Práce s pokladnou -kdo mě naučí?

Od: Datum: 07.01.17 17:54 odpovědí: 7 změna: 08.01.17 13:21

Chci pracovat jako prodavačka, nejsem jí vyučená a potřebuji nějaké školení základní obsluhy, poradíte mi, kam se obrátit? Jedná se mi o klasickou kasu, ne PC pokladnu, díky moc.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.01.17 18:03

Já bych to řešila jít kamkoliv na brigádu, všude nabírají. A v nabídkách je - zaučíme - .

Je hloupost učit se jenom jeden typ. Dnes je potřeba umět toho co nejvíc, být flexibilní. Obyčejná pokladna stejně končí, všude budou moderní kvůli EET.

Obsluha obyč. pokladny není nijak náročná. Zaučíte se případně na uvažované prodejně za provozu. Výměna papírového kotoučku není též náročná.

Nebojte se toho, nepodceňujte se, nejlepší pro práci je hodit nováčka do vody a učit plavat za provozu. Vždycky někdo kouká přes rameno a navádí.

Od: mp
Datum: 08.01.17 09:20

Pokud máte základní matematické znalosti, tak bych si s tím nelámal hlavu.A ještě doplňuji Pohanku. Zajimalo by mě, co Vás vede k doměnce, že je nějaká souvislost modernosti s EET. Já třeba mám pokladní systém už dost let. A když vidím, co se teď nabízí zoufalým obchodníkům za produkty, mám smích. Příklad - mám už druhý profi dotykový monitor ELO. A proťuká se za asi 6 let (a to jsme malý provoz). Jsem zvědav, jak to komu vydrží nyní, když se jako řešení nabízejí obyč tablety za dvojku, které každý stejně mění kvůli modě každou chvíli, takže jejich životnost není vůbec vyzkoušená.

Datum: 08.01.17 11:09

mp: Slečna chce naučit pro práci prodavačky na zcela obyčejné pokladně. 1.březen 2017 je termín pro maloobchod a velkoobchod mít pokladnu s EET.

Tedy jsem doporučila, že učit se na obyčejné pokladně, kterážto obsluha je podle mne zcela triviální, je krok dozadu a je potřeba se začít učit na modernějším systému, který je státem požadován od minulého roku v restauračních, ubytovacích a pohostinských službách.

Pro zadanou otázku porovnávám tlačítkovou kasu v prodejně versus pokladna s EET. Všeobecně pokladna s EET je modernější, na vyšší úrovni.

Slečně by měl stačit jednoduše vyjádřen tento rozdíl v pokladnách slovem ,,modernější typ,,.

Slečnu nezajímá nákup, nebude si nic pořizovat, ani výdrž, kvalita.

Chce někam nastoupit a má obavu, jestli zvládne se zaučit.

Od: mp
Datum: 08.01.17 13:21

Pro Pohanka - jen technická poznámka - nejjednodušejší systém EET je obyč. tlačítková pokladna, kde namarkujete částku a odešlete Babišovi na ministerstvo, aby věděl. A splňuje všechny povinné náležitosti "tohoto" zákona. To mají třeba v Makru v nabídce cca za 5000 kč (+ teda měsíční připojení k internetu). Aby bylo jasno. To s moderností a pokrokem nemá nic společného. Samozřejmě každý si může koupit pokladní systém dle své vůle (já mám třeba moderní za cca asi 120 tis kč). Ale není to nutné.

doplněno 08.01.17 13:27:

A hlavně si fakt myslíte, že třeba v Lidlu přejdou na nějaké monitory? V obchodě je nejdůježitější stejně skener (proto taky radím všem prodavačkám - udržujte ho v čistotě a hlavně ho dávejte do nabíječky - urychlíte tím provoz), kasy tam zůstanou stejné, jen přibyde pár nesmyslných čísel, které stejně nikdo nikdy nezkotroluje.

Datum: 07.01.17 18:05

V každém obchodě, kam nastoupíš, tě během chvíle zaučí.

Datum: 07.01.17 18:11

Zaměstnavatel Vás na práci kterou budete muset vykonávat zaškolí. Je více typů pokladen, s různým ovládáním.

Od: obchod
Datum: 08.01.17 11:35

Na pokladně se naučíte snadno, trošku horší je pamatovat si kody zboží, které nebudete skenovat, ale nebojte se toho:)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.