Křupání v čelisti

Od: Datum: 20.12.16 23:31 odpovědí: 5 změna: 21.12.16 17:46

Dobrý den, už asi 2 roky mám problém s tím, že mi křupe v čelisti. Děje se to hlavně když víc otevřu pusu, nebo když koušu. Když si toho jednou všimla zubařka, tak se mě jen zeptala jestli to bolí, nebo ne, tak jsem řekla že ne a odpověděla mi, že tím pádem to je v pořádku. Před tím jsem si toho ani nevšimala, protože to nebylo tolik slyšet, ale přijde mi, že se to křupání zhoršuje a kvůli tomu ani nejím ve škole, protože to občas slyší i lidé kolem mě a já se potom stydím jíst. Vůbec nevím v čem je problém a proč ty čelisti křupou, tak bych potřebovala vědět, čím by to mohlo být a jak se toho zbavit. Opravdu už mě to štve natolik, že bych byla schopná kvůli tomu i podstoupit operaci, kdyby to bylo nutné.

Předem děkuji všem za odpovědi

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.12.16 23:35

Máte ten samý problém, co já a ve skutečnosti to není žádná legrace. Pokud se to zhoršuje, dávejte si pozor, nebo jednoho dne nebudete moci otevřít ústa. Mně se to zatím nestalo (i když mě tento problém trápí už od dětství), ale bolestivé to občas je – a hlavně nepříjemné. Zdá se mi, že to zhoršuje chlad, proto v zimě vždy nosím šátek/ šálu i přes bradu.

doplněno 21.12.16 00:02:

Sama určitě nejste, co jsem se dívala už dříve na internetu, je ten problém poměrně častý. Prý proto, že celkově je ten čelistní kloub snad nejvíce namáhaný z celého těla (vykonává hodně funkcí). Jinak já mívám občas takové "noční můry" - zdá se mi, že nemůžu otevřít pusu, ať se snažím, jak se snažím. :-D Nakonec se vždycky s hrůzou vzbudím. Ale je pravda, že po ránu to oépravdu bývá horší (nějak to tam víc drhne). Jestliže se vám to nějak rychle zhoršuje, možná by bylo vhodné s tím někam zajít (myslím, že se opravdu provádějí i operace tohoto kloubu, ale to je asi až krajní řešení).

Od: fffsjjdj
Datum: 20.12.16 23:51

Tak aspoň nejsem jediná. Snad se toho jendou nějak zbavíme, protože se bojím, že mi ty klouby jednoho dne úplně selžou :(

Datum: 21.12.16 01:21

Váš problém patří na zubní lékařství, jestli máte pocit, že se vám tento problém zhoršuje, je potřeba opětovné vyšetření na stomatologii.Jen tam může být váš stav posouzen.Sice určité "lupání" může být (vlivem vrozené dispozice) přirozené, záleží jaký máte tvar čelistního kloubu, hlavici a měkkou tkáň okolo kloubu.Pokud by to tedy bylo jen takové klapání při jídle, které ruší okolí, nebylo by to nic závažného,musela byste se s tím smířit.Ale pokud se vám křupání v kloubu při otvírání a zavírání úst zhoršuje, jedná se jiiž o poruchu, kterou trpí dost lidí. Může se jednat o patologickou změnu v kloubu,včetně posunu a změn drobného disku a s tím vám zde na poradně nikdo nepomůže.

Datum: 21.12.16 07:26

Ten čelistní kloub je jediný, který nelze vyměnit. Tak jako třeba koleno nebo kýčel, protože v nich byla chrupavka, po které hladce klouzal protikus, která je však už opotřebovaná. Všechny klouby v těle lékaři umějí vyměnit.*sok* Najděte zubaře, který vám klouby v čelistech vyšetří a navrhne opatření.

doplněno 21.12.16 10:23:

Oprava věty: Všechny klouby v těle lékaři umí opravit, jen ne čelistní kloub.

Datum: 21.12.16 17:46

Taky mi lupe, ale jen v pravém. A pocity při jídle ve společnosti mám úplně stejné. Nijak to ale neřeším, protože okolí si myslí, že to dělám klapáním zubů o sebe Nikdy mě v tom kloubu ovšem nebolelo, jen to lupne, hlavně tedy po ránu, jak už bylo napsáno.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.