Frajírci lepící se na mě

Od: Datum: 23.12.16 16:31 odpovědí: 14 změna: 24.12.16 11:37
avatar
Znáte to, jedete po městě 50 možná těch 55 max. V zrcátku vidíte v dáli za sebou auto, najednou je to auto už ve vašem kufru a vy si jedete furt podle předpisů. Proč to tihle lidi dělají? Co z toho mají? Oni mají nějaké vylítané BMW, v lepším případě octavii 55kw celou v červené a já nenápadné Stilo. Nejlepší je když za městem na to dupnu a kvůli síle turbo nafty je už nevidím ale pak v další vesnici/městě se lepí zas. No aspoň musím uznat že na mě ve městě při 50kmh aspoň netroubí že je zdržuju. To bych okamžitě vystoupil a pojď frajere.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 23.12.16 16:56
avatar

Milý Trolle, jedná se o aktuální styl prokazující IQ. Co víc napsat?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dopravnibrzda
Datum: 23.12.16 16:59

Já se také snažím v obci moc nepřekračovat 50ku. A jednou jsem se o tom zmínil ve skupině 7 řidičů (2 profesionálové) a zíral jsem s otevřenou pusou, jak se na mě všichni osopili, že takoví řidiči jsou hrozbou pro ostatní a zaviní nejvíc nehod (já jezdím už přes 40 roků a žádnou jsem ještě nezavinil).

Prý ten, kdo v obci dodržuje ryclost, tak brání v jízdě ostatním řidičům, kteří jezdí normálně - to znamená rychleji než je dovoleno. Tak vznikají v obci kolony, kolizní situace, nervozita, agresivita a stres u řidičů v koloně, a to všechno zapříčiňuje dopravní nehody - takže viník je ten, kdo rychlost dodržuje a tím "normální" řidiče brzdí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.12.16 17:25
avatar
V tom případě ti dva nejsou profesionálové, ale pouze řidiči z povolání. A to je dost podstatný rozdíl, jestli chápeš, na co narážím...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: dopravnibrzda
Datum: 24.12.16 05:05

Ano, měl jsem na mysli řidiče s povolání.

Ještě bych doplnil co se děje na konci obce: Ještě před koncem obce začne celá kolona toho řidiče, který dodržuje 50ku, předjíždět. On by mohl na konci obce zrychlit, ale tím by jim bránil v předjíždění, a když chce i v této situaci dodržet předpisy, tak nesmí zrychlovat dokud jej celá kolona nepředjede a je skutčnou brzdou provozu.

Jak tuhle situaci řešit?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.12.16 18:09
avatar
Ja to celkem neresim. Zrcatko zpetne dam dolu a je mi to jedno. Jedu si podle sebe. Ono, kdyz budou merit, tak zmeri toho kdo jede prvni.
Kdyz chce, tak at si me predjede.
A jak rikas, vetsinou to jsou bmwcka olitane a znicene ochcavky.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.12.16 20:40

Spoluzaměstnanec si zakoupil v Sex-Shopu, pěkný pánský úd a má ho u zadního okna na jakési kladce a občas jej spouští níže, když mistr volantů najíždí na jeho záď, nevím zda tím porušuje nějaký zákon.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: balzerka
Datum: 23.12.16 21:06

A za ním pojede ženská a... nedobrzdí to

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dam®
Datum: 23.12.16 21:00

Občas pomůže párkrát probliknout zadní mlhovky...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.12.16 22:53
avatar

Mně lepiči nevadí. Vzadu mám kouli, a tak první díra při kolizi bude u nich na autě. A pokud mě oslňují, otočím zrcátko tak, aby odráželo dozadu, a dám jim nažrat jejich vlastní medicíny. 90% řidičů to pochopí a vzdálí se, Těm deseti % pak musí člověk párkrát ťuknout na brzdové světlo, a oni ještě rádi předjedou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.12.16 08:58

Vzadu mám kouli, a tak první díra při kolizi bude u nich na autě.
Svatá pravda, ale co je to platné. První díra u frajírka a potom? Vlečné je připojené natvrdo, takže se bude měnit a rovnat a stříkat a platit. Jasně, z povinného ručení viníka. Co to obnáší? Několik desítek minut až několik hodin čekání na policajty. Dohadování o tom, že ten vpředu vybrzdil. OK, tohle asi ustojíte. Dohadování s pojišťovnou. Odvoz auta do servisu. Shánění náhradního vozu. Buď není, nebo není hned, nebo je malej nebo si připlatíte. Servis - čekání na likvidátora, první focení. Rozebrání. Čekání na likvidátora, druhé focení. Rovnání/měnění dílů, lakovna, stárnutí laku, zpětná montáž. Hotovo?! Omyl. Buď zacálujete cash a pak Vás čeká nekonečná tahanice s pojišťovnou o každou korunu a nakonec stejně budete v mínusu nebo to máte přes autoservis a krycí dopis, potom máte problém, jak dostat auto ze servisu. Potom ještě následuje tahanice o to, kdy skončila oprava a do kdy máte nárok na náhradní vůz (tedy od kdy nehradí NV pojišťovna a kdo to zatáhne). Pokud tohle všechno zvládnete, je na kalendáři minimálně o tři týdny víc, než v době, kdy jste si bláhově myslel, že mít kouli vzadu stačí. A to jsem to vzal zkratkou. Další libůstky nastávají v případě, že je auto na firmu a ta je plátcem DPH.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.12.16 11:04
avatar

Ampére, sice máš pravdu, ale ta platí až o těch 5cm dál, které dělá ta koule. A když někomu nestačí výstraha, ve formě blikání brzdovými, tak co naděláš. Na to, abych ho vybržďoval, a třeba se s ním pral, za to mi nestojí. To je život.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 24.12.16 01:05
Otázka je, podle čeho tu 50 určujete. Jestli podle tachometru, tak je velmi pravděpodobné, že si myslíte, že jedete 50, ale ve skutečnosti jedete sotva 45 a to je vážně o nervy. Zkuste to někdy podle navigace a uvidíte, že 50 je ve chvíli, kdy ručička na tachometru je lehce pod 60. A ano, nepřiměřeně pomalá jízda je obtěžující a nebezpečná. A taky nerozhodní a nadmíru opatrní řidiči.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: dopravnibrzda
Datum: 24.12.16 05:15

Já jedím tak, že mám ručičku tachometru cca na 55 km/hod. Podle navigace i místních radarů to odpovídá 52-53 km/hod.

Každé auto to samozřejmě nemá stejné a záleží i na použitých pneumatikách a jejich opotřebení.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.12.16 11:37

Tohle je asi věčné téma. Mám dojem, že někteří si myslí, že ta značka 50 v červeném kruhu znamená jet minimálně 50km/h a mimo obec zase 90sátkou. A když někdo jede pomalejc, tak je vlastně brzda provozu a měli by ho cajti zkásnout a nejlépe zavřít do basy! Tak se mi to alespoň jeví a koukám, že nejsem jediný *smich*

Ale co, přece kvůli pár blbečkům, nebudu jezdit podle jejich stylu. A navíc, já nikam nespěchám, raděj vyjedu o 5 minut dřív a pěkně na pohodu. To je pak jízda uplně o něčem jiném.

Jinak, ty brzdové světla taky občas použiju, aby se na mě dotyčný tak nelepil. Případně zpomalím, to ho nasere a honem mě raděj předjede a já mám při jízdě klid a můžu se věnovat bezpečnosti jízdy a ne sledovat "vola" za mnou *palec*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.