Byl Jan Palach hrdina?

Od: Datum: 17.01.17 17:30 odpovědí: 54 změna: 27.01.17 16:07

Výročí upálení Jana Palacha. Nu dobrá. Ale proč je tenhle člověk tak glorifikován? Kdyby zapálil tank i s Rusákama, pochopil bych to a bral bych ho jako hrdinu. Kdyby jich při sebevraždě vzal pár s sebou, taky bych to přijal s uspokojením. Ale takhle? Podle mě neměl jeho čin valný přínos... Jak se na to díváte vy?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.01.17 17:37

Také jsem o tom kdysi přemýšlela a na stará kolena si čímdál víc myslím, že měl hlavně problémy sám se sebou a protože byla zrovna taková doba, tak se z demonstrační sebevraždy nemocného člověka udělalo tohle.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jezevec*
Datum: 17.01.17 17:46

Přesně tohle si myslím taky. A tak mě zajímá, jak to vidí ostatní...

Datum: 17.01.17 17:42

Stačí si o něm něco přečíst a pak pochopíte...

V lednu 2009 bylo zveřejněno, že historici objevili dokument, podle kterého Palach v lednu 1969 chtěl, aby studenti obsadili budovu rozhlasu. Jan Palach svůj návrh odeslal 10 dnů před svou sebevraždou v dopisu adresovaném tehdejšímu studentskému vůdci Luboši Holečkovi.[5][6] Dokument objevil historik Petr Blažek, který se pokusil sestavit co nejpřesnější rekonstrukci událostí, které předcházely Palachovu sebeupálení, samotný čin i následné události včetně vyšetřování příslušníky Veřejné bezpečnosti.[7] O svém posledním činu se ovšem před jeho vykonáním nikomu nezmínil.[zdroj?] Inspirací Palachovi bylo sebeupálení vietnamských buddhistických mnichů na protest proti perzekuci buddhistů v Jižním Vietnamu.[5]

O tom, že čin Jana Palacha nebyl krokem zoufalého a nešťastného člověka, svědčí přepis rozhovoru, který s Palachem před jeho smrtí natočila ošetřovatelka Zdenka Kmuníčková. Palach jí sdělil, že k tomu, aby se zapálil, potřeboval vztek.[8]

úryvek z Wikipedie

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jezevec*
Datum: 17.01.17 17:45

To chápu. Ale CO jeho čin v boji proti okupantům přinesl?

Od: fik
Datum: 17.01.17 17:46

Samozřejmě čin je to nespochybnitelný,ovšem nějak si nemůžu pomoct že nebyl nějak narušený. Hrdina bojuje,hrdina by místo na sebe hodil tu zápalnou flašku na ten sovětský tank. To by byl teprve akt hrdinství. Hrdinové jsou ti lidé,co proti těm tankům neohroženě šli beze zbraní s vědomím že mohli kdykoliv zemřít. Těžko někdo něco kdy vybojoval tím že se zapálil.

Nezpochybnitelný je spíš ten morální odkaz,něco co spojilo lidi v boji s komunistickou diktaturou.

Dnes je smutný,že roli sovětského svazu,s plnou parádou převzala evropská unie,a ještě to vylepšili,ti narozdíl od sovětů mají ještě k tomu i silné sebedestruktivní sklony

Ohodnoceno: 0x
 
Od: exhib
Datum: 17.01.17 18:39

Byl to ješte nezraly nezkuseny kluk s extremnim exhibicionistickym syndromem, ktereho nam muze byt lito, ale rozhodne by nemel byt staven na piedestal jako nejaky hrdina alá Kristus, pouze byla jeho hloupost vyuzita ke glorifikaci doboveho odboje, byla to vsak uplne zbytecna smrt z mladicke nerozvaznosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.01.17 18:31
avatar

"Já jsem s Palachem studoval, já ho znal velice dobře.” Chodí po pokoji, rozhazuje rukama a nadává. Pak si tahá četkaře Ludvu a smolí článek. O Palachovi, jak ho nikdo neznal. Josef s ním byl v roce šedesát sedm na brigádě v Rusku. Palach jako uvědomělý byl vedoucím výměnné brigády. Snažil se všechno omlouvat, všechno pochopit, třeba i to, že na té stavbě nemají krumpáče, a proto užívají jen sochoru. První výplatu jim zabral s tím, že v Sovětském svazu se nesluší opíjet se. A vůbec nejvíc dbal na účast při vztyčování sovětské a československé vlajky. To mu dělalo přímo potěšení. Až teprve tehdy, když mýty padly a Rusáci přijeli, se z něho stal Palach, kterého známe.

To já ne. To on. *nevi*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.01.17 18:33
avatar

Já si vůbec nedovedu představit, že by tohle, co píšete, mohlo mít srovnání. Tehdejší doba, tehdejší nadšení, zvláště pak mladých a vzdělaných lidí, idealizmus v porovnání s dnešní dobou, s dnešním realistickým pohlederm na společnost, která funguje na základech materializmu. Kdy v nic nevěříme. *sok* Idealizmus a sebeobětování, to zní skoro jako sprostá slova. A když ne tak ostře, tak zprofanovaně určitě. A naopak, sprostá slova znějí jako normální, přijatelná. Prostě jsme se poučili. *sok* Nějaká společnost, nějaký stát, nějaké vlastenectví? Co to je?! Oproti tomu, když moje auto potřebuje nové gumy! To je teprve průšvih! Ale sebeobětování, jít příkladem? Ale fuj!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jarina
Datum: 17.01.17 18:59

Ano, dnes je toho spousta zprofanovené právě kvůli komunismu.
jednotka dočasnosti - vpád rusáků na 30 let
soudruh
angažovanost
myslet politicky
centrální plánování
plánování na 5 let

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lach
Datum: 18.01.17 08:48

Ano, ano - kvůli komunismu ! Nikdy v žádné zemi nebyl, ani u nás ne, ale to nevadí, stejně za to může komunismus.

Češi, takový vzdělaný, statečný národ, všude samý vlastenec a odbojář, převzali zemi po komunistech zadluženou až po uši, dva biliony chyběly, dokonce i státní zlato komunisti rozkradli, 119 tun, chápete, mladé rodiny neměly šanci získat byt, statisíce nezaměstnaných, exekuce, bezdomovci, v novinách a televizi jen samé lži.

Zato dnes, to je jiná. Vyvážené a objektivní zpravodajství, dostupné bydlení pro každého, kdo chce tak si práci najde, solidní důchody, bezplatné zdravotnictví, s angažovaností jsme se už taky vypořádali a k politickému myšlení máme přece politické strany, do toho se občané nemají co míchat, stejně tomu nerozumí. Plánování je definitivně zakázáno, což nám zaručuje prosperitu nyní i v budoucnu.

Kapitalismus si rozvracet nedáme !

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hogo
Datum: 27.01.17 10:59

Lachu, máš ve všem pravdu a proto se divím, že tento příspěvek neni ještě smazaný.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.01.17 16:07
avatar

Jarina, Lach, Hogo. Tož to jsme se dostali od Palacha daleko. Vlastně stejně daleko, jako od Husa. Nic už není pravda, nic neplatí, všechno funguje jinak! *plac*Kdyby nezemřeli tak strašnou smrtí, stejně by se nic nezměnilo.*plac*Byla to jejich volba a my nemáme právo po nich plivat a být za chytré!

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: jarina
Datum: 17.01.17 18:37

Hrdina - ne. Ale upozornil na zrůdnost komunismu touto formou, která rozhodně hrdinská není (sbpíš srabská, hrdinská forma vyžaduje nějaké aktivní činy, například jako Mašíni). Dalo by se na tom najít spíš něco jako důležitost , nebo zapojení se do veřejného se dení (byl zapálený do věcí veřejných), což je chvályhodné..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.01.17 18:59

jarina,mašíni hrdinové? -- Čelákovického příslušníka Jaroslava Honzátka, který toho dne zastupoval za kolegu, vylákali ze služebny pod záminkou dopravní nehody. Příslušníka poté odzbrojili, svázali a vrátili se s ním na služebnu. Zde odcizili několik samopalů, pistole a střelivo. Chloroformem omámeného a spoutaného Honzátka poté podřízl Ctirad Mašín dýkou. Vražda byla považována za loupežné přepadení a její politické podbarvení vyšlo najevo až v souvislosti se soudním řízením s částí skupiny. - zdroj třeba wiki. fakt hrdinské. já mám o hrdinech jiné představy,na rozdíl od topolánka a vondry. možná proto,že jsem vyrůstal v policajtské,vlastně esenbácké rodině. a palacha za hrdinu fakt nepovažuji,spíše nemocného neštastníka...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.01.17 18:48

Byl to uvědomělý soudruh. Jejich heslo bylo:
Lenine probuď se,
Brežněv se zbláznil
a Tvoje ideje
na sto let zazdil!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.01.17 19:15

Hrdina jak pro koho, psychicky nemocný, známkou nezralého člověka je, že chce podstoupit vznešeným činem, spustil lavinu, od jeho činu podobně skončilo 29 lidí

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mnd®
Datum: 17.01.17 21:01

Byl Jan Palach hrdina?

Od: jezevec Datum: dnes 17:30 odpovědí: 13 změna: dnes 19:15

Výročí upálení Jana Palacha. Nu dobrá. Ale proč je tenhle člověk tak glorifikován? Kdyby zapálil tank i s Rusákama, pochopil bych to a bral bych ho jako hrdinu. Kdyby jich při sebevraždě vzal pár s sebou, taky bych to přijal s uspokojením. Ale takhle? Podle mě neměl jeho čin valný přínos... Jak se na to díváte vy?

- feťák blbec kterej nevěděl co dělá.smrt upálením je ta nejhorší bolest.dělají z něho akorát ,,boha,,.Nic tím nedokázal.Je to ubožák,kterej se nedokázal prosadit jinak - nebo jinak: Co jiného udělal pro tuto vlast? NIC ! Jen si koupil za peníze svých těžce pracujících rodičů benzín a zápalky SOLO a tím se polil a zapálil.To je teda hrdinství.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.01.17 21:20
avatar
Zvracel bych z toho, jak je dneska možné házet špínu na všecko. Palach byl poloviční blázen, Havel seděl ve fešáckém kriminále a žil z peněz proradné sí áj éj. Charta byla intelektuálská parta bez žádného vlivu na politiku, Mašínové byli teroristi, Wonka umřel v kriminale protože mu hladovka nesedla a ty statistice lidí co utekli za hranice byli všichni vyčůránci co utíkali za vidinou zlatého prasete. Kdyby si podali žádost, tak by jim hrdinní obránci státních hranic bez debat vydali vystěhovalecké pasy a byli by šťastní že je nemusí vyplétat z drátů, které byly na hranicích pro to aby k nám hladoví nezaměstnaní ze západu nelezli a neužírali nám z našeho blahobytu. Z blahobytu který jsme si tak srdnatě rozkrádali až jsme spustili revoluci která všechny zlodějiny zakryla. To je obraz světa jak ho chcete vidět? Já teda ne. Já si chci těch lidí vážit za to že neseděli na zadku jako všichni ostatní a zkusili něco udělat aby se nemuseli za svou republiku stydět.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.01.17 21:26

totak, jen k těm mašínům - fakt si vážíte člověka,ktžerý podřízl spoutaného,zneškodněného,bezmocného nepřítele? ano nebo ne?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jezevec*
Datum: 17.01.17 21:49

Ten nepřítel přísahal, že bude zločinecký komunistický režim bránit i za cenu vlastního života. Splnil co slíbil. Komunisté vyhlásili boj všem, kdo nešli s nimi, a Mašínové tento boj, jako jedni z mála, přijali. Tečka.

Datum: 17.01.17 21:54

aha,budiž. slyšel jste někdy o něčem,čemu se říkalo ženevská konvence? a dál,k té přísaze - kolik máte let? v mém okolí je spousta lidí mého ročníku,kteří přísahali věrnost socialistické vlasti. pokud jste starší,týká se to i vás,pokud mladší,jde o vašeho otce,takže se ukostříme a přísahu sem tahat nebudeme,ano? tečka.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jezevec*
Datum: 18.01.17 08:39

Mí předci trpěli ze strany komunistů jak zvěř. Prarodičům ukradli rodný statek, rodiče tahala STB po výsleších. NIKDO z nich nikdy nebyl v KSČ.

Datum: 18.01.17 08:50

hm,já nemluvím o ksč,stb a podobně. já mluvím o jednoduché věci,jako byla vojenská přísaha,kterou složila většina mužské populace...podobnou složil i ten esenbák. a tím dal,podle vás,drbanům právo ho sejmout? v momentě,kdy už byl zneškodněný a nebyl pro ně hrozbou?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jezevec*
Datum: 18.01.17 19:43

Hrozbou pro ně byl. Kdyby ho nechali naživu, měly by o pár hodin později všichni esenbáci v repuiblice jejich podrobný popis. Do týdne by byli v base a krátce poté na popravišti.


doplněno 18.01.17 19:44:

Ještě dodám jeden zásadní rozdíl - vojenská služba byla POVINNÁ. Toho policajta nikdo ke službě v SNB nenutil...

Datum: 18.01.17 20:31

ach jo,je to marné...my dva se,jezevče,prostě neshodnem. budiž,přesto stále tvrdím,že vražda je zločinem a to za všech okolností...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hrdina
Datum: 17.01.17 22:29

Jezevče ty máš štěstí, že si s tvým tátou (dědou) Áda nezatopil. Asi to žádný hrdina nebyl. To by jsi tady nebyl. Dost hrdinů v té době položilo život za vlast. Bohužel dnes se snaží mnohé zdiskreditovat. Měli jednu "vadu" , nosili rudou knížku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.01.17 23:04
avatar
A pozor, přisel "hrdina " co z věštecké koule vyčetl kdo byl a kdo nebyl za války borec a udělá nám přednášku. Až takhle hluboko jsme klesli?
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.01.17 13:34
avatar

ovczaak: byl by podle tebe hrdinou partyzán, který podřízl spoutaného gestapáka? Jistě, jiná doba, jiná situace, ale byl?


doplněno 18.01.17 21:04:

Výraz "partyzán" tedy nahraď přijatelnějším slovem "odbojář", a i gestapo mělo řadové členy...

Jistě, kdyby se Mašínovi raději nechali včas chytit a skončili na šibenici, byli by pro více lidí přijatelnější.


doplněno 18.01.17 21:14:

Na uloz.to se dá najít knížka Oty Rambouska "Jenom ne strach". Není dlouhá, ale čte se dobře, Jedním dechem.

Ne proto, aby přesvědčila přesvědčené, ale jen aby doplnila informace, kde chybí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.01.17 20:35

jethro,hrdinou ne. ani partyzáni nejsou mí hrdinové...ovšem srovnání nesedí,gestapo,dle mého názoru,nelze srovnat s řadovým esenbákem někde na vesnici...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.01.17 21:29

jethro,jdu hledat tu knížku,přečtu...svůj názor na mašíny ale asi nezměním...pro odlehčení jsem tu chtěl vpálit smajlíka,vhodného jsem nenašel...


doplněno 18.01.17 21:56:

jethro,tak jsem se dostal na stranu padesátněco,akce v čelákovicích,sorry,jdu si dát fest panáka a končím. zítra to zkusím dočíst,dnes to nedám...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 18.01.17 21:44

ovzaak:

Ať jetro spíš napíše co udělali hrdinského? Uloupily prachy jen pro sebe a zmizeli.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.01.17 10:57

Ovczaaak, pro někoho hrdina, pro někoho vrah, tak to v České kotlině chodí. Mašínovci navrženi naším oblíbeným Senátem, jakýsi polo metál osobně předán odborníkem Topolánkem. Možná se dostane později vyznamenání, také Grosánek za 100 melunů, Hřebíček za 200, Sašínek za Promo za 500, Vlastička za 450, Mazánek-Tetřívek a další, tvůrce neviditelné ruka trhu sortování majetku co zbylo po předcích, machrování s dotacemi, loupení na menších exekucích a.t.d. Proto vášnění pro metálky pro dědoušky Mašínů, Bradů, je úplný detail a šikovné manipulování s občany a ovčany.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 17.01.17 21:32
avatar

No asi 4 první řádky jako bych zrovna řekl já... - a nechci to tak vidět, bohužel, vidím... a za svou republiku se často i zastydím...

Udělat něco ve smyslu záchrany života, to vidím jako hrdinství. Utéct tam, kde se mají dobře... zabíjet cizí nebo sebe... to mi hrdinsky nepřipadne.

Souhlasil bych s popisem psychicky labilního klučiny, který měl nějakou představu, jejíž provedení se nepodařilo zastavit po škrtnutí sirkou...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mnd®
Datum: 17.01.17 21:33

totak: Palach byl poloviční blázen, Havel seděl ve fešáckém kriminále a žil z peněz proradné sí áj éj. Charta byla intelektuálská parta bez žádného vlivu na politiku, Mašínové byli teroristi, Wonka umřel v kriminale protože mu hladovka nesedla a ty statistice lidí co utekli za hranice byli všichni vyčůránci co utíkali za vidinou zlatého prasete. - ano,máte pravdu,tak to bylo a fungovalo.

totak: po pravdě - kolik Vám je let?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.01.17 21:48
avatar
Mašíny za tu vraždu samozřejmě glorifikovat nemůžu. Jenže oni tu pošahanou doktrínu třídního boje nevymysleli, nenatahali elektrické dráty po hranicích ani nepřemalovali nápisy nad branami koncentráků z Arbeit macht Frei na Práce osvobozuje. Zlořád který se neštítil vraždit své politicke odpůrce ve stejných lágrech jako fašisti se sám postavil na jejich roveň. Když někdo vyhlásí třídní boj s tím že střílet a věšet bude jen on nestojí za to abyste ho obhajovali.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: hrdina
Datum: 17.01.17 23:16

Asi se Tě týká to co píše danys

Je zajímavé jak dnešní antikomunisté glorifikují Babiše, Rychetského, Dlouhého a mnohé další. Už zapomněli co byli.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.01.17 21:21
avatar

Já si hrdinu představuju jako někoho, kdo udělá něco výjimečného pro někoho jiného, nasadí vlastní život nebo riskuje zdraví, aby zachránil druhého. No a z tohoto hlediska tedy hrdina není.

Naopak, kdyby se mu povedlo zvednout národ, k nějakému výraznému odporu proti ruským vojákům, mohli jsme dnes uctívat někde u pomníků o několik tisíc padlých Čechů víc. Rusové by to klidně tehdy utopili v krvi. Byli rozhodnutí a měli volné ruce.


doplněno 17.01.17 21:47:

mnd: Mašínové byli jednoznačně vrazi. Když pominu vše ostatní, tak vražda účetního Rošického z Kovolisu 2.8.1952, byla sprostá loupežná vražda, neomluvitelná ničím, za žádného režimu.


doplněno 17.01.17 21:53:

jezevec: I za válečného stavu, je zabíjení zajatců bráno jako válečný zločin. Proč by tomu mělo být najednou v době míru jinak?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jezevec*
Datum: 17.01.17 21:51

Rošický byl zastřelen svou vlastní pistolí, kterou mířil na NEOZBROJENÉHO Josefa Mašína. Kdyby ji odevzdal tak, jako referent Skokan hned po zastavení vozu, mohl žít.

Datum: 17.01.17 22:50

jezevec: co udělal v té době tvůj fotr? dědek? Dle mého to byli soudruzi jak řemen *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jezevec*
Datum: 18.01.17 08:37

Fotr se narodil a dědek dřepěl v Jáchymově. Těžil uran v komunistickém koncentráku!

Datum: 17.01.17 23:00
avatar

Přátelé, zkuste trochu přibrzdit. *stop*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.01.17 23:04

oki,jdu na brzdy. je fakt,že jsem se vztekl *bum*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.01.17 23:09
avatar

Myslím si, že zdravý jedinec má pud sebezáchovy, tedy nebyl zdravým jedincem, ani hrdinou. Určitě byl psychicky labilní a kdo ví, k čemu ho přemluvili před kamerou, aby říkal, protože se njim to ohromně hodilo, mít národního hrdinu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.01.17 00:38
avatar

jistý je, že každý ideál se nakonec "zvrhne" - takže je úplnej nesmysl, obětovat nějakému ideálu život ! - jenže to si člověk uvědomí, až když je starej a vidí například třeba to, jak se tady střídá jedna "totalita" s druhou - při používání skoro stejných hesel a stejné rétoriky. Bylo by to docela k smíchu, kdyby to nebylo pro osud lidí i světa v konečném důsledku tak beznadějné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dam®
Datum: 18.01.17 02:50
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.01.17 08:50
avatar

Podle mě nebyl hrdina v takovém smyslu, jak si lidi hrdinu představují. Hrdina udělá něco, čím riskuje, aby pomohl jiným (jako to dělal např. Winton). ALE! nutno říci, že koule musel mít pořádné. Vidím ho jako uvědomělého člověka, který viděl, co se kolem děje. A jak sám řekl - musíme bojovat se zlem, na které stačíme. Holt neměl asi konexe nebo schopnosti vytvářet undergroundovou skupinu bojující tajně s komunismem. Tak udělal to, co věděl, že udělat může - obětovat svůj život, dosti hlasitě a hrozně, tak aby to nešlo ututlat. Podle mě je jeho akce ukázkou toho, jak strašlivý režim komunismus je, když donutí mladého perspektivního člověka k něčemu takovému.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.01.17 09:53
avatar

Já to za hrdinství nepovažuju, udělal akorát bolest svým blízkým.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.01.17 14:14
avatar

Pamatuju, že stejná diskuze se odvíjela i tehdy, když se to stalo, nebo nedlouho poté, a to i na stránkách tisku, ani tehdy to většina lidí nepovažovala za hrdinství. A k čemu že to nakonec bylo dobré? Řekla bych, že k ničemu, jen k utrpení nejbližších. Ani tu novou ideologii to nepodpořilo, kdo ho do té doby znal? Neznámá osoba, jejíž důvody mohly b ýt jakékoliv, vč. duševního stavu...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.01.17 14:46
avatar

Zdravím. Hrdinou pro mne nebyl. Byl ale impulsem ostatním, samozřejmě krom toho, že psychicky nebyl zcela v pořádku. Jeho čin mohl být pochopený různě - obyčejná sebevražda nemocného jedince...

Na druhou stranu nebyl dle mého ani srab. Ono zapálit se a umírat v šílených bolestech chce fakt koule. Oběsit se umí každý pako.


doplněno 18.01.17 19:57:

Mnd - tak blbci se najdou všude *smich*, s tatou na vojne byl borec, ktery se chtel zabit z nestastne lasky. Vecer se velitele zeptal, kde je srdce, nastesti ten byl taky mimo a ukazal mu zaludek, ktery si borec v noci nasledne prostrelil.

Btw - Vase prezdivka mi evokuje moravske naftove doly, ale to asi nebude zamer, ze? *pivo*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mnd®
Datum: 18.01.17 18:55

Ale musí se šikovně oběsit.Když ten uzel uváže špatně,tak se mrská jak ,,ryba na suchu,,.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jezevec*
Datum: 18.01.17 19:45

Nicméně Palach taky nebyl úplně chytrej. Na upálení si koupil čtyři litry benzínu, což je množství, který stačí na upálení tak křečka...

Od: fram
Datum: 26.01.17 13:02

Záležitost se musí brát v kontextu doby. Ta silně směřovala k depkám a beznaději. J.P. tvrdil, že na to upozorňuje tím svým činem, ale myslím, že se v tom možná topil taktéž.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.01.17 21:48
avatar

Ano,je v tom kontext doby.Vládci si museli z obětí vybrat mučedníky.Dělala to církev,dělali téo Nacisté i komunisté měli Fučíka.Viděl jsem mnoho fotek z počátku okupace,Mám k tomu věk.Stálo by za to,zjistit,kolik Pražáků po Mnichově hajlovalo přijíždějícím Hitlerovcům-Halda z nich jsou zase z Německa zpátky ve vlasti a kupují si tady české duše.

Stejného mučedníka si vybrali i dnešní vládci-.Neznal jsem ho,ale pár lidí ho tehdy znalo.Pracoval jsem tehdy v Praze a lecos se mezi lidmi povídalo.Třeba jedna paní povídala:Běhal tam zapálený kluk,prý byl zdrogovaný a hulákal,že to je oheň,který nepálí.Že mu to řekl anděl.Tak jsem to pochopil já.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.01.17 00:53
avatar

- no dneska se "zmůžou" jedině tak na pochody "vagín" - to je fakt ! - Ale ani tenkrát jsme si my mladí (bylo nám 20 let), nemysleli, že by byl Palach hrdina, i když to otřáslo každým. Bláhově jsme si mysleli, že se musí něco stát - ale nestalo se nic. Možná to bylo ale dobře ...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.