Prohlídka u doktora

Od: Datum: 26.12.16 14:54 odpovědí: 18 změna: 28.12.16 16:30

Zdravím všechny. Potřeboval bych se nechat prohlédnout specialistou, například urologem, onkologem, či jiným specialistou. Nevím ale jak to chodí. V životě jsem nebyl u žádného takového doktora. Jsem ještě hodně mladý a svůj problém nechci řešit se svým obvodním lékařem, nemám k němu důvěru. Proto bych se vás chtěl zeptat jestli je nutné, aby mě tam poslal právě můj obvodní lékař, nebo se můžu klidně objednat sám a obejít ho, nejlépe aby se o tom nikdy nedozvěděl. Je to možné?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.12.16 15:15
avatar

Bell, nemyslím si, že máte něco, co by obvoďák ještě neviděl. Vůbec si nedovedete představit ten frmol, který je třeba na onkologii! To obrovské množství pacientů s rakovinou! Tamější doktor musí být na mrtvici, když mu tam příjde nejistý pacient ukázat bebí. Nezlobte se na mě, že vás zlehčuji, ale je to tak. Obvoďák uzná za vhodné, ke kterému odborníkovi vás pošle.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.12.16 15:19
avatar

Zkuste tu soukromou urologii. Budou tam vstřícnější a chápavější.


doplněno 26.12.16 15:26:

Specialisté většinou potřebují vaši nemoc a vyšetření vykázat zdravotní pojišťovně a na příjmu požadují výměnný list. Pokud ho nebudete mít, trošku si připlatíte, ale záleží případ od případu. Každý to má nastavené trošku jinak. Též aby se jim tam necourali lidi s banálními věcmi, které dokáže vyléčit obvoďák. Je to takové síto. I když u Vás to bude o něčem jiném, když uvažujete o onkologii. Pokud máte vážný důvod, potom to neodkládejte

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bell
Datum: 26.12.16 15:56

Děkuji, takovou urologii bych mohl zkusit.

Od: bell
Datum: 26.12.16 15:51

To se právě mýlíte, mám celkem velkou fialovou bouli, která nebolí. Nebudu tu rozvádět kde, i když, podle prvního dotazu vám to bude asi jasné. Je mi 18 a nikdy jsem to nikomu neřekl. Pravděpodobně to mám vrozené. Tohle obvoďák určitě neviděl, nebo to možná viděl když jsem byl malinký. Každopádně teď mám problém a zatím mi nepřijde, že by mi tu někdo ochotně poradil. Nic podobného jsem nenašel ani na internetu a to jsem našel kdejakou nemoc. Proto se ptám jestli prostě můžu zavolat nějakému specialistovi, popsat mu problém a dát si s ním schůzku aniž by to obvoďák věděl. Znovu připomínám, že v něj nemám důvěru, nikdy mi doopravdy nepomohl.

Datum: 26.12.16 16:45

V případě urologických problémů, a to je podle všeho váš případ, se nemusíte nechat prohlédnout obvoďákem, ale jít rovnou k urologovi. Stejně tak ke kožnímu specialistovi. Připravte se ale na to, že tam bude hodně podobných pacientů a budete dost dlouho čekat. Zkuste si nějakého ve vašem okolí vyhledat na internetu. Bude tam na něj kontakt a můžete se případně rovnou objednat, ale lepší je jít rovnou a počkat si v čekárně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.12.16 17:38
avatar

Bell, jak již zde píší, pokud jste si nesedl s obvoďákem, zkuste jít k jinému -zaregistrovat se- . Volte toho nejbližšího, abyste nemusel v případě horečky někam daleko cestovat.

Problémy v intimních místech máme mnozí a vždy musí se stud překonat, pokud není člověk hazardér. U Vás by to mohl vyšetření provést kožní - dermatolog - venerolog. Je to bez objednání, většinou na sezení v čekárně. Ne, že byste si to někde uhnal, když to máte od mala, ale bude to asi kožní problém? A ten s přibývajícími lety mnohdy začne pracovat, zvětšovat se, jako mateřská znaménka.

Během preventivních prohlídek v 15ti letech by měl zkontrolovat stav pohlavních orgánů dětský lékař, zřejmě byla prohlíka ledabylá, jestli vůbec byla?

Vezměte v potaz, že lékaři pracují s živými i mrtvými nahými těly. Tudíž se na Vaše tělo dívají z odborného hlediska a nijak ho nekomentují, pouze tu nemoc.

Existuje urologie - gynekologie /i dětská/ a pokud je problém, tak musejí na vyšetřovací stůl i děti, dospívající. Takže se s tím chlape nějak poperte. My ženy musíme také na kozu třeba ještě v 60-70ti ltech. A babičky s dědouši při inkontinenci nemine též speciální vyšetření. A co problémy s hemeroidy, vystrčit zadek na proktologa?

Jednou jsem četla, že žena s pokročilým nádorem prsu, již otevřeným, mokvajícím a krvácejícím, snad i zapáchajícím, se styděla tak jít k lékaři, že tento nádor byl nalezen opravdu až v posledním stádiu. Ale proč to píšu? Ta žena byla vysokoškolsky vzdělaná. Takže ty zábrany mají mnozí, ale nesmí se to nechat dojít do absurdna.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.12.16 22:34

belle, ptáte se na možnost zavolat specialistovi a popsat mu svůj problém. Zavolat můžete, ale pravděpodobně Vám žádný lékař nebude poskytovat rady po telefonu. Musel byste být jeho pacient, kterého léčí a zná jeho zdravotní stav.. Navíc na takové konzultace s náhodným volajícím ani nemá čas.

Jste plnoletý, můžete si vybrat jiného PL a poradit se s ním. Zmiňujete, že současný PL viděl to, co Vám nyní dělá starost, ještě v době Vašeho dětství. Možná hemangiom (?) - ostatně není důležité, o co se jedná, ale pokud se něco změnilo a Vy se obáváte o své zdraví, objednejte se telefonicky na nejbližší urologické ambulanci. Předem si zjistěte, jestli můžete přijít i bez doporučení. Vyšetření je hrazeno zdravotní pojišťovnou, pokud vyhledáte privátní ordinaci, ptejte se, zda mají smlouvu se ZP u které jste pojištěn.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.12.16 15:57
avatar
Nešpekuluj blbosti. Zajdi za obvoďákem a on Tě odešle dál dle potřeby.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.12.16 16:05
avatar

Teoreticky je možné praktického lékaře obejít, ale je to nesmysl.

Právě u něj by se měly sbíhat výsledky Vašich vyšetření, on by měl vědět, co už jste podstoupil,

s čím se léčil, jaké léky užíval, ... a na základě toho Vás směrovat dál.

Vy jako laik nevíte, které informace jsou pro odborného lékaře důležité (sám mu je nesdělíte), a jeho nemusí napadnout se ptát na méně časté problémy nebo potíže.

Lidé tady jsou ochotni Vám poradit a jak vidím, už Vám dali tu nejlepší radu, jakou Vám dát mohli: Neobcházet praktického lékaře. Jestli ke svému lékaři nemáte důvěru, je to důvod k jeho změně, nikoliv k obcházení.

Ještě Vám dám jednu dobrou radu: Zdravotní problémy řešte jedině se svým lékařem! Nehledajte rady ani "zkušenosti" v internetu. Jedině Váš lékař zná Váš celkový zdravotní stav, takže jedině on může zvolit vhodnou léčbu, vyšetření, ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.12.16 09:33

Ivzez, mám staršího kolegu v zaměstnání a má takovouto zkušenost. Menší městečko 20 tisíc, doporučení od OL na urologii za 35 dní na 9 hod. Přijdu do čekárny 15 pacientů, průběžně volány do ordinace, v mezidobě přijde kravaťák a jde přednostně na řadu a též několik dam ověšených žlutým kovem. Sestra úsečná jak uherský oficír, na řadě jsem v 11,05 bleskově vyšetřen, doporučení do nemocnice 4 řádky na lejstru / mladší lékař zápasil s počítačem jak češi s kapitalismem /, 11,15 nasledanou, sestro další. Po konzultaci s jiným lékařem jsem se objednal do moravské metropole bez doporučení, obj. doba 10 dnů i když vzdálenost 100 km, vytáhl jsem z matrace 5 tisíc českých pro případnou platbu. Objednán na 9,30, kolegovi který provedl odvoz říkám projdi se , tak okolo poledne budu hotov, v čekárně 18 pacientů, snad to vydržím, v 9,35 jsem v ordinaci, lékař podává ruku představí se a vyslechl moje bolístky. Vyšetřen, včetně sonaru, sepsán výsledek celá str. A4 a část druhé / lékař odhadem 60 let, jel na klávesnici jak motorová myš /, napsán recept, objednán na další kontrolu / nikoliv nemocnice /, popřána šťástná cesta domů v 10,10 jsem připraven k odjezdu, bez jakékoliv platby. Je skutečnost, lékařka pro ženy, lékař pro muže, třetí lékař pravděpodobně pro menší oper. zákroky, rovněž též záleží na možnostech, vybavení ordinace, nedostatek lékařů a.p. Tolik zkušenost mého spolupracovníka, já dodávám, je nedostatek lékařů / prý bude příliv z bratrské Ukrajiny /, a i lékaři mají svoje problémy a nemohou být věčně kladně naladěni, ale buďme spokojeni, že vůbec zdravotnictví funguje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.12.16 16:30
avatar

To přece závisí na osobnostech těch odborných lékařů, nikoliv na praktickém lékaři. Já mám zase zkušenost s tím, že pokud člověk chodí k odborným lékařům sám, málokdy jim sdělí všechny důležité informace.

Někdy proto, že nedokáže posoudit jejich důležitost, jindy může zapomenout uvést některý lék apod. Potom se může stát, že odborný lékař předepíše lék, který by pacient kvůli interakci s jinými léky vůbec neměl užívat.

Podle mne má praktický lékař své opodstatnění. Člověk by si samozřejmě měl vybrat takového, ke kterému bude mít důvěru. Potom nebude mít potřebu jej obcházet a praktický lékař bude moci práci vykonávat tak, aby svým pacientům opravdu pomáhal... Nedůvěru k praktickému lékaři by člověk měl řešit změnou lékaře, nikoliv jeho obcházením.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 26.12.16 16:17
avatar

Proč jste zaregistrován u lékaře, kterému nedůvěřujete a který vám nikdy nepomohl?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fialka
Datum: 26.12.16 16:27

Pokud nemáte důvěru v obvodního lékaře, změnila bych registraci. To je zásadní. Jinak urologii můžete i sám a Dr. vysvětlit proč jdete přímo. Určitě by pochopil.

Dobré pořízení přeji.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: klus
Datum: 26.12.16 17:42

Obejít obvodní lékař se dá. Dostanete se k odborníkovi buď zdarma nebo za poplatek a může se stát, že vás objedná k operaci. K tomu potřebujete předoperační vyšetření a nyní budete mít na výběr. Buď si veškerá vyšetření zaplatíte a nebo vám obvodní lékař zdarma vypíše žádanky na předoperační vyšetření.

Pořád máte na výběr, rozhoďněte se sám. Obejít obvodního lékaře je řešení pokud máte naditou peněženku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.12.16 18:30

Pacient může být bez praktického lékaře, žádný právní předpis toto nenařizuje

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.12.16 19:58
avatar

A je pro pacienta rozumné být bez praktického lékaře?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: balzerka
Datum: 26.12.16 23:01

Zažila jsem jednoho takového, když jsem dělala na sportovním táboře zdravotníka. Až při úrazu se odhalilo, že má léta kýlu v oblasti kanálu, kterým sestupují varlata. K tomu obvoďákovi běžte. Nejste sám, kdo řeší problémy v intimních partiích. Vždyť mu tam chodí prostatici, babky s inkontinencí, hoši s tříselnýma kýlama z posilovny... On vám rozepíše žádosti specialistům. Pokud se vydáš na urologii přímo, sestra tam Ti řekne, zda potřebuješ doporučení od obvoďáka. Počítej s tím, že to může trvat dlouhé týdny, než příjdeš na řadu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.12.16 23:06
avatar

Záleží, kde, na jaké urologii. Někde nejsou až tak dlouhé lhůty a když je něco akutního, tak se vždycky kolonka - místo najde.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.