Všeobecná sestra

Od: Datum: 27.12.16 23:47 odpovědí: 17 změna: 31.12.16 00:10
Zdravím rozhoduji se ze bych sla studovat VOš nebo FZS obor Všeobecná sestra + specializaci ARIP ale poradte mi ma to nejaky smysl studovat tento obor ikdyz chybi tisice sester a platy v nemocnici jsou na urovni otroků? Petra p.s. Dekuji za odpovedi.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.12.16 00:27
avatar
No .. hlavně se informuj jestli po takovém studiu budeš pracovat samostatně nebo budeš pro nemocnici jen trubka která bez dozoru sestry s praxí nesmí sama ani vynést nočník. Dcera zdravotku studovala a po maturitě se ukázalo, že absolventi kteří nejsou schopní studovat dál aspoň dva roky na vysoké jsou pro zaměstnavatele póvl na úrovni člověka z ulice bez odborného vzdělání.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.12.16 00:28
avatar

Nevěřte tomu, že sestry mají platy na úrovni otroků. Ono se toho napovídá. Znám sestry, které mají 30 000. Musí ovšem něco umět a stále se vzdělávat.

Výhodou této profese je, že vždy seženete zaměstnání a od nového roku platy ve zdravotnictví porostou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.12.16 08:24
avatar
Vseobecne sestry (ne zdravotni asistent) jeste se specializaci jsou moc zadane a vetsi nemocnice je umi zaplatit, prave proto, ze je potrebuji. Takze pokud vam nevadi jejich pracovni doba, prace v nemocnici. Tak do toho bezte.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.12.16 09:32
A můžu se zeptat které nemocnice? Znám hodně sester, jednu mám doma a plat teda nic moc...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.12.16 10:20
avatar

Moja byvala se pohybuje v oblastni sester , je ve fakultce ostrava a nestezuje si , hodne spoluzacek ze skoly slo do Prahy , hlavne motol a jsou spokojene. Ty co maj specializaci , tak jeste vice jsou spokojene.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.12.16 09:50
avatar

Docela by mne zajímalo jaká mzda je mzdou na úrovni otroků, zdravotní sestra, která pracuje pouze na ranní směny má ve velkých zařízeních kolem 18 tis netto a to mi zase tak málo nepřijde.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: isteron
Datum: 28.12.16 10:47

Dnes som čítal v novinách o ukrajinských lekároch, ktorí sa snažia dostať do zamestnania na Slovensku. Tí ktorí ovládajú slovenskú, maďarskú reč, to majú lepšie, okrem medicíny sa môžu dostať aj do automobilky. Medik vyštudovaný na Ukrajine musí ešte absolvovať rozdielové certifikačné kurzy, doma by zarobili 250 € . Aj mňa vyšetrovali lekári, ktorí nemali ti pravé naše prezviská, určite pochádzali z Ukrajiny.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.12.16 10:48
avatar

Když budete umět a budete šikovná, žádný otrocký plat nebude. Máte vidět, jakými auty jezdí do práce sestry soukromých lékařů!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: komarek
Datum: 28.12.16 12:57
Nabídek je dost po ČR kde nabizeji i nabor prispevek ubytovani a jine benefity ale ikdyž vetšina radeji odjede na x dobu do arabskych zemí (g5plus,avicenna,eurostaff) kde vydelaji 3000-5500$
Od: 12
Datum: 28.12.16 17:36

Jedno z mála zaměstnání, které má budoucnost, pokud se ovšem nebojíš práce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cobry
Datum: 28.12.16 23:41
Zdravím, opět musím reagovat. To, že sestry nemají peníze je lež. Máte základ, k tomu příplatky za víkendy, noční, svátky a máte rizikové příplatky, pokud se jedná o infekční oddělení či Jip nebo Aro a máte geriatrický příplatek. Ve zdravotnictví se pohybuji již poměrně dlouho. Pracuji jako zdravotnický záchranář s vyšší odbornou školou na záchranné službě v hlavním městě a musím říct, že v problematice platů se poměrně vyznám a musím vám podotknout, že není pravda, že sestry nemají peníze. Peníze máte už jen proto, že jako Všeobecná sestra máte minimálně titul Dis, a k tomu odpovídající plat. Plat máte tabulkový, lze dohledat na internetu. Každá nemocnice, v mém oboru každá zachranka, má různé bonusové odměňování viz výše mnou napsáno. Chápu, že vás zajímají peníze, ale spíš si položte otázku, zda je tato práce skutečně určena pro vás. Je to práce s nemocnými lidmi, kteří jsou nerudní, naštvaní, kolegyně jsou již většinou vyhořelé, vedou se neustálé spory s lékaři, pomlouvá se, atd. Mám zkušenost, mám jako střední školu vystudovanou zdrávku a v nemocnici jsem dlouhou dobu pracoval. Říkám vám to z praxe, zvažte to. Uděláte školu a přijdete do špatného kolektivu,tak je to na většině pracovištích vyjma kojeneckých ústavů,které se již mimochodem ruší. A ještě na závěr, od Nového roku povyroste všem zdravotníkům plat o 10% a to po dobu tří let, což znamená o 30%. Nicméně není problém zvednout sluchátko, zavolat na jakékoliv personální oddělení do nemocnice a zeptat se na výši platu přímo tam. Ale jak říkám, zvažte, zda je tato práce pro vás ;)
doplněno 28.12.16 23:46: A ještě úplně na závěr bych chtěl říct, že není radno brát jako směrodatné informace z médií. Jsou naprosro zkreslena a slouží jako nástroj na ovlivňování laické veřejnosti :)
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.12.16 01:32
avatar

Dobře napsáno.

Já jenom podotknu, že pracovat se musí tvrdě ve více oborech. Nikde nebudou peníze zadarmo. Takže bych přímo studentku neodrazovala, protože v Praze, ve velkých nemocnicích, nebo soukromých lékařů, ta práce bude vždycky jistá a pravidelně placená, práce je různorodá a nezevšední. Nemusí zůstávat na jednom pracovišti celý profesní život, ale projít různá pracoviště, oddělení. V mnohých profesích takové jistoty nemáte a makat se musí stejně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: waldmannova
Datum: 29.12.16 12:35
Ja bejt vseobecna sestra nebo zdravotnicky zachranař tak davno uz jsem v saudske arabii nebo USA kde mi rostou $$$$$.

 

Datum: 29.12.16 18:09
avatar

waldmanova - komarek - coco, tak ti nějak přestávám rozumět. *sok* O co ti vlastně jde? Jestli chceš burku, tak klidně jeď do arabie nebo kam chceš. Svět na tebe čeká!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.12.16 18:20
avatar

V Saudské Arábii je velice těžký chlebíček, pořád je člověk u nich jako méněcenný /kromě opravdu vysokých specialistů/ a stoprocentně musí dodržovat jejich nařízení a zákony. Není to pro každého, není tam svoboda a pochybení se tvrdě trestá. Ženy to mají o to těžší.

Opravdu si myslíte, že je to dobře nastavené, že si člověk tady udělá školy, dokončí vzdělání za peníze daňových poplatníků a odjede dělat byznys za velké prachy pryč? Neměl by vrátit společnosti, co se do něj investovalo?

Buďto pracovat 10 let pro republiku, nebo si platit vzdělání sám. Potom ať se každý třeba po... staví na hlavu.


doplněno 29.12.16 18:26:

Poslední dobou to tady jede. Založím otázku a pak si sama sobě odpovídám. Též i jiné otázky, hlavně ohledně vztahů, jsou pěkná prča. Asi se člověk nemusí za každou cenu snažit radit a odpovídat. Ale tím tato poradna ztácí kredit a důvěryhodnost.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: achjo
Datum: 29.12.16 18:22

Babkozov, škoda slov, to je nejakej divnej patron, kterej asi nevi, ze se prozrazuje modrym zabarvenim tazatele, nebo mu to nevadi a provokuje zbytecnym dotazem *ee*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.12.16 00:10
avatar
Nikdo ani v arabii ani v USA neni zvedavy na nekoho z ceska. Hlavne ne v USA...
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.