Chci si vydelat

Od: Datum: 10.01.17 15:23 odpovědí: 8 změna: 11.01.17 01:04

Nevite jako brigadu bych mohla delat v 13letech?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.01.17 15:25
avatar
Zadnou za penize.
Muzes ale byt dobrovolnice treba v domove duchodcu.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: satak
Datum: 10.01.17 15:42
Třeba roznos letáků,ale napsáno to musí být na někoho staršího jak 15let(sourozenec,rodič,babička...)
Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 10.01.17 15:56

Typickou brigádu za peníze v tomto věku asi ne, to prý asi až od patnácti. Někdo má někoho blízkého někoho z rodiny, babičku, dědu, starší tetičku nebo třeba důvěryhodnou sousedku, která za přinesení nákupu dá něco od cesty, ale to jsou drobné dárky a ne výdělek.

Možná by se vám podařilo vyrobit něco, co by jiní chtěli tak moc, že by byli ochotní za to zaplatit, ale nejlépe prostřednictvím rodičů, abyste někomu nenaletěla, nebo vás někdo neošidil, nebo neměl jiné špatné úmysly.

Je zajímavé, jak za obyčejný náramek upletený z kusu provazu jsou lidé ochotní dát dost peněz... no není to obyčejný provázek, ale padáková šňůra, anglicky Paracord, velmi pevná, pěkně barevná. Dá se z ní uplést různé náramky a ozdoby, více se dá najít na internetu nebo knížkách, například viz http://www.martinus.cz/?uItem…id=CL-Wvcjmt9ECFUMo0wod0vwCAA nebo http://www.martinus.cz/?uItem=207662 atd. Padáková šňůra je šíleně drahá, možná by pro začátek stačilo použít vhodnou prádelní šňůru nebo jinou šňůru z prodejny řemeslných potřeb.

Do goolu zadejte "paracord návody" a nejdete například http://www.paracord.cz/www-pa…cord-cz/5-TIPY-TRIKY-A-NAVODY nebo i videa a podrobným návodem.

Nebo si koupit vyšívací bavlnky, přelohu vytištěnou na hrubé látce a vyšít nějaké jednoduché obrázky, třeba vám půjdou i větší a zkusit je nabídnout jakou umělecké dílko. Nebo ze zbytků nebo starých látek ze starých kalhot, svetrů apod zkusti ušít hračku, panenku, zvířátko, hračku pro psa, nebo polštářek pro kočičku a opět nabídnout prostřednictvím někoho z rodičů za cenu která by alespoň vrátila peníze vložené do nákupu materiálu. Nebo koupit bílé tričko, a místo obrázků, což má každý, na tričko vyšít nějaký obrázek, třeba prasátko, sluníčko, třešničky, rybičky, hrozen vína, písmenka, monogram, apod. Na ukázku a pak zájemcům vyšít na objednávku, to, co by si přáli oni. Za honorář, ne jen za děkuju. Viz například http://www.nitka.cz/ nebo celá série obrázků na http://www.nitarna.cz/predlohy-pro-vysivani.html nebo http://vysivani-online.cz/ atd.

Asi jsem moc neporadil, hlavně si dejte pozor na lidi se špatnými úmysly, kteří by vás chtěli ošidit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 10.01.17 16:08

to prý asi až od patnácti

15 let + ukončená povinná školní docházka (=základní škola)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.01.17 16:35
avatar

Žádnou a nejenom proto, že ti ještě není 15 let ani nemáš ukončenou povinnou školní docházku (zaměstnat tě někdo může, až splníš obě podmínky.

K tomu ti ještě doporučím změnit přístup k lidem a k pravidlům, která platí nejen zde, ale i v zaměstnání a ve společnosti obecně. Před vložením otázky bývá dobré si přečíst i nápovědu.

Např. pozdrav, poděkování apod. nejsou přežitek... A případného zaměstnavatele bude vedle toho, co umíš, zajímat i to, jak se umíš chovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 10.01.17 17:05

Nic se nenechte vystrašit. Paní Ivzez je taková trochu přísná paní, která má ale obyčejně pravdu (jako v tomto případě). To už tady známe. Pochopitelně do svých 15ti let a do dokončení základní školní docházky nemůžete založit žádný právně platný pracovní poměr. Jelikož je ale u nás šedá ekonomika oceńována tak 15 procenty, tak se mohu pokusit poradit - co třeba hlídání dětí v blízkém sousedství, sekání trávy, nějaký úklid? Pokud na to máte chopnosti tak proč ne? Dneska se spousta lidí ohání zákoníkem práce, proč to nejde. Tak jim ukažte, že to jde i bez něj.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.01.17 20:44
avatar

Kiska se ptá na brigádu, tedy na pracovně právní vztah... A kolik znáte lidí, kteří hlídání svého dítěte svěří jinému nevychovanému dítěti?

Možná, že jsem přísná. Ale myslím si si, že Kisce trocha zamyšlení nad jejím vystupováním neuškodí...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: balzerka
Datum: 11.01.17 01:04

Ale někomu pomáhat můžeš. Já třeba myju za jednu babičku schody, když na ni příjde řada. Mladá sousedka chodí jiné stařence venčit psa. To ostatně potřebují psí útulky, aby někdo pomáhal s venčením psů. Jestli výdělečnou brigádu, tak maximálně s někým dospělým roznášet letáky, sbírat s ním byliny či lesní plody, chodit s ním zalévat a upravovat hroby atp.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.