Změna chování

Od: Datum: 07.01.17 20:51 odpovědí: 8 změna: 08.01.17 20:17

Dorbý večer. Chci se vás zeptat na názor a radu. Moje dlouholetá kamarádka kterou mám velmi ráda se rozešla se svým přítelem po roce vztahu. Celý život neholdovala alkoholu. Nikdy se k němu neměla, naopak k němu měla odpor. To samé k marihuaně a podobným věcem. Její bývalý jí respektoval a vůbec kvůli ní nepil jen aby měla pocit že je vše v pořádku.
Po rozchodu si našla nového partnera (vůbec ho nemám v lásce). On hulí, pije jak duha. Nevadí jí to. Ale to není ona věc.

Tou podstatou tohoto příspěvku je to že začla sama pít a hulit. A začlo se jí to podle jejího usudku líbit. Dává si s ním trávu a začla pít. Několikrát měla excesy kde se opila do němoty a nevěděla kdo je. Prostě se naprosto změnila a všem v jejím okolí to vadí. Přijde mi, že je to kvůli němu. Neskutečně mě překvapila a klesla u mě. Nemám ani chut se s ní nadále bavit ale nechci ji ztratit. Máme spolu mnoho vzpomínek a jsme kamarádky několik let.

Nechápu jak je možné že celý život (i když zkoušela pít apod.) měla odpor k jakémukoliv alkoholu, cigaretám a trávě.

Ted naopak ze dne na den si změnila chování začla pít a hulit. Nechápu to. Mrzí mě to.
Co si o tom myslíte? Co to zapříčinilo? Dá se to nějak vyřešit aby byla jako dřív.
Netrvá to dlouho ale je to celkem dost otravné. Pamatuju ji jako správnou hodnou holku bez chyb. Ted mi prijde jako největší fetka v okolí :(

mimochodem je jí 21 a jejímu partnerovi 24


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.01.17 21:40
avatar

Jsme -li dobře vychováni z rodiny, neseme si do života jisté morální zásady vštěpované rodiči, kterým věříme.Někdy se jich držíme zcela, jindy je v životě časem přehodnotíme a upravíme si je podle toho, co nám lépe vyhovuje. Podle svých morálních zásad, stáváme se dospělou osobností, která si dává vlastní laťky. Vypadá to, že Vaše kamarádka se zamilovala do problémového partnera a snaží se mu přizpůsobit, aby v jeho očích neklesla. Možná i objevila netušenou svobodu, kterou doma neměla a teď to přehání. Těžko říct, jak to s ní dopadne, když o ní víc nevíme, když ji neznáme. Může přijít k rozumu a může i padnout na samé dno, nebo z toho, po rozchodu s partnerem "vyrůst". Je spousta holek, co měly bouřlivé mládí a pak se usadily, i těch, co si život zkazily. Vás asi čeká počkat, jak to s ní dopadne, buď se k Vám vrátí, nebo se Vaše cesty rozejdou trvale, protože už Vás nebude nic spojovat. Já to měla s kamarádkou podobné, i když nešlo o fet, spíš o promiskuitu a naše cesty se rozdělily na pár let, dokud se po VŠ nevdala a neusadila v manželství. Byla z ní skvělá manželka, máma i kamarádka a žila příkladný život. Řekla bych, že právě proto, co sama prožila, se z ní stala i docela solidní moralistka...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: balzerka
Datum: 07.01.17 21:43

Ona musí sama chtít. Vy si ji můžete pozvat k sobě v době, kdy je střízlivá a všechno jí říct, jako nám tady. A že ještě to může zvrátit, ale musí sama.. Že jste ochotna jí pomoci, když se rozhodne toho nechat. Víc asi nenaděláte. Maximálně se spojit s jejími blízkými, aby na to "lámání" vás bylo víc.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: majda312
Datum: 08.01.17 12:42

Je z vychované rodiny. V rodině nikdo tolik neholduje alkoholu. Ona ještě bydlí u rodičů do června, pak už bude mít byt. Ale o to víc mě zaráží že se dokáže takhle chovat. Nikdy by nic takového neužila. Ted kdyz si s ni povidam tak je to jen a jen o tom, co včera pila a hulila. Všichni se s ní rozhádali. Její bývalý má neskutečné nervy na to jak se chová. Nikdo ji nepoznává. Ten bývalý už se rozhodl že vyrazí za tím novým a od plic mu něco řekne. Protože převážně všechnyy tyhle věci začínají od něj.

Datum: 08.01.17 17:01

Je to smutné, ale často to tak bývá, že nevhodný partner člověka úplně zničí. S takovým člověkem není řeč, ač se všichni snaží. Zrovna včera manžel zjistil, jak dopadla bývalá manželka jeho bratrance. Oba si v mládí rádi napili, přesto díky rodině měli nový barák a 2 děti. Pak se rozvedli, barák se prodal. On za pár let zemřel, ještě mu nebylo 40 a ona po pár letech života s dětmi u rodičů udělala terno - okouzlila o 10 let mladšího chlapa z dobře postavené rodiny, což nikdo nedokázal pochopit. A začala idylka, vzali se, ona nepila, postavili si - opět díky jeho rodině překrásnou vilu - jak jim tenkrát moje tchyně záviděla - až to z ní kapalo! Měli spolu taky 2 děti...Pak jsme o nich několik let neslyšeli - no zkrátka, napřed začala chlastat ona, pak on, začali mít dluhy a dnes bydlí někde na ubytovně. Děti už jsou dospělé, kdoví kde je jim konec a o jednom synovi se ví, že je bezdomovec.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: majda312
Datum: 08.01.17 19:40

To je hrůza. To je mi také líto. Ale tohle mě strašně štve. Já ji nechci vidět takhle změněnou. Všichni jen nadávají. Její bývalý má neskutečně silné nervy. Ale když vidí jak jí ničí a i přesto je s ním ráda tak má záchvaty vzteku že jí akorát kazí. Já nevím co dělat. Chápu že si to musí uvědomit sama. Děkuji tedy za váš názor, názor všech zde.

 
Datum: 08.01.17 19:22

Zamilovala se a jede v jeho kolejích

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.01.17 20:13
avatar

- ve 21 letech nemá člověk ještě "zažité" životní standardy, takže se dá snadno ovlivnit, zvláště když je zklamaný, nebo bezhlavě zamilovaný - a "drogy" zachutnají. Životní otřesy, nebo potíže dovedou pořádně zamávat i člověkem životem protřelým a z jakékoliv závislosti se člověk těžko dostává, pokud nechce sám. Takže je to těžké. Musí k tomu dojít sama, nebo má smůlu. Nejlepší by ovšem bylo, kdyby se zamilovala do vhodnějšího partnera - ovšem, kde ho hned vzít, že?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: majda312
Datum: 08.01.17 20:17

Ano ona ho miluje a nemyslím si že by ho hned tak opustila. Partnerů by se našlo. I její bývalý by to s ní zkusil znovu co mi říkal. Ale hlavně jen kvůli tomu aby ji vytáhl z propasti. Jenze jak to udělat. Nicit jim vztah nikdo nebude.

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.