Kaufland a sladkost brambor

Od: Datum: 30.01.17 19:37 odpovědí: 34 změna: 31.01.17 17:13
Pekny vecer, zajima me, jestli ma nekdo stejnou zkusenost.
Uz par tydnu s pritelem pozorujeme, ze at koupime brambory volne, nebo v pytliku typ b ci c, jsou nasladle. Kase se nedala jist. Jsou vsechny premrzle, nebo co to je?
Kupujete take nekdo brambory v kaufu? Uz uvazujeme o koupi od soukromnika. Dekuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.01.17 19:40

Mohou být namrzlé (anebo také jen nachlazené). Letos ovšem brambory celkově nestojí za nic.

doplněno 30.01.17 20:28:

Soukromníci na tom mohou být i hůře. Možná ne z hlediska namrznutí, ale např. z důvodu fyziologických poruch v bramborách (letos bylo nevyvážené počasí a brambory mají uvnitř temné povadlé skvrny). Každopádně to můžete zkusit; my ovšem máme brambory příšerné a vím, že nejsme sami.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 30.01.17 20:06
Asi zkusime koupit v jinem supermarketu... myslite, ze soukromnici na tom budou lepe?
Od: isteron
Datum: 30.01.17 19:40

Keď sú zemiaky po uvarení sladké, je to známka, že boli pri uskladňovaní zamrznuté !

Datum: 30.01.17 20:10
Jsme si to mysleli...otazka je, co s tim .
Od: klus
Datum: 30.01.17 19:41

Ano - jsou skladovány v chladu. Nemusí být přímo v mrazu. Bramborám stačí nula stupňů a už sládnou. Někdy se dají zachránit tím, že je necháte před spotřebou týden v pokojové teplotě.

Datum: 30.01.17 20:08
Dekuji za radu, kdyz je nechám pri pokojove teplote, tak mi za par dni zmeknou..
Datum: 30.01.17 19:42

U nás brambory zatím v poho. O mandarinkách se to říct nedá a tři pátky za sebou neměli ani chleba, ani rohlíky. Čtvrtý jsme nelenili a předzásobili se v Tescu. Soudě podle počtu chlebů zbývajících v půl osmé večer jsme nebyli sami .

Datum: 30.01.17 20:09
Jojo, mandarinky katastrofa. To stejne sleduji u redkvicek. Bydlim 100m od kaufu, ale uvazuji, ze se vratim k nakupum v albertu, i kdyz je to pres pul mesta.
Datum: 30.01.17 21:22

U nás ve městě je soukromý sklad brambor s velkou cedulí "České brambory", ale před obchodem vykládají několikrát do týdne kamiony z polska, maďarska, německa, apod..., takže nezbývá, než zkoušet a pátrat, nebo přejít na jiné potraviny.

Datum: 30.01.17 22:11

Zdravím,

sladké opravdu namrzlé, za 3-4 dny snad nezměknou :). Já jsem na podzim koupila od soukromníka, uložila do dobrého sklepa na chalupě a už od listopadu se objevují na hlízách černé skvrny. Za 20 minut po uvaření začíná tmavnout většina. Tak nekvalitní brambory jsem už dlouho neměla.

Datum: 30.01.17 22:37

Vrátit na informace, pokud máte lístek, nebude problém. My kupujeme na celou zimu na farmě, za 6 Kč/Kg, protože máme dobrý sklep.

Od: pb®
Datum: 30.01.17 22:41

Nemají skladové prostory, tak nechají paletu zboží v těchto mrazech na rampě. Já jsem přinesla přemrzlé jogurty. Partner co zásobuje říkal, jak vídá zboží venku. Na autě to nenamrzne, ale když to špatně uskladní obchod, pak se zákazník diví.

Datum: 31.01.17 12:21
Hm, pak se fakt divime...
Datum: 31.01.17 01:40

Jak píší kolegové, sladkost=prošly zimou.

Najděte si velkopěstitele ve vašem okolí a vzít to třeba po 25kg. Také mohou být nasládlé (spíše ne, ten se o to stará, v supermarketu to zaměstnaneci nevadí nechat paletu nejaký čas na rampě v mrazech), můžou mít také ty vady popisované výše, spíše budou levnější , ale hlavně zisk nepojede třeba do německa, ale někomu ve vašem okolí a ty prachy se vrátí jinde ve stejném regionu. Podpořte lokální produkci ! (pokud to jde) Stát (my) má budoucnost v co největší soběstačnosti !

Děkuji za přednášku

Datum: 31.01.17 12:15
Nakoupit treba v zemedelskem podniku bychom radi, ale brambory nemame kde uskladnit, nemame sklep. Resp. majitelka bytu priteli ani za trictvrte roku nedala klic.
doplněno 31.01.17 12:20: Za a) finance a za b) bych dum zrejme nechtela. Vyrostla jsem v byte a zvykla jsem si na urcitou volnost.
Od: brambory
Datum: 31.01.17 12:17

A co vám brání si postavit svůj dům a budete mít klid

Datum: 31.01.17 02:15

Prý nechat dva dny v pokojové teplotě. Oloupat a namočit. Nevím jak dlouho. Vařit v jiné vodě

Datum: 31.01.17 12:16
V pokojove teplotě mame brambory furt . Jinde je nemame moznost skladovat, leda na balkone... a sladkost nijak nevymizela.
Datum: 31.01.17 04:17
Vždy,když vidím ty "brambory" v různých marketech, tak si říkám, kdo je může koupit a ještě jíst! Bud někdo hodně odolný nebo někdo kdo neví,jak chutná kvalitní brambora! Tenhle shit dovezeny kdo ví odkud,je ve většině případů vhodný akorát pro prasata. Zkuste farmářské trhy nebo koupit primo od pěstitele.
doplněno 31.01.17 10:25: Babkazov: Jste stále nafoukaná? :-D Nebuďte ;)

Datum: 31.01.17 07:01

Danys, fakt dobrá rada! Vypadá jako rada ministra zemědělství, snad Lux to byl?, který pravil, ať lidi nejsou líní a koupí si brambory a od dobrého dodavatele a uskladní na zimu. *zed* *plac*To, co jste napsal vy to je nemlich totéž! Stejně obrovský nesmysl!

doplněno 31.01.17 15:49:

Byla jsem poučená, že se už neříká huuustýýý, ale že se říká epickýýýý. :-D Epická představa nafoukané babky z Ostravy. *haha* Fajne! Fajne a pjekne!

doplněno 31.01.17 15:51:

A ještě lepší: Nafoukaná babka z OV s pytlíkem. *vtip*

Datum: 31.01.17 15:55

Epika mi moc "hustá" nepřipadá. *hi* Já mám radši lyriku.

Datum: 31.01.17 16:02

Ildika, malí kluci, vnoučci, to přece musí vědět! :-D *smich* *haha* A neuděláš nic! Je to epickééé a nevysvětlíš. Když to říká Horák od nich, v družině!

Datum: 31.01.17 10:27

Pro danis.. Myslím že babkazov nosí pytlík

Datum: 31.01.17 12:18
Vidite, s rodici jsekm roky nakupivala v albertu, byvaly interspar, a na sladke brambory jsme snad nenarazili... ale kaufland uz me vytaci, i co se tyce ovoce a zeleniny. Kolikrat hnus, ze by clovek brecel.
Datum: 31.01.17 12:05

Tak opravdu nevím, jestli mám štěstí nebo co... zásadně kupuji brambory tam, kde si mohu vybrat, nikdy v síťce, takže Kaufland, někdy Albert. Sice se mi už stalo, že ty brambory nevypadaly dobře (koukám hlavně, aby nebyly zelené), takže jsem odešla bez nich, ale to se stane fakt vzácně. Většinou to vypadá, že jsou nasypané čerstvě (dosypávají je dost často) a já si prostě vyberu, co chci. Většinou jsou zdravé a výborné, kazy jsem zatím žádné nenašla. Chodím nakupovat asi dvakrát týdně, většinou navečer, určitě ne v pravidelnou dobu. Tak nevím...

Datum: 31.01.17 12:19
Prave ty volne brambory vypadaji krasne, tvrde, bez fleku, hladke. A nakonec jsou jak uvarene v cukrove vode :(.
Datum: 31.01.17 12:23

Martino, fakt ne, teda u nás, sladké brambory taky nemusím... možná je to jen klika, že u nás si dávají víc pozor, aby "nenastydly"...

Datum: 31.01.17 12:45

Letos velké mrazy zasáhly asi i pěstitele.Protože většina brambor je uložena v krechtech,ty bývají kryty zemí na 50-60 cm.To ale nestačí,zem bez sněhu dnes podle odborníků promrzá až na 50 cm.Také při přepravě se někde kamion zdrží a celodení skladování na korbě náklaďáku bramborám neprospěje.Protože to ,že jsou namrzlé,nikdo nepozná,odnese to zákazník.Mám vyzkoušeno,že pokud je zámraz jen povrchově,pak stačí brambory nechat v klidu v teple a tmě týden a vesměs sladkost ztratí.Cukry se biologicky spotřebují.

JB

Datum: 31.01.17 16:03

Brambory máme v teple a relativně šeru, tak snad to společně s tím slitím vody bude fungovat.

Od: maky®
Datum: 31.01.17 13:36

Kupujeme v Kauflandu a zatím jsme sladké nemeli. Sladké namočte oloupané do vody, nechte odmáčet, pak vodu slijte, dejte novou a uvařte. Nebo vařte, po chvíli vodu slijte, zalijte novou horkou a dovařte. Toto pomůže, aby byly k jídlu, když už jste je koupili.

Datum: 31.01.17 16:02

Tuhle radu neznám, ale vyzkouším :). Děkuji.

Datum: 31.01.17 15:28

Už léta kupujeme brambory od pěstitele. Nikdy nebyl problém. Jenom když se mu málo urodilo a nemohl všem vyhovět. Proto mám v záloze ještě druhého pěstitele.:) Když se jeden mrská, zavolám druhému. Sehnala jsem pokaždé.

Kupovali jsme letos brambory v rašlových pytlích po 25 kg. Za 6 Kč. A k tomu 2 pytle po 50 kg, vedené jako krmné, kilo za korunu. Počítali jsme je pro slepičky, ale jsou tak pěkné, velké a vůbec nic jim není /fleky, hniloba.../ že si možná příští rok vezmeme jen ty, které nabízejí jako podřadnější. Je jich tam plno úplně stejných, jako v té konzumní skupině. A kilo za korunu.

Máme je v bedničkách ve sklepě, nekazí se, sladké nejsou. Jaga.

Datum: 31.01.17 15:39

To se divím že to někdo třídí. Ano byly na to velikostní normy. Kde ty lepší časy jsou. Soukromník u nás, polská prodejna brambory bída. Velikost od vlašského ořechu po grep. Prolezlé kdo ví čím. Na druhou stranu to svědčí o málo chemie. Penny a Kaufland brambory vysušené a navíc umyté.

Datum: 31.01.17 17:13

Letos na chalupě namrzly brambory i nám, ta mírná sladkost nám vůbec nevadí a slepicím už vůbec ne.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.