Hra Prezident 21

Od: Datum: 27.12.16 00:07 odpovědí: 17 změna: 31.12.16 14:44
avatar

Zaujala mě matematikem Karlem Janečkem avizovaná hra hledejme příštího prezidenta ,,Prezident 21,,.

Když jsem to vše prostudovala, tak z toho nemám dobrý pocit. Zdá se mě to nějak nakašírované, něco mě tam nevoní.

Nevěřím tomu, je mi to nějak proti srsti. A též je možné, že se to dá zneužít. Narážím na kandidáta Horáčka, který si rád na něco vsadí a ne zrovna malou částku.

Jsem příznivec spodní části tabulky, tak mě mrzí, že je to tak okatě rozdělené, jakoby na psychologický efekt.

Trošku mi to připomíná USA. Ti na prvních místech to mají skoro jisté. O to bude větší překvapení po volbách.

Chtěla jsem se zůčastnit, ale zatím počkám, jestli vůbec.

Za každý názor předem děkuji.


doplněno 27.12.16 00:18:

oprava chyby zúčastnit *sok*


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: lujs®
Datum: 27.12.16 10:16
avatar

Pan Karel Janeček je velice chytrej a vnímavej člověk.

Velmi mě zaujal už jeho 1. projekt ohledně voleb Demokracie 2.1.

Jenomže naši politici v životě takovou změnu ve volebním systému nedovolí protože by 95% z nich přišlo vo svoje koryta.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.12.16 11:16

Ono půjde více méně o takový malý průzkum obliby to kterého kandidáta, ale líbí se mi, že sám autor nepředhazuje jen určité kandidáty.

Myslím si, že pan Janeček chce jen vyburcovat voliče, aby vzali rozum do hrsti a šli k volbám, začali přemýšlet o kandidátech a neopakovala se mezinárodní ostuda této země v podobě Klause a Zemana.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: boba®
Datum: 30.12.16 10:48
avatar

Ostudou této země by byla volba v minulém období Schwarzenberga a v příštím Horáčka.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.12.16 11:19
avatar

Já doufám že lidé budou mít rozum a v dalším období zvolí prezidenta Zemana. Hry se budou hrát v příštím roce, bude se vytahovat špína, nenávist, zlo, přetvářka a na všechno co je důležité se zapomene.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: boba®
Datum: 30.12.16 10:46
avatar

*hej**palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jarina
Datum: 30.12.16 13:35

říká se že 2 krát do stejné žumpy neskočíš...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.12.16 09:06
avatar

Jak jsem měla nějaký nejasný pocit.Tak stále vede Pánek a na posledník místě účelově prezident Zeman.

Možná se plno lidí nezůčastnilo úmyslně, zřejmě proč, počkáme si na volby. Ale můj dojem jenom potvrzuje dnešní článek Jiřího Zimoly na Parlamentních Listech ,,Jsme svědky intenzívní kampaně proti Zemanovi, určité skupiny nechtějí čekat na regulérní volby...,,.

Janeček a jeho hra mě zklamala, pokud ovšem povinně nehlasovaly neziskovky, a študáci humanitárních škol. Potom budiž, ať si čechrají peříčka a věří tomu.

Datum: 30.12.16 10:30

Díval jsem se na to... Nerozklíčoval jsem podle čeho se určuje pořadí, protože mám stejně jako Vy pocit, že současný prezident je záměrně na posledním místě. Když jsem navíc viděl, která jména se v seznamu vyskytují, tak mne překvapilo, že ještě nikdo nenavrhl Járu da Cimrmana... *smich*

Nakonec jsem to zavřel aniž bych hlasoval.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: elane
Datum: 30.12.16 13:30

Pořadí se určuje úplně normálně a logicky: podle počtu kladných nebo záporných hlasů pro danou osobu. Zkuste to a uvidíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 30.12.16 10:39
avatar

Dobrý den, tak, až nyní zde jsem se dozvěděl, že nějaká taková hra existuje. Pokud je to hra, tak má zřejmě lidi pobavit (to hry dělají) a nic více. Ono není ani známo, kdo všechno bude kandidovat a ani pan Zeman to zatím (pokud vím) neohlásil. A jestli pan Zeman bude opět kandidovat, tak volby zase vyhraje - vítěz je tedy znám a jedině by to bylo zajímavé, kdyby pan Zeman už nekandidoval (což je prakticky vyloučené a nepravděpodobné). Zdravím!


doplněno 30.12.16 11:19:

Uvidíme snad na jaře, kdy by se měl k tomu pan Zeman vyjádřit. Já si myslím, že rozhodne spíše jeho povaha (a přímluva/přemlouvání kamarádů jako při první volbě), než jeho zdravotní stav (a hlava mu ještě slouží).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.12.16 11:04
avatar

Děkuji za názor, můj tip je, že Zeman již kandidovat nebude. Z důvodů špatného zdravotního stavu. Psychicky mu to ještě myslí, ale tělesná schránka, ačkoliv zhubnul, je víc než nedobrá. A aby ho vozili na vozíčku je pro něj, jako muže-hlavu státu, nepřijatelná.

Od: boba®
Datum: 30.12.16 11:13
avatar

Já si nemyslím, že je na tom zdravotně až tak špatně, spíš by byl hodně odvážný, ustát tu špínu a plivance, které na něho v předvoplebním období budou lítat od všemožných hlupáků.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.12.16 17:16
avatar

Tak v tomto ohledu o něj o něj žádný strach nemám. Někdo pravil /nevím kdo/ v souvislosti s navrhovaným zákonem o urážkách prazidenta, že silný politik to musí pomluvy a urážky zvládnout.

Je zajímavé, že v jiných státech se vyšetřuje a trestá i za míň - Turecko, Německo.

 

Datum: 30.12.16 10:57
avatar
Vám se opravdu nepovedlo rozklíčovat, proč je Zeman na posledním místě? Viděli jste počet jeho mínusů? To, že má takhle tragické umístění, vypovídá o tom, že lidi, kteří nejčastěji zavítají na tuhle aplikaci s ním nejvíc nesouhlasí. Nic víc nic míň. Už jsem hlasovala pro jednoho kandidáta, respektive kandidátku. A Zeman mi osobně přijde jako nejlepší "kandidát" na můj budoucí mínus.
Mám pocit, že jsem četla, že se autoři aplikace plánují dostat i mezi ty lidi, kteří nemají takové zkušenosti s používáním smartphonů a internetu, tak to snad bude mít v budoucnu větší vypovídající hodnotu.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.12.16 17:25
avatar

Souhlas s třetí větou. Nesouhlasím ale s poslední. Že lidé nemají zkušenosti s internetem. To si myslím, že mají, ale jak píše Ben, neví o této záležitosti, případně se nechtějí zúčastnit. Též můžeme vzít v potaz, že někdo hlasuje jinak /naopak/ schválně. Tyhle průzkumy potom vyjdou zcela v rozporu s jinými hlasováními.

Na vše je opravdu dost času, vše se ukáže během roku. Já jsem jenom nevydržela, protože se mě to opravdu zdálo tak velký rozdíl nevěrohodný. Je to jako v reklamě *bezim* Musíš vydržet ... i zuby budou...

Datum: 30.12.16 22:06

Já umístnění Zemana považuji za logické. Dnes a denně se setkávám s lidmi, kteří nadávají na politiku a politiky, stát, úředníky, daně, zlodějiny..., ale když se jich zeptám, na účast u voleb, odpoví záporně a předkládají množstvím hloupých výmluv. Podobné je to i zde. Ti nespokojení s umístněním Zemana mukladný hlas nedají, odmítají se účastnit a celou hru označí za nesolidní a podvodnou. takže zůstávají ti druzí. Já Zemanovi nedal mínus, neboť se domnívám, že je to pod mou úroveň. Ten člověk mi nestojí za sebemenší zájem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.12.16 14:44
avatar
Naprostý souhlas. Nespokojenců je plno, ale vůle něco udělat minimální. Jinak mě by se líbil tenhle systém u voleb...kromě hlasu pro i hlas proti.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.