Je šance získat zpět přítelkyni?

Od: Datum: 21.12.16 12:01 odpovědí: 12 změna: 21.12.16 13:24

Dobrý den. Je mi 19. Nedávno jsem se rozešel se svou přítelkyní, které je 18 z důvodu, že jsme si přestávali rozumět, ale i přesto se máme neskutečně rádi. Po měsici od rozchodu si našla jiného přítele, s kým si prý rozumí a miluje ho. Ta skutečnost je bolestná, ale musím to akceptovat. A jakmile začla se svým novým přítelem "randit", tak se mnou ukončila veškerou komunikaci. Prvotní slova, že budeme přátelé už nejsou. Prý se nechce vídat, kvůli tomu, že má někoho nového a zároveň se mnou něco zažila a to by ji stále vracelo dobré i špatné vzpomínky na mě.

Sice jsme stále v kontaktu, jednou za čas si něco napíšeme, nebo se potkáme. Na svátky, narozeniny a Vánoce si přejeme, akorát se prostě nevídáme jako přátelé.

Otázka zní takto. Já k ní stále něco cítím a nedokážu si najít kvůli tomu jiný fungující vztah. Stále na ní myslím. Vím, že se to nemá, že se má s tím člověk vyrovnat, ale i tak, to není teď podstatou. Strašne toužím po tom, abych se k ní vrátil. Myslíte si, že existuje šance začít s ní nový vztah? I přesto, že má teď přítele?

Prý je s ním šťastná, což ji přeji a rozhodně jim to nechci rozvracet, ale spíše jak se k ní dostat blíže. Neveřím, že jim to dlouho vydrží, a proto třeba kdyby se rozešli, že bych "nahodil sítě", pozval ji ven a začal se s ní znovu sbližovat.

Myslíte si, že je to pitomost? Nerozešli jsme se ve zlém. Že i přesto všechno by šlo obnovit vztah? A co proto udělat?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.12.16 12:09
avatar

odpovím jen na poslední otázku:

v 19 letech? Najít si jinou...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pelitor11
Datum: 21.12.16 12:24

Já se snažím najít si jinou, ale když už je šance tu jinou "mít", tak něco zmařím, protože začnu myslet na svoji bývalou a je okamžitě konec. Takhle končí moje vztahy. Prostě k ni něco stále cítím a nejde to změnit. Proto jsem se ptal, jak se k ní dostat blíže a poté třeba obnovit (začít nově) vztah.

Od: amos
Datum: 21.12.16 12:25

Zkus to i s jinou, v tomto veku poznavani je normalni se nevazat hned natrvalo, cim vic partnerek v mladi poznas, tim lepe si vyberes tu pravou na cely zivot a klidne to za cas muze byt i ta byvala laska :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.12.16 12:22
Zkuste se chovat jako chlap a ne nějaký ufnukany sopl. Rozešli jste se,tak to nech byt a jdi si svou cestou
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.12.16 12:30
avatar

Ano, je to pitomost. Odstřihněte se, přestaňte si dávat falešné naděje. To byla prostě zkouška a z její strany to nebylo pravé ořechové. Nepište si. Vymažte kontakty. Za dvacet let si na to vzpomenete a když se potkáte, tak jenom zavzpomínáte. Věkový rozdíl byl malý, jste ještě mládě. Nehledejte urputně nový vztah, ale věnujte se sám sobě, svému růstu, vzdělání, zaměstnání. Vhodná, milá,dobrá partie přijde později, nebojte se.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pelitor11
Datum: 21.12.16 12:42

Nedávám si falešné naděje, ale snad existuje špetka naděje se k ní vrátit. Vím, že to přijde, že si najdu jinou, "lepší". Jenže v tuhle chvíli je pro mě nejlepší ona a ten rozchod nesu velmi špatně.

A potkat ji za 20 let asi možné nebude. Potkávám ji každý týden, bydlí nedaleko mě.

Datum: 21.12.16 13:16
avatar

Má jiného, proč jste zabejčený? Tak běžte něco dělat, umyjte matce, babičce okna, ukliďte tátovi, dědovi dílnu, prostě si najděte nějakou fyzickou práci. Podle vašich příspěvků je vidět, že Vás to zasáhlo, ale musíte se tím prokousat. Tím zesílíte a zocelíte. Život není jenom to hezké, ale připravte se i na těžké chvilky. Zatím jste psychicky nezralý. Možná proto jste byli se slečnou každý někde jinde. Pozor, zklidněte se a než něco uděláte, říká se dvakrát měř, jednou řež. Jestli Vám něco říká stalking tak pozor na to, abyste neroztočil spirálu.Tím, že bydlí blízko, je to těžší, můžete pozorovat, kontrolovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janm*
Datum: 21.12.16 13:17

Bezesporu, pokud člověk není naprosto citově emoc. vyhaslý, je každý takový rozchod velkým šokem bolestí a ztrátou. Teoreticky ta šance na návrat je vždycky, jestliže ovšem ta prvotní iniciativa k ukončení vztahu pochází od ní, pak pouze ona může iniciovat návrat, z čehož plyne, že není ve vaší moci to jakkoliv ovlivnit a také z toho plyne že vždy jde pouze o jistý potenciál který nemusí být využit vůbec nikdy, pokud by jste s tím i nadále počítal a nadále si na tom stavěl své myšlení lehce se stane že zůstanete sám, navíc zjištění "po letech čekání" bude ještě bolestivější protože za tu dobu do vás myšlenky na ní zakoření velice hluboko, bude to ještě větší bolest nehledě na to že tím ztrácíte cenný čas svého života. Na obnovení vztahu tudíž nelze v žádném případě spoléhat. To že si popřejete předáte nějaké "zdvořilostní fráze" potkáváte se by jste měl začít brát jako u jakéhokoliv jiného kamaráda nebo známé s nimiž nejste na ničem zainteresován. Myšlenky na vztah s ní a na ni samotnou by jste měl brát tak jak se většinou doporučuje= zemřela už není, není možné aby se jakkoliv vrátila, jak bych mohl žít s mrtvou? Protože ono ve skutečnosti to tak je, přátelé známí milovaní i členové rodiny nám nemusí umřít jen fyzicky, buďto dojde k nepřekonatelným neshodám a naprostému odcizení anebo může být přítel přítelkyně apod. postižen i vážnou nemocí (např. demencí) která prakticky "zlikviduje" jeho osobnost natolik že už vás "nezná" a vy "neznáte" jí, můžete jí přát k svátku narozeninám ovšem prakticky on, ona umřela vám a vy jí..-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jistě budete ze začátku stále narážet na bolestné vzpomínky představy něco vám ji vždy připomene nějaké místo činnost apod., proti těmto vzpomínkám je třeba postavit vždy antimyšlenku = už není, zemřela, vím je to moc moc bolestivé, je to "šílený absťák" nemůžete jíst, spát, učit se, pracovat, sportovat, na nic se soustředit stále a stále stejné myšlenky doprovázené bolestí, pomaloučku pomaloučku to bude slábnout, nezbavíte se toho za pár dnů nebo týdnů, trvá to většinou minimálně měsíce, někdy dokonce i roky, je třeba s tím počítat, nic si nevyčítejte a neřešte to, buďte na sebe i své okolí "hodný" chce to čas, ...a zásadně si nepěstovat žádné myšlenky na ni nebo na možný návrat, může vás to zničit, byla by to jen časovaná bomba, kterou na sebe nastražíte...


doplněno 21.12.16 13:25:

A jak to tak v životě chodí, rozchod se většinou odehraje v nějaké "kritické době" jako jsou např. svátky kdy bývá i více času na přemyšlení a kdy atmosféra ještě nahrává bolestným vzpomínkám...Když na vás přijde "krize" doporučuji vyhledat opravdu dobrého známého kamaráda který pro vás udělá jen tolik že vás vyslechne a vy se pořádně vypovídejte, mluvte a mluvte a je-li to možné nechte ze začátku i emoce volně plynout, je to jako s fyzickým tělem, když sníte něco špatného pak k uzdravení je většinou třeba se napřed řádně "vyzvracet", pak se trochu uleví a od toho se může pomalu odvinout další léčení

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.12.16 12:49
avatar

Dobrý den. Pusťe tuto přítelkyni z hlavy. Nerozuměli jste si. Slepovaný vztah nestojí už nikdy za nic. Vy na ni nemůžete zapomenout, protože jste v sobě nezpracoval to, že už má vaše bývalá slečna někoho jiného. No tak má. Však vy si taky najdete další objekt lásky. Je vám 19 let a celý život máte prakticky před sebou. Tak proč ztrácet čas přemýšlením nad tím, co bylo, když už to není?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.12.16 12:52
avatar

"že jsme si přestávali rozumět, ale i přesto se máme neskutečně rádi"
Tato dvě tvrzení jsou v rozporu. Smiřte se s rozchodem a pusťte ji také k vodě, jak pustila ona vás.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.12.16 13:10
avatar
Ona je stastna.
Vy jste si nerozumeli.
Proc by do toho opet mela jit? Nevidim duvod ani logiku.
Jdi nekde parit, jdi ven. Uvidis tam tolik zen, co nekoho chcou az si nebudes moct vybrat...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.12.16 13:24
avatar

Přestali jsme si rozumět, ale i přesto se máme neskutečně rádi... už toto je samo o sobě pěkná kravina. neskutečně rád jí máš možná ty, ale ona rozhodně ne. (Vycházím z toho, co popisuješ).

Věc je velice jednoduchá, ona si našla nového přítele a tobě říká, že tě má pořád neskutečně ráda *smich* pořád tomu věříš? Prostě to je život. Lidi se scházej a rozcházej. Seš mladej, holek ještě bude dost. Každopádně bych o ni již nijak neusiloval. Ona se rozhodla, má vybráno, tak není co řešit. A i kdybyste se nějakým zázrakem dali znovu dohromady (o čemž silně pochybuji), tak slepovaný vztah se stejnak zbortí jak hromádka z karet. Rada? Hledej v jiných vodách, tuhle pusť z hlavy.

Jinak já když se rozcházel s holkou, tak jsem vzal sekyru a šel štípat dříví nebo kydat hnůj a to jsi měl vidět, jak to lítalo *smich*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.