Mohu si v kostele dát nohy na opěrátko?

Od: Datum: 19.12.16 12:15 odpovědí: 11 změna: 22.12.16 08:08
Mohu si v kostele dát nohy na klekátko, když jsem ateistka?
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: janm*
Datum: 19.12.16 12:33

Zdravím

Myslím že jde také o to, že klekátko užívané pro klečení se může od bot zašpinit takže následný návštěvník může mít problém se špinavými koleny...

Od: pb®
Datum: 19.12.16 13:23
Ne, není to slušné. Stejně jako si nebudu dávat v divadle nohy na sedačku, i kdybych byla kulturní barbar. Když někde jsem, mám se chovat tak, jak je tam určené.
Datum: 19.12.16 13:36

Netušila jsem, že by slovo ateistka mělo být synonynem pro nevychovanost. Klekátko slouží ke klečení, nikoliv jako rohožka na očištění bot nebo podnožka.

Od: nomohakon2
Datum: 19.12.16 19:38

To je asi chyták. Ateisti do kostela nechodi.

Od: mnd®
Datum: 19.12.16 20:51

Proč myslíte,že ateista nechodí do kostela? To je hloupost.

Datum: 19.12.16 21:14

Záleží na tom, zda jsou na klekátku ještě podušky ke klečení. Pokud ano, klidně si na něho nohy dejte (samozřejmě ne na podušku). V případě, že tam nejsou, nohy si tam nedávejte, protože si lidé klekají rovnou na dřevo a měli by špinavé oblečení.

S ateismem tato otázka nemá nic společného. :-D

Od: paw®
Datum: 19.12.16 23:50
Rozhodne ano! Jestli muzete? Musite! Jedine tak se pozna spravny ateista. Kdyz u toho budete jeste vykrikovat Satan vas miluje, a natocite se a date to na facebook, tak budete nejvice cool nezbaboh na svete!
Datum: 20.12.16 06:27

Jak se můžete takhle ptát.To je o slušnosti, ne o víře.Pokud vidím, že tam lidé klekají, asi není vhodné jim to mazat botama. Snažím se chovat jako host, i v kostele jsem hostem a ne jako křupan , za kterým je spoušt.Nedávno jsem viděl prima mladou paní , jak na házené si dala nohy s kozačkami nahoru na opěradlo a vůbec jí to nepřišlo divné. Pořadatelská služba by měla zakročit a tuto dámičku bezmilosti vyvést, aby pochopila, že dělá něco špatně.

Od: anetaa
Datum: 22.12.16 08:08
No na tom mi nepřijde nic špatného (tedy pokud na té sedačce přede mnou nikdo nesedí).Čemu to vadí?
Od: anetaa
Datum: 20.12.16 10:13
U nás v kostele jsou podušky po celé délce klekátka a dlouhé sezení je tam kvůli nim nepohodlné. Chodím se tam učit, protože nikde jinde není na učení takový klid. Dát si na klekátko s poduškou nohy v kozačkách od sněhu je samozřejmě prasárna, nota bene když vedle mě někdo sedí, ale pokud je venku sucho a v té lavici kromě mě nikdo není, tak čemu vadí, když si tam ty nohy dám?
Datum: 20.12.16 11:55

Položte si pod ně tedy nějakou tašku (igelitovou). Pokud tam jsou po celé délce podušky, opravdu není vhodné si tam dávat nohy, a to ani v suchém počasí (to ty podrážky budou zase od prachu); taška by to měla vyřešit. Mimochodem, kostel je celodenně otevřený? To je nějaké divné.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.