Hodně divné-jedli byste?

Od: Datum: 13.01.17 20:17 odpovědí: 14 změna: 14.01.17 09:11

Upekla jsem tenkrát na neděli vepřové, k tomu bramborové knedlíky a chtěla vařit zelí...manžel vytáhl z ledničky zbytek bramborového salátu a navrhl, at zelí nedělám, že ho nahradíme br.salátem. No, ujalo se to a vydrželo nám toto oblíbené jídlo už desítky roků, Když pozvu dceru s rodinou, zeták si dá i salát i zelí, má rád oboje a neumí se rozhodnout.

Máte také nějakou podivnou specialitu, nad kterou známí kroutí hlavama? :-D

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: pt®
Datum: 13.01.17 20:23

"maky", pokud jste měli vepřové, pečené a salát, tak to jíme také, nebo pečené kuře a br. salát, nebo sekanou a br. salát. Jen bych už nesnědla k tomu jště ty knedlíky, asi by toho bylo moc.

Mně spíše překvapilo v Belgii, že tam jedí sladké loupáky se salámem nebo s pomazánkou (jakoukoliv), pečou hlavně rýžové dorty, jako u nás zase piškotové. Možná pro někoho podivné, jím i k omáčkám, jako je svíčková, brambory...*klik*

Od: maky®
Datum: 13.01.17 20:35

pt, ano, to je divné, teta mi jednou dala sekanou se sladkým rohlíkem, to jsem nerozdýchala :-D

doplněno 13.01.17 20:38:

brambory ke svíčkové, to je opravdu zvláštní ;)

Datum: 13.01.17 21:18

Svíčková, rajská om. s bramborem jde. To bych snědla.

Moje děti, když byly malé, tak je vzal manžel na ryby a pod stan.

Když kluci přijeli, tak mi vyprávěli, co zažili a co jedli, či táta uvařil.

Nemohu to rozdýchat ani po letech, ale prý to bylo dobré. Ještě jednou si to později uvařili i doma.

Jednalo se o špagety, které se po uvaření smíchaly s rybí konzervou v tomatové omáčce. Nějak mi to ale nejde pod fousy.

Datum: 13.01.17 22:37

Když jsme byli s manželem v Itálii, byly k večeři vždy těstoviny s rybami. Bylo to napoprvé nezvyklé, ale velmi dobré a dodnes si občas doma připravím těstoviny s tuňákem, i když to není ono.

Od: nikc®
Datum: 14.01.17 08:06

Když jsem byla v Itálii, k rybě byla zelenina. Nestačilo mi to. Chyběli mi brambory nebo hranolky. Těstoviny ale nikdy. Tak asi jak kde.

doplněno 14.01.17 08:20:

Jinak ryby měli výborné a různé druhy. A výbornou měli malou rolku z dobrýho jejich těsta, v tom rajčata, sýr, salám nebo s tuňák. Různé druhy v potravinách za pultem měli. Lepší "závin" jsem nejedla.

Datum: 13.01.17 20:45

Máme jednoho zákazníka, který si k nám chodí pro ještě teplé loupáky a zapíjí je pivem. Prý je to neskonalá dobrota. Já nenašel ještě odvahu to vyzkoušet.

doplněno 13.01.17 21:25:

Jo. Sladký, sypaný mákem. Já jiný neznám.

Od: maky®
Datum: 13.01.17 20:49

"Nikdo", to jsou sladké loupáky k tomu pivu? :-D

Datum: 13.01.17 20:52

Svojí specialitu nemám ale jednou jsem na návštěvě musela sníst klasicky obalený řízek a k tomu houskový knedlík. Bylo to neuvěřitelně suché a vůbec to nešlo polknout...brrr *ee*

Nic ve zlém ale Vaši kombinace vepřové, knedlík a bramb. salát bych jíst také nechtěla :-D

Datum: 13.01.17 22:14

A to jste neviděli,žel já také ne,když tenkráte moje nastávajíci dnes už přes 1/4 století moje manželka, u mých rodičů dostala kus bábovky a k tomu hořčice a chléb!

PS moje mamka pekla sekanou v bábovkové formě a s nádivkou-párek vejce natvrdo a sterilovaný okurek!

Od: pt®
Datum: 13.01.17 22:33

"diesel", takovou bábovku bych si dala, asi upeču, děkuji za inspiraci...;)

Datum: 14.01.17 08:26

Diesel, to je nápad! Sekošku v bábovkové formě! Vyrobím! :) Ale nebude se to špatně skladovat? Asi až budu čekat návštěvu a sní se to hned.

Datum: 13.01.17 22:21

Já jsem nikdy nepřišla na chuť ruské specialitě – pirožkům z kynutého těsta plněným bramborovou kaší.

Od: dam®
Datum: 13.01.17 23:02

Kamarád si dává majonézu k rýži... Byl by schopen si ji dát i k guláši. Pro mě je max roštěnka s vrtulema.

Datum: 14.01.17 09:11

Je pravda, že lidé mají různé chutě. Vyprávěl mi otec...nedávno zavítal k mým rodičům kamarád táty z mládí s manželkou. K obědu se podával vepřový řízek s bramborem a místo kyselé okurky si návštěva namáčela řízek v rybízovém džemu. Jarda

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.