Jak zjistit otáčky motoru?

Od: Datum: 12.01.17 22:46 odpovědí: 2 změna: 13.01.17 15:28

Dobrý den. Potřeboval bych zjistit otáčky motoru u fukaru na 230V, 3000W, když vím, že maximální rychlost vzduchu je 418km/h a sací výkon je 14 m krychlových za minutu.

Sháním do tohoto fukaru uhlíky ( 25x10x6 ) a prý jsou k tomu - jaký vybrat - jakost - vědět právě ty otáčky motoru. Servis k tomuto fukaru uhlíky nedodává, protože motor je prý jeden celek a když uhlík/y dojde/dou, tak se celý výrobek má vyhodit. Otáčky motoru v servise mi neřekli. Motor totiž neopravují, tak o něm nic neví. Mám možnost výběru uhlíku jinde, jde mi o to, rozhodnout, které uhlíky budou pro tu rychlost motoru nejlepší. Uhlíky bych si vyměnil sám, ale zatím je nemám.

Záleží vůbec na rychlosti motoru u domácího fukaru na listí s ohledem na jakost uhlíku?

Jak je značen jakostnější uhlík pro vyšší otáčky motoru?

Jak se pozná uhlík s odpojovačem? A jak to v praxi funguje, když uhlík již dochází?

Děkuji za případné rady či nápady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.01.17 23:32

Odpojovač (pojistka) je izolační kolíček zalisovaný v uhlíku. Jak se uhlík obrousí na něj, přeruší se kontakt s komutátorem a nehoří oblouk. Podle otáček nevím, ale selský rozum velí- velké otáčky, velký proud (cca 13A) tak měkké uhlíky. Nevydrží sice tak dlouho jako tvrdé ale ideálně kloužou a doléhají velkou plochou. Já bych koupil střední i měkké a vyzkoušel. Cena není vysoká, tak můžete i experimentovat ;)

Datum: 13.01.17 15:28

Moc děkuji.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.