Rovnost nebo výsměch vlády

Od: Datum: 05.01.17 21:45 odpovědí: 17 změna: 06.01.17 22:19

Dobrej večer před chvíli mne nadzvedlo prohlášení ministra že se dohodli na platbě zá pojištěnce od státu 970,- za osobu, já nově platím jako živnostník od nového roku 1960,- zaměstnanci platí také určitě více nesnizuji jejich důležitost a nezávidím jim i když jsem byl také zaměstnancem ,ale budeme mít lepší lékařskou péči něž státní pojištěnci nebo je to nějakej systém solidarity ne s lidma ,ale s vychcaným státem?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.01.17 22:07
avatar

Z jiného soudku.

Právě jsem přečetla, že klimatizaci si již šikovný kutil nenamontuje sám, ale musí zavolat příslušnou firmu, která má proškolené pracovníky a certifikát.

Takže ať jste řemeslník, rozumíte plno věcem, tak tyhle klimošky obsahují jedovaté látky a manipulace s nimi je obyčejným občanům zakázaná. Zase vytahovat peníze z kapsy.

Jako mají kominíci zajištěnou práci na x let dopředu, při každoroční kontrole komínů, tak se každý rok něco vymyslí, aby se ,,muselo,, něco udělat podle nařízení.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luig
Datum: 05.01.17 22:10

*nevi*

Od: klus
Datum: 05.01.17 22:09

Píšete - státní pojištěnci- to jsou děti, důchodci atd.

To chcete, aby si každé dítě i důchodce doplácel rozdíl mezi vámi (1960- 970,- Kč) 990,- Kč?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luig
Datum: 05.01.17 22:15

Nene právě chci poukázat na to že stát si se všema takzvaně vytira chtěl bych aby platil stejně třeba jako zaměstnanci nebo osvc spravedlnost *bum*

Od: paw®
Datum: 05.01.17 22:35
Statni pojistenec je dite ci duchodce. Ne vsak statni zamestnanec, ten plati 13.5% z platu.
Jinak kdo je statni pojistenec, cteelte zde
http://www.finance.cz/dane-a-…estnanci-zdravotni-pojisteni/
Ohodnoceno: 0x
 
Od: luig
Datum: 05.01.17 22:50

Ano chapu ale, jde oto aby jsme platili všichni stejně osvc , zaměstnanci, i stát tzv.státní pojištěnci čerpáme snad všichni stejne služby od lékařů , zubařů a jiných nebo ně?

Od: ben®
Datum: 05.01.17 23:13
avatar

Dobrý den, pokud si to ještě pamatuji správně, tak po zavedení povinného zdravotního pojištění (kolem roku 1993) byl systém nastaven jinak a za státní pojištěnce se platilo přibližně stejně, jako platili ostatní. Potom socialistická vláda pana Zemana rozhodla, že se platba za státní pojištěnce sníží a tím se ušetří ze státního rozpočtu. Tento podraz a rozdíl mezi státem a občanem se již dlouhá léta pouze zmírňuje, ale nikdo už to nevrátí zcela zpět - přeci je pro stát výhodnější, aby do zdravotnictví platil více občan (a více každý rok, protože se tato platba pro občana každoročně zvyšuje)) a stát méně (a ještě se handrkují o to nicotné navýšení). Takže, tato nerovnost mezi státem a občanem je letitá. Zdravím!


doplněno 06.01.17 07:56:

Pokud jsem původní dotaz správně pochopil, tak tazatel si nestěžuje na solidaritu (proti ní nic nemá), ale zamýšlí se nad tím, že zrovna stát (ze všech skupin plátců) platí částku vždy nejmenší (a není to jistě náhoda). No, stát platí málo, protože jednak více vybere od občanů a hlavně má tu moc, že princip výpočtu (pravidla) určuje on. Např. výpočet zdr. pojištění pro OBZP se počítá podle výše minimální mzdy.

A protože výpočet zdr. pojištění pro státní pojištěnce je na jiném principu, tak stát neustále prosazuje zvyšování minimální mzdy (z hlediska výpočtu pro státní pojištěnce to státu nevadí). Takže, solidarita ano, ale stát využívá (zneužívá) své pravomoci v neprospěch ostatních skupin plátců zdr. pojištění. Ovšem, bude tvrdit, že nám šetří státní rozpočet (a potom zase neví, jak naložit s jeho přebytkem).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.01.17 23:25
avatar

Já chci taky platit jako živnostník, nebo jako státní pojištěnec...Teď platím skoro 3000 měsíčně. Plus to, co odvádí zaměstnavatel.

Teď ale vážně: Proč stát neplatí víc? Nemá na to. Tak škube nás zaměstnance a živnostníky. Ono je to stejně jedno. České zdravotnictví je jedna velká černá díra, bez jakékoliv kontroly.Ta zkrmí jakékoliv peníze.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 05.01.17 23:27
avatar

"luig", v odkaze od "paw", to máte vysvětleno. Stát platí za děti, za studenty, za vyjmenované osoby v zákoně. Přece malé dítě, nebo starý bezzubý člověk není tak často u zubaře, jako člověk středního věku. Vždyť také jednou budete spadat do skupiny osob, za které bude platit zdr. poj. stát (v důchodu, na ÚP a pod.) Platí každý. Větší část zaměstnavatel a menší zaměstnanec a to jak ze zdravotního, tak ze sociálního, ve kterém je započteno i nemocenské pojištění. Pro příklad, pokud je průměrná mzda 25 tisíc korun, činí odvod na zdr. pojištění celkem 3375 korun měsíčně. Tedy více než Vy. Nebo, co Vás trápí? Povinnosti zaměstnavatele a odvody: http://www.migrace.com/cs/por…mer/zamestnani-mimo-eu-odvody

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dam®
Datum: 06.01.17 03:47

To připomíná dědovu mísu...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.17 06:55
avatar

haha. *smich* Ve vašem dotaze vidím spravedlivý hněv*bum*. Představte si tuto situaci. Jste normální zaměstnanec, sedíte na lepší židli, v prosinci dostanete lepší výplatu, které se říká třináctý plat. Mrknete se do výplatního lístku a jdou na vás mrákoty.

hrubá 116, superhrubá 151, čistá na účet 78.

Tak přestaňte brečet *plac*a spočítejte si, kolik firmy a lépe placení zaměstnanci cvakají do státní kasy a kdo vlastně ten solidární systém živí. Nejsou to živnostníci.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.17 07:15
avatar

Stát žádné peníze nemá. To, co jakože platí stát, to ve skutečnosti platíme my, daňoví poplatníci.

A ano, je to solidarita.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: honzajs122
Datum: 06.01.17 07:37

Jako zaměstnanec platím přes 6000 měsíčně, takže jsem s Vámi víc než solidární...tak si nestěžujte

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 06.01.17 08:06

Řekl bych, že ne vychcaný stát, ale vychcaná socka (OSVČ) platící zlomek daní a zlomek veřejného zdravotního pojištění.
A ještě k tomu pitomá, protože má držet pysk a šoupat nohama a ne vykřikovat. Za "státní pojištěnce" platí stát - tedy plátci daní. A zvýšení plaby za státní pojištěnce znamená vyšší výběr daní. Tedy vyšší daně pro ty, kdo je platí. A to paraziti - socky nejsou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dylin
Datum: 06.01.17 08:17
Ja vas chapu... Heger to myslel dobre s nadstandartni peci, ale to by proste cesky clovek nerozdychal, tak to neveslo v platnost. I ty 30kc poplatky byly velice v poradku... Vycistene nemocnice od simulantu a clovek se i dostal v rozumnem case na osetreni.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: pc®
Datum: 06.01.17 20:39

Jenže státní pojišťenci neberou nemocenskou.

Už jste viděl, aby dítě nebo důchodce ji díky neschopence dostali zaplacenou?

A co takhle rozdíl mezi zaměstnancem a OSVČ, tam ten rozdíl v platbách vám nevadí?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.17 22:19
avatar

Nemocenské se vyplácí z nemocenského pojištění, jež je u zaměstnanců částí pojištění sociálního (v té části, kterou za ně odvádí zaměstnavatel). OSVČ se mohou k nemocenskému pojištění přihlásit dobrovolně.

Nikdo jiný není nemocensky pojištěn. Stát za nikoho nehradí sociální pojištění. Zdravotní pojištění je určeno na zdravotní péči, léky, rehabilitace apod.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.