Názor na vlastenectví

Od: Datum: 09.01.17 11:02 odpovědí: 20 změna: 19.01.17 09:43
Dobrý den,
Chci se zeptat jaký máte názor na vlastenectví, co vám v České republice vadí, zda by jste byli ochtni bojovat za Českou zemi popřípadě důvod proč za to naše zem nestojí.
Děkuji za Vaše názory.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mp*
Datum: 09.01.17 12:09

Osobně mám takový názor, že země, která má hodně vlastenců obyčejně taky vyhrává války (typicky Rusko (Sovětský Svaz), Spojené Státy Americké, dříve i Velká Británie a Francie, a poslední zářný příklad je stát Izrael - 4 miliony lidí proti asi ani nevím kolika rozzuřeným, nadrženým sousedům, a zvládají to). Chce to jen odvahu a nebát se.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: cumak
Datum: 12.01.17 10:23

USA vyhrává války? Které? Možná mi něco uniklo...

A to, co je v posledních letech k vidění mezi americkými vojáky považujete za "vlastenectví"? Možná jsem naivní, ale vždy jsem si myslel, že "vlastenectví" je odvozeno od slova vlast, a je to určitý postoj a vnitřní rozpoložení, které se aktivuje, když je vlast ohrožena nebo přímo napadena. Kdo od druhé světové války napadl USA?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.01.17 12:41
avatar
Čůmak: co třeba pro ně tu nejdůležitější? Boj za nezávislost. Historii byste měl brát jako celek a ne jen si vybírat její etapy, které se vám hodí.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: willy
Datum: 12.01.17 18:44

Cumak *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.01.17 19:09

Ani za druhé světové války USA nikdo nenapadl. Na území USA za WWII dopadly na neobydlená území asi dvě japonské balónové bomby a nezpůsobily žádnou škodu.
Byla napadena armáda USA na cizím území, které USA obsadily.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kozlik
Datum: 10.01.17 22:55

Já si myslím, že my Češi příliš vlastenci nejsme. Díváme se všude kolem jak je co v jiných zemích dobré a lepší než u nás v Česku a kde bychom se rádi odstěhovali, ale přitom nedokážeme přiznat, že u nás ne všechno je až tak špatné a katastrofální jak se to někteří z nás snaží prezentovat. Naši nezodpovědní politici s podporou mnohých z nás nas zatáhli do EU a nyní jsou pro nás důležitější zájmy evropské než ty naše české. Nedokážeme si dostatečně hájit naše zájmy a často zcela zbytečně a poslušně přijímáme zákony a různé mormy které nám nařízuje EU a to i přes to, že né všechno je pro nás dobré. Český jazyk který by měl být jedním z projevu českého vlastenectví se pomalu vytrácí ve prospěch angličtiny která se nám podsouvá všudy možně. V českých rádiích a televizich jsou české písničky vzácnosti a češti spěváci často zpívají anglicky, což mi připadá tak jako bychom se za tu naši češtimu styděli. Nic proti angličtině, ale my přece máme svůj vlastní český jazyk. Myslím, že na to, že jsme Češi bychom klidně mohli být hrdi a dávat to najevo, ale mám pocit, že mnozí znás se bohužel chovají tak jako by se za to spíše styděli.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cumak
Datum: 12.01.17 11:06

Vlastenectví je láska k vlasti ( a z toho vyplývající snaha tu zemi chránit a zvelebovat ). To mj. vylučuje a delegitimizuje jakýkoli pobyt vojáků nějaké země na území jiné země. Vlastenectví je vždy zaměřeno na obranu.

Trošku diskutabilní by byla otázka, jestli se například vyhánění fašistů ze Sovětského svazu za druhé světové války nemělo zastavit na hranicích, protože to by bylo "vlastenecké" a zda měla Rudá Armáda nechat Polsko a ČSSR napospas Hitlerovi, který by si tu, v souladu s Mnichovskou dohodou a pasivitou ostatních zemí ( včetně USA ), nerušeně upevnil protektorát a věnoval se systematickému vyhlazování Slovanů, aspoň ve střední Evropě.

Česká republika je velice unikátní případ. Celé její dějiny jsou prosycené kolaborací a zradami ve vlastních řadách. Je nesmírně těžké bojovat za takový národ nebo cítit nějakou hrdost. Zejména v dnešní době, když jsme přišli o poslední zbytky ekonomické, politické i vojenské suverenity, zásobujeme fašisty na Ukrajině nebo islamisty v Asii, místo vlastenců tu roste pátá kolona, a kdo by chtěl bránit svou zemi nebo aspoň hlídat její hranice, tak je xenofob a rasista...

Potomky rudoarmějců, kteří tu přijeli položit květiny na hroby svých předků ( a kteří tu padli za naše předky ) vítáme chladem a policejní buzerací nebo rovnou nadávkami, pliváním a posměšnými transparenty.

Chtěl bych být hrdý na tuhle zemi, ale když se podívám na posledních 25 let její historie, tak se mi to absolutně nedaří.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kozlik
Datum: 12.01.17 13:34

cumak: Nechápu tvůj názor, že pobyt vojáků na územi jiné země vylučuje vlastenectví. To přece s vlastenectvím nemá nic společného. Pobyt v jiné zemi bez ohledu na to jestli se jedná o vojáky nebo nevojáky přece nemůže nikomu bránit v tom aby byl vlastencem. Vlastenectví je určitý vztah k určité zemi, obvykle té ve které se někdo narodil, vyrostl a žije tam nebo ze které pochází a také projev úcty k symbolům dané země (vlajka, státní znak, jazyk atp.) a usilování o její blaho.

Tvoje úvahy ohledně druhé světové války tak jak je popisuješ s vlastenectvím nemají příliš společného. Ohledně toho Polsaka asi neznáš pořádně dějiny. Já je také důkladně neznám, ale z toho co vím tak za druhé světové války na Polsko z jedné strany napadli Němci a z druhé Rusko. Rusko původně nevstoupilo do Polska aby ho bránit před Němci a osvobodit, tak jak to možná vypadalo a jak se to později vyvinulo. Odvlečení mnoho Poláků do tehdejšího Sovětského svazu, masová likvidace a vraždění Poláků v Katyni atp. tak to mi rozhodně nepřipadá jako snaha o osvobození tohoto národa od Němců. Rusko zabralo (ukradlo) Polákům značnou část územi na východě Polska.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cumak
Datum: 17.01.17 13:52

Kozlíku, to máš tak. Ke komunikaci používáme slova. Většina slov má nějaký dohledatelný kořen, který určuje hlavní význam slova. Pokud je slovo vlastenec odvozeno od slova vlast, což je nějaké území, kde se dotyčný narodil, tak mu nikdo nemůže zazlívat, že si ten svůj píseček brání.

Teď další slovo : válka. Co je podstatou války? Je to boj na cizím území. Dokonce i v případě občanské války to tak většinou je ( viz západní Ukrajina útočící na východní Ukrajinu ). Takže kdyby ve všech zemích byli jen vlastenci, pak by neexistovaly války.

Dále se podivuješ "bez ohledu na to jestli se jedná o vojáky nebo nevojáky". Kozlíku, já myslím, že to je rozdíl, jestli přijede do vesnice autobus s turisty, nebo obrněný transportér s pěchotou. Aspoň já v tom rozdíl vidím.

Pokud jde o tvé úvahy ohledně Polska. Víš, kozlíku, nejsem už nejmladší... srdce není jako zvon... a četbou takových odpovědí samozřejmě riskuju, že se mi zatmí před očima a dodýchám někde na podlaze.

Proto ne kvůli mě, ale aspoň kvůli sobě, hochu drahý, uč se moudrým býti. Pokud víš sám o sobě, že dějiny "důkladně neznám", tak za takovým výrokem vždy raději udělej tečku. A douč se, co nevíš. Pokud možno ne z učebic schválených pro momentální protektorát, ale z nějakých seriózních zdrojů.

A především používej hlavu, která jest k myšlení, též do krku ti nesněží, což výhoda je vskutku pro tvoje mandle ( jak pravil klasik ).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kozlik
Datum: 17.01.17 15:56

cumak: Já nikde netvrdím, že obrana vlasti kde se někdo narodil neni vlastenectvi a ani to nikomu nezazlívám.

Podstatou války není vždy boj na cizím území tak jak se to snažíš tvrdit. Může to být i obrana vlasti v případě napadnutí vojskem jiné země.

Jestli přijede do vesnice autobus s turisty, nebo obrněný transportér s pěchotou tak to samozřejmě rozdíl je. Ty jsi ale tvrdil, že "jakýkoli pobyt vojáků nějaké země na území jiné země" není vlastenectví a na to jsem já reagoval. Jestli někdo v jiné zemi dobře reprezentuje svojí zemi tak i to může být určitým projevem vlastenectvi a je jedno jestli se jedná o vojáky nebo kohokoliv jiného. Pokkud jde o vojáky v cizí zemi tak ti tam nemusí být vždy jako agresoři kteří tuto zemi napadli nebo proti vůli dané země, tak jak se nám to tu snažíš naznačit.

Pokud jde o to Polsko tak si o tom nastuduj něco z historie, ale nečerpej ze zdrojů z dob komunizmu kdy si komunisti přizpůsobovali historií tak jak jim to zrovna vyhovovalo.

Já dějiny důkladně neznám a k tomu se čestně přiznávám. Ty se nám tu ale snažíš prezentovat jako nějaký velký znalec a odborník na dějiny všech dob a při tom těmi tvými bláboly dokazuješ opak.

Ty tvoje ironické poznámky jsou docela dost trapné a směšné a proto bych ti doporučil se nad tím pořádně zamyslet.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: willy
Datum: 12.01.17 18:49

Vlastenectvi? Stat je nejvetsi kur.va, ktera vam nikdy nepomuze. Pokud se dostanete do potizi, stat bude prvni, kdo Vam zlomi vaz. Od statu citim jenom podrazy, okrada nas, nehaji zajmy svych obyvatel ... tak proc tento bordel branit? Zapomente na vlastenectvi. V zadnem pripade.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: haf
Datum: 12.01.17 19:00

U nás je mnohem vic Švejků nez rádoby vlastenců, neb v našich končinách je švejkárna IN. *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.01.17 18:59
avatar

Musíte mi prominout, ale když vidím, jak naši potentáti od sametové revoluce jen mamoní a celou republiku prodali do zahraničí, tak mi vlastenctví a naše dějiny připadá jako výsměch,

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.01.17 19:14

Když můj děda bojoval za vlast, nebojoval za Reichsprotektorat Böhmen und Mähren.
Takže ono to tak nějak nesouvisí se státem, jako spíš se zbabělostí, že?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jezevec*
Datum: 17.01.17 16:02

Bojovat za zemi, kde spoluvládnou komunisté, estébácký oligarcha a prezidentem je ožrala?

Ne, před takovou zemí je normální si odplivnout. Nikoliv za ní padnout!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.01.17 19:22

jezevec: *palec*

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: 12
Datum: 17.01.17 19:25

Za svůj život jsem viděla 2x kdy se Češi semkli a stali se vlastenci. Prakticky ze dne na den byli ochotni bojovat za vlast. Hlavně mladí lidé a bylo to v r. 1968 a 1989. Byl to krásný poicit soudržnosti a lásky mezi nimi. Věřím, že kdyby to vlast potřebovala stane se to znova, nepřemýšlíš o nebezpečí a jdeš. Ne jdeš letíš...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.01.17 19:35
avatar

12,to já to viděl ještě později,po naganu. to bylo kolem najednou "vlastenců",hrdých,že jsou češi...*haha*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: willy
Datum: 17.01.17 23:27

Vlastenectvi znamena branit vlast pred "nimi"

Tomu stejnemu jsou uceni rusove, arabove, cinani ci indove ... A uvedomte si, ze "oni" jsme v jejich oci my.

Jedna planeta, jeden druh a tolik nesmyslne nenavisti a nesmyslneho vrazdeni ... Pro co a pro koho zajmy?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.01.17 09:43

Madam 12, to bylo ohromné vlastenectví, nejsem pamětník, ale dle odtajněných spisů KGB, STB, soudruh Dubček 5 let studoval komunismus v Moskvě, jako jeden z nelepších, poté pobláznil celý národ s komunismem s lidskou tváří a musel si být prvně vědom, že jsme součástí Varšavské smlouvy se všemi závazky / jakpak by dopadlo nýní Česko, kdyby zde pár moudrých začalo prosazovat kapitalismus s lidskou tváří, když jsme součástí nejlepšího mírumilovného spolku NATO /, tak se to poté nádherně hodilo Sovětům, jako poslední zemičce v satelitu úmístit na našem území rakety a další hračky zelených bezmozků, proti nebezpečnému kapitalismu. A madam v roce 1989 byl národ opět kvalitně dirigován, to bylo krásné předávání moci za dirigence STB, KGB, západních rozvědek a vyvoleným, kdy mimo jiné bylo dohodnuto předáme, ale bude zvolen Havel presidentem, tak se stalo a pan Havel milovník planých slibů, proslovů byl s plnou podporou zasloužilého rudého komunistického parlamentu zvolen. Celé to divadlo bylo přenášeno na studenty a údajně jejich zásluh. Zapomněla jste ještě na nadšení statečného národa před okupací v roce 1939, kdy národ byl semknut a odhodlán a naši věrní přátelé Anglie, Francie a nýní i Německo, nás za přispění vrchního oblíbeného velitele přestalo sekmonovat, na pět let uvrhlo do područí s kopčáků a opět v roce 1945 za pomocí představitelů našich výborných přátel, Anglie, Francie, USA rozdělana Evropa a Československo přiřazeno k soudruhu Stalinovi na dlouhá léta...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.