Bundo-mikina pro přímý nošení

Od: Datum: 30.12.16 18:26 odpovědí: 10 změna: 01.01.17 11:43

Ahoj lidi, nevíte jestli existuje nějaká spešl lehká bunda nebo mikina, která se i teď dá venku nosit jen tak přímo? Prostě mně vytáčí to pitomý ranní oblíkání tak teda nejdřív tričko, přes něj mikinu, srovnat pod ní tričko aby to nikde neškrtilo, přes mikinu bundu, a pod ní zase srovnat mikinu, urovnat kapuci u mikiny, u bundy...*zed*pak teprv kšiltovku. No pak jsem v tom jak medvěd, je to akorát každodenní vysírání s tím. Pak 8 min na vlak, cesta vlakem 20 minut- tam je zase moc teplo, pak 20 minut chůze a znova to zase úplně všechno ze sebe sházet při převlíkání.*zed* Odpoledne to samý ale opačně. Nebo o víkendu, když jdu courat se psem ven, to je sice času dost, ale pořád ten stejný opruz!

Vždyť je takových druhů speciálních technologií a materiálů, copak ještě nikdo nevymyslel něco stylem jako spešl bunda nebo mikina která je lehká, že se dá nosit přímo, já nevím třeba v rozsahu +10 až -10 stupńů? Že se v tom člověk v místnosti/MHD nezpotí jak kráva a zase při courání venku to zase udrží teplo, neprofoukne. Víte jak to myslím?

Prostě vylezu z postele, hodím to na sebe a jdu! Prostě když vím že z toho jinde během dne nemusím vylízt a je tak do -5 až -10 aby to stačilo jen samotný! Nebo nevíte o něčem takovým? Nejsou třeba nějaký speciální takový army věci? Díky moc.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.12.16 20:58

Stačí nteplejší bunda a často jen na tričko. Tak Ti nevím, hochu, asi budeš otrokem módy! Říká se: "Parádo trp!".Lehké outdorové bundy nejsou do mrazu. Snad jedině nějakou tu mikču a přes ni teplou vestu. Pod lyžařské svetry se taky nosilo více vrstev, aby bylo teplo. Nebo, že bych už byla "mimo mísu?"

Ohodnoceno: 0x

Datum: 31.12.16 07:15

Blešíku, anebo je tazatel rozmazlený, neotužilý. Kde jednomu stačí tričko s dlouhým rukávem a na to dobrá bunda se šálou, on se musí navléci do mnoha vrstev, jako cibule. A pak zuří, ikdyž si to tak, on sám, zavedl.

Od: outdorer
Datum: 31.12.16 18:00

Bohužel jste obě nepochopily co myslím.*nevi*

Od: mp
Datum: 31.12.16 22:09

Tak to asi máte velký nároky. Mě osobně docela pomohl objev takzvaného funkčního prádla. A ten jeho princip je naopak založen na oblečení několika vrstev. Když si vzpomenu na lyžování tak v.r. 1982 a dnes, co se týče oblečení, tak to je rozdíl (i když péřovka je stále péřovka).

Datum: 01.01.17 08:02

Vnoučci se s tátou, minulý týden vrátili z lyžování z Alp. Malý vyprávěl a popisoval, jak ten starší (11 let) ujel na křižovatce sjezdovek, po černé. Ale "držku" prý nehodil ani jednou. A tak vykládal a je se, naivně *zed*, zeptala. Měli jste kde sušit? Byli jste mokří? *sok* Malý se na mě zahleděl a zeptal se: Kde mokří? Proč mokří? Nerozumím, na co se ptáš. *sok* Nezbývá mi, než konstatovat: Dnešní materiály a způsob oblékání, jsou prostě úúúžasné!

doplněno 01.01.17 16:00:

Mistře, z čeho usuzujete, že jsou rozmazlení. Já mluvím o materiálech, které nepromoknout, na kterých se nedrží sníh.. Stale totiž mám v paměti, jak jsme děti ve školce sušili po každé vycházce ve sněhu, protože promokly. Rukavice, oteplovačky, ponožky, čepice, všecko mokré z roztátého sněhu, jsme sušili na topeních po celé školce. ;) Moji vnukové už toto neznají, protože jim nic nepromoklo, neprovlhlo.

Datum: 01.01.17 10:48

A nejsou ty děti nějak rozmazlené? Neotužilé?

Datum: 31.12.16 23:11

Ale samozřejmě. V prvé řadě si pořiďte něco bez kapuce, když vám překáží (mikinu bez kapuce, košili, lehký propínací svetr apod.). A co se týče toho "navlečení" – já mám ráda, když mi je trochu chladno (jinak se mi točí hlava), a proto nosím klidně tričko s krátkým rukávem a lehký kabátek; i v mrazech. Je to rychlé a horko mi tedy určitě není. *smich* Když je ještě chladněji, dám si místo trička rolák.

doplněno 31.12.16 23:19: Rio, mně je v těch softshellových bundch teplo až moc. :-D Možná také záleží, kde člověk bydlí. Zdejší zimy bývají spíš hodně mírné a krátké.
doplněno 01.01.17 11:39:

Tak kapuce obecně trochu zavazí - ale existuje dobrý trik na její úpravu: jakmile si oblečete takovou mikinu, kapuci si dáte na hlavu. Potom si oblečete třeba bundu s kapucí, u které si kapuci také dáte na hlavu, přes tu mikinovou kapuci. No a potom obě kapuce z hlavy sundáte (zároveň) a jsou pěkně v sobě. Jinak myslím, že kdybych nosila v zimě tři vrstvy oblečení, bylo by mi také příliš horko. Proto nosím jen dvě.

Datum: 01.01.17 11:29

Ale bych chtěl, s kapucí. Taky mám radši spíš mírné chladno. Prostě něco,jedna věc co na sebe ráno hodím, v práci shodím, odpoledně oblíknu, přijedu, jdu se psem na procházku, nakoupit do obchoďáku a dá s v tom takhle být třeba až do večera, a nemuset to sundavat protože tahat bundu v ruce nebo cokoli je opruz. Taky mám na mysli nějaký moderní materiál, ne tlustý svetry v čem se hned po příchodu do tepla zpotím jak sviň.

Třeba samotná mikina je málo, když přes ní dám vestu tak je chladno na ruce, a stejně se musí v teple sundat, bunda to samý.

Od: ria®
Datum: 31.12.16 23:15

Já nedám dopustit na softshellové bundy, už mám dvě, jsou lehoučké, tenké, teplé, ale přitom prodyšné...

doplněno 31.12.16 23:23:

:) jsou teploučký, ale nevypadají, spousta lidí si myslelo,že v mrazech chodím jen v mikině.. Mám jen tenoučký jednovrstvý, ta je tak akorát, ale o fous zateplenější by už bylo moc. .:)

Datum: 01.01.17 11:43

Nó, něco takovýho, prostě nějaký super moderní materiál. Třeba army. Ale nejlíp kdyby stačila tak do -10 st. jen jedna vrstva něčeho takového, ať se nemusí nic pod tím srovnávat! Pak to bude lehké a pohodlné. Ale zase když se vleze do tepla, třeba ten obchoďák nebo MHD, vlak, abych se v tom dejme tomu do půl až hodiny vydržel v pohodě a nebylo vedro, nemusel sundavat, nemusel rozepínat, prostě skoro nevědět že to vůbec mám na sobě...

doplněno 01.01.17 11:53:

nebo stačilo by i jen do -5 nebo kolik je teď, aby stačil jen jeden hadr, a do -10 holt teda ještě něco pod to*ee*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.