Užívání pokoje v bytě jako kancelář

Od: Datum: 30.12.16 10:46 odpovědí: 3 změna: 30.12.16 19:20

Máme 3 pok.družstevní byt a jeden pokoj využívá manžel OSVČ jako kancelář. Je možné odečíst z daní nějakou částku jako odpočet a kolik? Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: klus
Datum: 30.12.16 13:09

Možné je vše, ale nedělejte to. Vše co dáte do nákladů musíte zdůvodnit a pokud nemáte vlastní el. hodiny pro tento pokoj, vlastní měřáky tepla atd, tak vše bude odhadem a ten si musíte obhájit před kontrolou. Záleží na jakého kontrolora narazíte. NApř. v kanceláři je určitě PC. Jak dokážete, že PC nepoužíváte i pro svoji potřebu a tudíž náklady na el. jsou nevyčíslitelné.

Předpokládám, že pokoj nemáte vedený jako nebytový prostor, to by bylo o něčem jiném.


doplněno 30.12.16 21:56:

mp - nejde o náklady na pořízení PC, ale o spotřebovanou elektřinu, nájem atd. To jako budete platit nájem za kancelář sám sobě? Jak to chcete přesné náklady na kancelář prokázat?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 30.12.16 19:20

Co se týče PC je to jednoduché. Mít jedno pro účely podnikání, tudíž si ho uplatním, jako náklad celé. Pak mám druhé PC pro osobní potřebu - to nemusím (alespoň zatím) nikomu dokazovat. Podobné je to s autem. Jedno na podnikání (samozřejmě s neprůstřelnou knihou jízd). Druhé pro osobní potřebu. A vydělit jeden byt na tři pokoje taky není, myslím, problém (1:3 = 1/3).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.12.16 18:27
avatar

"Z daní" nelze kromě slevy na poplatníka (případně slevy na děti či manželku) odečíst nic. Je možné pouze snížit daňový základ o prokazatelné náklady nebo o paušál → podle toho, jestli manžel uplatňuje skutečné náklady nebo paušál.

Družstevní byt má pronajatý člen družstva k bydlení, nikoliv podnikatel k podnikání... (Družstevní byt je stále majetkem družstva. Ví družstvo o tom, že manžel v bytě podniká?)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.