Trvanlivost mýdel

Od: Datum: 25.12.16 19:45 odpovědí: 8 změna: 27.12.16 13:32

Mají klasická tvrdá mýdla nějaký datum spotřeby? Na obalech bývá vytisknuta minimální trvanlivost, ale mě se zdá opravdu blbost aby mýdlo vydrželo klidně jenom 3 roky protože třeba stará "komoušská" mýdla voní a vypadají furt stejně jako tenkrát. Co si o tom myslíte?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.12.16 20:11

Při dobrém skladování, pokud to nejsou asi taková ta ručně vyráběná s přídavkem třeba nějakých rostlin, určitě vydrží déle. Mám letitá voňavá mýdla, mám je ve skříních, aby prádlo vonělo.

Datum: 25.12.16 20:55

Abych pravdu řekla, nikdy jsem nehledala u mýdel datum spotřeby. Měla jsem mýdla víc jak deset let postrkaná ve skříních, protože jsem nakoupila jednou v Makru celou bednu těch průhledných glycerinových voňavých mýdel. Jednak se mi hrozně líbily jak byly průhledné a pak také moc hezky voněly. Už nejsou dneska vůbec k sehnání. Tenkrát jich bylo všude plno. Byly oranžové, červené, žluté, zelené a fialové a voněly opravdu tak, jak bylo uvedeno na obalu. Dneska jsou ta mýdla úplně jiná, obyčejná a moc ani nevoní. A jestli máte mýdla ještě z dob komunistů, určitě jim nic není. A mám podezření, že kdybych chtěla skladovat to dnešní mýdlo, tak po půl roce už nebude vůbec vonět.

Datum: 27.12.16 06:20

Mám ve skříních na vůni mýdla už hodně let. Voní pořád. Někdo mi poradil, abych je 1 x za rok vyndala a maličko omydlila - jen tak na jedno umytí. Pak je nechat uschnout a vrátit do skříně. Vůně znovu zintenzívní.

Když si myju ruce, mám ráda hustou pěnu. Připadá mi, že dnešní mýdla už skoro nepění. Ať mám Fáčko, Palmolive či i drahé mýdlo Douve, žádné z nich bohatě nepění. Za mého dětství jsem měla nejraději modré mýdlo - Modrojas. Stálo asi 4 Kčs, krásně vonělo a bohatě pěnilo. Ta dnešní mýdla jsou nějaká neslaná, nemastná...škoda. Jaga.

Známí vyklízeli starý domek po zesnulé příbuzné a našli velkou krabici různých mýdel. Používali je a tvrdili, že voní i mydlí daleko lépe, než mýdla současná.

Datum: 27.12.16 11:33

Jago, Dove jsem nějakou dobu používala a oni je dělají nějak zvláštně, že to mýdlo začně pěnit až s teplou vodou. Se studenou je vůbec problém dostat na ruce. Zkuste, jeslti Vám nebude vyhovovat mýdlo Fax, je levné a vypadá hrozně, ale mám pocit, že mydlí jinak než většina dnešních mýdel. A krásně voní. Kde ho mají, to si nepamatuji, ale až půjdete nakupovat, mrkněte se po něm, není vzácné.

Od: vernon
Datum: 27.12.16 10:42
Stejně jako potraviny, i prací prášky, čistící prostředky a mýdla jsou dnes šizená. Oproti stejnému výrobku určeného pro Západ je v nich málo aktivních látek.
Od: sushi666
Datum: 27.12.16 10:57
Mýdla můžeš konzumovat i po konci min.trvanlivosti.
Datum: 27.12.16 13:19

Dobrý den,kdysi jsem četla,že staré,vyschlé mýdlo pak déle vydrží při mytí.mamina

Datum: 27.12.16 13:32

Jak tu bylo napsáno, mýdlo vydrží dlouho, ale pak už vůbec nevoní. Dnes je opravdu všechno ošizeno a hlavně ty vonné látky jsou velmi drahé, takže se ty kvalitní do mýdel vůbec nepoužívají. V létě jsme byli v muzeu ve Žd´áře nad Sázavou a tam mají v Moučkově domě expozici jak se dřív žilo - vynikající na výlet! A při prohlídce kupeckého krámu nám paní dala čichnout k prvorepublikovému mýdlu - a ono furt vonělo! Já jsem byla úplně unešená, ne jak dnes, když dám do vypraného povlečení mýdlo a za 14 dní není nic cítit.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.