré s bílým očkem. Ted trochu z jiného soudku, když jsme u těch truhlíků, máte na zahrádce trpaslíka? Já ještě ne, chystám se vyrobit na keramice takového, aby´to nebyl kýč...´dělám malinké na zkoušku a nyní se chystám na pořádného,ale žádný pestrý s nůší to nebude *smich*

Datum: 01.02.17 11:14

Já jsem se jako mladá, setkala s jedním výtvarníkem a namazali jsme se spolu. Přiznali jsme nahlas, že milujeme trpaslíky a v tom "opojení" jsme založili ostravskou pobočku Spolku pro ochranu trpaslíků. Ta fakt existuje! ;) Časem mi moje, dehdy malá dcera, vyžebrala trpaslíka, kterého měla rodina její kamarádky na balkoně. Už ho mám nějakých 30 let, stojí za monsterou, vedle psí boudičky. *vtip*Ale až na fotce vidím, že by si zasloužil více mé péče, protože za listím není vidět.

Od: maky®
Datum: 01.02.17 11:23

To jsem fakt netušila, že takový Spolek existuje, hned jsem klidnější, že se trpaslíci mají kam obrátit v případě ohrožení.:-D

Od: pt®
Datum: 01.02.17 12:37

"babkazov", to já mám také plánů, co truhlíků, ale nejvíce mně pak štve, když mám na dvorku z opadaných kytek binec. Líbí se mně surfínky, krásně foní, ty fialové, muškáty, lobelky, afrikány, macešky, ledovky. A na zahradě mám růže a dokoupila jsem další, nemusím se o ně starat a ony rostou a krásně kvetou a voní, pak mám také pivoňky, primulky, na skalce mívám muškáty, pak ledovky, ale ostatní mně ožírají slimáci, tak už nic, jó ještě modřici i bílou a nějaké letničky, podle nálady. :-D

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.