Kdo má v autě dítě a kouří, zaplatí 3 000

Od: Datum: 04.01.17 07:35 odpovědí: 20 změna: 04.01.17 21:51
avatar

...A tohle ty naše papalány nenapadlo.To zase budeme čekat až to bude rozkazem. https://www.seznam.cz/zpravy/…a-nove-tresty-pro-ridice-8140


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: vernon
Datum: 04.01.17 07:50
V mých očích není rozdíl mezi kuřákem a feťákem. Schvaluji to a rovnou navrhuji, aby kuřáky dopravní policie při kontrolách rovnou střílela...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.01.17 08:18
avatar

mnd, mýlíte se, tento problém se již několikrát projednával v navrhovaných změnách v zákoně. Ale vždy se našel někdo, kde to stáhl.

Dovedete si představit ten křik, až se bude muset jezdit na motorce s rukavicemi, které mají certifikát? To bude řečí, že nějaká loby si to prosadila, omezení volnosti a další nářky?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rv
Datum: 04.01.17 08:41

Tak ať tyto nesmysly udělají na základě dobrovolnosti. Chci platit pokutu za kouření v autě - přihlásím se k tomu do centrálního registru nesmyslů a při kontrole ověří, zda dodržuji všechny nesmysly, které schvaluji. Obdobně se mohu přihlásit, jestli chci být střízlivý na sjezdovce, na bicyklu, nebo třeba i jako chodec.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 04.01.17 09:30
Kdo kouří je především blb a kdo kouří svému dítěti pod nos je blb tuplovaný. Co pokutu, po sociálce bych takové tahala. Ale na prachy lidé líp slyší a to bychom mohli popotahovat lidi za to, že tlusté dítě krmí ve fast foodu. Blbé geny se zlikvidují samy, ať si dělají co chtějí. Dítě se sice bránit nemůže, ale poleze nám stát i do talíře, jestli jsme např. snědli doporučuované množství zeleniny?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: bg
Datum: 04.01.17 09:39

Nesouhlasím s pokutou, souhlasím s tím, že by dotyčný kuřák měl dostat na místě přes hubu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.01.17 21:51
Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 04.01.17 09:40
avatar

Dobrý den. Mně to přijde jako hloupost. Kdo je schopný kouřit v autě dítěti pod nosem, určitě totéž dělá i doma. A kdo tam ochrání dítě? Zase nějaký zákaz EU?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.01.17 09:47

Jsem nekuřák, ale tohle jen další příklad zásahu této socialisticko estébácké vlády do našeho soukromí. Když mé dítě jednou pojede s kuřákem, tak ho s ním podruhé nepustím. Ale uvítal bych, kdyby soudruzi zajistili, aby mé dítě mohlo v ČR přejít přes přechod stejně bezpečně jako v Německu nebo Rakousku.

Ať si nejdřív došlápnou na ten neregulovatelný komín na Hradě. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vernon
Datum: 04.01.17 10:24
Pláčeš na špatném hrobě, tohle vymysleli v Bruselu...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.01.17 10:28
avatar
Z Bruselu došlo i toto:
http://m.novinky.cz/articleDe…=402976&sznu=J1u9IfQp459LtUcc
Nové výstražné vesty.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.01.17 10:51

EU předpisy nemám rád, ale tohle zavádějí jednotlivé země dobrovolně a naši socialističtí ochranáři o tom už také vážně uvažují. Když už, tak bych řešil zákaz kouření kvůli nevěnování se řízení při zapalování, odklepávání popela nebo hledání zapadlé cigarety. Ale to by se asi vztahovalo i na pití nebo jídlo...

Zatím by stačilo, kdyby řidiči při jízdě netelefonovali, nepsali sms nebo neřešili fejsbůůůček

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nox®
Datum: 04.01.17 10:07
avatar

Ono vůběc užívání návykové látky, tedy kouření, za jízdy je za mě hnus.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.01.17 11:03
avatar

Nesouhlasím, ale vlastně mi to čistě teoreticky může být úplně jedno - dítě malé nemám a od té doby, co zavedli povinné sedačky v autě pro dítě, už stejně neberu do auta ani žádné děti nebo maminky s dětmi, což jsem dřív docela často dělával. Několikrát se mi stalo, že jsem viděl stát na autobusové zastávce bez přístřešku v dešti maminku s dítětem, tak jsem prostě zastavil a vzal ji, protože mi jich bylo líto. Ale v žádném autě sedačku nemám, takže prostě už žádné děti nevozím.
Ale jinak, pokud se někomu nelíbí, že ve svých autech kouřím, může jít klidně pěšky. Už sem pár takových militantních nekuřáků, co potřebovali jet oni se mnou, ale chtěli mi diktovat v mém autě svoje podmínky, zažil a když sem tedy zastavil a vyzval je k vystoupení a cestě pěšky, když se jim nelíbí, že jim chci ulehčit, bylo po protestech - ani jeden nevystoupil a pěšky dál nešel. Jasně, mám pár známých, co jsou třeba astmatici a to pak samozřejmě taky nekouřím. To samé když to někdo slušně řekně - požádá. Ale pokud začne stylem "nekuř!", má smůlu a vystupuje.
Kouřím již vlastně 40let, ale nikdy bych si nedovolil, když vlezu třeba do cizího auta či bytu, si zapálit bez toho, aniž by mne majitel k tou sám vyzval. Ani se nezeptám - a to ani když vidím, že sám majitel tam kouří. Prostě sem někde na návštěvě, tak se řídím tím, co dovolí majitel a ne že mu budu já něco diktovat, jako to dělají někteří tihle nekuřáci. Zastávám pravidlo, že normální lidi se domluví - vždycky to s kouřením někde tak bylo. Pokud si někdo myslí, že si násilím a rozkazy něco vynutí, tak nevynutí. Ono už na vojne kdysi platilo, že když se ti nelíbí tzv. mazácká vojna, tak ti uděláme vojnu podle řádů a to bude 100x horší (kdo byl na vojně, tak mi určitě potvrdí, že lampasácká vojna (tj. podle vojenských řádů) byla Xkrát horší než mazácká).
Jen si tak nějak postupem let všímám, jak se ze všech stran postupně utahují šrouby. Vlastně začínám být docela rád, že už mi je tolik, kolik mi je a že jsem se narodil ještě v době, kdy ty šrouby tak utažené nebyly, i když už o to také byly pokusy. Zákaz přepravy dětí do 12let nebo 150cm výšky na předních sedadlech aut (samozřejmě tehdy ještě bez sedaček a většinou taky bez pásů mne těsně minul (bylo mi rovných 12, když to v ´73 (nebo v ´74?) zavedli). Bylo mi rovných 10, když mne táta pustil na normální silnici poprvé za volant osobáku a já si ujel jako řidič (táta seděl na sedadle spolujezdce) svých prvních 10km za plného provozu. Ještě mi nebylo ani 11, kdy jsem poprvé svezl po silnici jako řidič legendární Tatry 111 (táta šlapal pedály a já řídil) a pak když mne pustil za rajčáky buldozeru Stalince a já si jezdil po stavbě...sice jsem na pedálu musel stát a na páku se pověsit, abych ho otočil, ale to byl teprve zážitek. Tohle všechno a mnoho dalšího už generace dnešních "náctiletých" a těch mladších už nebude mít šanci zažít.
No nic - tak to zase utáhnou no. Ale už by taky konečně měli něco dělat třeba s absolutním zákazem alkoholu včetně piva - není rvačka, aby agresor nebyl pod vlivem, přibývá domácího násilí pod vlivem alkoholu, přibývá dopravních nehod a honiček s policií pod vlivem alkoholu, cyklisté pod vlivem alkoholu to je taky kapitola sama pro sebe. A samozřejmě sportovní fanoušci pod vlivem a policie to pak musí hlídat (to taky platíme všichni z daní - otázka zní proč? proč si to nezaplatí ty kluby?). A když už se všude a pořád tak zdůrazňuje negativní vliv třeba kouření na děti - ono má třeba popíjení piva tatínkem či maminkou doma u TV na děti vliv pozitivní? Nebo jim to taky dává negativní příklad? Není tahle čistě náhou pravda, že většina dětí pila nějaký alkohol už před dovršením svých 15let? Co začít řešit třeba i tohle? ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jofa®
Datum: 04.01.17 11:49

ronyx: Když někoho vezmu do auta a jsem kuřák a nemůžu to vydržet než je dovezu, tak se zeptám, jestli si mohu zapálit. To by udělal každý slušný řidič a nebudu je vyhazovat uprostřed cesty.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.01.17 11:58

... jsem nekuřák, ale teda abych omezoval majitele auta, který je tak hodný, že mě sveze ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jofa®
Datum: 04.01.17 12:20

...to se potom nemůže divit, že se někdo ozve, když mu nabidne svezeni v plynové komoře.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.01.17 13:13

... jistě nám pojízdná plynová komora ochotně zastaví a nechá nás dojít pěšky na zdravém vzduchu ... ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.01.17 13:16
avatar

Nikdy sem nikoho nechtěl vysadit uprostřed cesty - většinou už do auta lezu se zapálenou cigaretou, případně ten spolucestující ví, že kouřím, protože v souvislosti s omezováním možností kde se kouřit nesmí kouřit všude, kde to není zakázané.
A za B) z auta si nikdy nedělám plynovou komoru - když si zapálím, automaticky si otevírám okno (pokud ho nemám pootevřené už předtím, což většinou mám, vadí mi, když jsou všechna okna v autě zavřená), případně u aut, kde sem měl měl šíbr, tak byl celou cestu pootevřený ten.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.01.17 14:39
avatar

Z naši rodiny kuřáci nikdy nekouřili v bytě, v autě. U nás se v autě nesmí ani pít a jíst. Na rozdíl zákazu kouření v restauraci mi toto nařízení příjde normální.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: osel59
Datum: 04.01.17 21:32

Jak tak pročítám příspěvky výše, jsem docela rád, že už si jiný auto než mám nechci koupit. Důvodem není samozřejmě nějaké pitomé kouření v autě, nikdy jsem si v autě nezapálil, ale všechna ta další euro omezení - tříválce, turba a dnes už ani při rozjezdu nekvíknou gumy a neprotočíte kola. A na světlech to chcípne. A kola mají snímače tlaku - povinně. Ale je dost divné, když mi někdo chce nařizovat, co dělám ve SVÉM voze s platnou STK koupeným za MÉ peníze. Rozum by řekl, že pokud neomezím a neohrozím okolí, mohu ve SVÉM voze třeba i kálet a je do toho EU prd. Tím neobhajuji kuřáky, je mi to jedno a už vůbec nehájím kouření mezi dětmi a zejména v malém prostoru auta. Ale nařizovat to snad není třeba. V autě a ani v hospodě. A hospody - tam prostě od jara nevkročím, jasně je to jedno, chodím do hospody občas a většinou se i najíst. Ale už nepudu. Jen lituji všechny normální lidi a zejména pak maminky s kočárky (to se pak miminka nadýchají nikotýnku), co budou procházet okolo těch hloučků přiopilých kuřáků oblaky kouře a hromadou vajglů před vchodem (batolata si zas pohrají s vajgly). A řidiči - ti zas budou hulit na parkovištích a odpočívadlech.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.