Dohoda o provedení práce, činnosti

Od: Datum: 30.12.16 08:06 odpovědí: 2 změna: 30.12.16 17:54

Dobrý den, od 1 ledna mám jít na úřad práce. Když budu mít od března dohodu o provedení práce nebo o pracovní činnosti, budu stále na úřadu nebo budu odhlášen?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.12.16 15:48

V evidenci ÚP práci můžete zůstat pouze za předpokladu, že si na dohodu (nezáleží zda DPP nebo DPČ) nevyděláte více než polovinu minimální mzdy - tedy od 1.1.2017 nesmí být Váš měsíční příjem vyšší než 5500,-.

Nicméně, ikdyž zůstanete v evidenci (a ÚP za Vás bude platit zdravotní pojištění a aktivně Vám hledat práci), ztrátíte v takovém případě nárok na podporu v nezaměstnanosti. Zvažte proto, zda se Vám taková brigáda vyplatí (pokud si vyděláte byť 1 Kč, nedostate od úřadu práce nic).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.12.16 17:54
avatar

Karlísek neopovídá správně ohledně podpory v nezaměstnanosti. Nárok na podporu v nezaměstnanosti samozřejmě trvá, jenom není možný souběh podpory a přivýdělku.

Výplata podpory se na dobu trvání DPP (DPČ) přeruší a po skončení nekolidujícího zaměstnání bude pokračovat až do konce podpůrčí doby.

Podmínkou nekolidujícího zaměstnání je mj. to, že Vám nesmí bránit v aktivním hledání nového zaměstnání a v poskytování součinnosti ÚP → nemůžete se kvůli němu např. omluvit ze schůzky na ÚP, neprojednat doporučenku s potenciálním zaměstnavatelem nebo odmítnout vhodné zaměstnání.

Budete-li si moci vybrat vybrat formu nekolidujícího zaměstnání, dejte přednost DPP, z níž se až do odměny 10.000 Kč měsíčně neodvádí sociální ani zdravotní pojištění. Pokud byste pracoval na DPČ, strhával by Vám zaměstnavatel od odměny 2.500 Kč měsíčně oboje pojištění.

Nezapomeňte u zaměstnavatele podepsat prohlášení k dani z příjmu. Potom Vám sleva na poplatníka pokryje daň, takže nebudete platit žádnou.

Odhlášení z ÚP by bylo nutné pouze v případě, že by odměna některý měsíc překročila polovinu minimální mzdy. V takovém případě byste si za ten měsíc musel sám uhradit zdravotní pojištění. Nová evidence je možná hned další den.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.