Hasicske vozy

Od: Datum: 18.12.16 20:53 odpovědí: 13 změna: 19.12.16 21:22
Zdravim proč se v evropě ani asii nikdy/nikde neobjeví ani nepoužívají americke hasičské vozy zn. pierce ktere slouží v USA a Kanadě. děkuji ...v cesku by byly atrakci narozdil od Tatry a Liaz

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.12.16 21:00
avatar

Možná proto, že ono nejde ani tak o atrakci, ale o to, že na Tatru či LIAZ u ná, naprosto překvapivě, budou o něco dostupnější ND sevis a pod.

Krom toho atraktivita toho fešáka za fotky vcelku rychle skončí v terénu, kde už od pohledu bude problém nájezdový úhel vředu a dovolím si pochybovat i o průchodnosti terénem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.12.16 21:05
avatar

Už dávno tu nemáme jen Tatry a Liaz, ale třeba i Scania, Man a další. Tak proč sem vozit cosi z Ameriky, zvlášť mi nepřijde, že by byly v nečem lepší či hezčí ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: marley
Datum: 18.12.16 21:13
To ano ale presto jeste nekde maji tyto raritky Tatra 138,Tatra 148 i Liaz ...
Datum: 18.12.16 21:27
avatar

Ty "raritky" mají většinou dobrovolní hasiči, kteří rozhodně nemají peněz nazbyt, aby mohly vyhazovat za americká auta. Mimochodem, ta nádherná Liazka na spodním obrázku podle RZ určitě nepatří českým hasičům, a to auto v pozadí asi taky ne. Ty obrázky vypadají, že jsou z jakési předváděcí dětské akce místní dobrovolné jednotky, takže toho moc o novější technice nevypovídají.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mnd®
Datum: 18.12.16 22:21
avatar

Proč dávat pryč a cpát si sem americký voloviny,když tohle funguje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.12.16 21:27
avatar

Ještě se pod dalším nickem zeptej, proč tu nejezdí americké silniční vlaky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 18.12.16 22:11

Nejsou ty americký hasičáky jen "stříkačky" (čerpadla), kdežto ty české si s sebou vozí i vodu?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dam®
Datum: 18.12.16 22:38

Podstatné je, že neodpovídají našim požadavkům, třeba možnost průjezdu, hasičské auto není o monstrum, ale o užitkovosti, je velký rozdíl mezi has. auty o prvním a druhém sledu k zásahu v zástavbě, možnosti použití, to, že jejich vozy jsou krásné, ještě neznamená ideální, mimi dopravu hasičů na pořářiště.V této zemi se víc preferuje mobilita a první zásah s další dojezdovou technikou. Zkráceně, s takovým autem mezi paneláky jen ucpete dopravu pro mobilnější pomocníky. Prvovýjezdové zabezpečení je o 6ti lidech a pár kubíků vody, což vybavením stačí né jen pro hašení v 14tém patru paneláku , za nima vždy dojíží další zabezpečení, nebo jsou odvolány po prvotním zjištění. Věky protestovaná zkušenost. Změřeno, profík hasič, v plné zbroji, myšleno - oblek, dýchací aparát, hadice, ostatní, do 12tého patra pěšky, za dvě minuty nahoře a bude plně funkční.Pro obraznost, hasič v trenkách vážící 73 kg, tak s plnou zbrojí váží rovných 100kg a takhle zasahuje na požářišti. U technických zásahů je to případ od případu, nebo má předem určenou funkci. Amíci, hasiči, u nich je propastný rozdíl ve vybavenosti ve smyslu město a menší město. Další zajímavost : vybavenost profi hasičů v ČR i mobilně, je lepší něž v celé EU.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.12.16 23:18

Důvod bude mnohem jednodušší. Prostě proto, že tato značka v EU nepůsobí.

A jinak ve všeobecnosti není zas o co stát. Je všeobecní známo, že auta pro USA jsou v některých ohledech technicky jednodušší a na evropských silnicích by měly problémy. To je ostatně i důvod, že v USA jsou některé evropské značky levnější.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.12.16 10:23
avatar

Proc bychom meli mit takove dlouhe kramy? Mame sve , kde staci hlavne cisterna , ne jak v emerice kde jsou hydranty.

Ktomu servis a ND , to tu bude nekdo litat z emeriky?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.12.16 15:12
avatar

Myslím, že největší "atrakce" by nastala, až by se tohle nesmyslné americké monstrum zašprajcovalo na první křižovatce pražského panelového sídliště, kudy pomalu neprojedou ani popeláři *smich*.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hs
Datum: 19.12.16 16:46
Mě se líbí třeba ty anglické cisterny Dennis viz http://www.pozary.cz/clanek/1…ier-hzs-hlavniho-mesta-prahy/ ("CAS 27 Dennis patří mezi střední cisterny. Je jedním z běžně používaných typů zásahových vozidel nejen u HZS Praha, ale i u dalších sborů"), tak netvrďte, že je u nás jen Liaz a Tatra. A zjevně si pletete hasiče-profesionály (spadající pod Ministerstvo vnitra ČR) a dobrovolné hasiče (kteří mají techniku v rámci možností). A co se týče servisu a náhradních dílů - tak to je taky pěkná blbost a pravdu mají poradci nade mnou.
Když chceš hýkat nad USA velikým vozem, zjisti si letošní trasu vánočního kamionu Coca Coly hahaha
doplněno 19.12.16 16:56: Trasa "Vánočního kamionu" Coca-Coly 2016: http://www.coca-cola.cz/cs/vanocni-kamion/ ;)
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.12.16 21:22
avatar

Ostatně - i americké hasičské auta u nás v republice můžete vcelku běžně potkat - ne třeba u hořícího stohu místního družstva, ale na Ruzyni, v Ostravě a na podobných místech mají Rosenbauera

http://www.airport-ostrava.cz…page-hasici-letistni-special/


Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.