Pocit násilí

Od: Datum: 24.12.16 11:14 odpovědí: 27 změna: 24.12.16 17:36

Letos mám obzvlášť pocit násilí, jsem nucen držet svátky v mrtvém městském prostředí, kde jindy kypí život, všichni jsou zalezlí doma, ani velká obchodní centra jinak pestré zábavy jsou zavřená, všichni dle rozhodnutí vlády povinně svátkují víc než dřív *bum* Nebylo by lepší radovat se a veselit společensky venku? Vánoční jarmarky a radovánky, velká nabídka trhu, otevřené obchody pro všechny, pro obchodníky zisky a pro lidi zábava, tak by měla vypadat oslava svátku, nebo se vám to líbí tak jak to je?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: dylin
Datum: 24.12.16 11:18

Vánoce se mají hlavně slavit v kostele ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radarbrdy*
Datum: 24.12.16 11:20

Jaké nasilí? Nerozumím. Pravda je taková, že klidně můžete být velice šťastný i bez jarmarků, trhů, obchodů i marketů.

Nejlepší pocit štěstí zažijete, pokud uděláte něco pěkného pro druhé.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janm*
Datum: 24.12.16 11:23

Jenže ti co prodávají a musí pracovat kolem obchodu aby to pro ostatní "jelo" jsou taky lidi, a taky by rádi alespoň na chvilku o svátcích "vydechli" a mají na to jistě plné právo. Je třeba se na to podívat z druhé strany:)

Co se týká "vánočních jarmarků a radovánek" vždyť to přece na náměstích alespoň větších měst funguje, tak si nějaké vyberte, a jeďte na svařák nebo punč, vemte s sebou známé kamarády, pokud nejsou po ruce alespoň poklábosíte s prodavačem (čkou)...

Udělejte si pořádnou procházku na půl dne ať se "vyvětráte" uvidíte že přijdete na lepší myšlenky...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.12.16 11:35
avatar

Někde se ti vloudila chybička. Vánoce nejsou o radování s ohňostrojem. Vánoce jsou o rodině, ve které je člověku dobře. Bez rodiny život za moc nestojí. Rodina, to je domov, teplo, pochopení, klid, pocit bezpečí. Dá to hodně snažení, ústupků, ale hlavně lásky. To je jediné, co životu dává smysl. Proto lidé i ti, kteří jsou nevěřící, Vánoce slaví. Chtějí, aby se sešla celá rodina. Proto chtějí, aby ten večer byl dokonalý. *hej* Asi jsi k tomu ještě nedozrál, nedospěl. Ještě nemáš asi takovou potřebu. Až ji budeš mít, přeji ti hodně štěstí, při její budování.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janm*
Datum: 24.12.16 11:43

Já bych jen doplnil pro ty, kterým to s rodinou z jakéhokoliv důvodu "nevyšlo" jsou třebas o svátcích sami, žádná tragédie, je to také totiž o tom, že se člověk na chvíli "ztiší" uklidní jde do sebe, uvolní se od běžných stereotypně ubíjejících starostí a povinností , přečtěte si dobrou knihu, pomyslete na to že život není jen o té "hmotě" a buďte každopádně "v pohodě" :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: svatek
Datum: 24.12.16 12:02

Od starší generace jsem vlastně podobné názory čekal, ale co mladí singl jako já? Doma mne to moc nebaví, nejsem malé dítko, na radovánky v zahraničí zatím nemám dost peněz a tady je nuda vánoc. Nedomyślená spravedlnost pro všechny generace ... *nevi*

Datum: 24.12.16 12:22
avatar

Podle Vás bylo správné, když o svátcích museli zaměstnanci obchodních center pracovat, aby se "mladší generace nenudila", zatímco na ně (na ty zaměstnance) doma čekaly jejich rodiny?

Nedomyšlený požadavek "mladší generace"...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: svatek
Datum: 24.12.16 12:32

Ivzez, já chci spokojenost pro všechny, na rozdíl od radikálních vyznavačů svátku, spousta pracujicich taky neni spokojená, svátkek byl dobře placen a mnohým to chybí :)

Datum: 24.12.16 17:36
avatar

Někteří zaměstnanci měli sváteční směny rádi kvůli příplatkům. Ale o vánočních a velikonočních svátcích dávali i oni často přednost rodinám.

Nepatřím k "radikálním vyznavačům svátků", ale ani k těm, kteří se bez otevřených nákupních center nudí. Za celý život jsem nudu nepoznala...

Zkuste se zamyslet nad posledními dvěma větami...

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: axus®
Datum: 24.12.16 12:27
avatar

Ze se nedokazes zabavit není problem Vánoc, ale Tvůj osobni.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: svatek
Datum: 24.12.16 12:57

Axus - zabavit se obvykle nemám problém, ale tady mi to je direktivně nařizeno v čase proti mé vůli, no ale přežiju to *jasne*

Od: janm*
Datum: 24.12.16 12:48

Máte mobil, net,tak kontaktujte své známé kamarády apod., třeba je na tom některý stejně tak spolu vyražte na procházku nebo pozvěte na návštěvu, nebo podnikněte něco jiného :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: svatek
Datum: 24.12.16 13:08

Janm - uź se stalo, ale je to nouze, moji vrstevníci jsou taky v nudné depresi "násilí a nemohoucnosti" povinných domácích svátků, i když rodiče i sourozence máme normálka rádi :)

Datum: 24.12.16 13:03
avatar

svatek-

- holt musíme tu povinnou Vánoční "pohodu" nějak přežít - nakonec jde jen o pouhé tři dny nudy, to vydržíte !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.12.16 13:05

Vánoce jsou křesťanké svátky a slaví se v kostele, v rodinném kruhu, nebo v kruhu nejbližších. Pokud jste křesťan, nebo aespoň ctíte tradice, tak se očekává, že je budete slavit takto. Většina těch prodavaček co mají volno, je také takto s rodinou a dětmi slaví.

Zřejmě vás předchozí neplatí, proto pro vás Vánoce nejsou svátkem, ale jen volným dnem, ale pak není mi jasné, co vlastně chcete slavit. ;)

Dost jedovatosti, nebudu předstírat že bych vaši situaci úplně nechápal. Přece jen v člověkovi nějaká vzpomínka na Vánoce zůstat musela a zůstat sám zrovna v tomto období může v někom vyvolávat nepříjemné pocity, které lze třeba pobytem v přeplněných obchodních centrech potlačit.

Takže možná je vhodná příležitost popřemýšlet, proč jste single, proč nyní neslavíte třeba s podobně singles přáteli (ať už doma, nebo v restauraci, penzionu, na horách, to vám nikdo nezakázal) a jestli je toto opravdu ten způsob života, který vám vyhovuje.

Pokud vám vyhovuje a nechcete, nebo nemůžete být s příbuznými ani známými a máte problém jen těchto pár dní v roce, pak bych na vašem místě uvažoval třeba o vytvoření si vlastní tradice. Bylo by dobré, kdyby to bylo něco, co vás dostatečně zaměstná a vzdálí od nudy či blbých myšlenek. Může to být třeba i spojeno s nějakým fyzickým výkonem, např. výletní okruh či vyšlapání nějakého kopce (je možné se zůčastnit i organizovaných), může to být složení 4000 pcs puzzle. Pokud jste už ale zápecní generace, tak vám asi nezbyde, než ten internet či TV.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.12.16 14:33
avatar
To se chodis do obchodaku bavit? To snad ne. Tam se nakupuje.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.12.16 13:21

Nevím, v čem vidíte tu direktivu? Váš pocit násilí na vás pachaného vyplývá výhradně z toho, že by podoba vánočních svátků měla být podřízena vaší představě. Obávám se ale, že vycházet vstříc vaší vidině svobody, to by teprve byla direktiva, hlavně pro spoustu zaměstnanců, kteří jsou raději doma mezi svými, protože oni povětšinou na rozdíl od vás singl nejsou. A být v práci jenom proto, abyste vy a někteří jedinci vám podobní měli pocit svobody, je mírně řečeno, zpozdilé. Tedy odpověď na vaši poslední otázku - ano, líbí se mi to tak, jak to je - slavit nejkrásnější svátky v roce s těmi, které máme rádi a kteří mají rádi nás. Víte, ono je třeba uklidit si před těmito svátky nejen v pokoji, ale i v srdci, aby v něm bylo čisto a útulno, pro ty, které k do něj zveme. Není třeba ho místo toho zaplnit ihned lomozem komerční zábavy či pípáním pokladen obchodních center. Toho si můžeme dosyta užít v průběhu celého roku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: svatek
Datum: 24.12.16 13:32

Bublanino, myslite tak jak dlouho žijete, podle mne nudně, ale máte taky právo na svůj názor :)

Datum: 24.12.16 13:39

Totéž si myslím já o vás. Navíc je mi vás, nevím proč, docelal líto. Možná se mýlím, ale jaký je u vás rozdíl mezi dnem všedním a svátečním? Nejspíš žádný. Všechno stejné, viďte? A kdoje pak nudař ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: svatek
Datum: 24.12.16 13:50

Dik za politování, sám se sebou také soucítím, ale já z toho snad ještě mám šanci vyváznout, budu-li mít trochu štěstí až dostuduji, budu se snažit *jasne*

Od: ac
Datum: 24.12.16 14:03

to je právě ta sobecká bezohlednost lidí.Hlavně že se baví o vánocích a prodavači budou muset i o svátcích do práce!A manažeři šamonáci toho umí dobře využít ve svůj prospěch a hlavně hrabivost*blee*


doplněno 24.12.16 14:05:

já ještě dobře placenou prodavačku neviděl.Mají žebrácké otrocké mzdy a celý den v práci.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.12.16 14:09
avatar

správně ! - všechny prodavačky propustit a najmout roboty !


doplněno 24.12.16 14:36:

jo, jo - lidi jsou různí - někdo zase třeba už visí někde na laně. Vždycky si vzpomenu na jeden takový vánoční "příběh" rež. Igora Shauna (nevím už z jakého cyklu - 80-90.tá léta? ) - to bylo perfektní vánoční zamyšlení ... Lidi by neměli význam Vánoc za každou cenu přehánět, škodí to zdraví - už jenom to přežírání !


doplněno 24.12.16 14:49:

- pardon - samozřejmě Igor Chaun - "Štědrý večer paní Hůlové" - 1991

Ohodnoceno: 0x
 
Od: svatek
Datum: 24.12.16 14:18

Culdabulda - *palec* jedna z mála povah blízkých mému naturelu !

Datum: 24.12.16 14:32
avatar
Jakoze si zajdu misto stedrovecerni vecere do KFC nebo mekace? A budu se dívat na tu bandu v obchode, co sili a jsou arogantni? Ne dekuji.
Stedrovecerni vecere ma byt s rodinou podle tradic a ne v obchodaku. A v dnesni dobe neni problem si nakoupit na vice dni.
doplněno 24.12.16 14:35: Jinak pokud se hodne nudite, mohl jste jit nekde na brigadu a vystridat lidi co musi byt v praci a radeji by se podle vas nudili doma u stedrovecerni vecere s rodinou.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: svatek
Datum: 24.12.16 14:49

Já bych si třeba šel zahrát kuželky do nákupního centra, žrádlo nemusím, je ho dost doma, dal bych si tam leda drink :)

Datum: 24.12.16 15:12
avatar

To,že si neumíš najít zábavu je jen Tvůj problém.Na štědrý den by měla být rodina pohromadě. Večér vyrazím s manželem,dětmi na púlnoční kde se každoročně scházíme s přáteli a nejsou všichni věřící.Dnešní den je takový trochu jinačí.Taková zvláštní příjemná atmosféra. Dopoledne jsme byli navštívit naše zemřelé rodiče,kamarády na hřbitově.A teť pomalu začnu chystát na smažení kapra. Salát je již hotov. Manžel s dětmi chystá svátěční stůl.Každý den je pěkný,jen je ho potřeba si pěkně užít.Vánoce jsou jen jedny a kuželky můžeš hrát celý příští rok.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: svatek
Datum: 24.12.16 15:37

Naši chodí taky do kostela, já jsem se domluvil s kamarádkou, aby doma nahlásila kostel a přišla za mnou, oslavime "půlnočku" spolu, sourozenci budou snad spát, tak bude troška zábavy i pro nás :)


doplněno 24.12.16 19:44:

Tak dárky jsou rozdané, všichni jsou zdá se spokojeni, modlit se nemusím, ale stejně se pomodlím v naději, že se má soukromá přání splní a stereotyp svátků časem pomine, s novou vládou mohou přijít nové zákony vstřícné k aktivní generaci. Využití robotů se blíží :)

 

 

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.