Duch/ vidí zvíře ducha?

Od: Datum: 04.01.17 14:22 odpovědí: 27 změna: 06.01.17 16:41
avatar
Ahoj, myslíte, ze psi a celkové zvířata dokazi vyfotit nebo zahlédnout ducha? Asi před rokem muj pes bezdůvodně začal stekat na dveře a poté spadla věc ze stolu, která byla uprostřed a ne na kraji. Taky jsem zahledla večer par koček, co staly na místě a ani se nepohnuly, jen se divaly na neco, co tam nebylo. Rozumí tomu někdo?
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.01.17 15:08
avatar

Zdravím. Je vědecky dokázáno, že zvířata dokáží vycítit energii. Pozitivní i negativní. Zaznamenají i změnu energie - náhlé objevení se energie, nebo její zmizení. Ale jestli vidí přímo ducha jako takového, to fakt nevím.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maky®
Datum: 04.01.17 15:36
avatar

Pejsci jsou na toto velmi vnímaví, když jsem prvně dávala mamince Reiki, její pejsek se schoval do kouta a tam se třásl strachy. Bud se bál neznámé energie, nebo mohl též něco vidět, např. že se odpojila přivtělěná duše, ty tuto energii nesnášejí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.01.17 16:29

Přes 30 roků žiju mezi zvířatama (kočky,psi,prasata,ovce,drůbež...) a ještě jsem nic takového nevypozoroval*nevi*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janm®
Datum: 04.01.17 16:34

Zdravím ano...zvířata umí vnímat "cizí nebo nám neviditelné entity" u koček a psů je to známé, příkladů kdy najednou kočka nebo pes začnou vrčet či reagovat např. na jinak prázdný roh místnosti je dost, já mám např. zkušenost, že takto reagovat umí i ptáci nebo např. morčata, jak se to pozná? Zvíře zkrátka určitým způsobem reaguje na člověka který je v jeho blízkosti, a někdy se stane že reaguje naprosto stejně "na někoho" kdo tam prostě pro naše oči není...u těchto "drobnějších zvířat" je to ale o větší zkušenosti s nimi, neboť rozlišit jejich signály není na první pohled tak zjevné jako např. u kočky (prskání syčení ježení apod.) nebo psa. Jsem ale přesvědčen že většina zvířat ne-li všechna tuto schopnost mají

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rv
Datum: 04.01.17 16:44

Psi (a zvířata obecně) jsou naším spojením s říší duchů. Berou od nich energii a přenášejí ji do našeho světa. V té říši se nacházejí naši předci, kteří nám chtějí něco sdělit.

A teď schválně, jestli někdo napíše ještě větší nesmysl.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.01.17 17:27
avatar

Jedna velmi konkrétní: Občané se často přou, zda (pokojnou) smrt psa zaznamenají jiní psi a zareagují na ni. Má jediná zkušenost tohoto typu praví, že ano. *nevi*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.01.17 18:08
avatar

"...že zvířata dokazi vyfotit nebo zahlédnout ducha?"

Proč ne, ovšem jen v případě, že udrží v tlapce foťák *smich* .

Ale jinak je to nesmysl, ani zvířata nemohou vidět něco, co neexistuje.


doplněno 05.01.17 00:05:

blesik - energie samozřejmě existuje a vypařit se nemůže, jen s může měnit na hmotu a naopak. Je to fyzikální zákon. To ovšem nemá nic společného s duchama, protože duchové prostě neexistují. Přes veškerou snahu mi ještě nikdo nedokázal opak.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: duch
Datum: 05.01.17 08:35

Proč si mylsíš, že neexistuje? Protože jsi ho neviděl? Je to rozumná úvaha?

Viděl jsi někdy třeba vítr? Možná řekneš že ano, ale to není prvda - viděl jsi jen důsedky větru (poletující listí, pohybující se větve, možná jsi cítil vánek na tváři, a pod.), ale vítr nikdo neviděl!

A viděl jsi mě - jistě, že ne a přesto víš, že existuji, protože čteš co jsem napsal.

A podobné je to i s duchy (nemyslím tím s dušemi zemřelých) - sice je nevidíme ale můžeme vnímet jejich existenci.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.01.17 10:24
avatar

duch - Vítr jsem sice neviděl, ale jeho působení je zřejmé, chová se přesně podle známých fyzikálních zákonů, dá se změřit, vysvětlit a dokázat. Duch fyzikálním zákonům odporuje, změřit se nedá, cítit se nedá, slyšet se nedá. Já osobně jsem se nikdy s projevem duchů nesetkal. Nejen, že je nevidím, ale jejich existenci žádným způsobem nevnímám. Ještě nikdy mě nikdo jejich existenci rozumně nedokázal. Všechno, co někteří považují za projev duchů, i zdánlivě nadpřirozené, se podle fyzikálních zákonů vysvětlit dá (i když ne vždycky to všichni chápou).

Vás jsem taky neviděl, ale viděla Vás řada jiných a jste přesně evidován na nejrůznějších úřadech. I Vy se chováte podle fyzikálních zákonů. Vaší existenci je celkem snadné dokázat, stačí si sjednat schůzku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 05.01.17 12:06
avatar

"magdon", také nemám zkušenost s duchy, ale to neznamená jejich neexistenci. Jistě znáte i z TV zpráv o událostech v Bobrové. A to je jen jeden z mnoha případů. Také vše probíhá dle fyzikálních zákonů? Jistě ano, ale samovolně? Kde nic není, ani smrt nebere. Ale tady nelze mluvit, že z ničeho nic. Přečtěte si o událostech, ale možná i tak neuvěříte:

http://jihlavsky.denik.cz/neh…bobrove-neznama-sila-pon.html


doplněno 05.01.17 13:06:

"magdon", to není žádná pravda, že kluk k něčemu přiznal, to bylo malé dítě a velice mu křivdíte, jak si to můžete vzít na svědomí? Tam nešlo jen o zásuvky, ale Vy jste nečetl ten článek. Spíš mně přijde, že dáváte za pravdu laciným povídačkám, jako z blesku. Jste dospělý chlap a proto bych od vás čekala něco rozumnějšího, než se tak vyjádřit o dítěti...


doplněno 05.01.17 14:04:

"magdon", aha, takže to psali novináři, tak je to pravda. Uvažujte logicky, jak to může kluka poznamenat na celý život, protože to není pravda. Těžko by kluk před očima všech na dálku vysadil všechny dveře z pantu, nebo najednou rozbil všechna okna ze všech světových stran a nebo by těžko pohledem na staré křeslo zapůsobil "fyzikou" tak, že se rozlétlo před očima všech na pouhé třísky. Jenže mnohá videa a články, již nejsou k nahlédnutí... Ono to chce vždy více informací, které bych i od Vás, jako od dospělého chlapa čekala. No nic...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.01.17 12:53
avatar

Jo, jo, na to si vzpomínám. Samovznícení eketrických zásuvek (na fotkách ohořelý kryt zásuvek, kupodivu jen zvenku), hořící ručník v koupelně... Nevím proč, ale zprávy z "Nedělního blesku" beru tak trochu s nadhledem. Pokud si ale taky pamatuju, tak se k většině těch záhad nakonec přiznal ten jejich 13 letý syn, takže logicky všechno přestalo, když se odstěhoval. Údajně se chtěl tehdy zviditelnit.


doplněno 05.01.17 13:52:

pt - Ten článek jsem četl. A právě proto, že jsem dospělý chlap s logickým uvažováním, odmítám bezhlavě věřit všemu, co napíšou kdejaké noviny, honící se za každou cenu za senzacemi. Mimochodem, že se k tomu ten kluk přiznal, není z mé hlavy. Po nějaké době to psaly podobné noviny, jako onen článek. Jenže o tom se už tak moc nediskutovalo, pro novináře to přestalo být zajímavé.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: duch
Datum: 05.01.17 15:44

"magdon" Vy věříte jen tomu, co se nevymyká fyzikálním zákonům?

A věříte, že existují čmeláci? Vědci totiž dokázali a vypočítali, že takové velké a těžké tělo jako má čmelák nemůže s takovými maličkými křidélky létat a nepřišli na to, jak to ten čmelák dělá. Takže podle fyzikálních zákonů čmelák nemůže existovat.

Někdy je dobré používat logiku a rozum. Já vím, že věřit na duchovní bytosti není dnes populární, protože i Bůh-Stvořitel je Duch, a to už zavání nějakým náboženstvím a proti tomu je dnešní společnost vysazená... Ale to, že já jsem něco neviděl, ještě neznamená, že to neexistuje - nevíc, když pro to mají druzí spoustu důkazů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.01.17 16:58
avatar

duch - "Ale to, že já jsem něco neviděl, ještě neznamená, že to neexistuje - nevíc, když pro to mají druzí spoustu důkazů".

Spoustu důkazů? Mně ještě nikdo žádný takový důkaz nepředložil. A nemusela by to hned být spousta, stačil by mi jeden, ale přesvědčivý. Nikdy jsem se nesetkal s nikým, kdo by se osobně s duchem (nebo následky jeho činosti) setkal. Každý to jen někde slyšel, nebo četl. A je jedno, jestli v novinách, u sousedů, v mlékárně, nebo v hospodě. Vy máte nějaký konkrétní zážitek, který jste zažil na vlastní kůži (tedy ani manželka, ani pošťačka, ani soused, ale Vy) a který by se nedal logicky vysvětlit?

A ti čmeláci existují, jejich existenci lze velmi snadno dokázat. Já netuším, proč můžou létat, nevím kolik vědců se tímhle "problémem" zabývalo. Ale vím určitě, že na rozdíl od duchů, jsou vidět a slyšet, můžu si na něj klidně sáhnout, nebo ho třeba zavřít do skleničky od okurek. A taky od něj můžu dostat žihadlo, i když si většina lidí myslí, že žádné nemají. Už Vám nějaký duch dal žihadlo :-D?


doplněno 06.01.17 10:37:

Ale no tak! Ježíše a jeho nevěřící sem nepleťte. Na rozdíl od nich jsem ochotný uvěřit čemukoliv. Ale jen v případě, že se s něčím setkám osobně, nebo mi bude podán nezpochybnitelný a jednoznačný důkaz. A to se zatím nestalo.


doplněno 06.01.17 10:47:

Mimochodem - chtěl jsem Vaší vlastní zkušenost, či zážitek. Vy jste se snad s Ježíšem v tom 1. století setkal osobně? Předvedl přímo Vám nějaký zázrak? Povídal to kněz v kostele? Nebo to máte pouze vyčtené z knížek? Při vší úctě je to zpráva agentůry "JPP" (jedna paní povídala).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: duch
Datum: 06.01.17 10:25

Co k tomu dodat?

Kdo nechce, tak neuvěří i kdyby to sám zažil nebo viděl na vlastní oči.

V 1. století Ježíš chodil mezi lidmi a prováděl mnoho znamení a přesto neuvěřili ani ti, kdo to viděli a setkali se s ním. Uvěřila jen malá skupinka, a ti, kteří znamení viděli a nepopírali to, se jej rozhodli zabít, protože to co dělal neodpovídalo jejich jejich přesvědčení a představám.

A zkuste si představit, že by jste před 1000 roků někomu tvrdil, že lidé budou létat v kovových ptácích a chodit po měsíci, nebo spolu budou mluvit na velké vzálenosti pomocí malých krabiček - buď by se Vám vysmáli, nebo Vás umučili jako kacíře. Prostě víra není vlastnictvím každého, ale každý ji může získat - pokud chce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.17 12:13

když se tady tak oháníš fyzikou tak co třeba zákon o zachování energie.. myslíš si, že když umřeš, tak po tobě nic nezbyde? v rodině máme s tímto zkušenosti, nebudu to dál rozvádět, protože by ses mi hned snažil oponovat.. mimochodem, tyto nevysvětlitelné jevy jsou měřitelné.. ale to určitě víš... já osobně jsem se s tím nesetkal a ani setkat nechci... a myslím si jestli toužíš po dukazu, tak není problém, jsou skupiny, které se tímto zabývají... vyhledávají místa s výskytem těchto energii.. určitě tě s tím rádi seznámí.. a až tě takový "duch" pošimrá za ouškem, tak se u toho hlavně nepo*er, a´t neuděláš ostudu...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.17 12:40
avatar

Tak ještě naposled:

Když zemřu, hmota a energie se zachová. Stejně, jako když třeba zetleje (nebo shoří) starý strom, nebo otep slámy. Zůstane po mně trocha popela, případně trocha chemikálií z rozloženého těla. Energie, uvolněné při spalování, či rozkladu, se neztratí, jen se rozplyne v ovzduší a je připravená k dalšímu využití. Stejně tak i ta trocha chemikálií. Nic víc, nic míň.

Před časem zemřel v domě jeden nájemce. Ležel v bytě několik dní, než ho našli. V onom bytě jsem ubytoval řemeslníka, který měl dělat rekonstrukci bytu. O zemřelém věděl. Hned první noc utekl, protože tam prý strašilo, ozývaly se divné zvuky a kroky, byl tam průvan. Protože mi to nedalo, pár nocí jsem v onom bytě přespal. Nedělo se tam vůbec nic mimořádného. Od té doby tam bydlí další nájemci a nikdy nic podivného nepozorovali.

Jistěže existují nevysvětlitelné jevy, ovšem to, že je (zatím) nedokážeme vysvětlit neznamená, že jsou nadpřirozené.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.01.17 12:08
avatar
Je, to se omlouvam, až ted si všimla, ze jsem se prepsala a napsala vyfotit- myslela jsem vycitit :D každopádně, Dekuji za odpoved vsem :)
Datum: 04.01.17 22:44
avatar

Je roztomilé, že tomu ještě někdo dnes věří, že energie neexistuje, nebo že se může vypařit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maky®
Datum: 05.01.17 08:00
avatar

blesík, to jsou ti, kteří často ve škole chyběli při fyzice :-D


doplněno 05.01.17 08:01:

a svému psovi jsem nikdy foták nepůjčovala ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.01.17 12:09
avatar
Vycitit* prepsala jsem se :)
Datum: 05.01.17 15:52
avatar

Že zvířata mají několikanásobně lepší sluch a čich, to už víš. Někdy se stane, že většinou pes vnímá něco, co my vůbec ani netušíme. Občas to takhle má moje Dorka. Zpozorní a snaží se mě dostat z bytu. Když se to stalo poprvé, hodně mě to rozhodilo. Táhala mě z obýváku a v noci i z ložnice. Chodila jsem s ní ven, protože jsem si myslela, že "musí", ale ne. Nechtělo se jí. Zkontrolovala jsem plyn, kamna, elektřinu, vodu, všechno bylo vpořádku. Když jsem jí otevřela dveře, zalezla si za mísu wecka. Přešlo jí to až druhý den a já jsem nepřišla na to, co chtěla. Od té dobyse to stalo několikrát. A já netuším, co by to mohlo být. Je to velice nepříjemné. *sok*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maky®
Datum: 05.01.17 16:38
avatar

Také malé děti vidí víc, nežli my dospěláci...:)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.17 11:46

Dobrý den, po přečtení vašich názorů mi nedá nenapsat svůj zážitek. Taky jsem ledacos slyšela a málo tomu věřila. Tak že je to už téměř 11 let co zemřel můj zeť bylo mu 47 letByl o dost starší než moje dcera, ale byl to velmi kvalitní a dobrý člově. Zemřel v srpnu a toto se stalo na štědrý den. Celé odpoledne a večer jsem byla u dcery s dětmi a druhá dcera i syn jsme byli s ní aby nebyla moc smutná.CHyběl tam to bylo evidentní.Já jsem kolem 22h. jela na chalupu kde byly mí dva psi.Toho času jsem tam bydlela, vše bylo v pořádku, zapálila jsem asi tři svíce a sedla si k počítačl popřát si s přáteli.Oba psi leželi před kamny , to místo měli moc rádiZničeho nic, podotýkám že žádné okno nebylo otevřené i dveře byly zavřené se jeden pes zdvihl knˇučel a šel se schovat za sedačku, měla jsem divný pocit plameny u svíček se rozfoukaly a to trvalo tak 20 vteřin. Po celé místnosti byl průvan a potom vše utichlo svíce normálně hořely a pes vylezl a snažil se být v mé blískosti.Měla jsem takový zvláštní pocit jako by tam někdo byl ale hned jsem tu myšlenku zahnala. Potom se už nic nedělo. Dceři jsem to samozřejmě neřekla a ona asi po měsíci se mi svěřila s tou samou příhodou. Taky její pes prožíval to samé jako ten můj.Prý to byla energie jejího muže a mého zeť, na první štědrý den po smrti se prý zemřelýpřijde definitivně rozloučit, potom užse to nikdy neopakovalo.Já tomu věřím a co vy?

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: maky®
Datum: 06.01.17 12:00
avatar

Pro mne je váš zážitek normální a zcela pochopitelný, však vás obě navštívil. Já o takovýchto záležitostech nikoho nepřesvědčuji, každého věc, zda věří či nevěří.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 06.01.17 14:16
avatar

"korino", jen je mně divné, pokud to byl zemřelý zeť, tak proč se pes bál, kňučel a zalezl za sedačku? To mně přijde zvláštní...*nevi*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jarina
Datum: 06.01.17 13:24

pokud někdo prdí často,tak si na to zvyknou a duchy tak je neprekvapi

Ohodnoceno: 0x
 
Od: duch
Datum: 06.01.17 16:41

Jedno malé, ale moc důležité vysvětlení: "Duch" a "duše" je něco úplně jiného a v této diskuzi se to plete dohromady.

"DUCH" je samostatná inteligentní bytost, která je pro většinu lidí neviditelná (anděl, cherubín, serafín, démon, ďábel) a může lidem různým způsobem pomáhat nebo škodit. Může se také pohybovat vesmírným prostorem.

"DUŠE" je údajná nehmotná část člověka, která tělo při smrti opouští. Údajná píšu proto, že podle Bible nic takového neexistuje. Někdy se lidé setkají s "duchem", kterého nevidí, a domnívají se, že to je nějaký jejich blízký, který zemřel - tedy jeho duše.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.