Kdo bere warfarin-zkušenosti

Od: Datum: 25.12.16 12:51 odpovědí: 17 změna: 27.12.16 11:47

Manželka bere 1/2 tab.warfarinu denně. Teď jsme dostali jako dárek multivitamíny a GS Omega 3 citrus..

Máte někdo zkušenost,že berete warfarin a tyto vitamíny a potravinové doplňky?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.12.16 13:04

Potravinový doplněk manželka má, takže si ho vezme při následující kontrole k lékaři a zeptá se lékaře, jestli může doplněk užívat.

Snad by poradily i v lékárně.

Obecně: při užívání warfarinu se nesmí některé potraviny. Informace co manželka smí a co nesmí dostala určitě od lékaře, který jí předepsal warfarin. A pokud jsou ty zakázané složky i v tom doplňku stravy, tak ať je bez porady s lékařem neužívá.

Datum: 25.12.16 13:16

instrukce sice dostala,ona se ale bojívzít si cokoli. to musíme do lékárny s každým lékem,ona to stejně nebude brát.Myslel jsem,že nám někdo na tomto portálu poradí,neboj se já to beru taky.

Datum: 25.12.16 13:39

Nechte si napsat neco jiného,,ať může jíst co chce...Valfarin je svinstvo...také jsem ho brala a už ne dal mi jiný

Datum: 25.12.16 14:30

A co je jiného? Já vím,že je to jed na krysy. Bere to od kardiologa,měla aratmii,byla v Brně na ablaci,to ji upravili,ale né úplně.Nyní má fybrilaci síní,nechce už nikam jít. Jsme z Jihlavy,byla posílána do Č.B.

Datum: 25.12.16 17:49

a jak se ten jiný lék jmenuje?

Datum: 26.12.16 19:16

Já beru ...ELIGUES,,,,,mohu jíst vše.

doplněno 26.12.16 19:27:

Já jsem měla kolísavé hodnoty a modřiny navíc jsem diabetik a co jsem mohla na dibetes ,nesměla jsem na srážlivost.

Teď mohu jak píši veškerou zeleninu,,jinak bych asi pošla hlady..

Datum: 25.12.16 15:08

Beru Warfarin 5mg 1tabletu dnes a zítra jednu a čtvrt.už 3 roky a žádný problém.Jednou měsíčně odběr krve na vyšetření sražlivosti a hodnoty mezi 2-3 a pohoda.Jo a nežeru žádné přípravky strava normální a hlavně nežeru brokolici a salát protože nejsem koza.Zatím mě ten jed na krysy slouží díky za něj a jsem dědek 77let.Zdravím.

Datum: 25.12.16 15:43

Zadej adresu www.stefajir.cz.tam je seznam léků a vše ostatní,najdi si warfarin a stačí zmačknout avše se dozvíš.

Datum: 25.12.16 17:48

Tento web je nedostupný-nebo aspoň mně to hlásí.

Datum: 26.12.16 14:09

Web je normálbně dostupný. Zkuste to třeba později. Karlosi, jde-li Vám o zdraví manželky, nehledejte rady v internetu, ale ať se manželka poradí se svým lékařem.

Zkušenosti jedněch (to, co prospělo nebo neuškodilo jedněm), nemusí prospět a dokonce může uškodit druhým. Ohledně zdraví byste nikdy neměl dávat na zkušenosti cizích lidí.

Datum: 25.12.16 16:44

Zdravím. Náš dědeček (88 letý) před lety taky absolvoval ablaci a warfarin bere fůru let. Naprosto bez problémů. K lékaři s ním chodím já a bylo mi lékařem vysvětleno, že lidé špatně chápou ředění krve warfarinem v souvislosti s některými potravinami. Je to tak, že některé (většinou zeleniny) potraviny mají samy schopnost mírně ředit krev. To znamená, že pokud se tyto potraviny jedí ve větším množství, není potřeba jíst tolik warfarinu. A ne že se ty potraviny nesmějí jíst! Lidi to mají jako zaklínadlo - to nesmím, beru warfarin. Já po odběrech vždy jen telefonuji a buď sestra (pokud ke změně nedojde) nebo doktor (pokud bude úprava množství warfarinu) mi řekne množství, které dědeček má brát. Poraďte ženě, ať si multivitamíny (když už je má) začne užívat tak 10 dní před pravidelným odběrem krve pro kontrolu ředění. Pokud by se za těch 10 dní změnilo ředění krve, což by laboratoř ukázala, lékař vám řekne, zda warfarin přidat nebo ubrat. O nic víc nejde. Ida

Datum: 25.12.16 17:47

Děkuji za odpověď

Datum: 26.12.16 11:33

Ido. Pozor na to, zelenina neředí krev, ale naopak, zahušťuje.

doplněno 26.12.16 11:37:

http://www.ulekare.cz/clanek/…rin-pozor-na-to-co-jite-16501

doplněno 26.12.16 11:39:

vypadlo mi tam slovíčko NĚKTERÁ zelenina zahušťuje krev

Datum: 25.12.16 18:55

Já jsem dostala místo Warfarinu lék Xarelto, protože beru kortikoidy a to se dohromady nemá rádo.;) Dám vám odkaz a na totéž co vy, se někdo také ptá a je mu odpovězeno. http://www.drmax.cz/zeptejte-se-lekarnika/xarelto-20-mg

doplněno 26.12.16 10:01:

Ještě si myslím, že vaše paní chodí na KVIKa. Nevím jak se to píše, ale je to kontrola srážlivosti krve. Při té by by se měla dozvědět, jestli je to, co jí, vhodné. *hej* Ale musím vám říci, že jsem ten Warfarin brala nějakých 6 let.Jednou jsem se svěřila sestřičce, že žádné diety nedodržuji, ale když sním něco zakázaného, protože třeba zelí, salát a kapustu miluji, že si vezmu navíc třeba půl prášku. Řekla mi na to, že její maminka to také takhle dělá už nějakých 10 let. A jsme obě vpořádku. I vyšetření a pocitově.

Datum: 27.12.16 11:47

babkazov,,,,,,,,,,,ale to přece neznamená ,,ono já vím co jsem zažila s walrarinem,,,močila jsem i krev,,,

Myslím si,že kdybych nedržela dietu co by se stalo a to nepíši u vytržení zubu..Hrůza.asi bych vykrvácela.Takže já tohle nezlehčuji...

Od: 12
Datum: 25.12.16 19:37

Je taky warfarinová dieta, tu si najdete všude. Citron zvyšuje účinnost, alespon u mě to tak bylo. Brala jsem ho několik let, můj cévní lékař mi nechtěl napsat jiný, protože jiné léky při kterých nemusíte každých 14 dní na kontrolu krve jsou drahé. Šla jem k jiné cévařce a řekla jsem jí, že mi to hodné skáče, že jednou mám málo pak zas hodně /hladinu/ a ona mi konečně dala jiný lék. Jmenuje se Eliquis, rok jsem brala 5 mg, ted beru jen 2,5 mg 2 x denně.

Datum: 26.12.16 23:07

S užíváním multivitamínů i Omegy 3 může Vaše manželka klidně počkat až do další kontroly u lékaře a poradit se přímo s ním. Jenom její lékař přece zná hodnoty z vyšetření krve (minerály, Quick, aPTT). Warfarin je užitečný lék, i když ne pro všechny, zrovna tak není vždy a pro všechny vhodná náhradní léčba jinými léky (na ředění krve). Ještě praktická rada: Pokud oba užíváte Warfarin, dejte lahvičku z dosahu malých dětí.

doplněno 27.12.16 04:42:

P.S.: Když víc členů rodiny užívá nějaké léky, přestávají být opatrní na uložení krabiček - růžové a světle modré tabletky jsou pro děti velkým lákadlem.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.