Made in China

Od: Datum: 21.12.16 22:47 odpovědí: 11 změna: 22.12.16 12:48
Zdravim daly jste si nekdy otazky ze vse je dnes vyrobene v Číně ... Proc to tak je? To uz nikdo nechce kvalitu zbozi?

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.12.16 22:59

Problém je, že neplatí pravidlo, že co je vyrobeno v Číně, tak je nekvalitní. Takže tím pádem je položená otázka nesmyslná.

Nebo Vám snad například iPhony připadají nekvalitní? V Číně se vyrábí kvůli levné pracovní síle. To je vše.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.12.16 23:11
avatar

Zdravím. Právě minulý týden jsem někde na internetu narazila na článek na toto téma. Tam jsem se dozvěděla, že byly uzavřeny našimi milými pány politiky smlouvy na mnoho let s Čínou na přednostní odběr jejich výrobků ze všech průmyslových odvětví. Když za nás naši milí politici smlouvy podepsali, slíbili jim Číňané (zatím jen ústně) velké finanční dotace do našich podniků a taky půjčit pandu do pražské ZOO. Utekly již 3 roky, zboží sem lifrujou, ale peníze jen inkasují. Tenkrát se nás nikdo v žádném referendu neptal, zda chceme kvalitu či ne, tak jsem nabyla dojmu, že když už jsou smlouvy podepsané, k žádnému ptaní už nedojde. Ale, politici prý již zaznamenali, že se Čína jaksi k plnění slibů nemá a ve sněmovně se již prý o tom rokovalo. Tak co chtít ještě víc? Tak asi tak. Ida

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.12.16 23:31

Na toto musím reagovat, i když ne přímo v souvislosti s čínou. Můžete mi definovat, co je to podle Vás kvalita?

Ukáži Vám to na příkladech z praxe.

1. Ještě na VŠ jsme byli na exkurzi ve firmě TOS Kuřím (relativně velká firma) co mimo jiné vyrábí různá ložiska do velkých strojů. Když nějak došlo téma na kvalitu, respektive to, že to co se vyrábělo za komačů vydrželo podstatné déle, než dnešní výrobky. Víte co byla odpověď? Ano je to pravda. Umíme to vyrobit i dnes (životnost cca 25 let), ale NIKDO to není ochotný zaplatit. Raději si koupí součást s živostností 5-7 let a pak repas. I tento postup je nekonec výhodnější, než vyžadovat tak vysokou jakost.

2. Firma bývalého kolegy z práce, ten vyrábí brusné částice (takové, co se pak objevují například na smirku apd.). Potřeboval koupit stroj v řádu cca 10 milionu Kč. Zdánlivě jediný výrobce byl z Německa. Pak na jednom veletrhu dostal nabídku od Číňanů, že mu ten stroj dodají za cca 3 miliony. Když to řekl němcům, tak se mu vysmáli, že se mu to za chvily rozsype. On přesto zariskoval a koupil. A víte co? Ten stroj měl nakonec stejnou životnost, jakou měl ten stejný z DE, jen 3x dražší.

Obrázek ať si udělá každý sám :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mzxy*
Datum: 22.12.16 12:35

idanova - musíš se naučit hledat informace i jinde než na proamerických a antizemanovských webech, stačí chvilku googlit a najdeš přehled smluv podepsanýc čínským prezidentem při návštěve ČR..

naše média bohužel psala v té době jen o tibetských vlajkách, o Bursíkovi a Kocábovi...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: balzerka
Datum: 22.12.16 00:09

Není to tak dávno a kupovala jsem balony na jistý sport. Naši tradiční značku. A ejhle: Vyrobeno v Číně. Ona ta naše firma tam přesunula svoji pobočku a dělá totéž. Jen na výplatách ušetří. Rutinní práci vykonávají levné pracovní síly, nikdo jim nekontroluje bezpečnost, teplotu, pracovní dobu na pracovišti, .. S nadsázkou tam makají za hrst rýže.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rv
Datum: 22.12.16 07:23

Zkuste něco vyrábět v Evropě. Byrokracie vás bude posílat od čerta k ďáblu. Neziskovky z vás udělají padoucha. Sousedé vás budou vydírat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.12.16 07:28
avatar
Odpověď je ale překvapivě jednoduchá. Celý svět ví, ze nejlevnější je lidská pracovní síla. Tak to prostě je a tak to funguje. A v číně se z té hromady lidí, dokáže vybrat levná kvalitní pracovní síla.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.12.16 07:36
avatar

Rád bych kolegy vyvedl z hlubokého omylu. Mrkněte sem a dole najděte odstavec Koľko zarábajú Číňania. Čumíte, co, vznešení Evropané? S tazatelem úplně nesouhlasím, že je všechno vyrobeno v Číně. Mnoho textilu už pochází například z Bangladéše. Důvodem, proč kšeftaři stále přesouvají výrobu do Číny, je rychlost. Mohou během několika hodin pronajmout výrobní haly a zaměstnat tisíce vysoce kvalifikovaných pracovníků. To v Evropě ani USA nejde. *slunce*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janm*
Datum: 22.12.16 12:22

Některé firmy ale naopak se zase z číny stáhly tuším že šlo o Koh-i-noor, šéf se nechal slyšet že mimo jiné se nedá srovnat kvalita tamních zaměstnanců s těmi našimi, čínský a náš dělník je propastný rozdíl, jinými slovy dle něj tamní pracovníci odváděli velmi nekvalitní práci...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mzxy*
Datum: 22.12.16 12:30

Odpověd je jednoduchá, Čína je prostě světová ekonomická velmoc, proto se snad vše vyrábí TAM...

Jen někteří hlupáci ještě nepochopili že ten vysněný Západ se nám odstěhoval na Východ

Podívejte se na palivový filtr ve svém voze Audi, najdete na něm velké logo s kroužky a malý nápis made in china


doplněno 22.12.16 12:38:

Prostě to v požadované kvalitě s co nejnižšími náklady neumí nikdo jiný vyrobit...shodný čínský koupíte za 120 Kč a ten s logem AUDI za 500 -800 Kč...ten rozdíl de něko u do kapes...komu asi?

Největšími škůdci jsou překupníci a parazité, neprodukující nic, jen přeprodávající co vyrobil jiný...

Číňané jsou borci

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kapsa
Datum: 22.12.16 12:48

Jistě že ty nadměrné zisky jdou do kapsy korporacím. Takový sponzoring něco stojí. A k čemu slouží. No z vlastní kapsy si zaplatíme, aby nám někdo jiný vymejval hlavu, Čuměli jsme na různé sportovce, kteří již s amatérským sportem nemají nic společného, likvidovali tribuny, mlátili výlohy a hlavně se nestarali o mnohé důležitější věci. Jak ve staré Spartě.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.