Neschopenka na nervy

Od: Datum: 10.02.17 21:45 odpovědí: 7 změna: 13.02.17 19:36

Jsem hrozně unavená z práce. Už 14 dní mi cuká oko a od víkendu mě neustále berou křeče do nohou. V práci se nezastavím. Od 5.30 do 14.30 stojím na nohou respektive běhám, protože pracuju na informacích v jednom nákupním centru. Máme nového nadřízeného, který nám nedovolí ani zákonnou půlhodinovou přestávku. Musíme mu hlásit i to, že jdeme na wc. Ne že je to pro mě ponižující toto hlásit, ale jsem neustále ve stresu, protože nikdy dopředu nevím s čím zas příjde. "Potajmu" nás šmíruje co děláme. Už jsem ho totiž načapala jak stojí o kus dál za sloupem a dívá se co děláme. X let jsme byly zvyklé na určitá hlašení do rozhlasu a on teď přišel s tím, že musíme hlásit jinak. Bohužel se občas, když spěchám stane, že to řeknu v původním znění a už se zas odněkud zjeví a nadá mi. Nejsem jediná kdo je z něj ko. Nikdy není s ničím spokojený. Vše neustále kontroluje a tím nás prostě mučí. Můj názor je ten, že kdybych dělala svou práci špatně, tak už mě vyhodili předchozí šéfové, ne? Za dobu co tuto práci dělám je to už čtvrý nadřízený a nikdy jsem neměla s nikým problém.

No a moje otázka tedy zní. Myslíte si, že když bych šla k lékařce a vše ji na rovinu řekla, že mi napíše třeba 14 denní neschopenku, abych se dala do kupy a promyslela co dál nebo si mám raději vymyslet nemoc? Nebývám nemocná, takže doktorku moc neznám a nevím jak v tomto případě jednat.

Děkuji za vaše odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: dam®
Datum: 10.02.17 23:08

Ahoj, vždyť za ty léta se zákazníkama máte natrénováno, nový šéf - nové koště, říkám tomu - rychle vystřelený šíp a cíl je ...? Třeba to je jen nepohodlná obuv, pak je celý den v opratích a vedoucí se nemusí ani ukázat. 14 dní marodky od svého lékaře může být třeba na "záda", ale co pak...Většinou, nový šéf chce být zřetelný, že jeho akčnost vydrží max půl roku a za celou jeho dobu se zjistí, že regály "A" přesune na místa regálů "B", nebo opačně a že průměrná křivka zisku se neupravila je pomíjivé. Jen možná, vyhodil dobré, zkušené a zaměstnal své rodinné blízké. Tak jó, vypnout a srovnat co dál, jen jestli to nebude kontraproduktivní.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: or
Datum: 11.02.17 02:45

Proč chodit za lékařkou? Co ta má s tím společného jak se chová nadřízený? Píšete,že je Vás víc komu to jeho chování vadí.Tak běžte všichni za ještě nadřízeným nebo vedoucím ať se on chová jinak nebo všichni komu to vadí dejte výpověď.PS: nové koště-nově mete.Taky jsem měl takového nového dispečera co začal hned dělat bu-bu a za měsíc byl tam-tam *smich*.Musíte se ozvat hromadně.

PS: u sportovců se taky nevyhazují hráči ale trenér - chápete?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fbcs
Datum: 11.02.17 07:42
Na zákonnou přestávku bych prostě šla. Nemůže vám za to nic udělat. Zkouší, co si k vám může dovolit a vy se necháte.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.02.17 09:00
avatar

Za to, že si uděláte přestávku, Vás nikdo potrestat nemůže, viz výše, šéf to zkouší. Jděte za vyšším šéfem.

Pokud musíte hlásit odchod na WC, tak je to asi z toho důvodu, že na informacích musí pořád někdo být, ne?

Nadřízený nad Vámi múže stát celý den třeba a sledovat vaši práci a kontrolovat a já osobně v tom nevidím nic divného ani šikanózního. Pokud někdo ano, tak to svědčí o přístupu k práci.

Pokud Vám nařídí, jak máte hlásit, tak to tak dělat musíte. Je to příkaz nadřízených.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.02.17 10:40
avatar

S nespokojeností vám neporadím, ale s těmi cukajícími víčky a křečemi snad ano. Když má tělo málo hořčíku, magnezia, nervy jako takové, dělají různé a nepochopitelné věci. Cukání, křeče, pocit lezoucího hmyzu, divné záškuby a šimrání. V lékárně si kupte nějaké magnesium. Neberte to, ve kterém je mnoho divných vitamínů a nerostů a já nevím šeho všeho. Chtějte co nejčistější hořčík. Např. Magnosolv. ;)

Možná, že byste se měla naučit své šéfy a nepříjemnosti vůbec, tak neprožívat! Říci si a vědět, že :Je to jen práce!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.02.17 19:36

Hořčík na křeče a B komplex na nervy k tomu. A k té doktorce klidně jděte, že jste z toho vyčerpaná.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.02.17 23:27
avatar

Všichni mají svoji pravdu. Já jsem přesvědčená, že kdybyste lékařce řekla, že jste vyčerpaná a ve stresu a případně se rozplakala, že by Vám snad i neschopenku napsala.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.