Nový papež

Od: Datum: 13.03.13 20:53 odpovědí: 33 změna: 14.03.13 20:55

Zdravím,

právě byl zvolený nový papež, jezuitského vyznání. Zajímají mě vaše úvahy, názory...jaký vliv to bude mít na svět.

Já sama jsem pokřtěná katolička (původem ze Slovenska) .


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pt®
Datum: 13.03.13 20:55
avatar

Podívejte, chleba bude stále o dvou kůrkách, asi tak. - pt

doplněno 13.03.13 21:15:

http://www.matrix-2012.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=1068:tajne-dejiny-jezuit&catid=75:illuminati&Itemid=92

doplněno 13.03.13 21:46:

On line zde: http://www.obohu.cz/tdj/

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.03.13 20:56
avatar

Pokud to opravdu chcete vědět, mně je to úplně buřt. Jen další postavička v soukolí obrovských machinací.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kemo®
Datum: 13.03.13 20:59

Já osobně nechápu jaká má tahle "postavička" pro svět význam.

Můžete mně to někdo kdo je věřící vysvětlit?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: walli75
Datum: 13.03.13 21:05

To je právě to, co taky nechápu, ta pozornost médií všeho druhu na toto dění.

Od: axus®
Datum: 13.03.13 21:20
avatar

No, vzhledem k faktu, ze se tahle "postavička" stala nejvyssim predstavitelem institutu citajiciho cca 17% vsech lidi v celem znamem vesmiru, tak ten vyznam zase tak zanedbatelny nebude, ze?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: walli75
Datum: 13.03.13 21:35

Podle výše vypsaného odkazu od "pt" je vidět, že církev má významný vliv na světové dění víc, než si myslíme.

Od: kemo®
Datum: 13.03.13 21:51

"Podle výše vypsaného odkazu od "pt" je vidět, že církev má významný vliv na světové dění víc, než si myslíme."

Zase nepřehánějte

Ohodnoceno: 0x
 
Od: walli75
Datum: 13.03.13 21:59

Já se nestydím za to, že jsem pokřtěná( v kojen. věku), co je na tom špatného? Jinak já nejsem žádný fanatik, do modlení, v čem přeháním podle Vás?

Od: walli75
Datum: 13.03.13 22:13

Nebudeme to už řešit, dík všem za odpovědi, zdravím Walli.

Od: kemo®
Datum: 13.03.13 22:21

Tak pokřtěný je každý třetí,to nic neznamená :)

Nebo si myslíte,že když jste pokřtěná tak musíte sledovat vše co se děje kolem křestanství?

Myslím si,že v dnešní uspěchané době mají lidé jiné starosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: walli75
Datum: 13.03.13 22:33

Ale pro mě to něco znamená, tečka! Psala jsem výše, že nejsem f a n a t i k , nesleduji křesťanství podrobně. Mám běžné lidské starosti co patří k dnešní době, jako všichni tady ostatní, stačí? Walli.

Od: pt®
Datum: 13.03.13 22:36
avatar

"kemo", to je každého věc, co sleduje kolem křesťanství. Jdete do osobní roviny a do toho Vám už nic není, proč se tazatelka ptá. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Od: walli75
Datum: 13.03.13 22:46

"pt" děkuji.

Od: walli75
Datum: 13.03.13 23:01

Na Slovensku, alespoň v části odkud pocházím já, je to od věky silně založeno...narodí se dítě - křtiny, pak první přijímání, svatba v kostele "úředně" na radnici" atd...a normální životní starosti...

Od: vlasatec*
Datum: 13.03.13 21:01
Doporučuji si přečíst tajné dějiny jezuitů, jestli se to ještě vůbec dá sehnat. Myslím že katolická církev se už v historii i v soucastnosti dost jasně vybarvila...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.03.13 21:05
avatar

Osobně jsem doufal, že tohle téma nikdo nezaloží, protože to bude zase flame věřící vs. nevěřící...

doplněno 13.03.13 21:09:

Abych ale teda nějak zareagoval, volbu jsem sledoval, nový papež na mě působí příjemně a sympaticky.

Vliv na svět žádný neočekávám, nemyslím si, že by to něco změnilo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.03.13 21:20
avatar

Nový papež, nový prezident, nový...a svět se točí dál. Ten nový papež je na pohled docela sympatický a to je tak vše co k tomu mohu říct.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 13.03.13 22:17
avatar

Neuznávám žádnou církev, vliv na svět to bude mít s největší pravděpodobností nulový...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.03.13 23:18
avatar

Milá walli75. Říkáte, že jste katolička - je jedno, zda ze Slovenska nebo z Mongolska. Ale nerozumím tomu, jak se katolička může takto tázat a dokonce formulovat dotaz : nový papež, jezuitského vyznání. Copak existuje něco jako dominikánské, augistiniánské atd atd vyznání? Když sama prohlašujete o sobě, že jste pokřtěná katolička, tak můžete mít vyznání římsko-katolické nebo řecko-katolické, ale nikdy ne jezuitské. Jezuitský řád je řád v rámci římskokatolické církve (Tovaryšstvo Ježíšovo) ale nikdy nelze řící, že člen jejich řádu má vyznání jezuitské. Má jen a jen vyznání křesťánské římsko-katolické. Nic tedy ve zlém, ale bude jen ve Váš prospěch, když si trochu zopakujete něco o církvi a církvích. Snad je k tomu teď ta dobrá příležitost.

doplněno 13.03.13 23:29:

Doplňuji obecně: Ano, skutečně nikdo neví a ani nemůže odhadovat či předpokládat, co se změní novým přestavitelem římsko-katolické církve. Pravděpodobně to nic pro současný chod světa nezmění, ať lidé věří či nevěří. Současně bychom ale neměli dehonestovat význam církve pro celý civilizovaný svět, a to ani v horizontu historie, současnosti ani budoucnosti. Ale to bychom zde otevírali úplně jinou diskusi a stejně bychom nic nevyřešili. Tak tedy dobrou noc a všem hodně klidu, dobré vůle, pokoje a síly.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: walli75
Datum: 13.03.13 23:32

Jsem zapsaná v kostele římsko-katolickém, vesnice Lietava, okr. Žilina, A načteno o tom všem mám dost, nemusíte mě poučovat.

Datum: 14.03.13 08:49
avatar

No jo, nemůžete se divit, když jste takto rádci Dedahmo nahrála na smeč. Já si nemohu pomoci, ale speciálné v otázce vztahu víry, vyznání a příslušnosti k řádu poučit potřebujete. (A neříkejte mi, že to byl jen přepis, tuto možnost jste už propásla.)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.03.13 23:57
avatar

Asi me metaforicke vylevy nedoporucuju cist vericim...
Cirkev je pro me hobby krouzek, "turisticky oddil" pohadkaru, kteri slepe uverili knizce kterou cetli. Asi neco takoveho, kdyz tupy divak doopravdy v realu nenavidi predstavitele zaporaka v oblibenem serialu, a kdyz jej potka na ulici, jeste si na nej plivne, protoze nedokaze rozlisit fikci od skutecnosti. Navic to uci sve deti, aby taky plivali, na hajzla :)
Zlomeni lidi v pruseru si vytvori sveho imaginarniho pritele, kteremu se sveruji atd, a rikaji mu buh a oslavuji jej, jak jim pomohl, jenze to jen jejich mozek si vytvoril vlastni obranny unik ze zivotniho srabu, za vydatne pomoci naseptavacu ze skauta, kteri za noveho bratra junaka dostanou pochvalu na nastupu oddilu, a vysijou si na rukav nasivku dobreho skutku za nejvic karmickych bodu, tu s oveckou. Vira se blizi vice "psychicke nemoci" nez cemukoli jinemu. Pokoru a slusnost k lidem muze mit clovek i bez toho, aniz by kazdemu, vcetne vlastnich deti, namlouval, ze po zahrade mu behaji opravdovi skritci.

Jezuita, zid nebo saman, zajima to jen skauty z oddilu, kazdemu jinemu je uplne fuk, ze cervena se line zare, ohen, ohen a vedouci Mira dostal specialni cepici a pozlaceny odznak odlity z cinu :D Snad tu divadelni hru jednou pochopi co nejvice skautu, a zacnou zit vlastni zivot se svoji rodinou nebo prateli... s vlastnim vnitrnim svetem, nenakazenym cizim pokrivenym videnim.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.03.13 10:02
avatar

No já zde nebudu nikoho přesvědčovat o víře ani proti ni, ale přeci jen bych poznamenal, že to není zas tak úplně jednoduché, ať se na to díváme z kterékoli starny.

Tak hned na začátku, cituji:kteri slepe uverili knizce kterou cetli. Jakou knížku máte na mysli? Bible není kniha, ale knihovna, a málokdo ji dnes bere doslova ("slepě věří"). Přečtěte si například knihu Rút. To je vrcholné literární dílo, bez ohledu na to, zda jste katolík, evangelík, pohan či ateista, ale věřit jí můžete a nemusíte, s vaší (ne)vírou v Boha to asi neudělá nic. Vy ale máte asi na mysli takové příběhy, jako je příběh o stvoření světa z První knihy Mojžíšovy, příběh o zmatení jazyků při stavbě Babylonské věže a tak. Nuže, jsou i dnes tací, kteří popis stvoření z knihy genesis berou doslova, říkají si kreacionisté (trochu zjednodušuji) a patří mezi ně emeritní Klausův poradce Hájek. (A dokonce ani přívrženci doslovného čtení Bible nejdou až tak daleko, že by věřili, že svět byl stvořen doslova za šest "lidských" dní a říkají, že jeden "stvořovací" Boží den trvá sto let lidských, i když nevím, proč ne tisíc, deset nebo nebo stopadesát osm let, tři měsíce a patnáct dní.) Jinak většina křesťanů tento příběh chápe se silnou rezervou, řekněme, jako sdělení, že je něco/někdo mimo nás či chcete-li nad námi, kdo "za vším stojí" a že tu nejsme náhodou, sdělení, podané člověkem své doby, i když mnozí říkají, že svatopisec tlumočil přímo Boží sdělení), určené lidem své doby a používajíci slov a formulací těmto lidem v dané historické situaci pochopitelných (no, teď už jdu možná za rámec těch nejobecnějších úvah, určených jako podnět k zamyšlení, ale budiž). Podobně babylonský příběh, myslím, že dnes jen málo lidí (netroufnu si říci nikdo) bere tento příběh doslova a spíš je brán jako alegorický popis faktu. že "zmatení jazyků" opravdu existuje a zamyšlení nad ním., proč. To jen tak k zamyšlení. Obecně ale člověk je tvor, který jako první pozvedl hlavu k obloze a zeptal se, proč tu jsme a kde jsme se vzali, Tyhle otázky si od tédoby klade lidstvo neustále a odpovědi, ke kterým dochází, jsou pro každého jiné, a to dokonce i u téhož jedince v různých časech. Nemyslete si, vaše odpověď je ¨taky jen jedna z odpovědí a druh víry, sice jste ji neformuloval explicitně, ale spíš skrytě, vymezením vůči jiným odpovědím, ale je to tak.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dery*
Datum: 14.03.13 05:23

Mně je to šumák.

Podle mě byl jen opět zvolen nový předseda největšího zájmového kroužku na světě. *nevi*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: michalov*
Datum: 14.03.13 07:50

Mě spíše udivuje,že v 21. stol. dávají znamení kouřem...*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 14.03.13 10:17

A bude trvat na vymítání ďábla? Rituále romanum. Si odpovězte, na kolik jste ochotna se řídit tím co jde z Vatikánu. A stejně zde jednou budou musllimové díky €U multikulturismu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: walli75
Datum: 14.03.13 16:20

Církev je nejmocnější organizace na světě. Již několik tisíciletí působí na vědomí lidí, dovede z nich dostat i za cenu zpovědi, informace, které slouží k cílení jejich zájmu. Včera byl zvolen papažem JEZUITA! Jezuité, jsou od počátku církve organizováni vojenským stylem. Je to taková policie se vším všudy, zaměřená na likvidaci nepohodlných v celém světě.
Možná si i Vy z dějepisu pamatujete na jméno Koniáš, představitel jezuitů vyznamenal se v době obrození pálením knih, tedy zdroje informací, které nebyly vhodné pro víru.
Církev byla schopna žehnat Hitlerovi, na druhé straně pak žehnala Gotwaldově vládě.
Na tomto příkladu je vidět rozpor jejich jednání, resp. připojit se k tomu, co je momentálně jejich zájmem. Nikdy nyvytvářeli hmotné
statky vlastní prací, mimo zhodnocování desátků a darů.

PS. je to velmi stručné, snad výstižné, zdraví Walli

Datum: 14.03.13 17:23
avatar

Máte pravdu, váš příspěvek je stručný, ale zejména jednostranný. Když slyšíte jezuita, tak se vám vybaví Koniáš, ale mně také Bohuslav Balbín a Josef Dobrovský - jedny z největších postav období českého baroka. Vy píšete o žehnání Hitlerovi, ale já si také vzpomenu na představitele pravoslavné církve, kteří v kostele v Resslově ulici ukrývali české parašutisty po atentátu na Heydricha. Biskup Gorazd a řada další byla pro svou činnost zastřelena. Vy se zmiňujete o vztahu církve ke Gottwaldovi, ale já nemohu nevzpomenout stovky duchovních, kteří byli v padesátých letech ve vykonstruovaných procesech odsouzeni k dlouholetým trestům. Jméno Josef Toufar vám asi nebude neznámé. Hmotné statky snad příliš nevytvářejí, já aspoň neznám žádnou řádovou sestru, která by stála u soustruhu, ale viděl jsem jich mnoho v sociálních službách, v hospicech, v ústavech pro mentálně postiženou mládež, jak pečují o lidi v takovém stavu, že civilní pečovatelky by tuto práci vykonávaly jen s největším sebezapřením. Nechci činnost církce nějak vynášet (jsem ateista), ale nemám rád jednostranné, černobílé vidění světa.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.03.13 20:55
avatar

Maličko kecáte. Zřejmě o tom máte opravdu dost načteno, otázka je, co.

doplněno 14.03.13 20:59:

Aby nedošlo k mýlce: je snad jasné, že tohle není odpověď Brunovi, s jehož příspěvkem souhlasím. Snad jenom by někdo mohl namíttnout, že Hitlerovi žehnali katolíci, a ne pravoslavní, ale ono ani s tím žehnáním není tak jednoduché

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: miro®
Datum: 14.03.13 10:43

Mně to zase až tak není šumafuk. Byl zvolen další bílý kůň za účelem ovlivňování společnosti, společenského vývoje. Stejně jako ostatní subjekty s propůjčenými možnostmi a pravomocemi řídit a ovlivňovat svět - chod ději.

Jsem přesvědčen, že k ovlivňování dějin jsou povoláni a oprávněny jiné síly.Tyto síly bych charakterizoval takto: Člověk který není spokojen, že chodí bos, vymyslí boty. Člověk,který není spokojen se svým životním údělem a úrovní, vynakládá úsilí pro zlepšení atd.atd.

Zvolení tzv. hybatelé dějin, jsou jen vykonavateli. Jejich úkolem je buď podporovat , usměrňovat - ne-li brzdit tyto přirozené síly vývoje . Nejnepříjemnější situací je pokud tito jsou zavázání svým sponzorům až tak , že jsou plně závislí na tom na co jim věřitelé půjčí . Největším ovlivňovatelem dějin jsou tedy finanční kruhy ( které jsou bohatší než stát), neboť oni ovlivňují a rozhodují na co bílým koňům půjčí v čem je podpoří. Logicky, převážně ve svém zájmu a ve svůj prospěch.

Hezké očekávání víkendu přeje - miro

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 14.03.13 17:32

Pokud se budou usilovně modlit za to, abychom se měli lépe, aby lidi se k sobě chovali slušně, nech žijí, jinak jsou mně na kulové a vlastní si ještě platíme. U státních zaměstnanců počty omezeny, zde ne, Já je nepotřebuji. Něco spáchat a pomodlit se...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fabulka
Datum: 14.03.13 18:49

Pracujem v realitách už niekolko rokov, cirkev má neskutočne velké majetky o ktorých okrem papalašov ani nikto nevie. a ked minuly rok oslavovali spolu so striptérkami, tak sa ani nečudujem keby vyhlasili mnohoženstvo alebo hon na čarodejnice a to myslím doslovne!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.03.13 19:19

právě z toho se mi zvedá kufr... hamounit by chtěli pořád, nahrabat co nejvíc, žít v blahobytu a lidem kázat jak mají žít skromným životem podle desatera...a ještě je zato skásnou... tfuj.. lidem akorat blbnou hlavy, chudák ten co jim podlehne...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.