Založení vlastní značky oblečení

Od: Datum: 09.01.17 22:07 odpovědí: 18 změna: 10.01.17 13:42

Zdravím, je mi 17 a jsem studentem 2.ročníku střední školy.

Už teď vážně uvažuji o tom, že po dokončení střední začnu podnikat a splním si svůj sen, založím si vlastní značku oblečení. Zatím ještě žádné zkušenosti v této oblasti nemám, a tak se chci zeptat někoho zkušenějšího a právně vzdělanějšího, co je třeba udělat, krok po kroku, abych byl připraven podnikat (vyřizování po úřadech...) . Plán mám, chtěl bych začít se založením e-shopu, a vzít si úvěr z banky na začátek.

Předem díky za jakékoli odpovědí, Petr.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.01.17 22:09

Já si pod vlastní značkou oblečení představuji vlastní návrhy i šití, nikoliv jenom e-shop...

Ohodnoceno: 0x

Od: petrms
Datum: 09.01.17 22:20
Ano, samozřejmě takto je cela věc zamýšlena, vytvořit vlastni logo, dohodnout se s někým například v Číně, kde je ta výroba levnější, a když výrobcům zarucite, ze to později rozjedete ve velkém, jsou vám schopni vyrobit např. Několik triček s mým potiskem .
Datum: 09.01.17 22:24

Ale tady nejde o triko s potiskem. Prý vyrobit v Číně. Víš, že pokud chceš, aby to byla značka, tak musíš navrhnout i to triko samotné? A už vůbec ne si to nechávat šít v Číně, na tom bys vůbec nevydělal. Musíš začít lokálně a v malém. Šít a podobně po příbuzných a postupně tohle rozšiřovat. Ten kapitál, abys mohl přeskočit "tvrdou práci" a začít rovnou v Číně, to ti žádná banka nepůjčí.

Datum: 09.01.17 22:10

úvěr z banky. kolik? a máte bance co nabídnout protihodnotou?

jaké oblečení? triko za 19,-Kč nebo sako za 20.000,-Kč?

doplněno 09.01.17 22:38:

15.000,- Kč na trička z číny. vlastní značka. tak jo, no. s takovou myšlenkou přeji hodně úspěchů...

Datum: 09.01.17 22:22
Úvěr z banky si vezmu na 15 000 Kč na trička, a objednám první várku z činy od dodavatele.
Datum: 09.01.17 22:25

Nemůžeš si koupit trika z Číny a vydávat je za svou značku. Pokud to má být tvá značka, tak si musíš navrhnout ta trika a nechat si je ušít (nebo si je sám ušít) podle toho návrhu. Za 15 000 budeš mít tak poštovný do té Číny :D.

Datum: 09.01.17 22:32

Dobrá, díky za odpověď.

Ještě by mě zajímalo něco k postupu založení značky. (zkrátka jak to probíhá, abych mohl provozovat všechny zmiňované služby). stručně, co musím udělat od prvního bodu do posledního. díky

Datum: 09.01.17 22:36

To co si představujete pod pojmem "založení značky" je obyčejný nákup-prodej a stačí na to tedy živnostenský list...

Počítám že máte v plánu u číňana vybrat jejich nejlevnější triko, nechat na něj natisknout nějaké neznámé logo a pak se to budete v čr snažit prodat na neznámém eshopu.

Aby se alespoň něco prodalo, tak musíte investovat strašně moc financí do reklamy a pak se možná pár triček prodá (prakticky za nákupní cenu + poplatky při dovozu).

Zisk z takovéto akce bude 00 nic.

Datum: 09.01.17 22:43

Petře, podívejte se na velké módní značky a zjistěte si, co obrat "vlastní značka oblečení" vůbec znamená. Ujasněte si, jestli to je to, co si představujete. Až budete vědět, co vlastně chcete dělat, hledejte postupy.

Pro začátek byste se měl seznámit se živnostenským zákonem (i když si na leccos můžete najmout zaměstnance, za výsledek budete odpovídat Vy).

Úvěr by měl být až to poslední, na co budete myslet...

Datum: 09.01.17 22:28
Hodne stesti ve snu preji.

Datum: 09.01.17 22:33

Děkuji, tak na začátku má každý nějakou představu, budu zdokonalovat.

Od: div
Datum: 09.01.17 22:32

tak nevím...ale v 17 letech jsem naivní takhle určitě nebyl...

Ale nechci tě nějak srážet na kolena...určitě to jednou někam dotáhneš...

brzy zjistíš...že pro rozjetí tvého snu budeš mít mnoho klacků pod nohy...

No,...já v tvých letech jsem četl tuto knížku..a další jíí podobné...Je to o myšlení v podnikání...přečti si jíí..bude se ti určítě líbit.Tím začni!

https://www.zbozi.cz/hledani/?q=myslete%20velkoryse#utm_source=search.seznam.cz&utm_medium=hint&utm_content=products-opesBB&utm_term=myslete%20velkoryse

Datum: 09.01.17 22:38

Možná to zní naivně, protože v této oblasti zatím bohužel nemám moc zkušeností. Taky jako rodina na tom nejsme finančně úplně nejlépe, vztahy taky nic moc, takže chci něco udělat, něco dokázat. Neříkám, že chci podnikat v 17-ti letech, podle mě je dobré si o tom něco pozjišťovat už teď, když máte pevný cíl.

Děkuji za typ, určitě se bude hodit.

Datum: 10.01.17 10:15

Tvé plány jsou strašně krátkozraké, spíš než na mladého muže bych je tipovala na 7 letou malou parádnici.

Když je něco moje, je tam moje značka, měl by to být i můj výrobek. Tedy, měl bys mít vlastní firmu, která by ta trika a další věci navrhovala a šila, hlavně bys musel být nadaný i Ty. Abys uměl leccos navrhnout, ušít. Když pan šéf umí a vyzná se v módě, má pro ni cit, hned má u podřízených větší respekt. A nemohou mu nabulíkovat kde co.

Překvapilo mě ale, že chceš nakupovat tahavé hadříky z Číny /1 triko prý vyjde asi na 60 haléřů/, za krk bys našil cedulku PETRMS a prodával kousek třeba za několik stovek? Kde to žiješ? Hadrů je republika plná, podívej se po tržnicích, u Vietnamců. A to jsou, panečku, obchodníci. Kdyby něco takového bylo možné, už by v tom dělali. zaregistrovali by si značku třeba Maj Ťaj, našili cedulky a prodávali.

Protože to tak jednoduše nejde, nepůjde to ani Tobě. Značka - to znamená nové módní originály, které se nenakoupí na každém rohu. Prostým nákupem trik z Číny a doplněním svého loga nezískáš značkové věci.

Ještě by mě zajímalo, co studuješ. Zda nějaké návrhářství, módní směr. Nebo se učíš krejčím? V opačném případě díru do světa v oblasti módy zaručeně neuděláš. Ne že bych Ti nepřála, ale obyčejná trika z Číny, která nosím na zahrádku, mohu nakoupit jinde a levněji, než u tebe jako "značková". Jaga.

Od: davidc
Datum: 10.01.17 13:42

No, vyrábět je jako značka nemusí. Spousta lidí začínalo na tom, že si vlastní trička navrhovali nejdříve oni. Materiál, střih, barva, aplikace jejich návrhu. Poté si shání firmu, která toto zvládne ve větším množství a bude schopná v odpovídající kvalitě tyto trička vyrábět. Firma může být odkudkoliv.

Každopádně vhodnější variantou pro tebe bych zvolil nejdřív tvorbu designu oblečení a jeho zpracování. Následně to poslat nějaké "známější" a zavedenější firmě v daném odvětví a pokud budeš mít štěstí, tak tě můžou zaměstnat. Neutratíš na tom nic, neztratíš nic a můžeš získat mnoho.

Ale zavést hned po střední škole neznámou firmu a čekat nějaký výdělek (ne prodělat) chce buď velký kapitál nebo jméno v oboru. Toť asi vše. Nejspíše ještě o tom máš takový naivní názor školáka, že to je něco jednoduchého.

Od: mot
Datum: 09.01.17 22:54
odpovez mi prosim na zakladni otazku:
proc bych mel chtit tricko prave tvoji znacky?

Datum: 10.01.17 07:08

Rada zní - nejdříve dostudovat. *slunce*

Od: jofa®
Datum: 10.01.17 11:03

Se svojí vlastní značkou nemáte šanci uspět a budete pouhým překupníkem čínského šuntu, pokud nejste multimilonář a nositelem světově známého jména, které by jste uvedl pod svojí značku kvalitniho výrobku. Svojí značku musíte především podložit materiálovou kvalitou výrobků, zaplatit návrháře, zaplatit výrobce s kvalitním materiálem a reklamu výrobků, zaplatit modelky a další než se Vaše značka stane natolik oblíbená, že zboží půjde na odbyt nejen u nás, ale především v zahraničí a tak dále a tak ... je to prostě nápad z říše snů.

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.