Ručně malované skleničky

Od: Datum: 24.02.13 08:52 odpovědí: 6 změna: 09.04.13 22:42

Dobrý den, prosím o radu. Kde mohu nechat ohodnotit ručně malovné skleničky, které jsou asi staré v rozmezí 100 až 130 let. Dědí se už třetí generci a já budu čtvrtý. Děkuji.za rady.

Přikládám fotografie.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.02.13 09:16
avatar

Foto se sice nezobrazilo, ale pro takouvou první orientaci je můžete vzít do jakéhokoli starožitnictví a zeptat se na cenu. Dozvíte se ovšem cenu výkupní, ne prodejní, a ta se může lišit až o 100 %. Přesnější by bylo pohledat na internetu podobné předměty, obvykle bývají zobrazeny v katalogu aukčních síní, tam už je přibližná cena, za kterou se dají prodat.

Například:

http://www.antikinterier.cz/s…o/sklenice-emaily-dvojice.htm

doplněno 24.02.13 09:17:

http://www.starozitnostiantik.cz/starozitne-sklenice/

doplněno 24.02.13 09:34:

tak foto se už načetlo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.02.13 09:41
avatar

To máte doma parádu velikou! Nedávno povídal finančník, do čeho se oplatí vložit peníze jako investici. Na prvním místě jmenoval sklo, pak porcelán, hodinky. Zlato až kdovíkde. ;) V muzeu by vás mohli nasměrovat, tam by vám mohli poradit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.02.13 12:39
avatar

Starožitníci disponují množstvím různých katalogů. Doporučil bych obejít několik různých starožitnctví - odhadní cena se bude jistě značně lišit (starožitníka, ne např soudního znalce v oboru). Pokud chcete vědět skutečnou cenu, nechce si udělat znalecký posudek.
Jinak bych též volil i možnost pohledat po internetu i pomocí fotek - záleží na tom, jestli se jednalo o výrobek vyrobený v jednotlivých kusech.
Jen pro zajímavost nějaké další info o tom, s čím se můžete setkat.
- cena se bude také značně lišit např podle toho, kdo to vyrobil - pokud to má nějakou značku nebo to vyrobil někdo, kdo to vyráběl ve větším množství, bude cena praděpodobně vyšší než když to vyrobil "nějaký Lojza z Horní Dolní, který to sice uměl, ale nedělal to na "kšeft" - pak se většinou dozvíte, že to nemá uměleckou hodnotu a nějakou "pomyslnou hodnotu" to má pouze pro vás jako památka (toto uvádím jen jako varování, abyste pak třeba nebyl zklamaný)
- podobné věci jsou většinou vyráběny v sadách či souborech, takže pokud je to značkové či od nějakého umělce (tetičky, amatéři a ostatní viz výše) a vlastníte jen např. 4ks, cena klesá pro nekompletnost souboru (tyhle věci byly většinou vyráběny v sadě 6 či 12ks). Opět ale je možná vyjímka, kdy bude nějak doloženo, že to bylo vyráběno třeba právě v sadě právě těch např 4ks tak jak je vlastníte vy.
Vše, co jsem výše napsal, berte jen jako informace vycházející z mých vlastních zkušeností a i nepříjemných překvapení. Měl jsem 2 známé (oba již nejsou mezi námi) - jeden se specializoval na hodiny a druhý hlavně mince, pohledy a podobné drobnosti, ale dlouhá léta vlastnil starožitnictví. Čas od času jsem vedli debaty o tom, jak to se starožitnostmi vlastně je a častokrát jsem byl nemile překvapen, když jsem něco např kamarádův "památeční" servis či svícen či sklo odhadl na nějakou hodnotu a dozvěděl jsem se, že z výše uvedených důvodů to je vlastně bezcenný kus, který má nějakou hodnotu jen pro daného vlastníka.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.02.13 19:24

Nejjednoduším způsobem získání informací je internetový obchod : aukro.cz. Radím Vám přihlašte se tam, získáte řadu teoretických znalostí prohlížením podobných skleniček a hlavně, zadáte si dotaz do aukro diskuse, v sekci starožitnictví, která Vás také nic nestojí a můžete tam vložit i foto skleničky. Možná že zjistíte, že je tam někdo i nabízí. Je tam celá řada schopných rádců, kteří Vám určitě poradí a řekl bych, že řada z nich i zcela upřímně. Pokud zajdete do starožitnictví, tak Vám tam hrozí, že "šmelinář" ( jak jim s oblibou říkám) Vám poradí, aby on na tom vydělal.

doplněno 24.02.13 19:26:

Ještě dodávám, že sklenička je hezká, byť tomu sám nerozumím.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cvrcek79
Datum: 09.04.13 22:36

mám podobné,ještě zatím cenu nevím

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cvrcek79
Datum: 09.04.13 22:42

něco kolem 400kč za kus asi,myslím.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.